Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa klimni glavom. Šta te sprječava?
Pročitao si prve dvije rečenice i odgovori sam sebi kakve su emocije pokrenule u tebi?
Neko će da klimne na objavu jedne strane, neko za drugu stranu a oba, kad malo splasnu prvobitne emocije, znaju da su u medijskom ratu i da pojma nemaju šta je istina, šta polu istina a šta čista laž.
Pitanje za svakog od nas je : Što se mi ložimo na to šta je neko objavio? Šta nas to ubode da skočimo kao opareni (izloženi vodenoj pari)?
Rat , za običan narod, nikad nije dobra opcija ali ljudi jesu nasilni. Samo im daj vlast pa da vidiš šta će da bude.

Istorija nikad ne govori pravu istinu jer je svi uzimaju od onog trenutka koji njima odgovara a u stvari sva zemlja je oteta i samo je nove generacije preotimaju. Ko je pokrenuo ovaj rat mi neznamo ali rat je počeo prije nego je prva puška opalila jer kažu da je rat nastavak diplomatije drugačijim sredstvima. Ako prihvatimo tu tvrdnju rat nije nikad ni prestajao samo postoje primirja u kojoj svako skuplja snagu da nešto preotme od drugog.
Ja tebe razumijem i da imam takve informacije kao ti vjerovatno bi i zaključci bili isti ali nam nisu poznate okolnosti, iz prve ruke, šta je dovelo do tog da se potegne oružje pa je onda nepotrebno da se ložimo na to ko je kriv.
 
Odlično se sećam kada je 90-tih bila rusko ukrajinska kriza i umalo nije došlo do rata.
Bilo je to vreme kada je rusija tek počela uvoditi da bivše države sssr-a počnu plaćati gas. Znam da se ukrajina mnogo bunila što uopšte mora plaćati taj resurs koji je u doba sssr-a bio zajedničko dobro.
A već tada su se spanđavali sa zapadom i radili otvoreno protiv rusije.
Mislim da su ih ameri i naterali da predaju nuklearno oružje rusiji jer su znali kakva su banana država. Bilo kako bilo, sve je vodilo sukobu, samo niko nije mogao znati koliko će to biti.
Činjenica je da se rusi pokazuju za nepremostivu prepreku celom zapadu, jer i svi zajedno nemogu rusima ništa, a oni sami slabe sve više. Mislim da će posle ovoga nastupiti opet decenije hladnog rata i dalje trke u naoružanju. Akcenat verovatno na kosmičkom naoružanju i sredstvima baziranim na veštačkoj inteligenciji.
Ništa od blagostanja i uživanju u tehnološkom i socioekonomskom napretku društva. Vraćamo se u srednji vek na neko vreme.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Šta li nas čeka posle Ukrajine.Korona je koliko vidim na čekanju ali i dalje broje mrtve-da se ne zaboravi.Nadam se da se narod opametio i uvideo cilj agende.Ali da su nas ubacili u kaveze u koje većina dobrovoljno ulazi-u tome su uspeli.Sada mogu eksperimentisati sa raznim krizama.Kada dođe do veštačke nestašice hrane a ide se ka tome.Pa nestašice vode.Biće Ukrajina mala maca a mi se gložimo oko toga.
 
Stalno je neka kriza . Odkad pamtim , cujes sa radija ili ljudi pricaju ,kriza ova ,pa kriza ona . Samo se nastavljaju jedna na drugu. Ko da neko planirano uvodi ili ljudi nemogu bez toga da sami sebi prave.
 
Bilo je interesantno ponašanje američkih bogataša kada je korona počela..
Ni pare nisu pomagale u toj apsurdnoj situaciji..Svima nam je bila prpa, ali bilo je malo smešno posmatrati ih..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Не треба толико далеко гледати, довољно у својој околини. Кад је био други талас короне и оне високе цифре било је панике на послу. Исте те године како је дошло лето сви су добили велики нагон ако не на море онда барем у бању. Као да је последње. Они који су паничили ишли међу првима. Кад их подсетим на то ваде се на старе по кући и ситну децу. Али их нешто нису повели са собом. Бројке кажу да би опет требали имати неке мере. Али и онда сам написао политичари и стручни кадар је изгубио кредибилитет и да нема више ништа од поштовања мера.
И тако би.
 
Preležao sam je 2x bez odlaska lekaru.U oba slučaja se različito manifestovala.Spadam u rizičnu grupu.Jel ima neko da je nije preležao,samo što je neko odmah otišao kod lekara a neko ne.Neko se vakcinisao neko ne.Kako se danas štitite od iste,naročito oni što su primili sve doze.
 
Evo ja kašljem ko sumanut već nedelju dana, i ne ide bogzna kako na bolje. U utorak i sredu imao temperaturu. Mislim da me je ščepao Kraken....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Био сам запатио нешто и то ми се у картону води као вирусна инфекција. Писао сам већ, нису ни хтели да ме прегледају. Добио парацетамол, витамин а,б,ц,д,е и тако редом. После 36 сати од појаве више температуре вратила се на нормалу и осталих 12 дана виленио по дворишту. Од онда ништа. Ако је то била корона супер сам прошао. А знам их да су чекали оздрављење па стигли до болнице. Све креће од општег стања организма.
 
Evo ja kašljem ko sumanut već nedelju dana, i ne ide bogzna kako na bolje. U utorak i sredu imao temperaturu. Mislim da me je ščepao Kraken....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Такође.месец дана никако себи,кашљем као луд,и што је најгоре људи око мене где год се окренеш нико није здрав.
 
Pocnite da pusite duvan i pijete malo rakije a za bolji imunitet i vitamin B par piva dnevno i nema da mislite . Sklonite toplomer i ostala medicinska sokocala . Takodje na TV ne gledajte ljude u belim mantilima i zdravlje ce biti izvesno 😊
I ne dozvolite da vas kurti nakurti !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh