Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovoliki bezobrazluk odavno nisam pročitao..
Ovaj nema ni stida ni mere..
Znači ako ćeš da (možda) preživiš daj kovertu poštenom i uglednom 'doktoru'..
Država podržava koverte?!
Pa normalno da podrzava, cak je i legalizovala "poklon".
Lakse joj da platis ti iz svog dzepa, nego oni iz budzeta, manje im ostaje za ugradjivanje ako posteno plate lekara.
I tebe niko ne tera da kupiš kukuruz po 30 din. I isto nije krivica nas nego države što je cena ta koja je. U Španiji se trenutno razmatra zakon da cena proizvoda ne može biti manja od proizvodjačke cene. Ali pretpostavljam da ti ni ne znaš da izračunaš proizvodjačku cenu nekog proizvoda nego gledaš tržište...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Pa normalno da me ne tera ali nije okej naplatiti nesto iznad trzisne cene. Taj zakon nikad nece proci jer je sam po sebi nebuloza, ti bas nemas ni elementarne osnove ekonomije.
 
Ali ne trazi tebi lekar kovertu da bi operisao, nego da bi bas tebe operisao preko reda. Shvatas li da on ima normu i da svaki dan odradi odredjen broj operacija, ne daju svi kovertu. Da nema koverte velika vecina bi presla u privatnu praksu i onda bi placao operaciju nekoliko hiljada evra. Taj koverat drzava podstice jer zna da lekar u svakom momentu moze da ode u privatnu praksu jer postoji nedostatak kadra

Sad se samo zakopavaš sve dublje...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Znaci opravdavas onaj deo doktorske stoke, gde i sam pripadas?? Pa vi ste medju vecim razocarenjima u ovom drustvu. Kad je ko odgovarao zbog pogresne dijagnoze ili fatalnog ishoda zbog loseg lecenja ili operacije?? Koliko ste dece ubili na porodjaju ili ih ucinili dozivotnim bogaljima?? Kad je ko odgovarao za ovakva dela?? I ti dodjes ovde i drzis predavanje o poljoprivredi. Drzi nos u svojoj bransi i nadaj se nekoj koverti. SRAMOTO.
 
I tebe niko ne tera da kupiš kukuruz po 30 din. I isto nije krivica nas nego države što je cena ta koja je. U Španiji se trenutno razmatra zakon da cena proizvoda ne može biti manja od proizvodjačke cene. Ali pretpostavljam da ti ni ne znaš da izračunaš proizvodjačku cenu nekog proizvoda nego gledaš tržište...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
U Španiji trenutno imaju svinja bože sačuvaj. Jedan naš klaničar uvozi polutke i to kamion čeka da se pokolje dovoljan broj za pun kamion. Naša greška je u tome što u razvijenim državama gledamo izdvojene delove a ne celinu. Kad nam država bude kao Španija takva će biti i poljoprivreda.
 
@CattleM - tvoj post :
Sta hoces da ti kazem? Da koverte ne postoje? Pa postoje i to je sramota ali te niko ne tera da se guras preko reda. Te koverte postoje zbog pohlepe lekara ali i potrebe ljudi da idu preko reda, on mora da odradi odredjeni broj pacijenata, samo nek svi cekaju svoj red i nece biti koverte ali onda ce opet lekar biti los jer ti moras da cekas 6 meseci.
Postoji samo jedan problem . Zdravstvo nije besplatno . Svi uplacujemo i ocekujemo za tu uslugu brzu reakciju zato sto vi prosipate pamet da je bolje leciti na vreme . Toliko cekanje nije dobro . Ima ljudi koji su 30+ godina uplacivali zdravstvo i dodje da to iskoristi jer je covek pao i sjebao kuk . Ne zeli da ceka 2 godine a vi trazite kovertu od njega a on covek uplatio za sve te godine 50.000+ eura . Bolje da je stavljao te novce na stednju i da nije placao zdravstvo . Ali vlasti to ne dozvoljavaju nego nas teraju da placamo i svaki mesec izdvajamo .
Zato sto kod nas ne postoji prevencija, od nastanka sistema postoji nedostatak kadra, mi ne stizemo da se bavimo prevencijom jer nas nema dovoljno ni za ono cemu je odavno vreme. Naravno da cekanje nije dobro ali kadra nema, nema ko to da radi, otisao u EU ili u privatnu praksu jer plate nisu dovoljne ali sve to je moguce jer na trzistu postoji manjak lekara, da nas ima u visku plate bi bile male. Ovako postoji nedostatak kadra, ne samo kod nas, nego u celom svetu
 
Znaci opravdavas onaj deo doktorske stoke, gde i sam pripadas?? Pa vi ste medju vecim razocarenjima u ovom drustvu. Kad je ko odgovarao zbog pogresne dijagnoze ili fatalnog ishoda zbog loseg lecenja ili operacije?? Koliko ste dece ubili na porodjaju ili ih ucinili dozivotnim bogaljima?? Kad je ko odgovarao za ovakva dela?? I ti dodjes ovde i drzis predavanje o poljoprivredi. Drzi nos u svojoj bransi i nadaj se nekoj koverti. SRAMOTO.
To je bas, bas slozena tema i glavni razlog zasto sve te lekarske greske prolaze je opet nedovoljno placen kadar. Ali to je bas, bas slozena tema.
Uglavno krivac nesavesni lekar ali i drzava jer ukoliko bi krenula da ih osudjuje, tesko da bi imali lekara u drzavnoj ustanovi, pacijent moze da umre i kad se ispostuju svi protokoli a niko nece da rizikuje tuzbu, posao i karijeru zbog 1000e
 
Pa normalno da podrzava, cak je i legalizovala "poklon".
Lakse joj da platis ti iz svog dzepa, nego oni iz budzeta, manje im ostaje za ugradjivanje ako posteno plate lekara.

Pa normalno da me ne tera ali nije okej naplatiti nesto iznad trzisne cene. Taj zakon nikad nece proci jer je sam po sebi nebuloza, ti bas nemas ni elementarne osnove ekonomije.

U pravu si, nemam nikakve osnove iz ekonomije, ali imam zdrav razum koji mi kaže da proizvodnja mog kukuruza košta 25 dinara po kili bez zarade, samo da pokrijem troškove, i onda dodje neko i kaže taj kukuruz vredi 16 dinara. To je za mene vredjanje zdravog razuma i podcenjivanje mog rada. I naravno da ću iskoristiti svaku priliku da prodam taj moj kukuruz po nekoj ceni koja opravdava njegovu proizvodnju.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
U pravu si, nemam nikakve osnove iz ekonomije, ali imam zdrav razum koji mi kaže da proizvodnja mog kukuruza košta 25 dinara po kili bez zarade, samo da pokrijem troškove, i onda dodje neko i kaže taj kukuruz vredi 16 dinara. To je za mene vredjanje zdravog razuma i podcenjivanje mog rada. I naravno da ću iskoristiti svaku priliku da prodam taj moj kukuruz po nekoj ceni koja opravdava njegovu proizvodnju.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Covece koga briga kad nema potrazne. Shvati da ja sad mogu da uzmem da proizvodim drvene nanule i da mi cena u proizvodnji bude 5000 ali nema ko da kupi jer nema trzista i ja mogu da trazim 5000 za njih al one stoje pa stoje. Shvatas li da bi ti kukuruz satruo, neki bi prodali po 30 dinara, zasitili trziste, ostali bi ga bacili je nema potraznje. Ovako svi delite i profit i gubitak, a kad bi se desilo to sto ti hoces da se desi, neki bi imali profit a ostali bi prosipali kukuruz
 
Nije nemam vremena nego ne zelim, shvatas li, ne zelim, jer mi se vise isplati da kupim nego da proizvedem ali to vazi samo do odredjene cene.
Sta mislis zasto se krompir ne prodaje po 500 dinara ili jabuka po 300? Pa zato sto ih niko ne bi kupio, proizveli bi ih sami i to je problem sa vecinom pp proizvoda, osnovno za zivot moze vrlo lako da se proizvede. Plus imate i konkurenciju iz uvoza ali i to je okej, svi je imamo, cistacice se uvoze iz Bangladesa, gradjevinski radnici iz Turske, moze i teletina iz Holandije, pasulj iz Kine..
Doktore, to sto je tebi normalno nije u normalnim zemljama. U uredjenim zemljama se stiti domaci proizvod pa se ne uvozi nekontrolisano kao ovde voce i povrce i mleko dok se prvo domace ne potrosi. Tako da te tvoje price da de trziste samo uredi ne pije vodu...
 
Zato sto kod nas ne postoji prevencija, od nastanka sistema postoji nedostatak kadra, mi ne stizemo da se bavimo prevencijom jer nas nema dovoljno ni za ono cemu je odavno vreme. Naravno da cekanje nije dobro ali kadra nema, nema ko to da radi, otisao u EU ili u privatnu praksu jer plate nisu dovoljne ali sve to je moguce jer na trzistu postoji manjak lekara, da nas ima u visku plate bi bile male. Ovako postoji nedostatak kadra, ne samo kod nas, nego u celom svetu
Apsolutno istinito ali mi obicni smrtnici nismo krivi zbog toga . Imam prava da ako me nesto boli ili muci da to brzo zavrsim . I bez ljutnje . Kazes nema preventive . Sta podrazumevas pod prevencijom ? Recimo na vreme sam otisao na pregled i utvrdili mi secer od 7 . Dobijam lekove i te lekove cu morati da pijem do kraja zivota . Koju bolest je medecina izlecila i da posle toga nema potrebe za lekovima ?
 
Doktore, to sto je tebi normalno nije u normalnim zemljama. U uredjenim zemljama se stiti domaci proizvod pa se ne uvozi nekontrolisano kao ovde voce i povrce i mleko dok se prvo domace ne potrosi. Tako da te tvoje price da de trziste samo uredi ne pije vodu...
Gde? Gde to postoji? U kojoj drzavi u nasoj okolini? Gde u EU? Mislis da mozes da kazes EU, mi sad uvodimo prelevman na vase mleko a da to nema posledicu po nasu ekonimiju? Ne ide to bas tako, zivimo u doba globalizacije i slobodne trgovine
Apsolutno istinito ali mi obicni smrtnici nismo krivi zbog toga . Imam prava da ako me nesto boli ili muci da to brzo zavrsim . I bez ljutnje . Kazes nema preventive . Sta podrazumevas pod prevencijom ? Recimo na vreme sam otisao na pregled i utvrdili mi secer od 7 . Dobijam lekove i te lekove cu morati da pijem do kraja zivota . Koju bolest je medecina izlecila i da posle toga nema potrebe za lekovima ?
Hronicna bolest ne moze da se izleci ali moze da se leci inace bi te DM zasigurno ubio. Nemoj biti neozbiljan, i sam znas koliko bolesti je izlecivo pocev od infekcija pa sve do tumora. Sad ovde postoji problem, jer ne poznajem konkretan slucaj ali ako se insulinska rezistencija uhvati na vreme, promeni se ishrana, poveca fizicka aktivnost, moze da se prevenira razvoj u DM. Pa nije kriv ni lekar nego vlast, vlast biraju gradjani, dakle svi smo krivi i krivica je kolektivna. Nema preventive jer nema lekara da je sprovode
 
Samo jos ovo da napisem pa na spavanje. Svaki poljoprivrednik i ovi ljudi sa foruma kad bi videli da nekom zivot zavisi jer nema da prezivi pomogli bi mu novcano hranom ili tim kukuruzom ako mu znaci, a kod tebe je suprotno. Sto teza bolest coveka ili clana njegove porodice ti vidis kao koverat. Sto teza bolest deblji koverat i to jos opravdavas. Da li ti je savest mirna, da li mirno spavas, da li si srecan da su ti deca zdrava, da li treba i druga deca da su zdrava, ali bez koverte?? Ako to uopste moze da ti dopre do mozga.
 
Iskljucivo kao dopunski posao, svidela mi se ideja da proizvodim sam svoju hranu i da se preselim na selo. Svakako ne bi sam to radio.

Pa ne moze 100% seljaka da obesi kopacke o klin, jer nemaju sta drugo da rade, niste usko specijalizovani i vecina moze da radi fizicke poslove koji su malo placeni, ocigledno se pp vise isplati. I da svi odustanete ostaju veliki proizvodjaci, ostaje uvoz, ostaje opcija da ljudi krenu da proizvode sopstvenu hranu a dosta kolega iz moje okoline to vec radi. Cim seljak nadje isplativije zanimanje, bavice se njime. Shvatas, nije realan scenario, jaje bi platio 10-20% nize nego u prodavnici, isto vazi i za meso, mleko i sve ostale proizvode, jer nemate trosak radnika, trosak lokala, pdv ostaje vama. Mislim da je to sasvim okej, dobro i meni i dobro proizvodjacu. Kao da sad kazes sta bi bilo da sve cistacice prestanu da ciste?
Pa nek prestanu i nadju bolji posao ako mogu.

Opet polazis od sebe, jos i vredjas ali sta reci o osobi koja se zove putin i drzi Z na profilu, nedostatak mozga, obrazovanja....
Samo ti kupuj brazilsko meso za 20% skuplje. Ima da ti sve procveta od njega. A za pravo domace meso ima malo vise para da se izujes da ga kupis. Ocigledno da ne mozes i ne znas da procenis razliku izmedju domaceg i uvoznog mesa posto samo o marketu i uvozu pricas.... A zato nam je i tako kao nam je jer je mnogo u ovoj zemlji kao ti.
 
Gde? Gde to postoji? U kojoj drzavi u nasoj okolini? Gde u EU? Mislis da mozes da kazes EU, mi sad uvodimo prelevman na vase mleko a da to nema posledicu po nasu ekonimiju? Ne ide to bas tako, zivimo u doba globalizacije i slobodne trgovine

Hronicna bolest ne moze da se izleci ali moze da se leci inace bi te DM zasigurno ubio. Nemoj biti neozbiljan, i sam znas koliko bolesti je izlecivo pocev od infekcija pa sve do tumora. Sad ovde postoji problem, jer ne poznajem konkretan slucaj ali ako se insulinska rezistencija uhvati na vreme, promeni se ishrana, poveca fizicka aktivnost, moze da se prevenira razvoj u DM. Pa nije kriv ni lekar nego vlast, vlast biraju gradjani, dakle svi smo krivi i krivica je kolektivna. Nema preventive jer nema lekara da je sprovode
Kakvo slobodno trziste ne lupaj vise, zapeo si a nemas pojma. To su price o jednakosti, otvorenom trzistu i ostale gluposti mogu nama na balkanu da prodaju. Bogate zemlje itekako kontrolisu uvozno samo kada im treba. Ovde kod nas satru povrtare sa uvozom iz albanije samo tako. Propadaju ljudi iz okoline leskovca rapitaj se malo....
 
\
Samo jos ovo da napisem pa na spavanje. Svaki poljoprivrednik i ovi ljudi sa foruma kad bi videli da nekom zivot zavisi jer nema da prezivi pomogli bi mu novcano hranom ili tim kukuruzom ako mu znaci, a kod tebe je suprotno. Sto teza bolest coveka ili clana njegove porodice ti vidis kao koverat. Sto teza bolest deblji koverat i to jos opravdavas. Da li ti je savest mirna, da li mirno spavas, da li si srecan da su ti deca zdrava, da li treba i druga deca da su zdrava, ali bez koverte?? Ako to uopste moze da ti dopre do mozga.
Meni je savest mirna i odgovoran sam koliko i ti, cim izadjes na protest, izaci cu sa tobom. Opet izuzetke uzimas kao pravilo. Svi treba da imaju pravo na adekvatno lecenje ali to nije u rukama lekara nego u rukama svih gradjana ove zemlje, lekara nema dovoljno i ne moze lekar da radi 10+ sati, jer ti kad pogresis strada tele, lekar kad pogresi strada covek. Menjajmo vlast, glasajte za opoziciju, pa ako ne valjaju, teramo i njih dok se ne uspostavi sistem, inace bruka
Samo ti kupuj brazilsko meso za 20% skuplje. Ima da ti sve procveta od njega. A za pravo domace meso ima malo vise para da se izujes da ga kupis. Ocigledno da ne mozes i ne znas da procenis razliku izmedju domaceg i uvoznog mesa posto samo o marketu i uvozu pricas.... A zato nam je i tako kao nam je jer je mnogo u ovoj zemlji kao ti.
Ne volim te floskule, samo ti kupuj uvozno meso, pa kupuje ga i taj narod tamo, budi konkuretan sa cenom ili napravi neku jasnu razliku u kvalitetu. Budi konkurentan
 
Kakvo slobodno trziste ne lupaj vise, zapeo si a nemas pojma. To su price o jednakosti, otvorenom trzistu i ostale gluposti mogu nama na balkanu da prodaju. Bogate zemlje itekako kontrolisu uvozno samo kada im treba. Ovde kod nas satru povrtare sa uvozom iz albanije samo tako. Propadaju ljudi iz okoline leskovca rapitaj se malo....
Ja ti lepo kazem da to sto ti hoces mi ne mozemo da uradimo, ne mozes da kazes EU, hocemo prelevman jer od izvoza u EU zavisimo, to nije opcija, mi nismo bogata i jaka zemlja.
 
Sta hoces da ti kazem? Da koverte ne postoje? Pa postoje i to je sramota ali te niko ne tera da se guras preko reda. Te koverte postoje zbog pohlepe lekara ali i potrebe ljudi da idu preko reda, on mora da odradi odredjeni broj pacijenata, samo nek svi cekaju svoj red i nece biti koverte ali onda ce opet lekar biti los jer ti moras da cekas 6 meseci. Ali tu nije kriv lekar nego drzava jer lekara nema dovoljno, a vlast u drzavi biramo svi mi tako da je krivica kolektivna.

Ozenjen covek. A i odavno se nisam nasmejao ovako, ima duhovitih ljudi, bespotrebno vredjaju ali mi simpaticno i zanimljivije od gledanja neke serije
Kako lekar nije kriv? Nemoj uzimati koverte a ted neka se ceka kako mora to nije do tebe. Ovako sa kovertom ti kreiras red sto je zlo danasnjeg vremena. Samo treba da se odreknes djavola nije to tako tesko a ne da ppkusavas da opravdas ove postupke.
 
Kako lekar nije kriv? Nemoj uzimati koverte a ted neka se ceka kako mora to nije do tebe. Ovako sa kovertom ti kreiras red sto je zlo danasnjeg vremena. Samo treba da se odreknes djavola nije to tako tesko a ne da ppkusavas da opravdas ove postupke.
O kriv je lekar koji uzme kovertu al nije kriv sto ih nema dovoljno u bolnicama. Kriv je lekar koji prima mito i pacijent koji ga daje. Zapravo pravno vise nije kriv jer je nasa drzava to legalizovala, jer joj je lakse da plati pacijent nego budzet... Postoje losi ljudi koji to koriste i ucenjuju pacijente i za njih nema opravdanja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh