Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Што нема смисла више од 6 месеци? Таман кад се адаптира ајде кући? Ништа без годину дана да осете дисциплину и да се одвоје од маминих сукњи.
Prošlo je to vreme kada je vojska nešto radila, sada bi samo bez potrebe bili na trošku države, nema šta da se radi sem čišćenja lišća, prostorija i klozeta. Jedino ako bi vratili stražu onda bi mogli da posluže, drugo nema šta da rade. Obuka 3 meseca, 1 mesec džomba i to je to. Sada imaju i plate, i to ne male pa se ne isplati godinu dana da skupljaju lišće.
 
Да копају ровове, уче као и ми што смо радили. Шта смо, ми радили у војсци нисмо само скупљали лишће већ, имали тактички обуку поред практичне. Газили стројака док ти гаће не спадну до колена и ј... не поплаве и не овисе са гаћама. Све то треба сада још строжије увести да се ова омладина сачува од порока и млаћена празне сламе по кафићима мало да осете ауторитет и да кућу гледају једном у два месеца на три дана. Да видиш како би се брзо довели у ред.
 
Да копају ровове, уче као и ми што смо радили. Шта смо, ми радили у војсци нисмо само скупљали лишће већ, имали тактички обуку поред практичне. Газили стројака док ти гаће не спадну до колена и ј... не поплаве и не овисе са гаћама. Све то треба сада још строжије увести да се ова омладина сачува од порока и млаћена празне сламе по кафићима мало да осете ауторитет и да кућу гледају једном у два месеца на три дана. Да видиш како би се брзо довели у ред.
Zakoni su se promenili, kao što nastavnik ne sme da podigne glas na dete tako i u vojsci ne smeju ništa više da rade. Ovaj vojnik što sam ga naveo mislim da je dobio odštetu oko milion dinara za malo veću posekotinu na ruci a takvih povreda sa ovom svilenom omladinom bi bilo puno a to je veliki trošak za državu tako da samo rade sa metlom i sa što manjim rizikom od bilo kakve povrede.
 
Ističe mi uskoro vozačka dozvola izdata na 10 godina...
Zdravstveno sam odlično...
Inače, imam vozačku dozvolu već 25 godina, prva je bila na 5 godina i 2 puta po 10 godina...
E sad, svratih u Policijsku Stanicu da se raspitam šta mi treba za produženje, pa između ostalog, takse itd, veli službenica da treba i lekarsko uverenje ?
Bi mi to čudno, malo Googlah po Internetu i dođoh do informacije na više mjesta da Lekarsko treba SAMO u slučaju da je prethodna Vozačka bila izdata na manje od 10 godina iz zdravstvenih razloga, kao i ako zahtev podnosi lice starije od 65 godina....
Jesam li u pravu, da mi (u mom slučaju) NE TREBA Lekarsko Uverenje ?
 
Koliko imaš godina.
44
Ako imas neko ogranicenje,naocare uglavnom onda treba

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Nemam "ograničenje", ne nosim naočare, pritisak u normali, obavljam posao viljuškariste u Firmi gde radim, i svake godine u Maju MORAM da idem na obavezni sistematski lekarski pregled (krv, mokraća, EKG, pritisak, pluća, vid) koji prođem bez problema...
Znači, bio sam u pravu, ne daje mi se par crvenih na papir koji mi uopšte ne treba...
 
A sto ti je prva bila na 5 god

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Valjda što sam položio sa 19 ?
1999. 🍻
Pojma nemam, bila je još SRJ, one ljubičaste dozvole sa pečatom...
Položio u Jesen, seo u auto (naravno bez dozvole) otišao u Rumu u auto-školu gde sam položio, uzeo dokumente, potom do fotografske radnje da se slikam, pa sa time opet autom, pravac Irig u Milicijsku stanicu, predao sve, otišao do kafane da se osvježim, pa za sat-dva opet do Stanice po dozvolu i pravac kući za Dobrodol...
Kružna tura... 🥳 😂
 
Tad se sa 18 dobijala trajna dozvola a ne probnavkao sad nema to veze nesto drugo je u pitanju,dali si prosli put vadio lekarsko,mora da imas neko ogranicenje,naocare,slusni aparat ili nesto trece

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Da li je i tad neko od tih službenika u policijskoj nešto zakazao, pa sam prvo dobio na 5 godina, ne znam...
To me i muči, posle toga na 10, pa opet na 10, i sada treba da se produžava...
 
Dali si prosli put vadio lekarsko

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
44

Nemam "ograničenje", ne nosim naočare, pritisak u normali, obavljam posao viljuškariste u Firmi gde radim, i svake godine u Maju MORAM da idem na obavezni sistematski lekarski pregled (krv, mokraća, EKG, pritisak, pluća, vid) koji prođem bez problema...
Znači, bio sam u pravu, ne daje mi se par crvenih na papir koji mi uopšte ne treba...
Ti još imaš 2 produženja od po 10 godina bez lekarskog.
 
Nisam...
Čak su i sliku samo stavili staru, upravo sa LK, onu "digitalnu", sad je baš vidljiva razlika između slike i "stvarnog stanja"...
Onda se raspitaj kod njih zasto traze lekarsko,u onim starim dozvolama je pisalo ako ima neko ogranicenje

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Smatram da mi Lekarsko ne treba...
Odlučih , idem bez Lekarskog, pa ćemo videti...
Hvala svima koji su uzeli učešća u diskusiji na moju dilemu...
Moram u krevet , sutra idem u I smjenu, opet "perpetum mobile" smjene.... 👋
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh