Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ko kupuje kukuruz? Stocar je i onaj sto ima jednu kravu za svoje potrebe, nisam cuo da su ljudi krenuli da jedu stocni kukuruz.
A tek prica prodam nakupcu za duplu trzisnu...
Propadate jer ste alavi, jer gasite te sto imaju par krava, ovaca, svinja i posle se pitate zasto narod nece da kupuje vase proizvode.
Ja razumem da se uracuna trosak dzaka, posao da se taj kukuruz spakuje ali da se to naplati duplo od cene na veliko...
20% je standardna marza u maloprodaji, 100% je bezobrazluk. Mene bi bilo sramota da pregled nekome naplatim duplo od trzisne cene ali kako radite tako ce vam se i vratiti, kad ostanu samo oni sto imaju velike farme bice kuku i pomagaj, drzava d uradi nesto
U pravu si.Mislim da bi cena na džakove bila realna do 20-22 dinara ako na veliko dobiješ 16.Sve preko toga je mnogo.A to je sve prošla godina donela,kada su neki tražili i 5000.
 
Do svega ovoga ne bi došlo da je lule podigao cenu (Pera pravo otišao u policiju).
🤣
obaram cenu ljudima a i lomim sebi kicmu za kikiriki

strasno sta im radim :haha:

Cena svinja na komad po selu i treba da bude skuplja za tih primer 70 din po kili, nista strasno. Nego kod klanicara otkupljivaca. Prvo taj sto kupuje na komad kupi jedno svince, klanicar uzme sve sto imas u oboru.
Taj sto kupuje na komad kupuje u jesen kad svima treba u novembru. Klanicar uzima tokom cele godine kad ti stigne turnus.
Ja licno imam primer za beli luk, pa nije ista cena kada neko dodje po dva kilograma za sebe i onaj nakupac sa kvantasa kad mi uzme dve tone. Nije logicno da bude ista cena...
ovo za svinje meni nigde logike jer bi ti svakako prodao tovljenika tom klanicaru po otkupnoj ceni
samo zaradjujes vise na onom sto ti dodje i kupi jednom u mesec dana i to za disnotor u nov,dec,januaru
da se razumemo pricamo o tovljenicima ne o svinji 180kg i preko koje i ja namenski tovim nekima i ta cena naravno nije ista kao otkup
ali tovljenik koji se prodaje u roku 2 nedelje jer je gotov i da ja uzmem 7-8 hilj vise
nisam sa tim razmisljanjem ucen

bar kod nas to tako ne ide
 
Kako kod vas ne ide.Jedino ako imate viška tovljenika.Visoka cena tovljenika od kuće je rezultat male ponude-to je to.
 
Kako kod vas ne ide.Jedino ako imate viška tovljenika.Visoka cena tovljenika od kuće je rezultat male ponude-to je to.
pa ne ide jednostavno tako

ima dvoje troje koji drze turnuse i ko hoce za zamrzivac tovljenika cena je uvek ta koja je na otkupu ajde da se ogradim za 10din vise
bar ja neznam da ljudi kupuju od njih za 50+ din vise po kg nego sto on moze dobiti kod klanicara
 
Da se neko nebi uvrijedio , al zadnje tri stranice ...? Žali bože , niste u elementu , može to bolje , ,,čitaš ,čitaš , pa ti nije jasno
 
Meni je drago kad vidim koliko se ljudi uključilo u raspravu
I razumegne m stav i jednih i drugih
100 ljudi, 100 ćudi

Kad je već cena kukuruza u otkupu sumorna i takva kakva jeste, bar da se zabavimo malo pričom o otkupu na džak i cenom svinja

I ako nekog uopšte briga, mislim da svinju prodaj prijatelju po istoj ceni kao i otkupljivaču, neće niko propasti zbog te razlike, neće se ni otkupljivač buniti
Prijatelju daj da džakira kukuruz i prodaj mu po ceni koju otkupljivač plaća, ako već ne moraš da lomiš ledja.
Ostalima, kako koga stigneš, šišaj...


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Drugo je prodaja prijatelju, tu nikad nema problema. Otkupna cena i subvencije, ali druga je priča kada nekome drugom prodajem.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kod mene lično ne postoji nikada problem pri prodaji. Cena je ta, ako nekome odgovara, odgovara, ako mu ne odgovara, nek kupi na drugom mestu.
Što se tiče kukuruza, videćemo da li će ostati išta za prodaju u avgustu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
pa ne ide jednostavno tako

ima dvoje troje koji drze turnuse i ko hoce za zamrzivac tovljenika cena je uvek ta koja je na otkupu ajde da se ogradim za 10din vise
bar ja neznam da ljudi kupuju od njih za 50+ din vise po kg nego sto on moze dobiti kod klanicara
Onda je Kikinda u drugoj državi.
 
obaram cenu ljudima a i lomim sebi kicmu za kikiriki

strasno sta im radim :haha:


ovo za svinje meni nigde logike jer bi ti svakako prodao tovljenika tom klanicaru po otkupnoj ceni
samo zaradjujes vise na onom sto ti dodje i kupi jednom u mesec dana i to za disnotor u nov,dec,januaru
da se razumemo pricamo o tovljenicima ne o svinji 180kg i preko koje i ja namenski tovim nekima i ta cena naravno nije ista kao otkup
ali tovljenik koji se prodaje u roku 2 nedelje jer je gotov i da ja uzmem 7-8 hilj vise
nisam sa tim razmisljanjem ucen

bar kod nas to tako ne ide
Nije to ucena lule. Idi ti kupi dzak vestaka 25 kg, ili sleper 25 tona. Pa ces sam da vidis razliku. To ti je tako u svemu u trgovini. Jos razlika linfuz i dzakirano. Sve to ima svoje, nije to nikakva ucena.
 
Epsg 3909 , ili MGI 1901 , koordinatni sistem , koja aplikacija prebacuje u gps koordinate ,tj obrnuto?
globalmapper, radi ,ali se softver kupuje , probaj po nabavnoj cijeni kod brace rusa na rutracker_org.Ali ga moras pravilno setovati da dobijes konverziju kako treba, ne znam koja ste tocno zona 5 ili 6. Do 90 je citav dio koji je pripadao austrougarskoj koristio gaus-kriger kordinatni sitem i jos malo manje od pola planete izgleda 8-) Sada su u Hr i Srbiji drugi unapredjeni a za vas ne znam.
 
Sve su to verzije gaus kriger projekcije ali izdjeljene po zonama i onda su tu neke korekcije zavisno od zone kolko sam shvatio . Našao sam . Aplikacija mobil topografer ima te opcije .
 
Pojedincima ne valja Republika Srpska i ovaj narod. Ali zato im valja gorivo sa nasih pumpi. Nedjeljom na pumpama bude vise pazara nego za ostalih 6 radnih dana. Ja negdje ako se ne osjecam prijatno ne idem. Sta vas sprecava da uzmete i vi drzavljanstvo pa glasajte. Kakve veze ima pozicija ili opozicija kad su svi isti inista se promijeniti nece. Godinama Bijeljinom vlada SDS umre gradonacelnik ispliva na povrsinu imovina od oko 80 miliona maraka. Ja gledam ono od cega zivim a za politiku me bas zabole.
Toliko je bilo na ostavinskoj....barem još toliko ima što je za života podjelio najbližim 8-)
 
Toliko je bilo na ostavinskoj....barem još toliko ima što je za života podjelio najbližim 8-)
Pa i on gleda od cega se zivi a zna da se ne zivi od vazduha 🤣
Nego samo da napisem jer nekako sticem utisak da mislite da imamo nesto protiv vas iz RS oko glasanja . Posto ova vlast non stop pravi podele i stvara nepotrebnu mrzu . Svako ko ima drzavljanstvo a zivi u RS sme i treba glasati za predsednika i republiku . Bude preko 10 birackih mesta u RS pa tamo to treba odraditi . Ali onaj ko ne zivi u Srbiji ne moze i nije fer da glasa za lokalne izbore cak i da ima u tom mestu nekretninu . Jer da bi se glasalo na lokalu tu se mora i ziveti i da tu bude centar zivota .
 
Друже иди умиј се. Јуче се распитујеш коју храну краве једу,село и њих видео си само на слици,данас дискутујеш увелико о трговини житарицама. Колика је тржишна цијена горива а колико га плаћаш? Немаш појма о животу а тупиш исто као и колега Луле. Не зна ни које је годиште,у једном посту се представља као одрасла особа у следећем као тинејџер који ипак од 12 година,а соли памет људима пун гас.

Нико није социјална установа,цијена је таква каква јесте,коме је скупо тражи даље,коме није он плаћа,сва мудрост.
Normalno da se raspitujem, selo hvala Bogu imam, ziveo na njemu do pete godine, i dalje se posecuje i odrzava, na 15ak minuta od grada, dosta slobodnog vremena, pa sam razmisljao da se preselim jer sam navikao da do posla putujem pola sata i jace pa mi tih 15 ne bi bilo problem al to nije tema ovde. Tupis ga ti jako, kad na jednoj pumpi cena bude 220 dinara a na drugoj 400 dinara onda ce tvoje poredjenje imati smisla, ali toliko o tebi kad nisi u stanju ni valjano poredjenje da napravis. Taj sto je platio kukuruz 30 dinara nije upucen u cene ali uputice ga neko pa mu sledeci put neces prodati ni ispod trzisne cene jer si ispao jaj... i fascinatno mi je sta ovde ljudi pisu. Kad prodajes jedno prase, prodaj ga skuplje nego klanici ali ne duplo skuplje nego za 20% jer svakako zaradjujes na njemu, ako ga usluzno koljes naplati kao klanica, ne vise od nje, jer nemas troskove kao klanica, kad postoji potraznja za praznike i tad podigni cenu jer skace i trzisna, to je klasicna ponuda potraznja. Ali nemoj biti covek koji gleda da zaradi najvise na najslabijima, koji prodaje kukuruz cija je cena 16 dinara za 30 dinara. To je pogresno na toliko nivoa... Zato propadate, jer ste alavi, sebicni, zato se ne udruzujete, jer vecina gleda licnu korist i sitan car, pare se u poljoprivredi tesko zaradjuju ali ne treba biti takav. Kad god ti neko dodje i kupi nesto, ponudi mu fer cenu i doci ce opet, napravi ga budalom i izgubices i njega i jos par potencijalnih kupaca jer ne vole ljudi kad ih prave budalama a i inat je cudo. Zamisli da kupujes dva, tri praseta godisnje i zacepi ti seljak prase duplo skuplje nego sto ga daje klanici, pa svi ce kupiti iz klanice jer njima pojedinacno ta razlika na po jedno prase ne znaci puno, dace vise iz inata ali tebi itekako znaci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh