Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
200+t ,nit mecka,volvo,scania,nego kineski kamioni.Takodje odlicno resenje za istovar prikolice.
 
Каже весић тужи свакога ко изнесе у медије да путари нису урадили свој посао...
Sve je cisto i ocisceno . Jbg. drugi dan Bozica a zvalavi im dao slobodan dan .
 
a malo je i ponižavajuće.
Pazi da te ne čuju ovi sa 100 hektara, oni jadni ne bi preživeli i ne bi mogli uzeti nove hektare ako ne izbore subvencije od države.

Neki seljak sa 5 hektara ako ostvari 300 evra, od subvencije će kupiti djubrivo i hemiju a onaj sa 100 hektara pa i 200 ako ima zajedno sa sinom dobijaju po 30 000 evra oni mogu svake godine novi traktor da kupe i da traže 50% povraćaj dok siromah sa 5 hektara će novi traktor videti samo na televiziji. Umesto da se pomogne malima da napreduju oni pomažu većima da budu još veći a ti veći sa manjkom radne snage manje kvalitetno odrađuju posao i onda kukaju kako su u minusu pa im trebaju subvencije da se vade zato što imaju veliki ulog a ne mogu da stignu da poseju na vreme, da prskaju, ali to neće niko da prizna.
 
Pazi da te ne čuju ovi sa 100 hektara, oni jadni ne bi preživeli i ne bi mogli uzeti nove hektare ako ne izbore subvencije od države.

Neki seljak sa 5 hektara ako ostvari 300 evra, od subvencije će kupiti djubrivo i hemiju a onaj sa 100 hektara pa i 200 ako ima zajedno sa sinom dobijaju po 30 000 evra oni mogu svake godine novi traktor da kupe i da traže 50% povraćaj dok siromah sa 5 hektara će novi traktor videti samo na televiziji. Umesto da se pomogne malima da napreduju oni pomažu većima da budu još veći a ti veći sa manjkom radne snage manje kvalitetno odrađuju posao i onda kukaju kako su u minusu pa im trebaju subvencije da se vade zato što imaju veliki ulog a ne mogu da stignu da poseju na vreme, da prskaju, ali to neće niko da prizna.
Da li ti znas koliki je ulog onog ko obradjuje 200 hektara??
 
Pazi da te ne čuju ovi sa 100 hektara, oni jadni ne bi preživeli i ne bi mogli uzeti nove hektare ako ne izbore subvencije od države.

Neki seljak sa 5 hektara ako ostvari 300 evra, od subvencije će kupiti djubrivo i hemiju a onaj sa 100 hektara pa i 200 ako ima zajedno sa sinom dobijaju po 30 000 evra oni mogu svake godine novi traktor da kupe i da traže 50% povraćaj dok siromah sa 5 hektara će novi traktor videti samo na televiziji. Umesto da se pomogne malima da napreduju oni pomažu većima da budu još veći a ti veći sa manjkom radne snage manje kvalitetno odrađuju posao i onda kukaju kako su u minusu pa im trebaju subvencije da se vade zato što imaju veliki ulog a ne mogu da stignu da poseju na vreme, da prskaju, ali to neće niko da prizna.
Za 5ha nov traktor?
 
Ma prijatelju kogaa da naterass da ide kod notara da ti potpisuje zemlju u zakup???,necee da se cimaju ljudiii !!A ZA BABE I DEDE DA NE PRICAM DA SE PLASE POTPISA KOD NOTARA KAO DJAVO OD KRSSTA.
Ustvari mozda bi i hteli ali da im dass odmah BARR pola para na ruke ,I TOO NE POLA OD 16 HILJADA NEGO POLA OD 35 HILJADA ,JER ONI CULI DA SU SUBVENCIJE 35 HILJADA...
Napravi ugovor,odvezi vlasnike zemlje i dovezi, plati kod notara i plati pola para na ruke odmah ,a ti se posle jebi i juri sa drzavom oko racuna za seme i da li ce da ti isplate 35 hiljada koje su obecane odnosno GOLUB NA GRANI.
Ja samo ne razumem kako ste vi ranije registrovali zemlju u zakupu? Ili niste imali zakup pa tek sada kad ste culi za toliko para po ha, hop. da i mi registrujemo.
Sta je tu nejasno kad oduvek ako si imao zakup i hteo subvencije moralo se napraviti ugovor o zakupu i overiti, ranije u sudu ili kod maticara a sada kod notara.
Nista novo!

Neki seljak sa 5 hektara ako ostvari 300 evra, od subvencije će kupiti djubrivo i hemiju a onaj sa 100 hektara pa i 200 ako ima zajedno sa sinom dobijaju po 30 000 evra oni mogu svake godine novi traktor da kupe i da traže 50% povraćaj dok siromah sa 5 hektara će novi traktor videti samo na televiziji.
Taj seljak kako ga ti nazivas, sa 5 ha (ako ce se ostvariti jos uvek nedovrsena prica) ce imati pravo na maksimalno 200.000 din (a ne 300 e), a onaj sa 100 ha 4 milona din. pa ce sad onaj sa 5 ha da ulozi u djubrivo dok ovaj drugi sa 100 ha kupice traktor jer navodno on nema investicije u djubrivo i u ostalom repromaterijalu. To su ti price za malu decu i sto rece Coci ti pojma nemas koja je ta investicija u onih 100 ili 200 ha.
Druga stvar pisano vise puta, ili imati 5 ha ili 50 ili 100 ili 1000 ha ili ostvariti subvencije od te manje povrsine ili ti od one vece, sve ti je to procentualno isto i svako ima svoj ulog, s tim sto jedan mnogo manji a drugi mnogo veci.
Ali tebi na uvo zvuci mnogo para ta svota sa 100 ha pa se tu malo gubis u racunicu!
 
@Peet prijatelju uzmi u obzir da pricas sa covekom iz centralne Srbije,gde su vecina sa ukupnoo 1-2-3 hektara obradive zemlje u vlasnistvu i to usitnjeno na parcele od 10 do 50-60-70 ari,retkoo koo ima 1 ili 2 hektara u celosti u mestu a kamoli vise...
zadnje 10 god subvencije su bile toliko smesne da je bilo DZABA MU GA BILO da se jurim i cimam da prijavljujem necijih 30 ili 50 ari koje radim u zakup ...
Jedno staracko domacinstvo cijih 4 hektara radim u zakup(nekoliko njiva) kaze da oni imaju prijavljeno gazdinstvo i tu se prica sa njima zavrsava( oni ce da uzimaju subvencije kao i do sada sto radili)
A 2 njive po 70 ari , vlasnik u inostranstvu niko ga nije video zadnje 10 god (njegovoj supruzi dajem pare za zakup),a drugi slucaj je njiva od blizu 1 hektara vlasnici su 3 brata ,pare za zakup sam im dao,ako ih teram sada da mi potpisu ugovor o zakupu prvo treba ih nahvatati ,a i teski su i cipavi sigurno ce traziti pola para od subvencija da bi pristali da dodju da potpisu...
Treeci slucaj njivica od 30 ari ,vlasnici takodje cipavi i teski ljudi a i smesna cifra da bi se jurio i nabedjivaoo sa njima....
Takooo da dizem ruke ,samo na moju zemlju imacu kao i do sada pravo na subvencije.
 
Mnogi ovde ne žive samo od čiste poljoprivrede te otuda i nerazumevanje oko neuzimanja (nemoranja) subvencija ali no.Kolege južno od Dunava, cena zemlje ovde kod mene je +- 20000 hiljada evra hektar a zakup u proseku 550 evra hektar, koliko je kod vas ove dve stavke, obrađujem oko 115-116 jutara u 34 parcele od toga su mi 13 parcela od 0,5-2kj površine, da li mislite da je ovo prevelika ukrupnjenost parcela za najvalitetniju (Bačka) zemlju u Srbiji i realan odnos cene na večito ili zakupa sprem krajne ekonomske dobiti sa jedinice površine, razumem ja da je kod vas teža zemlja za obradu i nepravilnije parcele, lošiji kvalitet ali voleo bih da vas vidim kad treba svake jeseni dati samo za zakup 30000 evra a zadnje dve godine radim sa minusom, svi smo mi u istim govnima u globalu, ima tu mnogo prostora za polemiku samo smo mi Srbadija nesložni i zavisni i zato tako i prolazimo, nikad mi nećemo biti složni kao Nemački poljoprivrednici jer nas zanima uvek tuđe dvorište ali no.
 
Koliko vidim počinje podela na ove ( male) od 5 ha koji imaju svoju muku (opravdanu) i ove (velike) sa 100 i 200 ha koji takođe imaju svoju muku (opravdanu). Muka je muka i one su iste samo u različitim pakovanjima, tako da nema potrebe da se delimo i prepucavamo, što vlast jedva i čeka.
Ja imam 5,1 ha i ne vidim sebe ni u jednoj od ove dve grupe. ;)
 
Jutros ustao, čistim sneg sa auta, smrzao se, molim boga da upali, čekam šta će mi gazda od jutros novo reći, jel ustao raspoložen... a moj komša ratar gleda kroz prozor i kaže da ide u toalet pa ponovo u krevet i ne ustaje do 10 sati, dok malo ne popusti vreme. Tako da ima svega, svačija je muka i briga najveća.
 
Mnogi ovde ne žive samo od čiste poljoprivrede te otuda i nerazumevanje oko neuzimanja (nemoranja) subvencija ali no.Kolege južno od Dunava, cena zemlje ovde kod mene je +- 20000 hiljada evra hektar a zakup u proseku 550 evra hektar, koliko je kod vas ove dve stavke, obrađujem oko 115-116 jutara u 34 parcele od toga su mi 13 parcela od 0,5-2kj površine, da li mislite da je ovo prevelika ukrupnjenost parcela za najvalitetniju (Bačka) zemlju u Srbiji i realan odnos cene na večito ili zakupa sprem krajne ekonomske dobiti sa jedinice površine, razumem ja da je kod vas teža zemlja za obradu i nepravilnije parcele, lošiji kvalitet ali voleo bih da vas vidim kad treba svake jeseni dati samo za zakup 30000 evra a zadnje dve godine radim sa minusom, svi smo mi u istim govnima u globalu, ima tu mnogo prostora za polemiku samo smo mi Srbadija nesložni i zavisni i zato tako i prolazimo, nikad mi nećemo biti složni kao Nemački poljoprivrednici jer nas zanima uvek tuđe dvorište ali no.
Konkretno u mom selu ima mnogo doseljenih sa Kosova i tesko je uopste da nadjes zemlju da neko prodaje ,do pre korone cena zemlje pored reke je bila 100 evra po ARU,(tada su novogradnja stanovi u Jagodini bili 600-700 evra ko kvadratu)a sada su stanovi skocili na 1400 evra po kvadratu tako da ne verujem da ce neko da prodaje zemlju po 100 evra po aru...Licno ja sam kupio 5 hektara zemlje pre korone pa sada vidi koliko bi izgubio da prodam sada po istoj ceni od 100 evra a stanovi vise nisu 700 nego 1400...
Cena zakupa zemlje u mom selu je 2 evra po aru (toliko i ja placam unapred ljudima za godinu) i toliko je bilo bez spominjanja da ih vodis da ti daju zemlju u zakup da uzimas subvencije,a verujem kada bi im too spomenuo ili bi trazili pola para od subvencija ili bi ti digli cenu zakupa pa ti se isto hvata...
Pricam za moje selo,e sada ima sela gde kako cujem ljudi daju zemlju dzabe da radis da im se ne parlozi,i ima kako sam cuo gde je cena zemlje da prodas 30-40-50 evra po aru,ali too nije slucaj u mom selu...ovde kod mene nema 1 ar zemlje da nadjes neobradjen.
 
Jutros ustao, čistim sneg sa auta, smrzao se, molim boga da upali, čekam šta će mi gazda od jutros novo reći, jel ustao raspoložen... a moj komša ratar gleda kroz prozor i kaže da ide u toalet pa ponovo u krevet i ne ustaje do 10 sati, dok malo ne popusti vreme. Tako da ima svega, svačija je muka i briga najveća.
A sem auta ni hemijsku nisi poneo na posao, a komsa ratar hiljade i hilhade evrica ulozio u svoja sredstva rada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh