Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li znaci da i svinje treba da dam kao u otkupu po 200 dinara ili da pokusam da izvucem 250?? Konkretno pre nove godine otkup bio 270-280, a od kuce islo 350. Da li ce mi neko reci hvala ako prodam po nekoj ceni koju mi nametnu monopolisti bili to sviniji, kukuruz ili nesto trece.
tovljenik od kuce po razliici od sto pises 70-80 din ko kupi je budala

ne bitno da li je nova godina,bozic i ostalo
 
Lule, moji proizvodi nikada neće biti jeftini kao tvoji. Zato što radim u svoju korist, ne korist kupaca.
Ako misliš da smo 1:1, nek tako i bude.
Ne mora niko da propadne da bi se napredovalo.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
1-1 u smislu ti napredujes ja propadam

sam si napisao u svom postu da stocari ne kupuju dzakiran kukuruz
posle napises sam da prodas preprodavcu koji ga posle proda stocaru


sto odmah ne prodas stocaru i ubacujes trece lice da jebe stocara?
 
Ta razlika u ceni između otkupa i kućne prodaje je baš velika. Nikada mi nije bilo jasno obrazloženje tipa- došao mi je na kuću pa je zato skuplje. Verovatno klanice mogu da pravdaju lošu cenu rečima- došao si da nudis zato je takva cena.
 
Zato lule sto pojedinci koji kupuju hranu odu na silos i kupe neku prekrupu (citaj otpad sa plevom) po 25 din kg a nece da dodju kod mene da uzmu kukuruz po 25. Tamo im dostupno koliko hoce i kad hoce, i da slucajno ne bi ja zaradio neki dinar vise. Takvi neka idu kod prekupaca i nakupaca neka placaju i 30 nije mi zao.
Na kraju kad sve saberem i oduzmem, neka i idu, nista meni ni ne znaci njihovih 200-300 kg kad uzmu...
 
Ta razlika u ceni između otkupa i kućne prodaje je baš velika. Nikada mi nije bilo jasno obrazloženje tipa- došao mi je na kuću pa je zato skuplje. Verovatno klanice mogu da pravdaju lošu cenu rečima- došao si da nudis zato je takva cena.
Kako nije jasno. Mala kolicina i dzakiranje. Ko hoce neka radi to dzaba..
 
Ne prodam stočaru jer me nije zvao stočar da kupi, zvali su preprodavci.
Suvišna je diskusija sa tobom.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
tovljenik od kuce po razliici od sto pises 70-80 din ko kupi je budala

ne bitno da li je nova godina,bozic i ostalo
Svidelo se to tebi ili ne ali tako je bilo. Otkupljivac je imao cenu 280, ali nije bilo svinja za utovar. Ko je hteo da kupi i zakolje morao je da izdvoji i 350. Nisam ja socijalna ustanova. Ako je nekom skupo neka tovi.
 
@CattleM Koliko ti imaš stoke?
Stočar ne kupuje žitarice na džak.
Kada sam prošle godine prodavao kukuruz u avgustu, kupovali su samo preprodavci, od 10 kupaca, samo je jedan bio stočar, kupovao za bikove.
Kukuruz je Vaš, prodajte ga po kojoj god ceni hoćete, ili poklonite. Imajte na umu da ćete tako i uspeti u životu.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
A ko kupuje kukuruz? Stocar je i onaj sto ima jednu kravu za svoje potrebe, nisam cuo da su ljudi krenuli da jedu stocni kukuruz.
A tek prica prodam nakupcu za duplu trzisnu...
Propadate jer ste alavi, jer gasite te sto imaju par krava, ovaca, svinja i posle se pitate zasto narod nece da kupuje vase proizvode.
Ja razumem da se uracuna trosak dzaka, posao da se taj kukuruz spakuje ali da se to naplati duplo od cene na veliko...
20% je standardna marza u maloprodaji, 100% je bezobrazluk. Mene bi bilo sramota da pregled nekome naplatim duplo od trzisne cene ali kako radite tako ce vam se i vratiti, kad ostanu samo oni sto imaju velike farme bice kuku i pomagaj, drzava d uradi nesto
 
Svidelo se to tebi ili ne ali tako je bilo. Otkupljivac je imao cenu 280, ali nije bilo svinja za utovar. Ko je hteo da kupi i zakolje morao je da izdvoji i 350. Nisam ja socijalna ustanova. Ako je nekom skupo neka tovi.
ne razumem gde si ti sebe pronasao u --socijalnoj ustanovi--?

dakle tovljenik ako je 120-130kg je gotov i moras ga prodati
ne nosis ga na otkup po 280din nego ti dodje covek da zakolje za svoje potrebe i ti mu izbijes iz dzepa 70din vise nego na otkupu sto bi dobio a tovljenik ti gotov i ti sebes nazivas socijalom?

de mi objasni tu situaciju
Zato lule sto pojedinci koji kupuju hranu odu na silos i kupe neku prekrupu (citaj otpad sa plevom) po 25 din kg a nece da dodju kod mene da uzmu kukuruz po 25. Tamo im dostupno koliko hoce i kad hoce, i da slucajno ne bi ja zaradio neki dinar vise. Takvi neka idu kod prekupaca i nakupaca neka placaju i 30 nije mi zao.
Na kraju kad sve saberem i oduzmem, neka i idu, nista meni ni ne znaci njihovih 200-300 kg kad uzmu...
pa zato sto taj kukuruz nije 25din nego max 18din

ti otvori stocnu prozivodnju hrane pa prodaj otpad i po 50kg ako ti je volja

stocar jebe stocara
a ratar jos vise jebe stocara kad nema hrane zbog suse itd


a o toj prici o poslu kao i svaki srbin tj stanovnik srbije
svi se dice poslom ovo ono
nemoze 30 dzakova da izmeri i proda normalno nego odma 3 puta da naplati taj mrkotrpan "rad"
duze traje ono trece poluvreme i pauza izmedju posla nego izmeriti 20m kukuruza u dzakovima


to ko ovi sto prodaju pice na koncerima,konjickim trkama itd
ako nije pice 3puta skuplje ni nema ga
nabavai ga u diskontu po 70 prodaje ga 300din i onda ono cuveno nase---nema narod para

malo morgen da nema,nego nije budala da placa toliko
 
Da li Vi pišete ovo pri zdravoj pameti?
Ja nisam prodavao duplo od tržišne cene, ali zastupam stav da nema milosti u trgovini. Ako mogu da dobijem 30 din/kg, ja ću prodati. Ako ne mogu, spustiću cenu.
Ja nisam ugasio komšije koje su imali par krmača, sami su se ugasili. Ugasili su ih oni koji drže oligopol sa otkupom cenom stoke, ja nisam.
Ja uopšte nisam veliki stočar, ali nisam ni mali. Izdržao sam onaj period kada su bile jako niske otkupne cene.
Ponavljam pitanje, koliko Vi imate stoke?


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
A ko kupuje kukuruz? Stocar je i onaj sto ima jednu kravu za svoje potrebe, nisam cuo da su ljudi krenuli da jedu stocni kukuruz.
A tek prica prodam nakupcu za duplu trzisnu...
Propadate jer ste alavi, jer gasite te sto imaju par krava, ovaca, svinja i posle se pitate zasto narod nece da kupuje vase proizvode.
Ja razumem da se uracuna trosak dzaka, posao da se taj kukuruz spakuje ali da se to naplati duplo od cene na veliko...
20% je standardna marza u maloprodaji, 100% je bezobrazluk. Mene bi bilo sramota da pregled nekome naplatim duplo od trzisne cene ali kako radite tako ce vam se i vratiti, kad ostanu samo oni sto imaju velike farme bice kuku i pomagaj, drzava d uradi nesto
Друже иди умиј се. Јуче се распитујеш коју храну краве једу,село и њих видео си само на слици,данас дискутујеш увелико о трговини житарицама. Колика је тржишна цијена горива а колико га плаћаш? Немаш појма о животу а тупиш исто као и колега Луле. Не зна ни које је годиште,у једном посту се представља као одрасла особа у следећем као тинејџер који ипак од 12 година,а соли памет људима пун гас.

Нико није социјална установа,цијена је таква каква јесте,коме је скупо тражи даље,коме није он плаћа,сва мудрост.
 
ne razumem gde si ti sebe pronasao u --socijalnoj ustanovi--?

dakle tovljenik ako je 120-130kg je gotov i moras ga prodati
ne nosis ga na otkup po 280din nego ti dodje covek da zakolje za svoje potrebe i ti mu izbijes iz dzepa 70din vise nego na otkupu sto bi dobio a tovljenik ti gotov i ti sebes nazivas socijalom?

de mi objasni tu situaciju

pa zato sto taj kukuruz nije 25din nego max 18din

ti otvori stocnu prozivodnju hrane pa prodaj otpad i po 50kg ako ti je volja

stocar jebe stocara
a ratar jos vise jebe stocara kad nema hrane zbog suse itd


a o toj prici o poslu kao i svaki srbin tj stanovnik srbije
svi se dice poslom ovo ono
nemoze 30 dzakova da izmeri i proda normalno nego odma 3 puta da naplati taj mrkotrpan "rad"
duze traje ono trece poluvreme i pauza izmedju posla nego izmeriti 20m kukuruza u dzakovima


to ko ovi sto prodaju pice na koncerima,konjickim trkama itd
ako nije pice 3puta skuplje ni nema ga
nabavai ga u diskontu po 70 prodaje ga 300din i onda ono cuveno nase---nema narod para

malo morgen da nema,nego nije budala da placa toliko
De objasni mi molim te kako sam mu ja izbio iz dzepa 70 dinara??
 
[/QUOTE]
Tako je Coci. Svinje treba da daš po realnoj ceni, uzmi sebi 10 dinara profita i daj građanima jeftino meso.
Njihova deca treba da jedu Milku, a tvoja mogu i bananicu.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Gde odosmo , kako se u temi o trenutnoj ceni kukuruza nadjose podele na gradsku i stočarsku decu ?!?
 
Cena svinja na komad po selu i treba da bude skuplja za tih primer 70 din po kili, nista strasno. Nego kod klanicara otkupljivaca. Prvo taj sto kupuje na komad kupi jedno svince, klanicar uzme sve sto imas u oboru.
Taj sto kupuje na komad kupuje u jesen kad svima treba u novembru. Klanicar uzima tokom cele godine kad ti stigne turnus.
Ja licno imam primer za beli luk, pa nije ista cena kada neko dodje po dva kilograma za sebe i onaj nakupac sa kvantasa kad mi uzme dve tone. Nije logicno da bude ista cena...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh