Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pojasni frkani , jel sala ili mislis nesto konkretno?
Realno pristojni su kolko tolko , mozda vise nego mi kad smo bili , dobar dan , hvala i to...Bio sam neki dan u osn skoli , cerka nesto zaboravila , tisina je dok je cas , mirniji su nego nekaf , al kazu da neznaju nista . Doduse neznaju ni ucitelji
 
Al onda bi trebali znati programiranje i to , a imam osjecaj da smo vise znali mi nekad kad smo kuckali u comodore64 i spectrum , Basic , neki masinac , moro si osnove znati.
Aj nek napravi neku aplikaciju srednjoskolac kad vec bulji u tel.
 
Malo šala malo ozbiljno. Znaju djeca svašta.
Obrazovanje je veoma ozbiljna i složena tema oko koje se nećemo složiti jer krećemo sa razičlitih pozicija, očekivanja i shvatanja života.
U današnjoj stvarnosti, koju su takođe stvorili neki ljudi, ovakav način obrazovanja će stvoriti poslušne ljude kojima je lako manipulisati i vladati. To rade i svjetovne i vjerske škole.
Meni je važnija radost djeteta pa bi obrazovni sistem preoblikovao da proizvodi radosnu djecu koja žele da nešto nauče a ne da se sve svede na dobre ocjene na nekom papiru.
Na žalost danas papir pobjeđuje radost.
 
Meni se nesvidja sto sve skole uce djecu da budu radnici raznih vrsta od majstora , doktora , nastavnika , ... a ni na zapadu ni drugdje ne uce da budu preduzetnici ,biznismeni , ...eto cak i poljoprivredna skola uci kako biti radnik u poljoprivredi a ne kako stvoriti farmu, voditi siriti , boriti se sa konkurencijom, kupcima drzavom, ...
 
'Ajde Momo opet polaziš od tvog 'demokratskog' stanovišta gde se običan narod nešto pita i sam odlučuje o svojoj budućnosti.
Pa valjda si već skontao da se sve diktira iz centara moći. Ko će od tih velikih da seče granu na kojoj sedi(čuči) i nekoga obučava veštinama koje je on iskoristio da se obogati i stekne uticajne pozicije.
Obučava ga da bude tegleća marva i ispira mozak što više kako bi bio što poslušniji član društva koje je on uspostavio.
Deca nisu ni gluplja ni pametnija od nas iz tih godina, jednostavno trenutno je ovakav trend i to će tako biti do nečeg novog..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Шта је са свим Американцима и Енглезима који су започињали ратове? Само од другог светског рата на овамо? А да ли треба помињати колонизацију Африке итд?
 
Navodno su mnogo djece sto iz ustanova , sto sirocadi Ukrajinske ali vecinom i Ruske nacionalnosti odveli u Rusiju protiv volje roditelja ili familije a navodno da ih sklone od rata . Uklapa se sa mojom teorijom sto sam nekad pisao da je jedan od glavnih razloga za rat kod Putina osim da se rijesi starog oruzja , da se proslavi pred penziju , da oproba vojnu masineriju bio i da pokusa rjesavati najveci problem Rusije , ne manjak teritorije nego manjak stanovnistva pogotovo Ruske narodnosti . Pasalo bi mu i u najgorem slucaju da moradne napustiti spaljene regije u Ukr donbas,krim,... priliv tolikog ruskog naroda kao izbjeglice .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh