Chat 17

Симпсонови су објаснили парадокс новчанице са великим апоеном... Када господин бернс побегне на кубу код фидел кастра...
 
Све и да ништа о подмићивању није истина ,а јесте, ч и њ е н и ц а је да руска војска није форсирала Дунав нити прешла на десну обалу реке и напала турке у видинском пашалуку и тиме значајно допринела и помогла нечињењем у пропасти првог српског устанка.
О томе да ли су Александар 3 Цар све Русије и чланови царског ратног савета ишта знали, а тешко да нису,нема званично ништа написмено у Ратном дневнику .
Izvori spominju da je dunav vrlo porastao i bilo nebezbedan za prelazak. Ja nisam bio tamo i ne znam šta je bilo.
 
Danas teško da neki investitor za par milijardi promeni režim u Srbiji.
Još su izgleda tada turci jeftino prošli.
Sada su pare više imaginarne, malo i u štampi (koja je jeftina) i bez pokrića.
Onda je novac bio u zlatu i imao realnu opipljivu vrednost.
Nije za porediti skoro pa ništa.
Za ono vreme je to bila ogromna vrednost.
 
Бодерлица, тешко ми је да поверујем 25% обрадивог земљишта да је изграђено. Није то само ауто пут и још шта, велика је то површина.
 
Бодерлица, тешко ми је да поверујем 25% обрадивог земљишта да је изграђено. Није то само ауто пут и још шта, велика је то површина.
Kolikogod da je mnogo je pretvoreno u beton. Posebno oko gradova.
 
у вези презимена да додам да се научи без љутње Српска презимена нису већнски са деминутивним наставком ић то је само кад се имена родитеља завршавају на слово А Много више презимена се завршава тако што се додаје присвојни наставак
 
у хасбуршкој монархији је од 1817 укинут деминутив или присвојни наставак у Србији испод саве презимена су уведена 1851
 
Sada su pare više imaginarne, malo i u štampi (koja je jeftina) i bez pokrića.
Onda je novac bio u zlatu i imao realnu opipljivu vrednost.
Nije za porediti skoro pa ništa.
Za ono vreme je to bila ogromna vrednost.
Ima logike to što kažeš.
Mada sa druge strane kad pogledaš evropske vlastelinske porodice i veličine tih poseda u poređenju sa današnjim veleposednicima ovi današnji su male mace.To je isto neka opipljiva vrednost sa te strane mislim da nije nemoguće tih 20 t.
 
у хасбуршкој монархији је од 1817 укинут деминутив или присвојни наставак у Србији испод саве презимена су уведена 1851
Daj neki dokaz da je ukinut . Prezimena su svuda bila ime oca i tako se menjala . Moje osmo koleno se isto prezivalo kao ja danas Jovanov a rodjen je 1751 godine . Tako da su jos ranije ustaljena prezimena severno od dve reke a juzno su poceli tada kada si naveo i trajalo je pedesetak godina . Stim sto se islo na dodavanje ИЋ na ime glave kuce .
 
A sto se toliko paznje i energije ,kod nas , posvecuje proslosti , a manje sadasnjosti i buducnosti? O proslosti , ukljucujuci tu price o porijeklu ,pripadnosti,svrstavanju , pravdama i nepravdama , pobjedama i gubicima , zlocinima i kaznama ,...koje su se desile u proslosti , teme bi trebale biti sporedne , onako kome je zanimljivo kao hobi, ... a teme o sadasnjosti i buducnosti vecinske i bitne .
Sta je tolko bitno sta je radio moj i tvoj pra pra deda , kad je to svrsena,prevazidjena,nedokaziva ,prozvakana ,itd tema ? Sta ima stim sta sad radimo i kako zivimo ja i ti ?
Netreba prepustiti zaboravu , al valjda su to minorne teme u odnosu na aktuelno?
 
Ima logike to što kažeš.
Mada sa druge strane kad pogledaš evropske vlastelinske porodice i veličine tih poseda u poređenju sa današnjim veleposednicima ovi današnji su male mace.To je isto neka opipljiva vrednost sa te strane mislim da nije nemoguće tih 20 t.
Nisi u pravu. Sa uzdizanjem trgovine i manufaktura vlastelinske porodice su izgubile moć i neretko postale zavisne od novog novca.
 
Pročitaj koliko je bilo recimo bogadstvo Otomanske imperije u zlatu kada su išli na Beč i gde je bilo smešteno.
 
@MOMOSARIC - zarad bolje buducnosti vrlo je bitno shvatiti proslost . Zbog stvaranja nacija dosli smo na sta smo dosli . Vazno je shvatiti da smo jedan narod i da se medjusobno podrzavamo i stitimo a ne obrnuto .
@trtmrt - jel si zavrsio vise taj test inteligencije da znamo i zvanicno sa kojim genijom razmenjujemo misljenja ?
 
Nazad
Vrh