Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre nego sto su krenli mobilni telefoni sve se racunalo napamet, a sad se odmah poteze telefon iz dzepa i racunaj, mozak je na pasi, neka druga vremena su aktuelna
Problem je, da nisu u stanju postavit formulu.

Ja imam hrpe starih školskih knjiga.

Pre 'nove' matematike kod nas su bile od 4. razreda dalje učbenik i knjiga zadataka stila 'biciklist krene iz mesta A, dok drugi krene iz mesta B...'.

Kladim se u puno, kako dobar deo današnjih maturanata i uz pomoć kalkulatora nije u stanju za vreme jednog školskog sata pozitivno rešit test matematike za 5. razred iz recimo 1975.
 
Znači nije mu plan da zaštiti ruski narod od zapadnog i nacističkog terora već da se proslavi pred penziju?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Jbg pa u Kijevu nisu bas trazili njegovu zastitu .
Samo pokusavam gledati realno nepristrano , a licno mi je najvise zao Rusa , kazem jer vidim da me pogresno shvatate , najvise Rusa , a najmanje zao Putina.
 
Misliš nije ga zvao 8 godina pripremani Kijev za nasilno pokatoličenje i 'poukrajinjenje' istoka ukrajine?
Po tebi bi izgleda bilo u redu da se i njima desila oluja a da kolektivni zapad još dodatno osudi ruse u hagi što su ih tukli..
Takođe, stalno prećutkuješ činjenicu da je nato stegao obruč oko rusije i doveo situaciju u stanje nepodnošljivo za svaku časnu zemlju a pogotovo za nuklearnu super silu kakva je rusija..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
2014.g je , povodom protesta u Ukrajini , a zbog novoizabranog proruskog predsjednika koji je zaustavio dotafasnje kretanje Ukrajine prema eu , NAto je porucivao upravo da Ukrajina nemoze uci u nato i da mora biti neutralna zbog ranije potpisanih sporazuma mislim 2004 ili 2005 kad su dali atomske bombe Rusiji da ce Rusija garantovati i stititi Ukrajinski suverenitet u njejim granicama. To se moze naci i provjeriti
 
Bilo je to ipak 1994 , Budimpestanski ugovor . Nije nato usao u Ukrajinu nego Rusija 2014 naoruzala separatiste u donbasu prilicno teskim naoruzanjem i time je poceo rat . Direktan plan kgba , otkud jadnom narodu vbr , artiljerija , pa cak pvo da srusi malezijski putnicki avion , znamo svi , Rusi doturili da zapocnu gradjanski rat
 
Momo vise nije bitno pitanje ko je sta radio i kada . Kako najpametnije srediti stvari ? To je glavno pitanje . I pre odgovora znaj da nuklearna sila ne moze izgubiti . Tako da Ukrajina mora progutati knedlu htela to ona ili ne . Aj sada , sta je resenje ?
 
Znači nato potpuno nevin u celoj priči, a samo rusija kriva?
Još po tebi ameri i englezi ispadoše borci za pravdu i zaštitnici siromašnih naroda.. Sećam se njihove zaštite u mnogo puta..
Vidi, rusi su svakog zavojevača pobedili.
Napoleona su terali do pariza odakle je pošao, a hitlera do berlina.
Strah me pomisliti dokle će terati engleze ili amere..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Momo vise nije bitno pitanje ko je sta radio i kada . Kako najpametnije srediti stvari ? To je glavno pitanje . I pre odgovora znaj da nuklearna sila ne moze izgubiti . Tako da Ukrajina mora progutati knedlu htela to ona ili ne . Aj sada , sta je resenje ?
Ukrajina je prevarena od strane zapada i rusije te 1994e , dal su planirali , mislim ne , al da nije dala atomike , kakve god bile nebi ih putin ni napao . Samo tad su bili takva sirotinja da je pitanje bilo sta sutra jesti a ne kako ratovati , a i cijeli svijet se opravdano bojao da nuklearjo oruzje ima vise crvenih dugmadi kod vise budala , bolje opet kod jedne .
Mene pitas sta raditi ? Ha ha . Samo pricamo sagledavamo i predvidjamo , jer je zanimljivo . Evo sta sam npr pisao prosle god pred pocetak rata i sta su drugi predvidjali

https://poljoinfo.com/threads/chat-12.19606/page-9
Jesam tacno predvidio da putin ceka do prodje olimpijada tako dogovorio sa xiom?
 
Znači nato potpuno nevin u celoj priči, a samo rusija kriva?
Još po tebi ameri i englezi ispadoše borci za pravdu i zaštitnici siromašnih naroda.. Sećam se njihove zaštite u mnogo puta..
Vidi, rusi su svakog zavojevača pobedili.
Napoleona su terali do pariza odakle je pošao, a hitlera do berlina.
Strah me pomisliti dokle će terati engleze ili amere..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Jesu Rusi , zaustavili su naciste , a sad njihov diktator upravo bukvalno kopira nacisticke i hitlerove izgovore da ujedini prekogranicne nacionalne grupe germana, zato se i zovu nacisti . I ja isto vjerujem u Rusku nepobjedivost kao naroda, al nevidim putina u tom filmu ,vise kao causekua.
 
Ukrajina je prevarena od strane zapada i rusije te 1994e , dal su planirali , mislim ne , al da nije dala atomike , kakve god bile nebi ih putin ni napao . Samo tad su bili takva sirotinja da je pitanje bilo sta sutra jesti a ne kako ratovati , a i cijeli svijet se opravdano bojao da nuklearjo oruzje ima vise crvenih dugmadi kod vise budala , bolje opet kod jedne .
Mene pitas sta raditi ? Ha ha . Samo pricamo sagledavamo i predvidjamo , jer je zanimljivo . Evo sta sam npr pisao prosle god pred pocetak rata i sta su drugi predvidjali

https://poljoinfo.com/threads/chat-12.19606/page-9
Jesam tacno predvidio da putin ceka do prodje olimpijada tako dogovorio sa xiom?
E moj Momo da tad nisu pokupili te nuklearke Ukrajini sad bi ih imala svaka šuša i svi bi bili jaki i kurčeviti a da ne pričamo da bi neko i upotrebio, Ukrajina je tad gro naoružanja koje je ostalo prodavala na kile a što se tiče bilo kakvih sporazuma i dogovora sa Amerikom ili ti Natom (zapadom) oni se poštuju dok njima odgovara a to se vidi i po rezoluciji 1244 kako se poštuje ali no.
 
E moj Momo da tad nisu pokupili te nuklearke Ukrajini sad bi ih imala svaka šuša i svi bi bili jaki i kurčeviti . . . . . .
Možda to i ne bi bila loša opcija .
Pitanje je da li bi smo 90-ih dobili po pichci da smo bili u posedu tako razornog oružja ( recimo polete avioni iz Avijana a mi smestio jednu direktno u Rim ili bar tako nešto nagovestimo ) a o Ukrajini i da ne govorim , pa ne bi Pucko ni u ludilu krenuo u oružanu akciju protiv armije koja u svom arsenalu ima i nuklearke ( i još se graniči sa Rusijom )
 
Slazem se stobom da nuklearke nisu igracke i netreba dozvoliti da ih svako ima . To sam bas pisao nekad . Eto Rusi,Ameri i jos neki imaju 70ak godina pa nisu tolko ludi bili da koriste , cak i sad (jos) , pa nebi trebalo svaka susa da ima to tacno . Al u ovom slucaju agresije je sve jasno , voditi takav rat da se pobije i spali sa zemljom pa treba pravdati . Samo je mislio da je malo jaci a drugi da su malo slabiji , to je sustina .
Nase novine isto nepristrane , tolko da odma objave neki twit nekog rusa da se u Parizu protestvuje i strajkuje protiv pomoci Ukrajini , i sad ja treba da procitam i da klimnem glavom jeste tacno , eto Rus je javio.
 
Pa ne bi bilo loše mi da smo imali ali šta misliš da su se tamo neki talibani, ekstremisti ili Severna Koreja dočepali koje nuklearke, bilo bi veselo a što se tiče rata u Ukrajini mislim da Rus namerno odugovlači (oni su se i spremali za to) taj rat pošto time slabe zapad ponaročito evropske zemlje koje direktno zavise od RusIje ponajviše u energetskom sektoru a isto i Amerika, kad su takve mudonje što ne uvedu sankcije na uvoz gasa i naftnih derivata i drugih stvari bez kojih ne mogu da fukcionišu, malo se zapad suviše zaigrao i ta igra im baš neide kako su zamislili a sve zato što su konačno udarili gde treba ali no.Ne bojim se ja za njih šta će biti nego opet sirotinja trpi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh