Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači ne isplati ti se, ali te to ne sprečava da pametuješ nama koji smo ostali na selu i nastavili da se borimo da opstane ono što su nam očevi i dede ostavili?
Volim Vas iz grada, osećam se kao da pričam sa decom iz vrtića, što se tiče poljoprivrede. Znate samo da postoji svinja, krava, koza, ovca, kokoška i ćurka. Ali ipak Vas to ne sprečava da diskutujete i nama govorite da se bavimo nisko kvalifikovanim poslom, koji bi čak i Vi nesposobni mogli da radite.
Kada gospoda ne bi mogla da uvezu meso, i kada bi morali samo od našeg stočnog fonda da se hranimo. Vrlo brzo bi Ti doktore došao kod mene, nisko kvalifikovanog radnika, kao što ti kažeš, da tražiš parče mesa ili svinju, ali tada ne bi pitao za cenu :)

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Jedini nesposoban si ti, ja meso bez problema mogu da proizvedem, zapravo svu hranu koja mi treba za zivot mogu sam da proizvedem ako odlucim da mi se to vise isplati nego da je kupim, jedina deca ovde ste vi koji i dalje ne razumete trziste i prolazite tako kako prolazite.
Ne kazem da si ti nisko kvalifikovan ali posao koji bi ti debelo da naplatis narodu je radio svaki nas predak pre 200 godina, opet kazem za sopstvene potrebe. Kako ne shvatas da imas proizvod koji 99% ljudi moze da proizvede, nemas osnov da zahtevas neke sulude cene. Cena je realno sad sto to tebi kao proizvodjacu ne odgovara, Boze moj, ne odgovara ni meni mnogo toga. Subvencije drzava treba da daje ali ne mozes da ocekujes da budu na nivou EU jer cela drzava nije na nivou EU, i ja bi Nemacku platu ali ne moze, nema odakle.
Ti druze ne svatas da seljak o kome ti pricas ne postoji vec 30god.Postoji ali su to ljudi preko 60g kojima su deca il otisla u gradove ili se vise ne bavi poljoprivedom,tj ne zivi od toga.Takvih gazdinstva je sve manje i za 10g potpuno nestace.Kao takav on ne zivi od 2-3 krave 10 ovaca i par svinjceta vec prezivljava,pa je prinudjen cesto da proda u bescenje jer mu mesto i trziste tako diktira ali to je vec druga tema.Ko hoce da zivi cisto od ovog posla on mora da bude profesionalac u svakom aspektu svog posla i da stalno uci i napreduje .Ulazu se i vrte ozbiljne pare i sebi ne moze da dopusti da ga ucenjuje drzava koje je u sprezi sa raznim kompanijama koji imaju svoje interese u agrobiznisu gde se vrte veliki novci.Uopste nisam veliki proizvodjac ali kao neko ko proizvodi par stotina tona robe svake godine apsolutno mi je svejedno dali ces ti i li neko drugi uzeti par desetina dzakova kukuruza ili ne.Slicno je i sa onim koji predaje 100-200-500l mleka svaki dan,najmanje mu je bitno dali ces mu ti ili neko kupiti 1l mleka ili ne.Dakle nama opstanak ne zavisi direktno od vas vec od onih velikih kompanija i drzave koja tu robu otkupljuje i preradjuje od nas.Sa njima se i borimo da da dobijemo zasluzeni deo profita,posto oni na nama visestruko zaradju.Dakle izbor imas i ne zavisis od mog proizvoda jer ga mozes uzeti od 10 razlicitih proizvodjaca u marketu ili gde vec.
Postoji i dalje dosta malih farmi koje bi mogle vise da prihoduju od toga. Pa ako ti nije bitno da li ce on kupiti taj 1l od tebe, ti mu ponudi fer cenu.
Pa nece tebi velika kompanija da da deo profita, niko ne daje, ti moras da se boris da pronadjes svoje trziste, da toj kompaniji opadne promet i onda ce ona da se zapita gde i kako gresi. Sve dok budes gledao kompaniju a zanemarivao krajnjeg potrosaca, tako ces i prolaziti.
Ovo za izbor je apsolutno tacno, ja biram gde kupujem, svi biramo, ali nama kao pojedincima to ne znaci nista, pih dacu 10% vise za proizvod u prodavnici nego da kupim direktno od proizvodjaca, pa bas me briga, ali se zapitaj koliko bi ti dobio kad bi pedeset ljudi doslo i kupilo direktno od tebe i dalo ti vise nego nakupac. Velike farme tesko da mogu da funkcionisu tako ali mala pp gazdinstva itekako mogu.
Jbt pa vi se raspravljate sa likovima koji vas preziru jer tražite od države veće subvencije.
Ovo ko ono nastavnica me mrzi pa mi dala 1?
Rasprava je zdrava . Da njega nije bilo ne bi ukljucili mozdane vijuge i uposlili prste . Ja bih voleo da ima mnogo vise ovakvih likova koji ovako diskutuju ( mislim na lekara ) . Ali nije on L od lekara nego radi u nestleu na vestackoj hrani pa dosao ovde da unese nemir medju nama 🤣Ali dobar je jer ovakvim pisanjem ujedinjuje seljake 👏
Sintetisem hamburgere ahahaha.
Od ovih pametnih Beogradjana ne mozes da zivis vise, sve znaju a na selo idu samo u goste da probaju seoske specijalitete, sto ne probaju ne bune se ako im zapakujes i ubacis u prtljaznik automobila
Pogotovo doktori i mup-ovci, drzava im dala uslove, a negde i odredjen imunitet pa su bas umisljeni danas.
Ne dozvolite da se raspravljate sa nekom umisljenom bitangom, da ne kazem nesto sto bi mu stajalo konkretnije.
Krivo mu sto ljudi traze 500 din za malinu jer on zna kako se to proizvodi i da potencijalna proizvodnja ne kosta nista...
(Nista gluplje skoro nisam cuo.)
Krivo mu sto stocari i paori traze subvencije i tako uzimaju pare iz drzavnog budzeta, a nema pojma kolike doprinose placamo drzavi.





Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Koga briga koliko kosta proizvodnja maline ahhahaha, ma mozes sad da krenes vagui govedinu u Srbiji da proizvodis, proizvodnja ekstremno kosta ali nema trzista kod nas i dobices za nju u pocetku lep novac, onda ce vas 50 da krene da proizvodi isto, zasiti trziste i kuku i pomagaj. Zasto bi platio malinu 500 dinara? Nutritivno je bezvredna, postoji taj element hedonizma, dopada mi se ukus pa cu da platim vise ali to vazi kad imas par proizvodjaca i kada je proizvod slabo dostupan. Ne kad imas malinu koju proizvodi svako i koja je ponavljam nutritivno bezvredna, daleko vecu vrednost u svakom pogledu ima recimo krompir.
Fascinatno kakve gluposti se ovde pisu, ja cu sad da krenem da proizvodim neku glupost koju niko nece da kupi, onda cu da trazim suludu cenu za tu glupost ali niko nece da je kupi a ja ne mogu da pokrijem proizvodnju, drzava da da subvenciju jer ej ja proizveo a ne mogu da pokrijem proizvodni trosak. Koga briga, u svakoj drugoj oblasti bi bankrotirao i niko ti ne bi bio kriv, desava se svaki dan. Bukvalo nista gluplje od ove izjave odavno nisam procitao
Koja crna rasprava ?
Pa ovaj "doktor" duboko vjeruje da je on od Boga postavljen iznad nas i da mi treba da mu se klanjamo što je on "doktor" ? 😂😂😂
Možeš misliti koliko je važan...😛
Za mene je svaki posao na nivou zanata, pa se tako odnosim prema ljudima, uostalom i prema lekarima, svako je stručnjak u svom domenu, poštujem i cenim, da se tako slikovito "odrazim", i komunalce kada vise na kamionu i u špicu saobraćaja prazne kante niz ulicu...
Vjerujte da su mi u istom rangu...
U oba slučaja rade posao koji ovaj drugi ne ume ili neće, a neophodni su društvu u celini...
Razlika, recimo, između ovoga dotičnog sa njegovim " zanatom" i mene, je jedino u tome što ja mogu da polupam koji zamrzivač ili frižider dok manevrišem viljuškarom, a on može svojim činjenjem, ili izostankom istog, nekog , ponekad i mirne duše, a vidimo da je sve više njegovih kolega u toj klasi, da pošalje direktno ili indirektno, u "večna lovišta"....
Ponavljam, obožavam takve likove i uživam ako u svom poslu naleti takav " uzvišeni", doktor, direktor, neki novokomponovani tašna-mašna "gazda" , nebitno, pa počne da mi prosipa svu mudrost ovoga svijeta, e tada moja tarifa za odrađenu uslugu ume da ošine u plafon, pa i ja budem ravnodušan...
Mozda ti patis od takvih kompleksa, svi ljudi su jednaki, ali nije svaki posao na nivou zanata i postoji ogromna razlika izmedju ne ume i nece, jer ovaj sto nece ce to raditi kad mora, recimo ja proizvodim jabuke, sljive, kruske, tresnje i visnje jer imam dva prskanja i berbu, pojedem dosta voca i daleko mi je ekonomicnije da ih sam proizvedem, nekad imam veci nekad manji prinos ali uvek bude viska, a ovaj sto ne ume i dalje ne ume jer se ne uci preko noci i razlika izmedju mog i tvog zanimanja je sto kurs za viljuskar traje mesec dana give or take i sto ja za mesec dana mogu da postanem viljuskarista a ti lekar ali samo lekar za cca 6 godina i to ako si bio vredan u toku ranijeg skolovanja... Potrebno je mnogo vise i vremena i novca da proizvedes lekara nego viljuskaristu i zato si ti daleko potrosnija roba od mene za svakog poslodavca, kao sto je moj posao potrosniji u odnosu na prof. dr jer njegov razvoj traje duze od mog. Mnogo je teze postati lekar nego viljuskarista ali to ne znaci da je tvoje zanimanje suvisno ili da ti manje vredis, samo znaci da si potrosnija roba jer te je lakse zameniti. Sto ti je zanimanje specijalizovanije teze te je zameniti, sve dok postoji trziste za to zanimanje.
 
Poslednja izmena:
Obožavam ovakve likove....🍻
Ja sam od tih "njegovih" bezobraznih, što iskoriste situaciju pa ga rebnu po novčaniku za uslugu , "koju bi on mogao, i ume, ali nema vremena "...😂😬
Nije nemam vremena nego ne zelim, shvatas li, ne zelim, jer mi se vise isplati da kupim nego da proizvedem ali to vazi samo do odredjene cene.
Sta mislis zasto se krompir ne prodaje po 500 dinara ili jabuka po 300? Pa zato sto ih niko ne bi kupio, proizveli bi ih sami i to je problem sa vecinom pp proizvoda, osnovno za zivot moze vrlo lako da se proizvede. Plus imate i konkurenciju iz uvoza ali i to je okej, svi je imamo, cistacice se uvoze iz Bangladesa, gradjevinski radnici iz Turske, moze i teletina iz Holandije, pasulj iz Kine..
 
Normalno da se raspitujem, selo hvala Bogu imam, ziveo na njemu do pete godine, i dalje se posecuje i odrzava, na 15ak minuta od grada, dosta slobodnog vremena, pa sam razmisljao da se preselim jer sam navikao da do posla putujem pola sata i jace pa mi tih 15 ne bi bilo problem al to nije tema ovde. Tupis ga ti jako, kad na jednoj pumpi cena bude 220 dinara a na drugoj 400 dinara onda ce tvoje poredjenje imati smisla, ali toliko o tebi kad nisi u stanju ni valjano poredjenje da napravis. Taj sto je platio kukuruz 30 dinara nije upucen u cene ali uputice ga neko pa mu sledeci put neces prodati ni ispod trzisne cene jer si ispao jaj... i fascinatno mi je sta ovde ljudi pisu. Kad prodajes jedno prase, prodaj ga skuplje nego klanici ali ne duplo skuplje nego za 20% jer svakako zaradjujes na njemu, ako ga usluzno koljes naplati kao klanica, ne vise od nje, jer nemas troskove kao klanica, kad postoji potraznja za praznike i tad podigni cenu jer skace i trzisna, to je klasicna ponuda potraznja. Ali nemoj biti covek koji gleda da zaradi najvise na najslabijima, koji prodaje kukuruz cija je cena 16 dinara za 30 dinara. To je pogresno na toliko nivoa... Zato propadate, jer ste alavi, sebicni, zato se ne udruzujete, jer vecina gleda licnu korist i sitan car, pare se u poljoprivredi tesko zaradjuju ali ne treba biti takav. Kad god ti neko dodje i kupi nesto, ponudi mu fer cenu i doci ce opet, napravi ga budalom i izgubices i njega i jos par potencijalnih kupaca jer ne vole ljudi kad ih prave budalama a i inat je cudo. Zamisli da kupujes dva, tri praseta godisnje i zacepi ti seljak prase duplo skuplje nego sto ga daje klanici, pa svi ce kupiti iz klanice jer njima pojedinacno ta razlika na po jedno prase ne znaci puno, dace vise iz inata ali tebi itekako znaci.
У каквим ти бајкама дечко живиш лебе мекани. Не бих дискутовао више са тобом,очигледно појма немаш што и доказујеш сваким постом :haha: :haha: :haha: И ко ти је рекао да неко пропада? Пропадају такви као ти и слични теби веруј ми.
 
@CattleM
Ponavljam ti, obožavam takve kao što si ti, nadobudne, bahate i bezobrazne, ali kada mu treba moje znanje i umeće, ajd' da ne preteram, od 6 godina, 😃 , ume da bude manji od makovog zrna...
Samouveren, k'o ja, lekar, doktor medecine bre, ima da mi radiš po toj ceni na koju se smilujem da ti dozvolim da radiš....🤣
Ja ću da ti odredim, ti si nepismen, glup i zatucan, zato si u poljoprivredi ili građevini, da vrediš nešto, bio bi u rangu sa mnom, ovako, ima da radiš , a ja ću da odredim koliko ću da ti platim, ako ti uopšte i platim , zavisi, budem li zadovoljan...😃
E , to bi bilo, u glavnim crtama, takav profil ličnosti, a ti si samo jedan reprezentativni primerak opisanog...
Evo, baš danas naišao jedan u "đipu", BG tablice, :p , ni ne izlazi iz auta, motor i dalje u radu, ko da je ukrao nešto pa mu se žuri, viče iz auta , traži domaćih jaja da kupi, ima care , pa kad je čuo cenu, on ode, al' ne lezi Vraže, eto njega , ipak će uzeti, ali mu je zaista skupo, samo 20 komada, jok more, 50 komada je minimum 🍻, s apetitom sam mu prodao 50 komada po 30 dinara komad....
I to sam birao najsitnija i najstarija jajca....🤣🥳
I rekao mu da mi vrati ambalažu, kada sledeći put navrati...👋
Čvrsto je obećao...🤣😂😁
Šteta, ne sjetih se da mu predložim, da zapati nešto živine u BG , da ne troši gorivo i gume i kaljavi "đipa" do ove moje vukojebine od sela !!!!! 🍻 👋
 
Poslednja izmena:
@CattleM
Ponavljam ti, obožavam takve kao što si ti, nadobudne, bahate i bezobrazne, ali kada mu treba moje znanje i umeće, ajd' da ne preteram, od 6 godina, 😃 , ume da bude manji od makovog zrna...
Samouveren, k'o ja, lekar, doktor medecine bre, ima da mi radiš po toj ceni na koju se smilujem da ti dozvolim da radiš....🤣
Ja ću da ti odredim, ti si nepismen, glup i zatucan, zato si u poljoprivredi ili građevini, da vrediš nešto, bio bi u rangu sa mnom, ovako, ima da radiš , a ja ću da odredim koliko ću da ti platim, ako ti uopšte i platim , zavisi, budem li zadovoljan...😃
E , to bi bilo, u glavnim crtama, takav profil ličnosti, a ti si samo jedan reprezentativni primerak opisanog...
Evo, baš danas naišao jedan u "đipu", BG tablice, :p , ni ne izlazi iz auta, motor i dalje u radu, ko da je ukrao nešto pa mu se žuri, viče iz auta , traži domaćih jaja da kupi, ima care , pa kad je čuo cenu, on ode, al' ne lezi Vraže, eto njega , ipak će uzeti, ali mu je zaista skupo, samo 20 komada, jok more, 50 komada je minimum 🍻, s apetitom sam mu prodao 50 komada po 30 dinara komad....
I to sam birao najsitnija i najstarija jajca....🤣🥳
I rekao mu da mi vrati ambalažu, kada sledeći put navrati...👋
Čvrsto je obećao...🤣😂😁
Nema to veze sa kim sta ja hocu ili necu, trziste diktira cenu, nemam ja nista protiv tebe i tvog zanimanja, kazem ti vodoinstalater zaradi vise nego lekar opste prakse jer postoji potraznja za njegovim zanimanjem i to je sasvim ispravno i opravdano. Proveri ko je tu koga zajebao, jaja iz slobodnog uzgoja su odavno presisala 30 dinara...Dao si fer cenu, povoljnije mu bilo da kupi kod tebe nego u marketu, zato je i uzeo. Probaj sledeci put da trazis 40 dinara da vidis hoce li da kupi
У каквим ти бајкама дечко живиш лебе мекани. Не бих дискутовао више са тобом,очигледно појма немаш што и доказујеш сваким постом :haha: :haha: :haha: И ко ти је рекао да неко пропада? Пропадају такви као ти и слични теби веруј ми.
Kako ti kazes
Ma pusti prazne priče, nego,
dokle si stigao sa razmišljanjem o anusima?
Duhovito ali razmisljao sam i o anusima i o angusima, jebiga takav je poso
 
@CattleM
Ponavljam ti, obožavam takve kao što si ti, nadobudne, bahate i bezobrazne, ali kada mu treba moje znanje i umeće, ajd' da ne preteram, od 6 godina, , ume da bude manji od makovog zrna...
Samouveren, k'o ja, lekar, doktor medecine bre, ima da mi radiš po toj ceni na koju se smilujem da ti dozvolim da radiš....
Ja ću da ti odredim, ti si nepismen, glup i zatucan, zato si u poljoprivredi ili građevini, da vrediš nešto, bio bi u rangu sa mnom, ovako, ima da radiš , a ja ću da odredim koliko ću da ti platim, ako ti uopšte i platim , zavisi, budem li zadovoljan...
E , to bi bilo, u glavnim crtama, takav profil ličnosti, a ti si samo jedan reprezentativni primerak opisanog...
Evo, baš danas naišao jedan u "đipu", BG tablice, , ni ne izlazi iz auta, motor i dalje u radu, ko da je ukrao nešto pa mu se žuri, viče iz auta , traži domaćih jaja da kupi, ima care , pa kad je čuo cenu, on ode, al' ne lezi Vraže, eto njega , ipak će uzeti, ali mu je zaista skupo, samo 20 komada, jok more, 50 komada je minimum , s apetitom sam mu prodao 50 komada po 30 dinara komad....
I to sam birao najsitnija i najstarija jajca....
I rekao mu da mi vrati ambalažu, kada sledeći put navrati...
Čvrsto je obećao...
Šteta, ne sjetih se da mu predložim, da zapati nešto živine u BG , da ne troši gorivo i gume i kaljavi "đipa" do ove moje vukojebine od sela !!!!!
Prezime, kad vec pomenu jaja, i mi prodajemo u Bg po 30 dindzi, idu kao alva, cak razmisljam da prosirim farmu koka

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Doktore bataljuj ti tu tvoju profesiju i raspali u poljoprivredu, ima mesta za sve, posle pet godina (minimalan period da bi sagledao gde si a deset godina bi bilo idealno) podvuci crtu i onda ćeš odlučiti da li nastaviti ili prekinuti mada ja mislim da bi posle 5 meseci batalio jer bi ti to sve dojadilo, poljoprivreda je jako lepa na televizoru i kad se čita o njoj a u stvarnosti je druga priča.Niko ti ne brani da probaš samo ima jedna narodna "mator konj se ne uči da vuče kola" i ovaj zanat se ne usavršava 6 godina nego ceo život ali no.
Samo napred i nemoj da te mi sputavamo ovim našim pisanjem mada bi bio korisniji da se baviš tim poslom kojim se baviš.
 
Ma, kolega s posla zapatio živinu, koke, patke, guske, ima i kikireza , ne smije svinjsko, veli, neki "holesterol" mu ne valja i neki "trigliceridi" ga ubiše, ubedili ga valjda ovakvi "doktori", 😂, pa ta živina nose jaja i on ne zna šta će s njima, pa ja upadam u tu priču... 🤣
Ja i moje biznis ideje , čak mu pronađoh tržište za guščiju mast, guske mu ostanu badava...
Jajca su mu višak, 🤣 , pa , velim, da pomognem kolegi, valja se....🍻
 
@CattleM - posto si svestan trzista i svega toga . Imas pravo kada kazes da nesto ne treba raditi ako nije profitabilno . Kazi mi sta ce se desiti da sutra 100% seljaka obesi kopacke o klin i krene da radi nesto drugo ? Sta bi to znacilo za tebe i drzavu ?
I kazi mi koja jaja smatras da su iz slobodnog uzgoja i za koje jaje bi ti platio 30 dinara ?
 
Ако је доктор као што каже а жена професор, онда њему није битно чија јаја држи :osmeh:тј купује,свеједно је све из коверти. Уз политичаре најкорумпиранија занимања,па да је уска специјалност милион пута. Чак политичари Боже помози,лопови па лопови,ал ова гамад која болесну децу неће да лече без коверте,е такве треба за та иста јаја на сред Теразија обесити. Е такав овде тупи и говори о закону тржишта,који уз плату узима 3 такве најчешће од нижег слоја друштва. Ако се ко нада да није он такав,нека се не нада,нажалост сваки 100 није,а овакво говедо,сигурно јесте.
 
Proveri ko je tu koga zajebao, jaja iz slobodnog uzgoja su odavno presisala 30 dinara...Dao si fer cenu, povoljnije mu bilo da kupi kod tebe nego u marketu, zato je i uzeo. Probaj sledeci put da trazis 40 dinara da vidis hoce li da kupi
"doktore" , nisi skont'o u čemu je fora , a ?
JBT-e 6 godina čkole , a u "ič" se ne razbiraš...🤣
E jesi zabavan, j*b*š mi mater....:p😂🍻👋
 
Doktore bataljuj ti tu tvoju profesiju i raspali u poljoprivredu, ima mesta za sve, posle pet godina (minimalan period da bi sagledao gde si a deset godina bi bilo idealno) podvuci crtu i onda ćeš odlučiti da li nastaviti ili prekinuti mada ja mislim da bi posle 5 meseci batalio jer bi ti to sve dojadilo, poljoprivreda je jako lepa na televizoru i kad se čita o njoj a u stvarnosti je druga priča.Niko ti ne brani da probaš samo ima jedna narodna "mator konj se ne uči da vuče kola" i ovaj zanat se ne usavršava 6 godina nego ceo život ali no.
Samo napred i nemoj da te mi sputavamo ovim našim pisanjem mada bi bio korisniji da se baviš tim poslom kojim se baviš.
Iskljucivo kao dopunski posao, svidela mi se ideja da proizvodim sam svoju hranu i da se preselim na selo. Svakako ne bi sam to radio.
@CattleM - posto si svestan trzista i svega toga . Imas pravo kada kazes da nesto ne treba raditi ako nije profitabilno . Kazi mi sta ce se desiti da sutra 100% seljaka obesi kopacke o klin i krene da radi nesto drugo ? Sta bi to znacilo za tebe i drzavu ?
I kazi mi koja jaja smatras da su iz slobodnog uzgoja i za koje jaje bi ti platio 30 dinara ?
Pa ne moze 100% seljaka da obesi kopacke o klin, jer nemaju sta drugo da rade, niste usko specijalizovani i vecina moze da radi fizicke poslove koji su malo placeni, ocigledno se pp vise isplati. I da svi odustanete ostaju veliki proizvodjaci, ostaje uvoz, ostaje opcija da ljudi krenu da proizvode sopstvenu hranu a dosta kolega iz moje okoline to vec radi. Cim seljak nadje isplativije zanimanje, bavice se njime. Shvatas, nije realan scenario, jaje bi platio 10-20% nize nego u prodavnici, isto vazi i za meso, mleko i sve ostale proizvode, jer nemate trosak radnika, trosak lokala, pdv ostaje vama. Mislim da je to sasvim okej, dobro i meni i dobro proizvodjacu. Kao da sad kazes sta bi bilo da sve cistacice prestanu da ciste?
Pa nek prestanu i nadju bolji posao ako mogu.
Ако је доктор као што каже а жена професор, онда њему није битно чија јаја држи :osmeh:тј купује,свеједно је све из коверти. Уз политичаре најкорумпиранија занимања,па да је уска специјалност милион пута. Чак политичари Боже помози,лопови па лопови,ал ова гамад која болесну децу неће да лече без коверте,е такве треба за та иста јаја на сред Теразија обесити. Е такав овде тупи и говори о закону тржишта,који уз плату узима 3 такве најчешће од нижег слоја друштва. Ако се ко нада да није он такав,нека се не нада,нажалост сваки 100 није,а овакво говедо,сигурно јесте.
Opet polazis od sebe, jos i vredjas ali sta reci o osobi koja se zove putin i drzi Z na profilu, nedostatak mozga, obrazovanja....
 
Iskljucivo kao dopunski posao, svidela mi se ideja da proizvodim sam svoju hranu i da se preselim na selo. Svakako ne bi sam to radio.

Pa ne moze 100% seljaka da obesi kopacke o klin, jer nemaju sta drugo da rade, niste usko specijalizovani i vecina moze da radi fizicke poslove koji su malo placeni, ocigledno se pp vise isplati. I da svi odustanete ostaju veliki proizvodjaci, ostaje uvoz, ostaje opcija da ljudi krenu da proizvode sopstvenu hranu a dosta kolega iz moje okoline to vec radi. Cim seljak nadje isplativije zanimanje, bavice se njime. Shvatas, nije realan scenario, jaje bi platio 10-20% nize nego u prodavnici, isto vazi i za meso, mleko i sve ostale proizvode, jer nemate trosak radnika, trosak lokala, pdv ostaje vama. Mislim da je to sasvim okej, dobro i meni i dobro proizvodjacu

Opet polazis od sebe, jos i vredjas ali sta reci o osobi koja se zove putin i drzi Z na profilu, nedostatak mozga, obrazovanja....
Истина није вређање,далеко од тога.то нажалост је познато скоро сваком ако не и сваком човеку на овом форуму.
2. Не зовем се тако а мањак мозга а поготово основног образовања се може приписати том ко има нешто против овог на слици. Такви се претежно могу квалификовати осим **greška као и нацисти,фашисти,усташе и слично.Ал да не идемо у том смеру.
Мањак образовања :haha: :haha: :haha: :haha: иди пропиши себи неку терапију свега ти. Немаш коефицијент интелигенцијени половину колико имају људи на форуму не брини.Колико будала са дипломама медицине познајем то је да се човек запита,а поготово да се забрине.
 
@CattleM - dobro lekar neka bude tako ali znaj da je hrana stratesko pitanje svake zemlje . Drzava bez hrane je u zeznutoj situaciji u kriznim vremenima .
Nego sutra dolazim do Bg. Donecu ti 10 naj jaja od danasnjeg dana . Posto si malo skrt dobices ih za DZ za probu . Ozbiljan sam .
A sala sada - imaces samo da platis dostavu po ceni dostave 🤣
Ako si za , pusti u PP .
 
Истина није вређање,далеко од тога.то нажалост је познато скоро сваком ако не и сваком човеку на овом форуму.
2. Не зовем се тако а мањак мозга а поготово основног образовања се може приписати том ко има нешто против овог на слици. Такви се претежно могу квалификовати осим **greška као и нацисти,фажисти,усташе и слично.Ал да не идемо у том смеру.
Мањак образовања :haha: :haha: :haha: :haha: иди пропиши себи неку терапију свега ти. Немаш коефицијент интелигенције као пола ових људи на форуму не брини.
Osobo na forumu se zoves putin, to ti je nick, pozivas se na fasiste i naciste dok ti u sopstvenoj zemlji vrse rehabilitaciju domacih izdajnika koji su saradjivali sa Nemcima u ww2, to na slici ti govori koliko si neobrazovan i podlozan teorijama zavere, koliko nemas kriticko misljenje, koliko lako padas na jeftinu propagandu i koliko si podlozan manipulacijama... jer ne znas cemu vodi svaka autokratija ali da ne ulazim u geopolitiku i istoriju sa tobom, jer tu tek nemas sta da trazis, jos si i nekulturan. Nisi vredan bilo kakve dalje rasprave.
@CattleM - dobro lekar neka bude tako ali znaj da je hrana stratesko pitanje svake zemlje . Drzava bez hrane je u zeznutoj situaciji u kriznim vremenima .
Nego sutra dolazim do Bg. Donecu ti 10 naj jaja od danasnjeg dana . Posto si malo skrt dobices ih za DZ za probu . Ozbiljan sam .
A sala sada - imaces samo da platis dostavu po ceni dostave 🤣
Ako si za , pusti u PP .
Sve je stratesko pitanje ozbiljne drzave, i hrana i obrazovanje i zdravstvo i policija i vojska..., ali mi takvu drzavu nemamo.
Slazem se da svaki seljak treba da ima adekvatnu zaradu ali u pp se desava ono sto se desava i u svim drugim oblastima, trziste je prezasiceno, stanovnika u Srbiji je sve manje, jedan covek moze da obradi daleko vise zemlje nego ranije. Imamo visak poljoprivrednika i zato su cene takve kakve su, ali to nije slucaj samo kod nas, u US farmeri prokukase zbog kukuruza, ulaska Brazila na trziste, pada izvoza u Kinu, prevelike domace proizvodnje i jel mislis da im drzava pomaze? Trziste se samo regulise
 
Banat-e daj ta jaja nekom gladnom detetu ili samohranoj majci/ocu, baki ili dedi koji samuju a ne ovom kome je empatija nula bez koverte..
To ti je kao da si bacio s'mosta..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh