Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alavosti nema kraja, sto vise imaju treba im dati sto vise, da mogu da otvore 10 gazdinstva da ugrabe sto vise subvencija i da konkurisu za svaki moguci qrac da sto vise ugrabe da im slucajno nesto ne promakne jer ipak oni imaju mnogo ulaganja i ceo zivot rade u minusu
 
Alavosti nema kraja, sto vise imaju treba im dati sto vise, da mogu da otvore 10 gazdinstva da ugrabe sto vise subvencija i da konkurisu za svaki moguci qrac da sto vise ugrabe da im slucajno nesto ne promakne jer ipak oni imaju mnogo ulaganja i ceo zivot rade u minusu
Džabe brale, evo imaš pojedince ovde da te razuvere da ti nemaš pojma, oni su u pravu.

Tebi kao slepcu sa 10 hektara je lako jer malo ulažeš i možeš da uživaš a njima sa novim traktorima i kombajnima i 200 hektara zemlje je teško da prežive jer imaju veliki ulog. Ako kažeš nešto, pokazuješ zavist.
 
@Mustang80
Sta si zapeo za cenu stanova i ha zemlje jer nikad nije moglo to biti nikakvo merilo!
Sta ja onda treba sad ceo zivot i po svaki dan da razmisljam o skoku u bunar jer ‘93 sam mogao kupiti u centru Temisvara 80-100 m2 po 7000-8000 maraka?
Dakle ceo stan od 100 m2 i to ne jedan nego mogao sam 3 kupiti. Danas vredi 200 hiljada evra 1 taj stan a mozda i vise!
Bilo pa proslo i sta sad!
@Brale
Ne razumem sta petljas non stop. Ko ti brani da radis vise, ko ti brani da platis vise?
Ti mislis da je taj problem samo kod tebe? Svuda ima od onih koji daju vise pa ako zelis ili mozes platiti vise radis ako ne gledas.
Konkretno, komsija sa kojim sam imao zajednicki kombajn pa ga posle otkupio od njega vec par godina se izlaje kako zeli da mi da zemlju u arendu i ove godine je dade, ali ne meni nego se karao za 20-30 e vise i dade je nekom drugom.
Ja iz inata nisam mu dao vise ali je zemlja otisla.
Da ne sirim da je privilegovan bio za 500-1000 din po svakom kj sto sam mu skidao kombajnom sa nekih 36 kj zadnjh 6-7 god i ko ce ga znati sta mu jos nisam cinio i sta vredi? Nista!
Zadnjih 6-7 meseci bezi od stida i grize ga verovatno savest pa me izbegava stalno!
Ne bitno, moras shvatiti da i taj zakupodavac je u stanju da se kara za 10 e a i taj zakupoprimac ako zeli to uzeti onda ce platiti vise i tacka. Ne treba ulaziti u to zasto, kako, odakle mu i da li ce se izvuci ili ne, to je njegova stvar!
Meni samo nije jasno sta vama nekima smeta to sto i neki sa stotine ha zele da ostvare subvencije? Svakome je dinar dobrodosao pa ako neko iz tog ministarstva ili vlade odredjuje nekim uredbama ili pravilnicima te subvencije nisi ti pametniji da nekima oduzimas pravo na to jer navodno trebaju se davati samo onima koji rade 5 ha!
Uzivaj! Sretno!
 
Residents of the Moscow Region town of Elektrostal are warming themselves by the fire because they still have no heating. They recorded a video in which they shouted "WE ARE FREEZING!" and asked for help from the authorities.

The destruction of Russian tank columns near Vuhledar is one of the greatest tank defeats since World War II.

In January-February 2023, during the attempt of the Russian army to undertake the offensive on Vuhledar, a small Ukrainian mining town, at least 130 Russian armored vehicles were destroyed, and the elite 155th as well as the 40th Marine Brigade of the RF Pacific Fleet were eliminated.

All this thanks to the Heroes of the 72nd Mechanized Brigade, the 35th Marine Brigade, and the 55th Separate Artillery Brigade of the AFU.

This is an excerpt of the documentary by Iryna Storozhenko called The Graveyard of Russian Tanks. The full film is on YouTube.


Winston has a good overview of the Russian ships that Ukraine sank since the full-scale invasion started.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi . Ta gvozdjurija jedino da se istrosi. Rat dronova . Tenkove rjesavaju tako sto dronovi bukvalno siju protivtenkovske mine koje se akriviraju na vibraciju , iza linije cim se primijeti kretanje. Jako zajeban rat. 80 posto svega urade dronovi
 
Džabe brale, evo imaš pojedince ovde da te razuvere da ti nemaš pojma, oni su u pravu.

Tebi kao slepcu sa 10 hektara je lako jer malo ulažeš i možeš da uživaš a njima sa novim traktorima i kombajnima i 200 hektara zemlje je teško da prežive jer imaju veliki ulog. Ako kažeš nešto, pokazuješ zavist.
Kazes neces vise pisati, a onda nastavis da brljas i da trujes.
 
Јако ми је жао оних који "интелектуално" онанишу на уништавање технике и људства и Руса и Украјинаца. И једни и други су тражили и заслужили то што им се дешава.
Само ратна срећа је променљива... И не води се у новинама и лажима него тамо у блатишту у рововима.
Бојим се да ће, како Руси све више буду надирали ка границама Натоа, да ови навијачи своје ганглије све чвршће и брже да стежу и тресу у нади да ће доживети како тако задовољство...
Да усрани запад није чачкао медведа могло је бити мира још дуго времена а амери су могли да шире своју демократију и на друге земље осим Србије, Ирака, Сирије, Авганистана... по разноразним Африкама... на палестинцима... Овако хтели су да смене Путина, да га саране јер је добио рака, да га замене за двојника замену, да распарчају Русију на десетак и више територија... И још много западних с*ања које смо чули на почетку рата...
Учинили су само то да су медведа пробудили, ојачали га и утренирали га и дали му самоспознају да има снагу и више него што је и мислио да има...
Ако западњаци буду имали среће да измоле трајни мир до Васкрса уз делимичне Руске услове имаће наде да се извуку уз неко достојанство...
У противном све што су говорили Русима то ће им Руси сервирати... И разоружање и прекрајање граница НАТО-а и још све оно што Руси буду желели...

Није ми драго ни због једних ни због других... Јер пре или касније и ми ћемо морати да пропатимо због "преждеравања" једних и других... Јер нисмо ми за џабе пупак света....
 
један податак о трговини еу и русије као само што није избио сукобОбим извоза Европске уније у Русију је још увек висок зато што само 32 одсто свих производа ЕУ подлеже санкцијама”, изјавила је заменица директора Центра за међународну економију ИФО Феодора Тети.
 
Момо, ако си до сад пратио све наде се полажу у гвожђе из разлога што нема људства. Могу да са дроновима полупају све али нема држања територије без гвожђа одма иза рова. Гледам канале са обе стране, тако су се поставиле обе стране поред силних ровова. Сад украјинска страна ради оно што су руси, укопавање, антитенковске препреке и минирање. Како изгледа неће овај фронт скоро.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh