Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imas pravo . Pogresio sam ali znam da sam to negde cuo . Imaju rupcagu u budzetu od 17 milijardi € . Eto da se ispravim . Zbog Zelenskog im je nastala ta rupa 🤗
 
Nije u pitanju samo zadnji post. U zadnjih deset postova hoces da omalovazis i izvredjas ljude koji rade 100 i vise ha zemlje. Velicas ove koji rade 5 ha, a verovatno ti je jasno da oni ne zive od tih 5ha nego imaju i neki dodatni posao. Pravis se pametan kako subvencije ne treba davati kao da su ih ovde u Srbiji izmislili, kao da ih ne praktikuje cela Evropa. I da znas da sam se pronasao u tvojim pisanjima jer radim oko 100ha zemlje i pre dve godine sam bio na nuli jer nije rodilo, a prosle godine sam na nuli jer su lose cene i sta tu nije jasno??
U vreme protesta si pisao da radiš 65ha :sta:
 
Процена западних медија каже тек 10-так % од укупне новчане помоћи стигне у украјину. Са већином тог новца се у ствари покреће наменска индустрија која одавно није у рукама држава него приватних компанија. Има веома пуно организација и појединаца који скупљају новчану и материјалну помоћ које прослеђују на фронт. Не морам да пишем какве су малверзације у питању. Од најмањих ситница до возила и скупе војне опреме. Е сад оно што жуља и саме украјинце и где падају, та помоћ се не дели равномерно већ је добијају "добровољци" махом из иностранства и бригаде и батаљони на папиру.
 
I u Bosnu su ušle milijarde dolara + krediti. Ovih, oko 3 000 000 ljudi trebalo bi da živi kao bogataši.
Čudna ta nauka.
Matematika.
 
Ako nekome ne trebaju subvencije neka mi se jave u pp da im dam moj broj racuna

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
I u Bosnu su ušle milijarde dolara + krediti. Ovih, oko 3 000 000 ljudi trebalo bi da živi kao bogataši.
Čudna ta nauka.
Matematika.
Neka moja teorija ,pojednostavljena :" Hajde da nam bude bolje svima " ? Kako ? Treba nam vlada koja ce znati da radi u tom pravcu i vuce poteze ,donosi zakone ,vodi ekonomiju ,
...itd ? Nemoze vlada sama , zavisi od nas . Hajde da se ja i moja porodica potrudimo da tako bude ?
Ne.
Hajde da radim da meni i mojoj porodici bude bolje , ili onako kako zelimo , jer nemamo svi isti nacin zivota ,zelje i kapacitete . Realno u zivotu cesce smo u situacijama da smo pod udarom ekonomije , matematike,odnosa potrosnje i prihoda , razlicitih uticaja okoline , toka vremena i svega drugog, nego sto smo u situacijama da nesto zajednicki radimo , pomazemo se , ... Neka samo zakon bude isti i sve i nema nikakve potrebe bilo kojom drugom sikiracijom. Ima mjesta za sve , a ko zeli bilo cega vise , neka napravi .
 
Poslednja izmena:
Тај новац је већ отишао Зеленском, а сад кад се треба вадити из гована онда се штеди на пољопривередницима.
Беше пре неки дан графикон, мислим из "Вол Стрит Журнала" да је 2023. Немачка је била, после 'Мерике, други по обиму донатор ВОЈНЕ помоћи Украјини - 18.1 милијарди, да л' евра ил' долара, нисам запамтио. Ту није урачунато упумпавање пара у украјински буџет, за плате пензије и остале потребе.
 
Па добро, они пре 100 година су били по пивницама и мало мање тајни. Идеје сличне.

Идеје...иди бегај. Али ако погледаш дела а не идеје оних других, онда је јасније зашто чивути ударају на AfD. А дела су против интереса немачке државе(тада и сада)...а сада вероватно и ЕУ (при томе не мислим на слугерањску бирократију из Брисела него на народ Европе).
 
Не могу а да не приметим свако мало у расправама буђење старих духова и идеја.

Не могу а да не приметим да ниси запазио да је реч дела подвучена (наглашена). Дела се дешавају а „идеје“ које сервирају у јавности су бацање прашине у очи.

Да ли стварно не примећујеш дела која се дешавају више од деценије (убацивање милиона војно способних миграната и слично).

ПС

Иначе, било је негде прошле године када су спопали неку групу престарелих пензионера како спрема неке „идеје“ док ови пљачкају њихове државе на разне начине и слабе их. Стара фора: повика на вука а лисица месо једе.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh