Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Banat-e daj ta jaja nekom gladnom detetu ili samohranoj majci/ocu, baki ili dedi koji samuju a ne ovom kome je empatija nula bez koverte..
To ti je kao da si bacio s'mosta..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Opet ad hominem napad, ti ne znas ni u raspravi da ucestvujes. Porazavajuci nedostatak obrazovanja
 
Banat-e daj ta jaja nekom gladnom detetu ili samohranoj majci/ocu, baki ili dedi koji samuju a ne ovom kome je empatija nula bez koverte..
To ti je kao da si bacio s'mosta..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
E a pazi stvarno se nisam zezao ali ne odgovara na tu ponudu . Prvo uvek pokusas lepim a siguran sam da bi video i osetio razliku mog jajeta od lidlovog jajeta . Ali ako se ne javi pametno zboris i to cu uraditi sutra 👍
Lepo se lepim vraca .
 
Opet ad hominem napad, ti ne znas ni u raspravi da ucestvujes. Porazavajuci nedostatak obrazovanja
A ti odmah znaš moj stepen obrazovanja..?
O čemu da raspravljam sa spodobom koja pripada vrsti koja samo gleda šta je u koverti, a kao se zaklela na hipokrata..
Jesi li sam sebe ubedio da si ugledan član društva? Sramoto jedna..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nije nemam vremena nego ne zelim, shvatas li, ne zelim, jer mi se vise isplati da kupim nego da proizvedem ali to vazi samo do odredjene cene.
Sta mislis zasto se krompir ne prodaje po 500 dinara ili jabuka po 300? Pa zato sto ih niko ne bi kupio, proizveli bi ih sami i to je problem sa vecinom pp proizvoda, osnovno za zivot moze vrlo lako da se proizvede. Plus imate i konkurenciju iz uvoza ali i to je okej, svi je imamo, cistacice se uvoze iz Bangladesa, gradjevinski radnici iz Turske, moze i teletina iz Holandije, pasulj iz Kine..
Grešiš jako. Krompir i jabuke se prodaju po sadašnjoj ceni jer ga ima iz uvoza po toj ceni koliko hoćeš. Pa je zbog toga i naš proizvodjač primoran da prodaje po toj ceni. Iz uvoza ima po toj ceni jer je debelo subvencionisana njegova proizvodnja u tim zemljama. Da krompir košta 500 dinara, onda ne bi trebala subvencija za njega jer ta cena opravdava proivodnju. Ali ovi malo iznad nas što sede neće to dozvoliti jer bi se sitna raja koja nema toliko da izdvoji za krompir (a ima ih jako puno) pobunila i onda su oni u problemu. Zato im je najlakše da subvencionišu poljoprivredu da drže socijalni mir. Samo smo sad došli do toga da ni te subvencije više ne opravdavaju proizvodnju... Ali ne brini se, plaćao bi ti krompir i više od 500 dinara samo kad bi bila ta cena. Isto ko i nafta što je sa 120-130 dinara otišla na 215 pa opet niko nije prešao na konje i biciklove nego i dalje gužva po pumpama...

Nego, kažu, duži razgovor i rasprava sa budalom se pretvara u razgovor dve budale, tako da bih se ja sad povukao iz rasprave na ovu temu...

Velik pozdrav.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Proizvodnja hrane za sopstvene potrebe i proizvodnja hrane za tržište, su dve veoma različite stvari.

U prvoj svaka greška se lako prevazidje, u ovoj drugoj je svaka greška izuzetno skupa.

To veliki drmrpr ne može da shvati.
Zato napominjem za sopstvene potrebe, i zato ti ne mozes da prodajes jabuke za 300 dinara ili prasetinu za 3000 dinara i nikada ti neces imati ogroman profit sa toga, jer ce ljudi krenuti da proizvode za sebe ili ce tvoj kolega krenuti u proizvodnju i zasititi trziste. Desavalo se sa malinama, kupinama, lesnikom, prasicima...
Ova ti je najjjača rečenica do sada !!!!!!! :ROFLMAO: :ROFLMAO: :love:
A evo ti i "demanti" :
To sto drzava radi nije ispravno ali sve dok daje subvencije ima pravo i da intervenise.
O čemu da raspravljam sa spodobom koja pripada vrsti koja samo gleda šta je u koverti, a kao se zaklela na hipokrata..
Jesi li sam sebe ubedio da si ugledan član društva? Sramoto jedna..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Opet ad hominem i generalizacija...
 
Od ovih pametnih Beogradjana ne mozes da zivis vise, sve znaju a na selo idu samo u goste da probaju seoske specijalitete, sto ne probaju ne bune se ako im zapakujes i ubacis u prtljaznik automobila
Pogotovo doktori i mup-ovci, drzava im dala uslove, a negde i odredjen imunitet pa su bas umisljeni danas.
Ne dozvolite da se raspravljate sa nekom umisljenom bitangom, da ne kazem nesto sto bi mu stajalo konkretnije.
Krivo mu sto ljudi traze 500 din za malinu jer on zna kako se to proizvodi i da potencijalna proizvodnja ne kosta nista...
(Nista gluplje skoro nisam cuo.)
Krivo mu sto stocari i paori traze subvencije i tako uzimaju pare iz drzavnog budzeta, a nema pojma kolike doprinose placamo drzavi.





Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Имаш пиво у Кафаници преко пута Нис пумпе крајем марта тамо :haha: :haha: :haha:
 
Pišeš stalno o proizvodnji za sopstvene potrebe.

Odakle onda ideja za farmom od 20 muznih krava? Jedna ti je sasvim dovoljna za sopstvene potrebe.


Pišeš kako se naši ljudi opredele za neki vid proizvodnje u onom momentu kada taj proizvod ima neku dobru cenu.

Kako to da si se baš sad setio farme muznih krava kada se cena mleka stabilizovala???
 
Pa dobro, jel primaš 'kuverte' ili ne? Jesi li počeo da ulaziš u akciju?
Ili si ti možda jedini pošten i častan u tvojoj profesiji?
Ajd' nam pravo reci šta vi kolege međusobno zborite o tim kovertama i globljenju nesrećnog naroda? Ima li bar neko od vas pošten koji to ne radi, pa da znamo da je generalizacija?
 
Grešiš jako. Krompir i jabuke se prodaju po sadašnjoj ceni jer ga ima iz uvoza po toj ceni koliko hoćeš. Pa je zbog toga i naš proizvodjač primoran da prodaje po toj ceni. Iz uvoza ima po toj ceni jer je debelo subvencionisana njegova proizvodnja u tim zemljama. Da krompir košta 500 dinara, onda ne bi trebala subvencija za njega jer ta cena opravdava proivodnju. Ali ovi malo iznad nas što sede neće to dozvoliti jer bi se sitna raja koja nema toliko da izdvoji za krompir (a ima ih jako puno) pobunila i onda su oni u problemu. Zato im je najlakše da subvencionišu poljoprivredu da drže socijalni mir. Samo smo sad došli do toga da ni te subvencije više ne opravdavaju proizvodnju... Ali ne brini se, plaćao bi ti krompir i više od 500 dinara samo kad bi bila ta cena. Isto ko i nafta što je sa 120-130 dinara otišla na 215 pa opet niko nije prešao na konje i biciklove nego i dalje gužva po pumpama...

Nego, kažu, duži razgovor i rasprava sa budalom se pretvara u razgovor dve budale, tako da bi se ja sad povukao iz rasprave na ovu temu...

Velik pozdrav.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Opet glupa poredjenja, naftu ne mogu da proizvedem, krompir mogu, jabuke mogu. Niko vas ne tera da prodajete svoje proizvode po tim cenama, promeni zanimanje covece, i ne moze krompir da kosta 500 dinara kad kilogram pirinca koji je ekvivalentan 7kg krompira kosta 300 dinara.
 
Bio neki dan da sredjujem nesto u miliciji u ns izasao neki lik,pogledao papire i rekao bukvalno da idem i donesem viski,al bukvalno reko donesi i nemoj da cekas u redu nego za 20min udji. Ja posle usao a on jao pa nisi trebao takvo je stanje u nasoj drzavi. 90%pandura koristi telefon dok vozi a nas jebu. Doktori i da ne pricam.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Pišeš stalno o proizvodnji za sopstvene potrebe.

Odakle onda ideja za farmom od 20 muznih krava? Jedna ti je sasvim dovoljna za sopstvene potrebe.


Pišeš kako se naši ljudi opredele za neki vid proizvodnje u onom momentu kada taj proizvod ima neku dobru cenu.

Kako to da si se baš sad setio farme muznih krava kada se cena mleka stabilizovala???
Ево мало колегиних размишљања и констатација:
"Hvala na savetima, jedini komentar koji je pomogao. Nisam sam, bilo bi nas troje, po potrebi i roditelji, svi smo zaposleni ali radimo u proseku nekih 6h, dosta slobodnog vremena pa bi hteli da probamo. Silaza mi je preobiman posao zbog gazenja i dodatnih traktora, prikolica i upitno je i kako bi to odradili pa gledam makar u pocetku da to preskocim i da dokupim kukuruz posto je on jeftin i ceo svet je zasicen pa racunam da cene nece preterano rasti.
Prelistao sam ovu temu i nisam nasao cenu hrane ali mislim da je bolje da ja za odvojim dan dva pa da napravim teoretski obrok i onda da pitam ovde odgovara li, treba li sta dodati ili oduzeti"

"
Nije nemoguce, ali je mnogo teze nego motane bale, retko ko se bavi poljoprivredom, malina uglavnom, motokultivatori pretezno, traktora nikada nije bilo a i to sto je bilo su laki traktori ciji vlasnici imaju 65+ godina, silo kombajn… Industrijsko mesto gde su svi ziveli od fabrika, koje su propale, sela su pusta. Moze da se organizuje ali bi bukvalno bilo pretesko i pitanje je da li bi taj posao bio adekvatno odradjen.
Ja sam citao da je senaza cak i bolja opcija od silaze ali jedno je citanje a drugo praksa ljudi na terenu, zato sam i dosao ovde da pitam da li je to moguce. Izbeci silazu kukuruza i spremati senazu graska, sirka i livadskog sena. Kao i koliki bi bio dodatni trosak za dodatnu hranu kako bi se obezbedila adekvatna ishrana"


Како сам наводи човек ради 6х као лекар,нема нека оптерећења па би да отвори фарму од 20 музара.
 
А приватна пракса,па намерно покварен нпр апарат у дому здравља па ајд код њега,па скупштина па итд итд. Шојићи на све стране.
ал овај је прича за себе,човек би да музе краве уз посао у ординацији. Значи плата неком паћенику 20 000дин да музе а он ће да чита јел боља сенажа ил силажа пошто је и једно и друго видео на Јутјуб.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh