Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam u julu kupio jedno kj i poreska nije priznala cenu iz ugovora za određivanje poreza za prenos apsolutnih prava. Zbog toga su mi poslali obaveštenje da će u određivanju poreza za prenos apsolutnih prava koristiti procenu tržišne vrednosti od strane lokalne poreske administracije i pri tom su mi poslali tu procenu. E sad, ne znam kako misle da plate manje nego što su sami procenili tržišnu vrednost zemlje?

Uzgred, poreska je vrlo brzo naplatila taj porez za prenos apsolutnih prava, ali katastar još uvek nije uknjižio kupoprodajni ugovor. Više puta sam slao ePrimedbu na eKatastar i to je smejurija kako se tamo odnose prema građanima. Npr. ja napišem primedbu za taj i taj predmet, oni mi odgovore da predmet ima sve uslove za obradu i da će ga staviti ubrzo na rad, ali pri tome upišu neki sasvim levi broj predmeta koji nema veze sa mnom. Onda šaljem novu primedbu, odgovaraju mi da moj predmet nema uslova za obradu jer postoji drugi predmet na istoj nekretnini koji nije obrađen a koji je hronološki raniji. A taj raniji predmet je upis JMBG-a prodavca za koji je prodavac još u junu podneo zahtev za upis JMBG-a i pri tom podneo sve potrebne dokumente. Onda piši primedbu da se konačno upiše taj JMBG, odgovor je da ne može jer opet postoji neki raniji predmet od prodavca koji je rešen i čeka u "fascikli za pravosnažnost". To je bilo u oktobru i izgleda da je ko zna koji predmet i dalje u "fascikli"... Digo sam ruke, više se iznerviram nego što imam koristi... A ovamo seru li seru kako je sve digitalizovano i olakšano građanima. Jeste olakšano, ali ne pristup već džep jer sad moraš sve preko advokata koji ne rade za kikiriki, mamicu im lopovsku i lažovsku...
 
Gde ovo moze da se kupi?
Moram da se ispravim. Ovo je antena u koju ide sim kartica i zakacis je za komp, ruter i dobijes net preko mobilnog provajdera.Odnosno ova antena ima modem u sebi.


Tebi treba signal buster, znaci antena + indor uredjaj koji ce sluziti kao AP za telefon... Da ti bude bolji signal na telefonu zbog neta i poziva.

Pojma nemam zasto ali ovakvih vecih antena kod ubiquitija i mikrotika nema vise u ponudi. Ako ti treba samo zbog neta na kompu moze i ona antena koju sam linkovao. Videcu sutra da li ima nesto bolje od drugih brendova ili mozda ima nekih starijih antena kod madjara.

Od domacih radnji nebo, netiks ...
 
U Đomporinoj bari.Sa jedne strane ima Terza policajac ( od njega je NIS otkupio 4,5 jutra za 75000E-verovatno baš zbog puta jer će im bušotine biti na toj parceli a put verovatno do velkog kanala).Hteli su i nama da uzmu za platformu nekih 2200 kvadrata za platformu ali nismo dozvolili.Čekam ih kad budu morali da idu kroz njivu jer kroz nju ide cevovod.
Biće tu svašta sa tim putem.Ne znam koja je cena zemlje sad tamo_Oni kada budu da rade ode pola njive a ako ide kroz sredinu da sedneš i da plačeš.
 
@drsole
...
Sad me nervira to sto stalno treba da ih menjam, te za citanje 2 + te za daljinu 1,5 + jer sa 2 ne vidim jasno u daljini.
Najbolje je bilo do pre 2-3 godine kad su mi naocare 1,5 koristile i za jedno i za drugo!

Ово ти је најнезгоднија ствар када престане та навика да мењаш наочаре са јачом диоптријом. Када радим око пчела користио сам раније за близину +2. Али заборавим да их заменим када завршим посао па се очи навикавају на ту диоптрију и вид још више слаби.


Избегавао сам да набавим бифокалне наочаре јер сам (погрешно) мислио да ће ми рад бити тежи. Али, како сам често користио двоструке наочаре када ми затреба, схватим да су бифокалне ипак повољно решење. Мада сам их користио само када радим око пчела а не стално. Али сам могао да се крећем нормално и да очи (и мозак) не трпе.


За боравак на сунцу су најбоље фото осетљиве наочаре (фотохроматска или фотогреј стакла) али око пчела су ми само отежавајућа околност...или за друге послове где се раде неки послови и треба јасна прегледност.
 
"A koliko nas ima? Mnogo brate, ne bi stali ni u jednu manju državu.
Za nekoliko decenija biće nas i više, kad postanu Sremci i
Svi oni koji su kasnije stigli ovamo."
(Radivoj Prokopljević - Proka)

E moja malenkost je jedna od mnogih, koji pretenduje da postane Sremac, ali igrom slučaja, iliti sudbine, je kasnije stigao ovamo...😁
A kako vr(ij)eme odmiče, nekako se otimam tendenciji, a u proteklih 2,5 decenije, da to i postanem i u formalnom smislu...😃
Ako me ne usp(ij)evaš pratiti, čak možda i ne razum(ij)eš, a voljan si čitati moja izlaganja, mogu preći ( jedan izvestan period 😅 ) i na "ekavicu" , imam privilegiju da živim u multietničkoj sredini, te uživam u činjenici da sam poliglota...🤣
Braćala,pričao ti ekavicom ili jekavicom ili kako god,došao pre 5 ili 55 godina ne bitno sudeći po tvojim nekim postovima i kako se ophodiš u nekim situacijama ti si toliko prgav da si postao sremac garant...😁😁
 
Kako god, ali su mu pisanja iskrena, vidi se da je covek iz naroda. Steta sto je imao taj peh u zivotu o kojem je pisao.
 
Kako god, ali su mu pisanja iskrena, vidi se da je covek iz naroda. Steta sto je imao taj peh u zivotu o kojem je pisao.
Što vreme više prolazi od tog događaja, a evo, na Leto će biti 10 godina, preovladava mi u glavi da je to ipak bila pozitivna prekretnica u mom životu...
Malo čudno zvuči ali...
Obrazložiću...
I dalje bi trčao za kravama, i dalje bi i štala i svinjci bili puni, možda bi me sad već i šlog kakav strefio , što od trčanja , što od "kalorične" hrane...😂
Ovako, držim se još uvek i ne dam na se, k'o pravi Sremac... :ROFLMAO:
Na maminu stranu...
Rahmetli ćaću spomenem jedino kad me šta spuca u glavu pa velim, dobro je, potrefilo baš na Bosansku stranu !!! 😃
Otvorili su mi se novi vidici, upoznao gomilu novih ljudi, nisam cenjen, ali sam poštovan, upravo iz tog razloga što sam iskren i vredan...
Ne tvrdim da sam uvek u pravu, niti da baš uvek govorim istinu, ako ništra drugo, umem da je prećutim ako niko ne pita direktno pitanje...
Imam uzrečicu, "e baš mrzim kad sam u pravu", ali uglavnom, ljudi oko mene , posle izvesnog vremena, počnu da poštuju tu činjenicu....
Jedan mi je u lice rekao:
Ti si bezobrazno iskren čovek !!!!
U Firmi gde radim, 3 godine i kreće 4-ta, takođe dobro prolazim, naravno, sa bar 2/3 njih sam jedno vreme bio u zavadi, i nisam govorio, a sa jednim Šefom je bilo baš na krv i nož, čak je tražio od Gazda da mi se od naredne plate odbije ni manje ni više nego 20% za kaznu...
Rekao sam mu da se kod mene Šefovsko mesto zaslužuje i ne pada mi na pamet da bespogovorno žmurim na njegovu nesposobnost i mahinacije i manipulacije, a takođe da ga ja toliko cenim da s njim nikada neću ni hladno pivo popiti pred prodavnicom !!!! 🤣🍻
Naravno, od smanjenja plate nije bilo ništa...:LOL:
Još zamalo i otkaz da dobije, jer sam Gazdu pitao da li je taj "šef" suvlasnik Firme pa se tako bahato ponaša, pa ako jeste, onda ću početi da ga slušam ma šta mi naredi...
Pretio je da će zaključati kancelariju jer kao nešto, stalno mu nestaju stvari, da kažeš, krademo, e to je bio kap u prepunoj čaši da krenem u obračun s njim...
Optužuješ me da sam lopov i s kojim pravom ćeš zaključati kancelaruju, kad smo u 3. smjeni, tu se grejemo dok ne dođe drugi kamion na istovar...
A gospodin radi samo 1.
E sad si moj !!!
Možda jesam prznica, svađalica, zlopamtilo , nakrivo nasađen i ustajem ujutru obavezno na levu nogu, stalno postavljam pitanja i podpitanja, nek' bude i smrad i g***vno, ALI NISAM 3L : LAŽOV; LOPOV I LENŠTINA !!!
Srećno Badnje Veče svima koji slave !!!! 🍻🥳👋
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh