Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stoka, sindrom više vrednosti..
Pomislio da se ovde malo proserava i zamajava 'priproste' poljoprivrednike, seljake koji jadni ništa neznaju a napravili bi ga od blata.
Dobrodole, nabavi koji kornet jaja iz lidla i prodaji ovakvima i onima sa džipovima ali po 50 dinara..
 
Osobo na forumu se zoves putin, to ti je nick, pozivas se na fasiste i naciste dok ti u sopstvenoj zemlji vrse rehabilitaciju domacih izdajnika koji su saradjivali sa Nemcima u ww2, to na slici ti govori koliko si neobrazovan i podlozan teorijama zavere, koliko nemas kriticko misljenje, koliko lako padas na jeftinu propagandu i koliko si podlozan manipulacijama... jer ne znas cemu vodi svaka autokratija ali da ne ulazim u geopolitiku i istoriju sa tobom, jer tu tek nemas sta da trazis, jos si i nekulturan. Nisi vredan bilo kakve dalje rasprave.

Sve je stratesko pitanje ozbiljne drzave, i hrana i obrazovanje i zdravstvo i policija i vojska..., ali mi takvu drzavu nemamo.
Slazem se da svaki seljak treba da ima adekvatnu zaradu ali u pp se desava ono sto se desava i u svim drugim oblastima, trziste je prezasiceno, stanovnika u Srbiji je sve manje, jedan covek moze da obradi daleko vise zemlje nego ranije. Imamo visak poljoprivrednika i zato su cene takve kakve su, ali to nije slucaj samo kod nas, u US farmeri prokukase zbog kukuruza, ulaska Brazila na trziste, pada izvoza u Kinu, prevelike domace proizvodnje i jel mislis da im drzava pomaze? Trziste se samo regulise
Pa i ti se na forumu zoves govedo (stoka) pa te niko ne oslovljava tako :ROFLMAO:
 
Doktor je samo hteo da nas podseti da je fizički posao najmanje plaćen ali kao i većina velegrađana se zeznuo da je poljoprivreda samo fizički posao i da rade ljudi bez mozga i obrazovanja - iskustva.
 
Pa dobro, jel primaš 'kuverte' ili ne? Jesi li počeo da ulaziš u akciju?
Ili si ti možda jedini pošten i častan u tvojoj profesiji?
Ajd' nam pravo reci šta vi kolege međusobno zborite o tim kovertama i globljenju nesrećnog naroda? Ima li bar neko od vas pošten koji to ne radi, pa da znamo da je generalizacija?
Koverte postoje, ali to je isto posledica ponude i potraznje, malo lekara, mnogo pacijenata, lista cekanja, zasto bi ti isao preko reda, neke kolege se polakome i proguraju te za novac, ali vecina tih stvari nije u nasim rukama, ne zakazujem ja vec to rade sestre i onaj koji vas uputi na operaciju, cekajte svoj red i nema potrebe za kovertom. Ali to nije ispravno i posledica je niskih plata lekara, vise niko nece da bude lekar, manji gradovi odavno imaju problem sa nedostatkom kadra.
Ево мало колегиних размишљања и констатација:
"Hvala na savetima, jedini komentar koji je pomogao. Nisam sam, bilo bi nas troje, po potrebi i roditelji, svi smo zaposleni ali radimo u proseku nekih 6h, dosta slobodnog vremena pa bi hteli da probamo. Silaza mi je preobiman posao zbog gazenja i dodatnih traktora, prikolica i upitno je i kako bi to odradili pa gledam makar u pocetku da to preskocim i da dokupim kukuruz posto je on jeftin i ceo svet je zasicen pa racunam da cene nece preterano rasti.
Prelistao sam ovu temu i nisam nasao cenu hrane ali mislim da je bolje da ja za odvojim dan dva pa da napravim teoretski obrok i onda da pitam ovde odgovara li, treba li sta dodati ili oduzeti"

"
Nije nemoguce, ali je mnogo teze nego motane bale, retko ko se bavi poljoprivredom, malina uglavnom, motokultivatori pretezno, traktora nikada nije bilo a i to sto je bilo su laki traktori ciji vlasnici imaju 65+ godina, silo kombajn… Industrijsko mesto gde su svi ziveli od fabrika, koje su propale, sela su pusta. Moze da se organizuje ali bi bukvalno bilo pretesko i pitanje je da li bi taj posao bio adekvatno odradjen.
Ja sam citao da je senaza cak i bolja opcija od silaze ali jedno je citanje a drugo praksa ljudi na terenu, zato sam i dosao ovde da pitam da li je to moguce. Izbeci silazu kukuruza i spremati senazu graska, sirka i livadskog sena. Kao i koliki bi bio dodatni trosak za dodatnu hranu kako bi se obezbedila adekvatna ishrana"


Како сам наводи човек ради 6х као лекар,нема нека оптерећења па би да отвори фарму од 20 музара.
Pa nemam neka opterecenja, citam svaki dan, usavrsavam se, imam viska vremena ali nedovoljno za farmu krava muzara, sad gledam tovna goveda.
Pišeš stalno o proizvodnji za sopstvene potrebe.

Odakle onda ideja za farmom od 20 muznih krava? Jedna ti je sasvim dovoljna za sopstvene potrebe.


Pišeš kako se naši ljudi opredele za neki vid proizvodnje u onom momentu kada taj proizvod ima neku dobru cenu.

Kako to da si se baš sad setio farme muznih krava kada se cena mleka stabilizovala???
Pa nesto sa zivotinjama sam gledao, i palo mi na pamet mlecno govedarstvo jer imas i mleko i tele za tov ali odustao sam od toga
 
Koverte postoje, ali to je isto posledica ponude i potraznje, malo lekara, mnogo pacijenata, lista cekanja, zasto bi ti isao preko reda, neke kolege se polakome i proguraju te za novac, ali vecina tih stvari nije u nasim rukama, ne zakazujem ja vec to rade sestre i onaj koji vas uputi na operaciju, cekajte svoj red i nema potrebe za kovertom. Ali to nije ispravno i posledica je niskih plata lekara, vise niko nece da bude lekar, manji gradovi odavno imaju problem sa nedostatkom kadra.
I ti javno pišeš ovako bez trunke stida?
Na šta se ti smeješ nesrećo jedna?
 
Kila ovog pirandzi kao 6 kila krompira . Sta mislis @CattleM o ovome ? Ponuda i potraznja 🤔
Screenshot-2024-03-06-22-35-54-044-com-android-chrome.jpg
 
I ti javno pišeš ovako bez trunke stida?
Sta hoces da ti kazem? Da koverte ne postoje? Pa postoje i to je sramota ali te niko ne tera da se guras preko reda. Te koverte postoje zbog pohlepe lekara ali i potrebe ljudi da idu preko reda, on mora da odradi odredjeni broj pacijenata, samo nek svi cekaju svoj red i nece biti koverte ali onda ce opet lekar biti los jer ti moras da cekas 6 meseci. Ali tu nije kriv lekar nego drzava jer lekara nema dovoljno, a vlast u drzavi biramo svi mi tako da je krivica kolektivna.
Ja da sam doktor jurio bih medicinske sestre a ne raspravljao sa seljacima.
Ozenjen covek. A i odavno se nisam nasmejao ovako, ima duhovitih ljudi, bespotrebno vredjaju ali mi simpaticno i zanimljivije od gledanja neke serije
 
Koverte postoje, ali to je isto posledica ponude i potraznje, malo lekara, mnogo pacijenata, lista cekanja, zasto bi ti isao preko reda, neke kolege se polakome i proguraju te za novac, Ali to nije ispravno i posledica je niskih plata lekara, vise niko nece da bude lekar, manji gradovi odavno imaju problem sa nedostatkom kadra.

Znači seljak je bezobrazan što hoće da naplati svoj proizvod koliko stvarno vredi a ne koliko mu je tržite ili država propisala i treba da menja profesiju kad nema zaradu, a lekar koji ima malu platu traži kovertu jer eto to je posledica male plate. Menjaj profesiju druže ako nemaš adekvatnu zaradu...

Kontradiktoran si opasno...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Beži bre odavde, ovde borave pošteni nekorumpirani ljudi, zasmrdeo si opasno ovo mesto.
Ne kenjaj o kovertama kao o načinu da se dođe preko reda, kao da smo mi veverice i neznamo šta radite.
 
Kila ovog pirandzi kao 6 kila krompira . Sta mislis @CattleM o ovome ? Ponuda i potraznja 🤔
Screenshot-2024-03-06-22-35-54-044-com-android-chrome.jpg
Takav im je i nutritivni odnos, kg pirinca je ekvivalentno 6kg krompira u pogledu uh, kcal i uhvatio si se za najbezukusniji pirinac na trzistu, cesto je na akciji za upola cene. Inace 1kg pirinca je oko 300 dinara
Znači seljak je bezobrazan što hoće da naplati svoj proizvod koliko stvarno vredi a ne koliko mu je tržite ili država propisala i treba da menja profesiju kad nema zaradu, a lekar koji ima malu platu traži kovertu jer eto to je posledica male plate. Menjaj profesiju druže ako nemaš adekvatnu zaradu...

Kontradiktoran si opasno...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Ali ne trazi tebi lekar kovertu da bi operisao, nego da bi bas tebe operisao preko reda. Shvatas li da on ima normu i da svaki dan odradi odredjen broj operacija, ne daju svi kovertu. Da nema koverte velika vecina bi presla u privatnu praksu i onda bi placao operaciju nekoliko hiljada evra. Taj koverat drzava podstice jer zna da lekar u svakom momentu moze da ode u privatnu praksu jer postoji nedostatak kadra
 
Sta hoces da ti kazem? Da koverte ne postoje? Pa postoje i to je sramota ali te niko ne tera da se guras preko reda. Te koverte postoje zbog pohlepe lekara ali i potrebe ljudi da idu preko reda, on mora da odradi odredjeni broj pacijenata, samo nek svi cekaju svoj red i nece biti koverte ali onda ce opet lekar biti los jer ti moras da cekas 6 meseci. Ali tu nije kriv lekar nego drzava jer lekara nema dovoljno, a vlast u drzavi biramo svi mi tako da je krivica kolektivna.

Ozenjen covek. A i odavno se nisam nasmejao ovako, ima duhovitih ljudi, bespotrebno vredjaju ali mi simpaticno i zanimljivije od gledanja neke serije
I tebe niko ne tera da kupiš kukuruz po 30 din. I isto nije krivica nas nego države što je cena ta koja je. U Španiji se trenutno razmatra zakon da cena proizvoda ne može biti manja od proizvodjačke cene. Ali pretpostavljam da ti ni ne znaš da izračunaš proizvodjačku cenu nekog proizvoda nego gledaš tržište...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Ovoliki bezobrazluk odavno nisam pročitao..
Ovaj nema ni stida ni mere..
Znači ako ćeš da (možda) preživiš daj kovertu poštenom i uglednom 'doktoru'..
Država podržava koverte?!
 
@CattleM - tvoj post :
Sta hoces da ti kazem? Da koverte ne postoje? Pa postoje i to je sramota ali te niko ne tera da se guras preko reda. Te koverte postoje zbog pohlepe lekara ali i potrebe ljudi da idu preko reda, on mora da odradi odredjeni broj pacijenata, samo nek svi cekaju svoj red i nece biti koverte ali onda ce opet lekar biti los jer ti moras da cekas 6 meseci.
Postoji samo jedan problem . Zdravstvo nije besplatno . Svi uplacujemo i ocekujemo za tu uslugu brzu reakciju zato sto vi prosipate pamet da je bolje leciti na vreme . Toliko cekanje nije dobro . Ima ljudi koji su 30+ godina uplacivali zdravstvo i dodje da to iskoristi jer je covek pao i sjebao kuk . Ne zeli da ceka 2 godine a vi trazite kovertu od njega a on covek uplatio za sve te godine 50.000+ eura . Bolje da je stavljao te novce na stednju i da nije placao zdravstvo . Ali vlasti to ne dozvoljavaju nego nas teraju da placamo i svaki mesec izdvajamo .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh