Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za vikend otišao vagon zrna po 20 din. Dzakirano po 22 din u poslednjih par dana otislo 8 tona.
Za tri meseca prodao sam oko 150 tona od kuće.
Imam još oko 30 tona, to će otići do kraja meseca.
Ta vrsta prodaje kukuruza u toj količini kod nas ne postoji. Prosto ne mogu da se setim kad sam prodao vreću kukuruza. Ima na par mesta u selu ali mislim da ide slabo. Ko su glavni kupci ako nije tajna?
 
Pojedincima ne valja Republika Srpska i ovaj narod. Ali zato im valja gorivo sa nasih pumpi. Nedjeljom na pumpama bude vise pazara nego za ostalih 6 radnih dana. Ja negdje ako se ne osjecam prijatno ne idem. Sta vas sprecava da uzmete i vi drzavljanstvo pa glasajte. Kakve veze ima pozicija ili opozicija kad su svi isti inista se promijeniti nece. Godinama Bijeljinom vlada SDS umre gradonacelnik ispliva na povrsinu imovina od oko 80 miliona maraka. Ja gledam ono od cega zivim a za politiku me bas zabole.
 
Pitanje. Nekad sam znao ,ali nemogu sad da nadjem , koji tacno koordinatni sistem koriste geometri u BH , mozda je isti i za Srbiju i Hr ? Isto tako koju android aplikaciju koristiti za prikaz tih koordinata umjesto ovih standardnih geografskih koje koristi gps u npr google mapama? "Preciznost" od 20ak metara koja se dobija gpsom mi je dovoljna , a stvarne koordinate tacki koje trazim imam , dobio od geometra nezvanicno , ali treba ih pretvoriti u ove sa google mapa , sa tim nekim popravkama , ili obrnuto ?
 
Vala ne bi lule dzakirao za 17 din pa da ga je....m, za 16-17 ide u rinfuz na silos. Minimum minimuma je 20 din na dzakove....
Vala ne bi ga ni ja prodavao po 25din a po 30din nikako ako je realna cena 17-18din


Ko kad bi za prase na otkupu dobijao 400 a dodje covek dan pre tovarenja i ja treba da mu lupim cenu 800din za jednog,ista prica kao i kukuruz

Nemam ja takvo razmisljanje jbg
Nismo svi isti
 
Pitanje. Nekad sam znao ,ali nemogu sad da nadjem , koji tacno koordinatni sistem koriste geometri u BH , mozda je isti i za Srbiju i Hr ? Isto tako koju android aplikaciju koristiti za prikaz tih koordinata umjesto ovih standardnih geografskih koje koristi gps u npr google mapama? "Preciznost" od 20ak metara koja se dobija gpsom mi je dovoljna , a stvarne koordinate tacki koje trazim imam , dobio od geometra nezvanicno , ali treba ih pretvoriti u ove sa google mapa , sa tim nekim popravkama , ili obrnuto ?
Epsg 3909 , ili MGI 1901 , koordinatni sistem , koja aplikacija prebacuje u gps koordinate ,tj obrnuto?
 
Realna cena je kako se dvojica dogovore.
Niko ne tera tog da kupi na džak po 25din/kg ili 30 din/kg. Ako ima jeftinije, neka kupi po jeftinijoj ceni.
Zašto bih svoja leđa lomio da džakiram i prodam dinar skuplje samo?
Ovakvo razmišljanje i obara i dozvoljava trenutne cene naših proizvoda.
Kada nešto kupujem, niko me ne pita da li imam i da li mi je skupo, kada prodajem, takođe ne pitam da li taj ima i da li mu je skupo.
Neću da lomim leđa ni za šta.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Realna cena je kako se dvojica dogovore.
Niko ne tera tog da kupi na džak po 25din/kg ili 30 din/kg. Ako ima jeftinije, neka kupi po jeftinijoj ceni.
Zašto bih svoja leđa lomio da džakiram i prodam dinar skuplje samo?
Ovakvo razmišljanje i obara i dozvoljava trenutne cene naših proizvoda.
Kada nešto kupujem, niko me ne pita da li imam i da li mi je skupo, kada prodajem, takođe ne pitam da li taj ima i da li mu je skupo.
Neću da lomim leđa ni za šta.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
pa jel taj sto kupi dzakiran,poljoporivrednik koji je u muci jer nema isti taj kukuruz ili preprodavac?

pazi obara cenu ili je dize jer ti prodas nekom tonu ili manje na dzak

svasta vi razmisljate


da dodam da onom sto sam prodao dzakirano,kupac doneo svoje dzakove
 
tako bilo i pre godinu-dve,susa u pm

stocari nemaju hrane
a ratari koji su nakupili neke kolicine daj 45 din a u otkupu mu daju 32


stocar ode i kupi koncentrat :haha:
 
Da li znaš koliko ljudi drži piliće, svinje za svoje potrebe, a nema zemlju, traktor, mašine.
Da li znaš koliko ljudi ima koji su svoju zemlju dali u zakup, i isplativije im je da kupe kukuruz.
Da li znaš koliko ima krajeva po Zapadnoj Srbiji gde kukuruz ne uspeva, a ljudi drže stoku.

Oglasi su puni kukuruza, svako pogleda, pozove više brojeva telefona, gde mu odgovara - kupi.

Još jedna stvar, skladištenje robe kod svoje kuće nije nimalo naivna a ni jeftina stvar. A gde je dzakiranje i posao oko toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh