Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je i tad neko od tih službenika u policijskoj nešto zakazao, pa sam prvo dobio na 5 godina, ne znam...
To me i muči, posle toga na 10, pa opet na 10, i sada treba da se produžava...
I ja sam 2000 prvu dobio na 5, pa na 10,pa na 10,a polagao odmah za c i e, b sam dobio, tako bilo nekad, e da nemam nikakvo ograničenje, nit naocale nit ista, isto imao 19 g 2000
 
Koд мене нема шта да се тражи - ако носиш наочаре, обавезно те сликају са њима (имају чак и празан рам, без стакала, да не праве одсјај када те сликају) и такав идеш на возачку.
Te su dobre kad radis brusilicom , ne magle.
 
Ja kad sam se slikao za pasos, zahvaljujuci tome sto su samo 20 osoba primali na dan, morao sam da ustajem u 2 nocu pa da cekam red,, da bi na kraju se slikao u 11 sati,,, kad sam pogledao kako je slika ispala kao da sam neki kriminalac neispavan sa podocnjacima, jos crno bela slika.
 
Ниси ни мог'о - ја носим ђозлоке и дају ми дозволу на пет година, па онда здравствени преглед и са том ћагом идем до полицијске станице по нову возачку.
Moja žena kad vadila lekarski videla i da ne vidi :D Tad joj stavili da mora sa korekcijom i slika sa naočarima, uredno na 10god, skoro produžavala u medjuvremenu počela da nosi sočiva, opet na lekarski rekla da nosi sočiva proverili vid i opet joj stavili ograničenje samo ovaj put da su kontaktna sočiva,morala ponovo da se slika bez naočara i opet dobila na 10god.
 
Koд мене нема шта да се тражи - ако носиш наочаре, обавезно те сликају са њима (имају чак и празан рам, без стакала, да не праве одсјај када те сликају) и такав идеш на возачку.

Па тражио сам јер ми службеница каже да скинем наочаре када ме сликала. Рекао сам јој да ипак треба слика са наочарима јер их стално носим. Али ме сликала без наочара...њен проблем.

1,75 plus ili minus za daljinu?

Право да ти кажем не знам да ли је плус или минус . Кратковид сам (ваљда је плус) али уопште ми је вид катастрофа или на моменте чудан. Како рече @Philby ипак је контролна добра ствар. Ја сам имао одличан вид али је стални рад на јаком сунцу, око пчела, учинио своје...и почео вид да пропада опако.

ПС

Иначе @Peet да би разумео какав ми је чудан вид могу ти рећи да је докторка која ми је озбиљно радила преглед са ширењем зеница зинула од чуда када сам сутрадан дошао на контролу. Није могла да верује јер су ми зенице остале проширене.

То је било у суботу (ширење зеница у петак) и извињавала ми се што сам долазио без везе. Онда рекла да дођем у понедељак после подне...и тек тада је „пала у несвест“ јер су ми зенице и даље биле проширене. Сто пута је гледала које је капи употребила јер им је дејство око 6 сати.
 
Nesto mi nije jasno,Sremac a pises sa iJekavicom? :oops:
"A koliko nas ima? Mnogo brate, ne bi stali ni u jednu manju državu.
Za nekoliko decenija biće nas i više, kad postanu Sremci i
Svi oni koji su kasnije stigli ovamo."
(Radivoj Prokopljević - Proka)

E moja malenkost je jedna od mnogih, koji pretenduje da postane Sremac, ali igrom slučaja, iliti sudbine, je kasnije stigao ovamo...😁
A kako vr(ij)eme odmiče, nekako se otimam tendenciji, a u proteklih 2,5 decenije, da to i postanem i u formalnom smislu...😃
Ako me ne usp(ij)evaš pratiti, čak možda i ne razum(ij)eš, a voljan si čitati moja izlaganja, mogu preći ( jedan izvestan period 😅 ) i na "ekavicu" , imam privilegiju da živim u multietničkoj sredini, te uživam u činjenici da sam poliglota...🤣
 
Da li ima neko na forumu iz sombora ili vrbasa kome uzimaju zemlju za ovaj novi put do Kikinde.Koliko placaju po kvadratu.Kod nas se jos nista ne zna od strane opstine,a vec me je kotaktirala advokatska kacelarija iz Novog Sada inude mi da me zastupaju pri oduzimanju zemlje.
 
Mene licno niko nije zvao, ali me zvalo dosta zakupodavaca za konsultacije. Navodno nude usluge zastupanja u eventalnom sporu sa drzavom u zamenu za neki procenat od povecane odstete.
 
Da li ima neko na forumu iz sombora ili vrbasa kome uzimaju zemlju za ovaj novi put do Kikinde.Koliko placaju po kvadratu.Kod nas se jos nista ne zna od strane opstine,a vec me je kotaktirala advokatska kacelarija iz Novog Sada inude mi da me zastupaju pri oduzimanju zemlje.
Мислим да ће добрано да вас захебу, зато је изгласан закон да ће вам земљу узимати за потребе државе или како већ према њиној одлуци, колико да вам плате. Другару прво узму, земљу за брзу пругу, а сада му узимају и, за тај пут али сад 5кј. Већ је ишао код адвоката и каже биће чупаво јер држава нема намеру да плати по правој цени већ по некој смешној односно да људима отму земљу будзашто.
 
Da li ima neko na forumu iz sombora ili vrbasa kome uzimaju zemlju za ovaj novi put do Kikinde.Koliko placaju po kvadratu.Kod nas se jos nista ne zna od strane opstine,a vec me je kotaktirala advokatska kacelarija iz Novog Sada inude mi da me zastupaju pri oduzimanju zemlje.
Isto je i kod nas. Niko iz opštine ni reč, a već dve advokatske kancelarije su me zvale da me zastupaju u sporu sa državom. Jedna od njih je znala tačno u m2 koliko mi oduzimaju, a druga nije imala pojma. Ovi što znaju sve rade za 5%, a ovi koji pojma nemaju ni koja je parcela u pitanju niti koliki deo mi se oduzima nude zastupanje za 10%.

Srećom, ne ide trasa puta preko moje njive, ali ide nadvožnjak pa će mi oduzeti samo kraj jedne njive. Nekih 13 ari je u pitanju. Nije velika površina, veća šteta mi je što gubim leniju na jednom kraju što onda komplikuje operacije...
 
@drsole
Pitam te jer uglavnom za daljinu vecina koriste minus a kratkovidi plus.
Ja nisam bio nikad na pregled nego kupujem naocare po apotekama.
Do pre nekih 12 godina vid mi je bio nadprosecan, ono sto je najsitnije mogao sam sa lakocom videti.
Polako sam krenuo za citanje da koristim 1+ i godinama sam dogurao do 2+
S tim da za daljinu u pocetku nisu mi trebale naocare a sada koristim 1.5 +
Sad me nervira to sto stalno treba da ih menjam, te za citanje 2 + te za daljinu 1,5 + jer sa 2 ne vidim jasno u daljini.
Najbolje je bilo do pre 2-3 godine kad su mi naocare 1,5 koristile i za jedno i za drugo!
 
Da li ima neko na forumu iz sombora ili vrbasa kome uzimaju zemlju za ovaj novi put do Kikinde.Koliko placaju po kvadratu.Kod nas se jos nista ne zna od strane opstine,a vec me je kotaktirala advokatska kacelarija iz Novog Sada inude mi da me zastupaju pri oduzimanju zemlje.
Jel ima negde tacan plan i karta kuda prolazi kroz atar??
 
Moj otac (85 god) čita sitna slova na upustvima za lekove bez naočara. Mama nosi dvoje naočara (jedne preko drugih) da bi uopšte bilo šta pročitala, sestra kreće maminim putem a ja sam pre jedno 6-7 godina dobio 0,75 dioptruju za blizu. Sad su mi slabe, teško čitam sa njima i trebao bih otići da mi utvrde novu dioptriju. A na daleko niko iz porodice nema problema, tu svi vidimo dobro. Jedino sam ja primetio da ako čitam sa telefona desetak minuta onda ne vidim na daljinu oštro već sve duplo, troduplo... Bio sam na pregledu zbog toga ali ništa mi nisu rekli. U ordinaciji pročitam onaj najsitniji red bez problema. Uglavnom trudim se da ne gledam u telefon previše, poruku da pročitam nema problema, ali da surfujem telefonom ne praktikujem više...
 
Ja sam samo dobio napismeno da će put prolaziti kroz parcelu od 2,75 jutari.Ako plaćaju kao NIS nećemo se opariti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh