Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ti lepo kazem da to sto ti hoces mi ne mozemo da uradimo, ne mozes da kazes EU, hocemo prelevman jer od izvoza u EU zavisimo, to nije opcija, mi nismo bogata i jaka zemlja.
Uvozis paradajz i ostale gluposti iz albanije covece, lesnik iz turske, beli luk iz kine, pasulj iz kazakstana, i bez eu je nama kriminal od uvoza....
 
Ne volim te floskule, samo ti kupuj uvozno meso, pa kupuje ga i taj narod tamo, budi konkuretan sa cenom ili napravi neku jasnu razliku u kvalitetu. Budi konkurentan
U kvalitetu uglavnom ima razlike ipak svi se vataju za jeftinije. Retki su ti koji su spremni da plate kvalitet pogotovo u tom nižem cenovnom rangu, a tu se uglavno vata za jeftinije.

E doktore pričaš nešto o zakonu slobodnog tržišta, konkurentnosti itd. Sve je to OK i lepo samo ako možeš da mi pojasniš kako da budeš konkurentan nekome ko za kg iste npr. neke žitarice dobije 3X veće subvencije nego ti? Da budeš konkurentan nekome kome se isplati da ne zaradi ništa na samom rodu i opet će biti u plusu?
Kako da budeš konkurentan mesu koje se uvezi iz EU (i ostalih egzotičnih destinacija) koje je pri isteku (ili isteklo) svog zakonskog roka držanja u zamrzivaču u tim zemljama i koje naravno ide po neupredivo nižoj ceni nego sveže meso. Tagodje u većini slučajeva ne bi ni smelo da se prodaje u zemlji porekla.
Naravno razni kumovi i ortci imaju monpol na uvoz i narvno da za njih zakoni ne važe. Onomad zabrane izvoz žita, obore je do te mere da je većina poljprivrednika ostala u kreditima do guše (mnogi ne mogu ni da se izčupaju), ali se pre toga rasprodaju sve zakonom propisane robne rezrve po tim dobrim cenama da bi se iste zatim popunile sa robom duplo manje cene. Kakvi majstori, kakvi velikani ekonomoje, jednom rečiju pravi biznismeni. Ko je meni kriv što se nisam seti toga. Odvostručili ljudi novac, bez rizika, bez ulaganja. Kako to opisati nego "genijalno".
 
Hronicna bolest ne moze da se izleci ali moze da se leci inace bi te DM zasigurno ubio. Nemoj biti neozbiljan, i sam znas koliko bolesti je izlecivo pocev od infekcija pa sve do tumora. Sad ovde postoji problem, jer ne poznajem konkretan slucaj ali ako se insulinska rezistencija uhvati na vreme, promeni se ishrana, poveca fizicka aktivnost, moze da se prevenira razvoj u DM. Pa nije kriv ni lekar nego vlast, vlast biraju gradjani, dakle svi smo krivi i krivica je kolektivna. Nema preventive jer nema lekara da je sprovode
I sta cemo sa veoma brzom rezistencijom na antibiotike a prepisivali ste ih sakom i kapom ? Ne kazem da imam secer ali imam u porodici i to poprilican . Odradjen pregled na KC i kontrola za 6 meseci . Nadao sam se insulinu ali kaze da ne treba . Sta mene muci pojma nemam jer kod lekara nisam bio 15 godina niti cu ici dok ne padnem sa nogu .
Uzgled postoje neka pravila koja vasa bransa ne razume niti ih uci . Bas imam primer gde je baba do mene dozivela 85 godina bez lekova uz cest pritisak 200+ . Volela je i rakiju da pije i nije je bilo briga sta vi pricate . Moj pradeda bez lekova uz pusenje duvana umotanim u novine je doziveo 74 . Ali sta ce farmaciji takvi ljudi kada od njih nema koristi ?
I sto se prevencije tice - prvi se ti ne pridrzavas . Zivis u zagadjenom i smrdljivom gradu . I sam znas da ce to doci na naplatu kad tad . Zato put pod noge i idi da zivis bar na rubu gradu . Severni rub je dosta bolji .
 
I sta cemo sa veoma brzom rezistencijom na antibiotike a prepisivali ste ih sakom i kapom ? Ne kazem da imam secer ali imam u porodici i to poprilican . Odradjen pregled na KC i kontrola za 6 meseci . Nadao sam se insulinu ali kaze da ne treba . Sta mene muci pojma nemam jer kod lekara nisam bio 15 godina niti cu ici dok ne padnem sa nogu .
Uzgled postoje neka pravila koja vasa bransa ne razume niti ih uci . Bas imam primer gde je baba do mene dozivela 85 godina bez lekova uz cest pritisak 200+ . Volela je i rakiju da pije i nije je bilo briga sta vi pricate . Moj pradeda bez lekova uz pusenje duvana umotanim u novine je doziveo 74 . Ali sta ce farmaciji takvi ljudi kada od njih nema koristi ?
I sto se prevencije tice - prvi se ti ne pridrzavas . Zivis u zagadjenom i smrdljivom gradu . I sam znas da ce to doci na naplatu kad tad . Zato put pod noge i idi da zivis bar na rubu gradu . Severni rub je dosta bolji .
Nije toliko brza, ali to je problem, daju ih i sakom i kapom, za sve, lece virus ab, koronu panklavom, posebno stariji lekari ali radi se na tome.
Svi smo mi individualni, imas coveka pio ceo zivot i doziveo 90, imas i onog sto je dobio cirozu sa 40 isto je i sa karcinomima respiratornog trakta kod pusaca. Zivim ali gledam da to promenim, tu su preciscivaci, sta da se radi. A farmacija je nebitna, drzavi bi najvise odgovaralo da se smanje davanja na lekove i da se razvije preventiva ali to je kod nas nemoguce i jos dugo ce biti tako jer kadra nema.
U kvalitetu uglavnom ima razlike ipak svi se vataju za jeftinije. Retki su ti koji su spremni da plate kvalitet pogotovo u tom nižem cenovnom rangu, a tu se uglavno vata za jeftinije.

E doktore pričaš nešto o zakonu slobodnog tržišta, konkurentnosti itd. Sve je to OK i lepo samo ako možeš da mi pojasniš kako da budeš konkurentan nekome ko za kg iste npr. neke žitarice dobije 3X veće subvencije nego ti? Da budeš konkurentan nekome kome se isplati da ne zaradi ništa na samom rodu i opet će biti u plusu?
Kako da budeš konkurentan mesu koje se uvezi iz EU (i ostalih egzotičnih destinacija) koje je pri isteku (ili isteklo) svog zakonskog roka držanja u zamrzivaču u tim zemljama i koje naravno ide po neupredivo nižoj ceni nego sveže meso. Tagodje u većini slučajeva ne bi ni smelo da se prodaje u zemlji porekla.
Naravno razni kumovi i ortci imaju monpol na uvoz i narvno da za njih zakoni ne važe. Onomad zabrane izvoz žita, obore je do te mere da je većina poljprivrednika ostala u kreditima do guše (mnogi ne mogu ni da se izčupaju), ali se pre toga rasprodaju sve zakonom propisane robne rezrve po tim dobrim cenama da bi se iste zatim popunile sa robom duplo manje cene. Kakvi majstori, kakvi velikani ekonomoje, jednom rečiju pravi biznismeni. Ko je meni kriv što se nisam seti toga. Odvostručili ljudi novac, bez rizika, bez ulaganja. Kako to opisati nego "genijalno".
Nije fer konkurencija ali ne mozes da ocekujes da neko sa srpskom platom placa meso skuplje nego Nemac, nece oni da sabotiraju tebe, nego nemaju novca. Ne mozemo ni da zabranimo uvoz, ali mozete da dizete kvalitet, da pokrecete teme domace hrane, placate reklamu, preradjujete proizvod, tesko je biti poljoprivrednik ali tesko je biti i sve ostalo. Nazalost poljoprivrednik u ovoj drzavi i u vecini drugih ne moze da ocekuje da mu ostane vise od prosecne plate kad plati sve troskove
 
Kako stvari stoje posle silnih pa cak i glupih, neshvatljivih postova pa do toga da donekle ima i razumevanja za mito sto je plafon korupcije, gosn doktor polako zeli da se izvlaci na kulturan nacin iz cele price!
Tesko! Kad se jednom proseres, a vecina te videla, cak i da se operes jos pomalo smrdis, a inace niko nece da ti zaboravi!
 
Doktor je ubaceni element i poceo je hibrdni rat protiv seljaka 🤣
Uf ala se lepo kisa ispadala . Na ulici bara do bare .
 
Taman je zaslužio put na Tenerife. 😁С
Сигурно је набацио трауму кад је куповао на некој тезги на Копу или Златибору јер му преваранти увалили суво месо домаће а оно трећа рука... Па му сада криви сви земљорадници... што мора да плаћа психотерапију код колега...
Него шаљите то на летовање...
 
Sta hoces da ti kazem? Da koverte ne postoje? Pa postoje i to je sramota ali te niko ne tera da se guras preko reda. Te koverte postoje zbog pohlepe lekara ali i potrebe ljudi da idu preko reda, on mora da odradi odredjeni broj pacijenata, samo nek svi cekaju svoj red i nece biti koverte ali onda ce opet lekar biti los jer ti moras da cekas 6 meseci. Ali tu nije kriv lekar nego drzava jer lekara nema dovoljno, a vlast u drzavi biramo svi mi tako da je krivica kolektivna.

Ozenjen covek. A i odavno se nisam nasmejao ovako, ima duhovitih ljudi, bespotrebno vredjaju ali mi simpaticno i zanimljivije od gledanja neke serije
Kako ne treba koverta kada čovek za zdravlje daje sve. Da nisam radio u zdravstvu ja bih mirisao ljubičice odozdo.Prva veza je trebala da bi me smestili u bolnicu da bih mogao proći bez čekanja sve te preglede od vađenja krvi do CT,koje sam prošao za 2 dana..Da sam išao redovnim putem,ne znam koji bi bio epilog.Operacija mi je bila zakazana za 2 meseca jer tu nisam imao vezu nikakvu a ja se jedva popnem na prvi sprat.
Nisu ovde na forumu neškolovani ljudi.Imamo mi i fakultetski obrazovane ljude.Pretežno je SSS.Vi doktori bi sve mogli da radite,naše poslove a mi ne bi mogli vaše a ne znate ni gumu na biciklu da promenete.Da nisu te spremačice i tehnička služba i ostali zaposleni-baš me zanima kako bi funkcionisali.
 
Ljudi,zar niste došli do zaključka da nas doktor zajebava.Počeo je sa mlečnim govedarstvom od koga je odmah odustao jer je pisao da bolje poznaje materiju i kako mu niko nije pomogao.Traži pomoć a "sve zna".O mlečnom govedarstvu ne može sve da stane u 3 rečenice.
 
Ja mislim da je njemu dosadno na dezurstvu pa kad je bio u potrazi za domacom zdravom hranom, slucajno pronasao ovaj forum i skontao ga kao odlicno mesto gde bi ubijao veliko slobodno vreme, sam je priznao da ga ima na pretek.
Vrv mu i sestrice dosadile.
Koliko vidim administratori su mu obezbedili kartu u jednom smeru.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Klasican primer beogradskog asfaltnog hibrida. Sve zna i u sve se razume dok ispija kaficu negde u knez mihajlovoj u basti kafica.
To sto je u basti kafica mu jedina veza sa poljoprivredom verovatno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh