Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не знам како је у вашој околини, овде има доста болесних. Као да ради више вируса. Доктори не говоре ништа само преслушају плућа и терапија. Свако је добио антибиотик да ли инјекције или капсуле. Али нема никаквих стручних кризних штабова и слично.
 
Исто. Не знам да ли то кажу и ови који су стручни, али међу плебсом се помиње комбо којекаквих уобичајених вируса.
 
Ovde kašalj, kijanje, stomačne tegobe ... ali bez neke temperature. Potažnja za vitaminima antibioticima i naravno...cinkosanom.
 
Na imunitetu se radi godinama . Treba imati dosta vitamina B u organizmu . Mislite da ja volim sto pijem svaki dan vise piva dnevno 🤣 . Tu je i duvan da oblozi i zastiti pluca od svega i svacega iz vazduha . Jedino sam ubacio pola limuna dnevno u casu vode bez secera i da kucnem u drvo ne pamtim kada sam bio bolestan . 10+ godina sigurno ukljucujuci i kurconu .
I naravno dve vece casice rakiju ujutru . Leti jednu a zimi povecati dozu 👌
 
Не знам како је у вашој околини, овде има доста болесних. Као да ради више вируса. Доктори не говоре ништа само преслушају плућа и терапија. Свако је добио антибиотик да ли инјекције или капсуле. Али нема никаквих стручних кризних штабова и слично.
Retko ko sa kim sam se čuo nije imao u porodici bolesnih. Ja lično sam fasovao upalu pluća, prvo je doktor čuo na slušalicama a posle je to potvrdio i rendgen. Terapija antibiotik, puno tečnosti i sve što ide sa prehladama. Al' nije ćutao, odmah mi je rekao da misli da je u pitanju pneumonija i da moramo rendgenom proveriti...
 
Jesam li tebi nešto napisao, kako sam te otrovao ovom zadnjom objavom? Treba li ti pomoć?

Ako si se pronašao znači da sam u pravu.
Nije u pitanju samo zadnji post. U zadnjih deset postova hoces da omalovazis i izvredjas ljude koji rade 100 i vise ha zemlje. Velicas ove koji rade 5 ha, a verovatno ti je jasno da oni ne zive od tih 5ha nego imaju i neki dodatni posao. Pravis se pametan kako subvencije ne treba davati kao da su ih ovde u Srbiji izmislili, kao da ih ne praktikuje cela Evropa. I da znas da sam se pronasao u tvojim pisanjima jer radim oko 100ha zemlje i pre dve godine sam bio na nuli jer nije rodilo, a prosle godine sam na nuli jer su lose cene i sta tu nije jasno??
 
Nije u pitanju samo zadnji post. U zadnjih deset postova hoces da omalovazis i izvredjas ljude koji rade 100 i vise ha zemlje. Velicas ove koji rade 5 ha, a verovatno ti je jasno da oni ne zive od tih 5ha nego imaju i neki dodatni posao. Pravis se pametan kako subvencije ne treba davati kao da su ih ovde u Srbiji izmislili, kao da ih ne praktikuje cela Evropa. I da znas da sam se pronasao u tvojim pisanjima jer radim oko 100ha zemlje i pre dve godine sam bio na nuli jer nije rodilo, a prosle godine sam na nuli jer su lose cene i sta tu nije jasno??
Ako ti se ne isplati, daj deo komšiji koji ima manje zemlje, da smanjiš gubitak. Neću da vređam i omalovažavam, ne izmišljaj!

Ne veličam nikoga, znam mnoge sa 5-10 hektara koji bi radili više i ne bi radili dodatne poslove ali ne mogu zato što su zemlju zauzeli oni sa 80-100-150 hektara koji stalno kukaju da im se ne isplati a kiriju podizu za evro da ne moze niko da uzme i redovno obnavljaju mehanizaciju. Ja ne radim 100 ali daleko vise od 5, robu ostavljam kuci i prodajem dzakirano, sam pakujem, tovarim i nosim po selima da bi prodao skuplje tako da sam u plusu svake godine. Kada mi se ne bude isplatilo smanjicu zemlju, ionako je 80% u zakupu a niko ne daje ugovor tako da me subvencije ne pogadjaju mnogo.
 
Nije u pitanju samo zadnji post. U zadnjih deset postova hoces da omalovazis i izvredjas ljude koji rade 100 i vise ha zemlje. Velicas ove koji rade 5 ha, a verovatno ti je jasno da oni ne zive od tih 5ha nego imaju i neki dodatni posao. Pravis se pametan kako subvencije ne treba davati kao da su ih ovde u Srbiji izmislili, kao da ih ne praktikuje cela Evropa. I da znas da sam se pronasao u tvojim pisanjima jer radim oko 100ha zemlje i pre dve godine sam bio na nuli jer nije rodilo, a prosle godine sam na nuli jer su lose cene i sta tu nije jasno??
dobro coci i ti ga tupis sad realno

a sta je sa predhodnim godinama

ako se nastavi ovo kako si naveo,bice sve jedno i onom sa 100h i sa 10000h

al pricati o necemu istom poslu tamo neke 2018-19 pre korone i sada nebo i zemlja

sada hvala bogu vec da je i tako stocari imaju ozbiljnu lovu,sto se tice cene mleka naspram cene kukuruza,lucerke i ostalo
bitno je bilo samo godinu dana izdrzati(zbog slabog roda i visoke cene) i ko jeste sad realno zaradjuje

neki stocari imaju i visak lucerke
 
Ako ti se ne isplati, daj deo komšiji koji ima manje zemlje, da smanjiš gubitak. Neću da vređam i omalovažavam, ne izmišljaj!

Ne veličam nikoga, znam mnoge sa 5-10 hektara koji bi radili više i ne bi radili dodatne poslove ali ne mogu zato što su zemlju zauzeli oni sa 80-100-150 hektara koji stalno kukaju da im se ne isplati a kiriju podizu za evro da ne moze niko da uzme i redovno obnavljaju mehanizaciju. Ja ne radim 100 ali daleko vise od 5, robu ostavljam kuci i prodajem dzakirano, sam pakujem, tovarim i nosim po selima da bi prodao skuplje tako da sam u plusu svake godine. Kada mi se ne bude isplatilo smanjicu zemlju, ionako je 80% u zakupu a niko ne daje ugovor tako da me subvencije ne pogadjaju mnogo.
Ako si tako dobar covek zasto taj kukuruz koji prodajes po selima ne prodajes po 15-17 dinara kolika je otkupna cena nego deres ljudima kozu sa ledja po 25?? Tebi ako subvencije ne trebaju nemoj ih uzimati ni na svoju zemlju, ali nemoj druge oduvracati.
 
dobro coci i ti ga tupis sad realno

a sta je sa predhodnim godinama

ako se nastavi ovo kako si naveo,bice sve jedno i onom sa 100h i sa 10000h

al pricati o necemu istom poslu tamo neke 2018-19 pre korone i sada nebo i zemlja

sada hvala bogu vec da je i tako stocari imaju ozbiljnu lovu,sto se tice cene mleka naspram cene kukuruza,lucerke i ostalo
bitno je bilo samo godinu dana izdrzati(zbog slabog roda i visoke cene) i ko jeste sad realno zaradjuje

neki stocari imaju i visak lucerke
Nisam uopste razdvajao ratare i stocare, mada su to nebo i zemlja po ulogu u proizvodnju i po kolicini posla.
 
da ali sto su neki stocari postali samo ratari???
jer bilo 10*lakse ovrci i odneti na lager i cekati 3-4 meseca i zaraditi
sad kada to nije slucaj panika

na to se nadovezala susa i sve ostalo

taj rizik kad mi neko spomene o onom sa 100+hektara
kosa mi se digne na glavi,da ne kazem nesto drugo
 
Али нема шта да једе ту храну. 2023 године нисам косио ни један откос траве за отаву и даљу продају. И нисам погрешио. И није једна година у сточарству која се требала преживети него три, када је државни пројекат био дизање бдп-а преко пољопривредних производа и продаје истих за девизе. Наравно биће оних што би инстант зараду и обрт у виду стоке али ко није био у том систему не зна шта га чека. Коме сад падне на памет да држи стоку касни већ охохо...
 
neznam ocigledno sta se desava onda kod mene

ovi sto drze stoku,niko se nije predo od 2020te sad bogame imaju i znaju za sta rade

ratari pametni,kupili traktore i sad gotovo,neki se i zaposlili

da dodam stocari slabo bili na protestu,vecinom ratari

da jos dodam

prodao detelinu i seno,oba po 2crvene M...da imam jos lagano bi otislo
ostala jos jedna tura prodata i ta
na senu,otavi(oko pola jutra) i jutru lucerke lagano preko 230k bruto dinara
 
Ko drzi krave tesko moze da stigne da radi 100 i vise ha zemlje. Tacnije moze, ali to je teska robija.
neznam ocigledno sta se desava onda kod mene

ovi sto drze stoku,niko se nije predo od 2020te sad bogame imaju i znaju za sta rade

ratari pametni,kupili traktore i sad gotovo,neki se i zaposlili

da dodam stocari slabo bili na protestu,vecinom ratari
Stocari slabo bili na protestu, a lepe subvencije dobili.
 
Ko drzi krave tesko moze da stigne da radi 100 i vise ha zemlje. Tacnije moze, ali to je teska robija.

Stocari slabo bili na protestu, a lepe subvencije dobili.
ko ima 100h zemllje i samo ratari,ne zalim ga uopste

obicno takvi kukaju,da plate radnika tesko
ulazu u mehanizaciju kako bi sve mogao sam i tako dalje i tako dalje...ima ovde i clanova takvih

niko ratare nije terao u to sta su se i sami upustili

opet ti kazem bilo lepo dok je trajalo ovrc,predat i cekat i sedeti u vrucem i smejati se onom sto muze,namiriva,tovari,stroji i ostalo
okrenula se prica
 
Ako si tako dobar covek zasto taj kukuruz koji prodajes po selima ne prodajes po 15-17 dinara kolika je otkupna cena nego deres ljudima kozu sa ledja po 25?? Tebi ako subvencije ne trebaju nemoj ih uzimati ni na svoju zemlju, ali nemoj druge oduvracati.
Po 17 dinara može da dobije direktno sa njive a ja kad ga donesem kući, istovarim, dzakiram, spakujem i odnesem na kucnu adresu to kosta malo vise od otkupne cene ali ipak jeftinije nego na pijaci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh