Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Je l' tog poljoprivrednika u muci zanima da li sam ja u muci pa mi treba da prodam po 25 din/kg?
On će naći kod ljudi poput tebe da kupi po 17 din/kg, koji će lomiti svoju kičmu da mu za džabe džakiraju.
Ja sam Lule stočar, ali imam dovoljno hrane za sebe, u sušnim godinama smanjim kapacitet i opet imam dovoljno hrane.
Kada sam prodavao svinje ispod proizvodne cene, nisu mi nudili džabe kukuruz ili pomoć, niti mi je potrebna.
Ti sada prodaješ kukuruz ispod proizvodne cene, plus ga i džakiraš.
Razmisli ti, da li treba u toj dobi života da i dalje igraš tikete, i lomiš grbaču da bi jeftino prodao svoj proizvod.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Vala ne bi ga ni ja prodavao po 25din a po 30din nikako ako je realna cena 17-18din


Ko kad bi za prase na otkupu dobijao 400 a dodje covek dan pre tovarenja i ja treba da mu lupim cenu 800din za jednog,ista prica kao i kukuruz

Nemam ja takvo razmisljanje jbg
Nismo svi isti
Pa ne moze da bude ista cena na silos u finfuzu gde samo iskipas, kolicinu koju god ti hoces i na sitno par stotina kg na dzak. Kosta valjda i to vreme i taj dzak. Sto bi teglio dzakove za dz, sutra ce neko da mi kaze hvala. Ako je 16,5 na silos onda bez 20 din ga ne dzakiram nikako....
 
Je l' tog poljoprivrednika u muci zanima da li sam ja u muci pa mi treba da prodam po 25 din/kg?
On će naći kod ljudi poput tebe da kupi po 17 din/kg, koji će lomiti svoju kičmu da mu za džabe džakiraju.
Ja sam Lule stočar, ali imam dovoljno hrane za sebe, u sušnim godinama smanjim kapacitet i opet imam dovoljno hrane.
Kada sam prodavao svinje ispod proizvodne cene, nisu mi nudili džabe kukuruz ili pomoć, niti mi je potrebna.
Ti sada prodaješ kukuruz ispod proizvodne cene, plus ga i džakiraš.
Razmisli ti, da li treba u toj dobi života da i dalje igraš tikete, i lomiš grbaču da bi jeftino prodao svoj proizvod.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Da li znaš koliko ljudi drži piliće, svinje za svoje potrebe, a nema zemlju, traktor, mašine.
Da li znaš koliko ljudi ima koji su svoju zemlju dali u zakup, i isplativije im je da kupe kukuruz.
Da li znaš koliko ima krajeva po Zapadnoj Srbiji gde kukuruz ne uspeva, a ljudi drže stoku.

Oglasi su puni kukuruza, svako pogleda, pozove više brojeva telefona, gde mu odgovara - kupi.

Još jedna stvar, skladištenje robe kod svoje kuće nije nimalo naivna a ni jeftina stvar. A gde je dzakiranje i posao oko toga.
pa o tome i pricam
neces ti da prodas realno nece onaj realno kad je tebi trebalo i prodje 20godina u razmisljanju gte to gresimo i stagniramo

neznam ko pilice jos hrani kukuruzom
taj ko je dao svu zemlju u zakup i kupuje kukuruz bas nema nesto pametno razmiljanje(samo susa moze biti minus tj jeftinije kupiti a ako gledas tako onda niko ko radi zemlju nece opstati uskoro)
 
Prodajes ga na veliko za 16 dinara, naplatiti stocaru sve preko 22 dinara je bezobrazluk i cim mu neko kaze kolika je budala ispao sto je platio kukuruz 30, kupice vise nikad od tebe. Klasican bezobrazluk i posle zasto se gasi stocni fond, zasto nema potraznje a pravite budale od kupaca i nista niste bolji od tih otkupljivaca i nakupaca na koje stalno kukate.
 
neznam ko pilice jos hrani kukuruzom
taj ko je dao svu zemlju u zakup i kupuje kukuruz bas nema nesto pametno razmiljanje(samo susa moze biti minus tj jeftinije kupiti a ako gledas tako onda niko ko radi zemlju nece opstati uskoro)
Zašto bi sejao za svoje potrebe na zemlji 6. i 7. klase na 300 metara nadmorske visine ako ima samo traktor, plug, tanjiraču i drljaču.
Kod nas je sejanje 6000-7000 din po hektaru. Prskanje 4000. Branje 18000-20000 din. Vršaj 18000-20000 din.

Mnogi nemaju potrebe za više od 2-3 tone kukuruza godišnje, i lakše im je i sigurnije kupiti.
 
@CattleM Koliko ti imaš stoke?
Stočar ne kupuje žitarice na džak.
Kada sam prošle godine prodavao kukuruz u avgustu, kupovali su samo preprodavci, od 10 kupaca, samo je jedan bio stočar, kupovao za bikove.
Kukuruz je Vaš, prodajte ga po kojoj god ceni hoćete, ili poklonite. Imajte na umu da ćete tako i uspeti u životu.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
@CattleM Koliko ti imaš stoke?
Stočar ne kupuje žitarice na džak.
Kada sam prošle godine prodavao kukuruz u avgustu, kupovali su samo preprodavci, od 10 kupaca, samo je jedan bio stočar, kupovao za bikove.
Kukuruz je Vaš, prodajte ga po kojoj god ceni hoćete, ili poklonite. Imajte na umu da ćete tako i uspeti u životu.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
a preprodavci dzakiran tako prodaju izmedju sebe u krug pa ko koga zajebe :haha: :haha: :haha:
 
Ma sve radni ljudi do bola

Jedan pise tako da ispada da stocar nije krajni kupac,nego preprodavac kupuje za 10din skuplje od njega i onda kad skupi odredjenu kolicinu odnese na otkup za 10din manje cenu


Pa imas kolegu koji kaze da se ne isplati ko nema prskalicu ovo ono na njihovim zemljama raditi sopstvenu zemlju nego kupiti kukuruz za svoje potrebe po duploj ceni dzakiran i onda u drugoj temi napise da je imao 11t po h kukuruza na istoj toj zemlji,verovatno jer ima prskalicu



A sto je fora tema se povela o prodaji mojih jedva 500kg dzakiranog kukuruza 😂😂😂
Bilo 12 dzakova(496kg)
 
Stočari nisu kupili od mene, kada sam prodavao rinfuz. Kupili su od preprodavca, koji se ugradio sigurno par dinara i kupio kukuruz od mene po 22 din/kg.
Od svih tih koje ismevaš da su se uhvatili na tvoju temu, niko od njih ne igra tikete poput tebe, već su nešto napravili od svog života, i znaju koja je cena njihovog rada.
Bez obzira na količinu, ti si lomio kičmu za džabe. Ali tebi je to normalno, zato i igraš tikete, i ne napreduješ.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
e tu se slazem

vise se nerviram kad moram odigrati tiket nego podici dzak od 40kg
takav sam,sta cu

samo vam odgovaram da vidite sta pisete i koje kontradiktornosti sami sebi u postovima

samo da shvatis da da bi neko mogao da napreduje neko mora i da propadne ;)

eto ja i ti smo 1-1,ako dodamo darka samo vec ste u prednosti 2-1
neko je negde propo a da ni ne zna :eek:
 
Letos u sezoni lubenica branje, utovar i pretovar u kamion plaćalo se 5 din po kili. Mislim da je razlika od 17 do 22-25 dinara dzakiran kukuruz realna. Nema neke zarade samo naplatis svoj rad.
 
Lule, moji proizvodi nikada neće biti jeftini kao tvoji. Zato što radim u svoju korist, ne korist kupaca.
Ako misliš da smo 1:1, nek tako i bude.
Ne mora niko da propadne da bi se napredovalo.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pa imas kolegu koji kaze da se ne isplati ko nema prskalicu ovo ono na njihovim zemljama raditi sopstvenu zemlju nego kupiti kukuruz za svoje potrebe po duploj ceni dzakiran i onda u drugoj temi napise da je imao 11t po h kukuruza na istoj toj zemlji,verovatno jer ima prskalicu
Pošto se odnosi na mene.

Nije na istoj zemlji, idi u temu prihranjivanje pšenice pa ćeš videti o kakvoj zemlji pričam kad pogledaš slike.
11 tona i jače sam imao na zemlji u ravnici, ne po ovim mojim brdima. Na brdu je išlo od 7 do 9 tona, i to kod mene i još nekih koji ljudi rade ispravno.


Nije dovoljno samo imati prskalicu, treba znati i uraditi.
U mom kraju dobar deo ljudi i ne zna da proizvede kukuruz. I dalje rade u proleće tanjiračama, vlagu većina ne zatvara, i dalje se seje ZP 704 na 35 cm, prska se tako što čovek napuni prskalicu punu vode od 440 litara i tera po njivi od 50 ari dokle god je ne isprazni, itd. Strnjike se ne totališu, sa korovima ne mogu da se izbore, itd. Naravno, čast izuzecima.

Ja da sam držao cenu 30 dinara ni tonu jednu ne bih prodao. Kad je cena kod otkupljivača bila 19 i 19.5 dinara ja sam dzakiran prodavao po 24-25 dinara. Kako je padala tako sam i ja spuštao cenu ali do one granice koja mi je rentabilna. Jer košta i dzakiranje.

Kod mene je kukuruz sada 22 dinara, dzakiran na 25 kg, prošiveni dzakovi. Ko hoće - hoće, ko neće neka kupi na drugom mestu.
 
Da li znaci da i svinje treba da dam kao u otkupu po 200 dinara ili da pokusam da izvucem 250?? Konkretno pre nove godine otkup bio 270-280, a od kuce islo 350. Da li ce mi neko reci hvala ako prodam po nekoj ceni koju mi nametnu monopolisti bili to sviniji, kukuruz ili nesto trece.
 
Tako je Coci. Svinje treba da daš po realnoj ceni, uzmi sebi 10 dinara profita i daj građanima jeftino meso.
Njihova deca treba da jedu Milku, a tvoja mogu i bananicu.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh