Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obozavam ove "beogradjane" sto se u sve razumeju, a tek u poljoprivredu, od ratarstva do stocarstva, organske proizvodnje, sto kokosaka za jaja, nojevi, fazani, puzevi i ostali biznisi. Lako je tudju muku poklanjati i davati badava....
 
Pa silosu i klanicama moze badava a obican narod zajasi i posle kukaj kako nece niko nista da kupi, kako vas nakupci opljackase a svesno pravite kupce budalama. I nema to veze sa beogradjanima, jajima, kokoskama za jaja, trgovina je trgovina pa sta god prodavao i te gluposti ne razumes se ti u stocarstvo, beogradjanine, nojevim puzevi... to ti je klasicna logicka greska ad hominem i nema nikakvu vrednosti u bilo kakvoj raspravi sa normalnim covekom
 
A ko kaze da su kod klanicara, otkuoljivaca ili nakupaca cene realne??
Pa budi faca druze, ne daj ni klanici ni silosu, razumes li ti sta pises?
Cena je realna, ponuda je veca od potraznje, to sto ti sejes nesto za sta nema trzista je tvoj problem, ili promeni kulturu ili kreni da drzis stoku. Fascinatno nerazumevanje ekonomije. Veleprodaje imaju nize cene za velike kupce ali ta cena je za 20% manja nego u maloprodaji, nije odnos 16:30
 
Normalno da se raspitujem, selo hvala Bogu imam, ziveo na njemu do pete godine, i dalje se posecuje i odrzava, na 15ak minuta od grada, dosta slobodnog vremena, pa sam razmisljao da se preselim jer sam navikao da do posla putujem pola sata i jace pa mi tih 15 ne bi bilo problem al to nije tema ovde. Tupis ga ti jako, kad na jednoj pumpi cena bude 220 dinara a na drugoj 400 dinara onda ce tvoje poredjenje imati smisla, ali toliko o tebi kad nisi u stanju ni valjano poredjenje da napravis. Taj sto je platio kukuruz 30 dinara nije upucen u cene ali uputice ga neko pa mu sledeci put neces prodati ni ispod trzisne cene jer si ispao jaj... i fascinatno mi je sta ovde ljudi pisu. Kad prodajes jedno prase, prodaj ga skuplje nego klanici ali ne duplo skuplje nego za 20% jer svakako zaradjujes na njemu, ako ga usluzno koljes naplati kao klanica, ne vise od nje, jer nemas troskove kao klanica, kad postoji potraznja za praznike i tad podigni cenu jer skace i trzisna, to je klasicna ponuda potraznja. Ali nemoj biti covek koji gleda da zaradi najvise na najslabijima, koji prodaje kukuruz cija je cena 16 dinara za 30 dinara. To je pogresno na toliko nivoa... Zato propadate, jer ste alavi, sebicni, zato se ne udruzujete, jer vecina gleda licnu korist i sitan car, pare se u poljoprivredi tesko zaradjuju ali ne treba biti takav. Kad god ti neko dodje i kupi nesto, ponudi mu fer cenu i doci ce opet, napravi ga budalom i izgubices i njega i jos par potencijalnih kupaca jer ne vole ljudi kad ih prave budalama a i inat je cudo. Zamisli da kupujes dva, tri praseta godisnje i zacepi ti seljak prase duplo skuplje nego sto ga daje klanici, pa svi ce kupiti iz klanice jer njima pojedinacno ta razlika na po jedno prase ne znaci puno, dace vise iz inata ali tebi itekako znaci.
Zasto mislis da bilo ko nekog drugog pravi budalom?

Ja npr imam kliker, cenim da vredi 100 dinara. Tebi je to skupo, zasto kupujes kliker od mene ?
 
Ako je tvoj
Zasto mislis da bilo ko nekog drugog pravi budalom?

Ja npr imam kliker, cenim da vredi 100 dinara. Tebi je to skupo, zasto kupujes kliker od mene ?
Ako je tvoj kliker isti kao i svi ostali klikeri, i ako je kupac informisan, neces ga prodati nikad. A moze da dodje i mentalno zaostala osoba i ti mu taj kliker naplatis sto dinara iako znas da je isti kao i onaj od 10 dinara, ali to ponajvise govori o tebi i kad tom kupcu neko kaze da taj isti kliker vredi 10 dinara, dobices tako kvalitetnu reklamu da vise nikad neces prodati kliker, ni njemu a ni njegovoj okolini. I jasno mi je zasto nakupci zaradjuju najvise, vi ste ubedjeni da je okej majmunisati ljude, naplacivati im debelo vise nego nakupcima, i posle kad ti ljudi krenu da vas izbegavaju i kupuju od nakupaca, onda krece kuku i pomagaj. Shvatas li da ces coveka zajebati jednom, zaradices na njemu jednom, izgubices njega i jos njih 10 jer ce pricati kakav si covek po selu, i njima pojedinacno nece biti neki veliki gubitak da kupe od nakupca za 20-30 dinara po kg jer to je jedno prase njemu, a tebi je to 10 prasadi koje ces prodati nakupcu i izgubiti novac. Nije toliko tesko za shvatiti
 
Poslednja izmena:
Ako je tvoj

Ako je tvoj kliker isti kao i svi ostali klikeri, i ako je kupac informisan, neces ga prodati nikad. A moze da dodje i mentalno zaostala osoba i ti mu taj kliker naplatis sto dinara iako znas da je isti kao i onaj od 10 dinara, ali to ponajvise govori o tebi i kad tom kupcu neko kaze da taj isti kliker vredi 10 dinara, dobices tako kvalitetnu reklamu da vise nikad neces prodati kliker, ni njemu a ni njegovoj okolini
Ako to donosi meni problem, tj ako mislis da cu ja da propadnem zbog toga i ostanem bez kupaca, sta tu onda tebe nervira ? Ako i ti imas klikere, te iste, i prodajes ih po 10 dinara, tebi ce kupci stalno dolaziti, trebalo bi po tvojoj prici da budes zadovoljan, ti nemas problem ja ga imam je l' tako ?
 
Ako to donosi meni problem, tj ako mislis da cu ja da propadnem zbog toga i ostanem bez kupaca, sta tu onda tebe nervira ? Ako i ti imas klikere, te iste, i prodajes ih po 10 dinara, tebi ce kupci stalno dolaziti, trebalo bi po tvojoj prici da budes zadovoljan, ti nemas problem ja ga imam je l' tako ?
Apsolutno si u pravu, mene to ne dotice, trenutno, sve dok ne krenes da blokiras puteve i kukas kako te nakupci pljackaju, kako je trziste lose, kako drzava ne intervenise i onda zahtevas pomoc iz budzeta koji ja punim, trazis povoljniju zemlju, vece subvencija i slicno. Shvatas li da kostas mene, da moj novac koji bi otisao u izgradnju skole ide tebi, jer tvoj profiti uzima nakupac zbog tvoje alavosti?
 
Čime ti puniš državni budžet? Te pare kojima ti puniš državni budžet bi inače otišlo na izgradnju školu?
Aleksandar Vučič, jeste to Vi?
Drži se svoje struke, poljoprivreda nije čista ekonomija, kao što ti misliš.
Ili ako baš hoćeš, dođi kod mene da ti prikažem život stočara, pošto se sela samo sećaš, kad si bio dete.
Vidim da si zapamtio dosta sa 5g života provedenih na selu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Uuuuu, sad mi je jasno... Debelo si zastranio u tom razmisljanju tako da nema mesta daljoj prici. Ja cu sve objasniti u jednoj recenici:
Sve sto poljoprivrednici proizvedu je zestoko podcenjeno, manucu se zitarica i ako je to tema ovde, evo proizvoda tebi interesantnih, cene u prodavnici treba da budu sledece: mleko 500 din/l, suncokretovo ulje 1000 din/l, svinjetina 3000 din/kg, beli hleb 0.5kg 300 din, jabuke 300 din/kg, sir 2500 din/kg i tako dalje ne nabrajam. Pa ti onda lepo jedi smoki i pi kiselu vodu posto se za te cene ne bunis sto rastu svake godine.
 
Apsolutno si u pravu, mene to ne dotice, trenutno, sve dok ne krenes da blokiras puteve i kukas kako te nakupci pljackaju, kako je trziste lose, kako drzava ne intervenise i onda zahtevas pomoc iz budzeta koji ja punim, trazis povoljniju zemlju, vece subvencija i slicno. Shvatas li da kostas mene, da moj novac koji bi otisao u izgradnju skole ide tebi, jer tvoj profiti uzima nakupac zbog tvoje alavosti?
Nije ti trebao ovaj post . Procitao sam tvoje postove i ima zanimljivog stiva za raspravu ali ovaj je bas los . Da ima pameti kada seljak krene u blokade i svi ostali u drzavi trebali bi da se prikljuce jer hrana je osnov svega . Tako da cu sada otici u krajnost i reci posto tebe ne zanima sta jedes , bolesniji si i tvoje lecenje i mene kosta koje uplacujem u budzet .
@Zoran0230 - mi smo bili pod nemcima a Lule pod madjarima . To su ta dva sveta 🤣
 
Uuuuu, sad mi je jasno... Debelo si zastranio u tom razmisljanju tako da nema mesta daljoj prici. Ja cu sve objasniti u jednoj recenici:
Sve sto poljoprivrednici proizvedu je zestoko podcenjeno, manucu se zitarica i ako je to tema ovde, evo proizvoda tebi interesantnih, cene u prodavnici treba da budu sledece: mleko 500 din/l, suncokretovo ulje 1000 din/l, svinjetina 3000 din/kg, beli hleb 0.5kg 300 din, jabuke 300 din/kg, sir 2500 din/kg i tako dalje ne nabrajam. Pa ti onda lepo jedi smoki i pi kiselu vodu posto se za te cene ne bunis sto rastu svake godine.
Tebi nije dobro ahahahaha, da treba da budu tolike, bile bi tolike, razumes li? Ponuda potraznja, ti ceni svoje toliko, ne brani ti niko, shvatas li da je pre 50 godina vecina domacinstava proizvodila sopstvenu hranu? Da je moj deda radio u industriji i drzao stoku i obradjivao njive za svoje potrebe, drugi je bio ucitelj i radio isto to? Poljoprivreda jeste teska ali tesko je biti i rudar, je l to znaci da cena struje treba da bude 5x veca? Tesko je postati lekar, baviti se mojim poslom, izlagati se zdravstenim rizicima, da li to znaci da moj pregled treba da bude 5x skuplji? Shvatas li da je poljoprivreda nisko specijalizovano zanimanje, da ja hranu mogu sutra da krenem da proizvodim za sopstvene potrebe a ti treba da ucis minimum 6 godina da bi postao lekar ili nastavnik? Znam da ovo nije popularno, pogotovu ovde ali je nazalost tako.
Sa ovom lopovskom vlascu, satrapima, nemam nikakve veze ali znam kako vecina ljudi razmislja, probaj jednom da izadjes sa fer cenom, kad se procuje da si posten, da imas normalne cene, veruj mi mnogo manje ce ici nakupcima, dobar glas se daleko cuje, bices povoljniji od svih iz svoje okoline i niko nece ici kod komsije derikoze i kod nakupca. To kao kad su krenuli da prodaju mleko, mlekarama ga daju za 60din+ premija a meni koji dodjem na prag traze 150 jer kao domace je, pa kupicu imlekovo za 130 dinara bez da idem do tebe i bez da se osecam kao budala, prodaj ga kao i imlek i onda ces dobiti stalne kupce koji ce ceniti to sto ih ne pravis budalom jer danas nije tesko saznati cenu u otkupu a dobices daleko vise nego od imleka, pronadji neki balans, nemoj da se polakomis odmah.
Treba i seljak nekad da se prikljuci drugim protestima, kad strajkuje prosveta seljaka nigde? Ali nacelno podrzavam protest seljaka ali samo u nekim aspektima, u nekim ne. Prosto je niskokvalifikovano zanimanje, klasican fizicki posao, kao rudar, kao vodoinstalater, kao zidar, proizvodis hranu, ovaj proizvodi ugalj za struju, ovaj pravi kucu ali poenta je da to mozemo svi da krenemo da radimo bez neke specijalizacije.
Ja ne mogu da podrzim coveka kome je otkupna cena 16 dinara, a naplacuje nekom muceniku koji mu je dosao na kucni prag 30 dinara. To nije covek...
 
Čime ti puniš državni budžet? Te pare kojima ti puniš državni budžet bi inače otišlo na izgradnju školu?
Aleksandar Vučič, jeste to Vi?
Drži se svoje struke, poljoprivreda nije čista ekonomija, kao što ti misliš.
Ili ako baš hoćeš, dođi kod mene da ti prikažem život stočara, pošto se sela samo sećaš, kad si bio dete.
Vidim da si zapamtio dosta sa 5g života provedenih na selu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Pa nemoj biti poljoprivrednik covece, ne tera te niko, budi lekar kao ja, budi profesor kao moja zena, niko ti ne brani, niko te ne tera da radis zemlju. Sulude su te price mi se mnogo mucimo, pa sami ste birali, postoje i teza i laksa zanimanja, i manje i vise odgovorna, i daleko specijalizovanija od poljoprivrede. Ne vidim da se iko solidarise sa rudarima ili da trazi subvenciju za rudara jer proizvodi ugalj koji nam je potreban za struju? Shvatas li da svako moze da proizvede hranu, moji i dan danas imaju njivu u kojoj proizvode krompir, sargarepu, luk, jabuke, sljive, kruske, tresnje, musmule... proizvodili bi i ostalo da moraju jer nije neka vau nauka i ne rade to dobiju maksimalan prinos vec da dobiju onoliko koliko im treba. Ali vi ne shvatate da vi ne mozete da proizvedete lek, da lecite i postavite dg, da tumacite ekg, da propisete terapiju, da predajete matematiku, da konstruisete motor ali svako moze da odmah da krene da kopa, pita roditelje kako, internet i krene, u petom razredu se uci uzgajanje biljaka i to nije slucajno, integral u srednjoj skoli. Krenite od komsija, izadjite na trziste sa fer cenom, postujte higijenu i svako ce pre doci da kupi prase, prsutu, kulen sta god od vas nego od marketa, ali ne mozete da prodajete isti proizvod skuplje nego market ili po njegovoj ceni jer vi imate manje troskova nego market. Al volim da procitam nebulozu o jabukama i 300 dinara u prodavnici....Kao kad su malinari ocekivali cenu od 500 dinara za malinu koja je nutritivno skoro pa bezvredna, desi se i to al jednom u 10 godina, kad se hladnjacar zajebe
 
Poslednja izmena:
Ja sam nastavio posao koji mi je otac ostavio, tj. preuzeo sam posao dok je bio živ.
Ti nisi nastavio posao koji je tvoj deda radio, zato i ne znaš da ceniš proizvode tog posla.
Kupi Imlekovo mleko, ne tera te niko da kupiš mleko direktno od proizvođača.
Kupi meso iz mesare, nemoj kupovati od mene svinju ili kobasice.
Ja nemam problem s tim, ali imam problem sa ljudima poput tebe. Ljudima koji nas poljoprivrednike smatrate najnižim slojem društva.
Takođe, nemoj da misliš da je svaki poljoprivrednik slabo obrazovan. Nisi ništa obrazovaniji od mene.
Kada ti budem došao na pregled, budi čovek i nemoj da mi tražiš mito, već me pregledaj i pomozi mi jer želiš, ne zato što ti je potreban novac :)
Što te tiče toga da možeš sutra da počneš da proizvodiš hranu, okači mačku o rep. Možeš da proizvodiš i upumpavaš pare iz drugog posla. Ali ne možeš odmah sutra da budeš uspešan poljoprivrednik i živiš od poljoprivrede.
Trebaju ti godine iskustva, jer iz knjiga nećeš naučiti, moraš da radiš i učiš.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Tebi nije dobro ahahahaha, da treba da budu tolike, bile bi tolike, razumes li? Ponuda potraznja, ti ceni svoje toliko, ne brani ti niko, shvatas li da je pre 50 godina vecina domacinstava proizvodila sopstvenu hranu? Da je moj deda radio u industriji i drzao stoku i obradjivao njive za svoje potrebe, drugi je bio ucitelj i radio isto to? Poljoprivreda jeste teska ali tesko je biti i rudar, je l to znaci da cena struje treba da bude 5x veca? Tesko je postati lekar, baviti se mojim poslom, izlagati se zdravstenim rizicima, da li to znaci da moj pregled treba da bude 5x skuplji? Shvatas li da je poljoprivreda nisko specijalizovano zanimanje, da ja hranu mogu sutra da krenem da proizvodim za sopstvene potrebe a ti treba da ucis minimum 6 godina da bi postao lekar ili nastavnik? Znam da ovo nije popularno, pogotovu ovde ali je nazalost tako.
Sa ovom lopovskom vlascu, satrapima, nemam nikakve veze ali znam kako vecina ljudi razmislja, probaj jednom da izadjes sa fer cenom, kad se procuje da si posten, da imas normalne cene, veruj mi mnogo manje ce ici nakupcima, dobar glas se daleko cuje, bices povoljniji od svih iz svoje okoline i niko nece ici kod komsije derikoze i kod nakupca. To kao kad su krenuli da prodaju mleko, mlekarama ga daju za 60din+ premija a meni koji dodjem na prag traze 150 jer kao domace je, pa kupicu imlekovo za 130 dinara bez da idem do tebe i bez da se osecam kao budala, prodaj ga kao i imlek i onda ces dobiti stalne kupce koji ce ceniti to sto ih ne pravis budalom jer danas nije tesko saznati cenu u otkupu a dobices daleko vise nego od imleka, pronadji neki balans, nemoj da se polakomis odmah.
Treba i seljak nekad da se prikljuci drugim protestima, kad strajkuje prosveta seljaka nigde? Ali nacelno podrzavam protest seljaka ali samo u nekim aspektima, u nekim ne. Prosto je niskokvalifikovano zanimanje, klasican fizicki posao, kao rudar, kao vodoinstalater, kao zidar, proizvodis hranu, ovaj proizvodi ugalj za struju, ovaj pravi kucu ali poenta je da to mozemo svi da krenemo da radimo bez neke specijalizacije.
Ja ne mogu da podrzim coveka kome je otkupna cena 16 dinara, a naplacuje nekom muceniku koji mu je dosao na kucni prag 30 dinara. To nije covek...
Sto vise pises vise dokazujes da se ne razumes. Znas li sta kupujes od imleka druze ? :ROFLMAO:

Vidis, ja imam master diplomu ozbiljnog fakulteta pa se ne frljam time ovde i cenim tudji rad. Kad bi malo vise cenili ono sto dobijamo jedni od drugih svima bi bilo bolje.. Vazi i za lekare, prosvetare i sl. Mozemo polemisati o drugim temama a u ovu stvarno ne treba da se mesas jer je bas ne razumes i sad bi to objasnjavanje potrajalo fino.. U danasnje vreme poljoprivrednik je sve samo ne kako si ti rekao "niskokvalifikovano zanimanje". Zivi bili pa videli..
 
Pa nemoj biti poljoprivrednik covece, ne tera te niko, budi lekar kao ja, budi profesor kao moja zena, niko ti ne brani, niko te ne tera da radis zemlju. Sulude su te price mi se mnogo mucimo, pa sami ste birali, postoje i teza i laksa zanimanja, i manje i vise odgovorna, i daleko specijalizovanija od poljoprivrede. Ne vidim da se iko solidarise sa rudarima ili da trazi subvenciju za rudara jer proizvodi ugalj koji nam je potreban za struju? Shvatas li da svako moze da proizvede hranu, moji i dan danas imaju njivu u kojoj proizvode krompir, sargarepu, luk, jabuke, sljive, kruske, tresnje, musmule... proizvodili bi i ostalo da moraju jer nije neka vau nauka i ne rade to dobiju maksimalan prinos vec da dobiju onoliko koliko im treba. Ali vi ne shvatate da vi ne mozete da proizvedete lek, da lecite i postavite dg, da tumacite ekg, da propisete terapiju, da predajete matematiku, da konstruisete motor ali svako moze da odmah da krene da kopa, pita roditelje kako, internet i krene, u petom razredu se uci uzgajanje biljaka i to nije slucajno, integral u srednjoj skoli. Krenite od komsija, izadjite na trziste sa fer cenom, postujte higijenu i svako ce pre doci da kupi prase, prsutu, kulen sta god od vas nego od marketa, ali ne mozete da prodajete isti proizvod skuplje nego market ili po njegovoj ceni jer vi imate manje troskova nego market. Al volim da procitam nebulozu o jabukama i 300 dinara u prodavnici....Kao kad su malinari ocekivali cenu od 500 dinara za malinu koja je nutritivno skoro pa bezvredna, desi se i to al jednom u 10 godina, kad se hladnjacar zajebe
WTF tek sad sam procitao ovaj :ROFLMAO:

E pa ljudi moji zbog ovoga svi mi odosmo u aut.. Da, moze bilo ko da kopa.. :ROFLMAO: Povlacim se iz diskusije za danas, vec osecam kako me boli palac na desnoj nozi od naprezanja da razumem.. 😅
 
Sto vise pises vise dokazujes da se ne razumes. Znas li sta kupujes od imleka druze ? :ROFLMAO:

Vidis, ja imam master diplomu ozbiljnog fakulteta pa se ne frljam time ovde i cenim tudji rad. Kad bi malo vise cenili ono sto dobijamo jedni od drugih svima bi bilo bolje.. Vazi i za lekare, prosvetare i sl. Mozemo polemisati o drugim temama a u ovu stvarno ne treba da se mesas jer je bas ne razumes i sad bi to objasnjavanje potrajalo fino.. U danasnje vreme poljoprivrednik je sve samo ne kako si ti rekao "niskokvalifikovano zanimanje". Zivi bili pa videli..
Covece sta dobijam od imleka? Obrano mleko sa 3.2% mm, ali sta mlekar dobije od imleka? 62 dinara i 20 od drzave? Pa zasto meni ne naplati 130 dinara, uzme 48 dinara vise? Zar mu to nije logicnije? Zasto meni trazi 150 dinara a imleku to isto mleko daje za 82 dinara? I posmatrano iz ugla laika, on kupi imlekovo mleko, odmah pije, ovo mora da prokuva, ja licno moram i da skinem i bacim kajmak jer ne volim mladi kajmak.
A za gospodina iznad, pa nisam nastavio jer vidim da se ne isplati da ti to bude jedino zanimanje, to shvatio i moj deda pre 50 godina zato je radio u fabrici. Ne kazem ja da je poljoprivrednik neobrazovan, zaboga, nego da proizvodnja hrane za sopstvene potrebe ne zahteva usku specijalizaciju i neko obrazovanje, moj prapradeda sa osam razreda ziveo od toga i dodatnog zanimanja, ja cenim rad seljaka ali cenim i sebe i ako ja izracunam da mi se vise isplati da sam proizvedem sta mi treba, i vecina ostalih, onda cete tek da vidite sta je ponuda a sta potraznja. Zato jabuka ne moze da bude 300 dinara a svinjetina 3000...
 
WTF tek sad sam procitao ovaj :ROFLMAO:

E pa ljudi moji zbog ovoga svi mi odosmo u aut.. Da, moze bilo ko da kopa.. :ROFLMAO: Povlacim se iz diskusije za danas, vec osecam kako me boli palac na desnoj nozi od naprezanja da razumem.. 😅
Pa normalno da moze, pitaj babu sta su radili njeni roditelji tada i koliko su skole imali, ili sta je radio covek pre 5000 godina? Fascinatno odsecenost od sveta, svako moze da proizvede hranu za sopstvene potrebe i to je prosto tako, treba mu komad zemlje i dobra volja, ulozi malo trud i to je to, koliko god to nekog bolelo, al da ne idemo u off.
A manjak obrazovanja je itekako prisutan ovde na forumu, ljudi ne razumeju najprostiji koncept u ekonomiji, ponuda-potraznja, zato svi stihijski krecu da proizvode malinu kad vide dobru cenu, onda krecu plantaze lesnika, pa malo skoci cena prasetine a svi ubace prasad zanemarujuci brzinu reprodukcije i sta ce biti kad zasite trziste. Onaj ko ima 2000 prasica ce imati profit, onaj sa 40 komada ce biti na nuli, isto je i u ratarstvu, zato sad morate da radite 100h umesto 10h jer je prezastili trziste i oborili profitnu marginu. Onaj jedan pomenu cenu nafte, pa i OPEC+ smanjuje proizvodnju kad vidi da cena pada, manjak obrazovanja je definitivno prisutak kod dobrog broja poljoprivrednika
 
Poslednja izmena:
Lekaru nemas ni ti mnogo mozganja . Moras da pratis protokole koje je neko drugi napisao . Ne podcenjuj druga zanimanja jer ni jedno nije lako i prosto . Za koronu ste se pokazali da ste kukavice i da nemate kicmu . Cutali ste ( ogromna vecina ) kao zaliveni , slusali naredjenja , prosipali pamet . Toliko o vasoj bransi . Cutite i dan danas i jel se nekada zapitas kako je medicina napredna jer sto je naprednija sve vise je ljudi bolesno . Koja ti je specijalnost ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh