Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I šta sad....treba da izginmo za Kosovo da bi ga SNS bagra rasprodala stranim investitorima koji bi opet rasellali stanovništvo,porušili manastire.Ko je ovde lud
 
Onako spocetka gledano , malo je to i predramatozovano , bar se tako cini u prvom dijelu emisije . Onaj covjek kaze sad nema ni jedna fabrika . Pa ko mu branio da on napravi neku ?
Ako je zagadjenje vazduha vece ili vode od ugovora , treba tuziti.
 
Momo, bio sam poslom u Boru više puta, video sam sve to oko rudnika, i mogu samo reći da je situacija gora čak i od ostrašćenog N1 izveštaja, jer ni oni nisu mogli saznati mnoge druge stvari.
Ljudi su po običaju nesložni, i nema ko da tuži a i kome bi tužio..
Kada sam video da nekoliko stotina kineza živi na brdu jalovine odmah mi je bilo jasno da je tu za srpski narod odzvonilo.
Obaška, što su političari prodali prirodno dobro od najveće važnosti (bakar i zlato), za neke njihove sitne koristi ne pitajući narod za mišljenje.. Ako ga sada nismo u stanju eksploatisati, trebalo je ostaviti budućim generacijama, oni će se već snaći i znaće upravljati..
 
Blizu rudnila zivjeti nije sigurno prijatno . Ako je tacno da je zagadjenje vazduha previsoko a ne kako kaze Vucic onda treba reagovati . A ostalo si u ptavu za resurse , valjda se to gleda dugorocno . Ako je bila niska cijena necega tada , bakra,... pa majku mu zatvori se rudnik , nek stoji do boljih vremena , al ljudi kuci , nema kukanja. Opet je kapitalizam posteniji i sto se tice resursa isto , postuje se privatno malo vise.
 
Iz nekih izvora saznajem da kinezi izneše metale u koncentratu, pominju se neke enormne količine zlata, bakar i da ne pominjemo, samo da se ne evidentiraju stvarne količine, jer ovako plaćaju samo bednu rudnu rentu.
Kaže vođa da nam kinezi dozvoljavaju da i mi kupimo pomalo zlata za naše potrebe..:osmeh: Bedno da nemože bednije..
 
Onako spocetka gledano , malo je to i predramatozovano , bar se tako cini u prvom dijelu emisije . Onaj covjek kaze sad nema ni jedna fabrika . Pa ko mu branio da on napravi neku ?
Ako je zagadjenje vazduha vece ili vode od ugovora , treba tuziti.
Ne kažem da nije malo preduvano ali suština je da vlastima nisu bitni ljudi. Tv N1 je svakako pro-američke uređivačke politike, kao, eto.... da su koncesije na RTB Bor dali Američkim investitorima nebi se dešavale ovakve stvari. Jer oni su humaniji. 🤨
 
Већ сам писао да сада постоје такве технологије да се поново прекопавају депоније и извлаче драгоцени метали. Гледао сам прилог пре неколико месеци и ово су спомињали.
 
Ovi kinezi u Boru sada postavljaju automatski rudnik bez prisustva ljudi na dubini od 150m. Može se samo naslutiti koja količina metala će biti izvučena na taj način.
Posle njih u jalovini sigurno neće ostati ni trunka metala.. Samo mars ostaje i može odmah da se snima Mad Max u nastavcima..
 
Свратио овде да поменем ово што ми је интересантно на црногорским изборима, да су у други круг ушли Мило и тај Милатовић, а трећи Мандић. Баш не може да неки про-српски човек избије у први план.

Гледам ко је тај Милатовић и видим да му у биографији пише да је био стипендиста америчке, британске и аустријске владе, Европске комисије, радио у НЛБ банци, Дојче банци, некој европској банци за развој, фондацији Конрад Аденауер, неке лондонске школе академије... К'о у дану мрмота. Мислиш Срби дигли главу, постали видљиви, па им се појави неки Кривокапић и угаси их поново. И онда опет све иде по некој колотечини - ту је Мило и појављују се којекакви стипендисти, а Црну Гору и даље држе подаље од Србије. Заиста сам разочаран што се вазда понавља једно те исто.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh