Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne treba sigurno,pre neki dan supruga i ja svratili produžili za 10 min na još 10 g.Slike nam skinuli iz baze od prošle g kad smo pravili LK.
Isto 44 g ja.
 
Ako imas neko ogranicenje,naocare uglavnom onda treba

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Ne treba za naočare izdaje se normalno na 10 godina, upisuje se napomena i prolazi se lekarski uz napomenu da treba korekcija.

Svako ko jednom dobije na kraće od 10 godina, sledeće produžavanje mora na lekarski jer MUP ne sme bez lekarskog da izda na 10god, tj treba konsultacija lekara.
 
Jos nisam cuo da ko nosi naocare dobija vozacku na 10god I da moze da izvadi novu bez lekarskog

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ниси ни мог'о - ја носим ђозлоке и дају ми дозволу на пет година, па онда здравствени преглед и са том ћагом идем до полицијске станице по нову возачку.
 
Rođena sestra (47) je menjala dozvolu pre Nove Godine, nosi naočare stalno, morala je da vadi Lekarski, i dobila je dozvolu na samo 3 godine, vid nije bio problem, već je problem bio visok pritisak....😂
 
Ниси ни мог'о - ја носим ђозлоке и дају ми дозволу на пет година, па онда здравствени преглед и са том ћагом идем до полицијске станице по нову возачку.

Мени је дозвола продужена на више од тих пет година...тачније на непуних 10 година.
Носим наочаре 1,75 сталне и 3,75 за читање. И још сам ја тражио да ме сликају са наочарима јер их стално носим али нису хтели.

Дозволу имам за С категорију и остало „што уз то иде“ (никада за неку другу нисам ни полагао него, прво па камион).



ПС

Једино ако немају различите „аршине“ за сваку општину...па тако нису хтели да нам регуструју камион за пчеле у Обреновцу. Онда лепо одем у Љермонтову и кажу да увек имају неких проблема са овима у Обреновцу (јер им „рекла“ начелница да привремено не региструју таква возила иако закон није промењен).

Попијемо још и кафу са службеницом и заврши нам то за пар минута.
 
Smatram da mi Lekarsko ne treba...
Odlučih , idem bez Lekarskog, pa ćemo videti...
Hvala svima koji su uzeli učešća u diskusiji na moju dilemu...
Moram u krevet , sutra idem u I smjenu, opet "perpetum mobile" smjene.... 👋
Nesto mi nije jasno,Sremac a pises sa iJekavicom? :oops:
 
Што се тиче љекарског, става сам да би се требало радити сваки пут кад се продужава возачка. Претјеривање је што се толико наплаћује (а поготово што се парче пластике које је исто за возачку и личну наплаћује скоро четири пута скупље кад је возачка у питању).

Једноставно, ко је уредан са 18 година, до 65 га нико не дира, а никоме од нас вид није исти као тад (нису ни слух, рефлекси и остало, али ово је најзначајније).
Редовно контролишем вид, доктор каже да је у реду, али знам по себи да није као прије 15 година јер оно што ми је било чисто сад мало "бјежи". Шта ће бити 2028 кад будем вадио нову возачку не знам, али сигурно неће бити боље.
 
И још сам ја тражио да ме сликају са наочарима јер их стално носим али нису хтели.
Koд мене нема шта да се тражи - ако носиш наочаре, обавезно те сликају са њима (имају чак и празан рам, без стакала, да не праве одсјај када те сликају) и такав идеш на возачку.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh