Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas je 15.03 a ministarka rekla da do ovog datuma sve zakasnele subvencije ce biti isplacene. Jel ima nesto od toga?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Samo da ne ostane nezapaženo....kad dođu vile očima sve se može pod uslovom da svi duvamo u ista jedra što je kod nas skoro pa nemoguća misija https://www.nezavisne.com/novosti/s...mskoj-Pobjeda-stranke-poljoprivrednika/763352

"Ovo nije normalno, ali zapravo jeste! Glasali su svi građani koji su za normalno", rekla je liderka Karolin van der Plas.

Proklamovani cilj BBB-a je da se bori protiv vladinih planova za smanjenje emisije azota drastičnim rezanjem broja stoke i otkupom hiljada farmi.
 
Protesti i nisu riješenje....eto,oni su protestvovali pa ništa nisu napravili dok se nisu politički organizovali
 
Ово је део чланка из политике. У тој земљи одржавају покрајински избори који ће одредити састав Сената, а међу странкама је и Пољопривредни грађански покрет (БББ). Евроактив пише да ће БББ искористити талас протеста против владине политике заштите животне средине те да би могао да освоји 13, од укупно 75 места у Сенату, који има овлашћења да блокира законе договорене у Доњем дому парламента, чак више од конзервативне странке актуeлног премијера Марка Рутеа. БББ сматра да је проблем са загађењем азотом на газдинствима преувеличан и да ће ограничења које садашња влада планира, довести до затварања фарми из овога се примети да може добрим радом сељачких представника да се нешто организује само што смо ми Срби пуно паметујемо а мало радимо у нашу корист
 
Prije će biti da vlast naše nezadovoljstvo kanališe na jalove proteste umjesto da se politički angažujemo. Jedna kvalitetna seljačka politička organizacija bi bila jedina opozicija u zemlji Srbiji... a tako i u Rep. Srpskoj
 
Kod nas tesko, kod mene ovamo u Zupi 80% poljoprivrednika se zblizilo sa vlasti niko od njih prstom ne bi mrdno
Misle da glavni baja dijeli subvencija a ne shvacaju da su to nase pare
 
Interesuje me samo dali bi ovi složni holandski poljoprivrednici bili jači od naših naprednjaka.
Gledajući kako su naši prošli poljoprivredni protesti razbucani na froncle..
Nije to samo do sloge,ipak je Holandija drugi proizvodjač na svetu iza Amerike,skoro pola zemlje im pod oranicama.Tu nema alternative osim poljoprivrede.
 
А видиш, говори се да развој једне земље не лежи у пољопривреди као и велики % становништва који је директно укључен у пољопривреду и од ње живи и зависи. Таква земља се сматра заосталом.
 
Pa do čega je nego do sloge?
I mi možemo biti značajni igrači jer u najmanju ruku imamo neuporedivo bolje prirodne resurse od Nl.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pa do čega je nego do sloge?
I mi možemo biti značajni igrači jer u najmanju ruku imamo neuporedivo bolje prirodne resurse od Nl.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
I mi bi bili složni da smo izvoznici kao oni,ogromne su to pare :D Treba otići u Holandijiu i uživo videti kako to izgleda,jedno dva veka su ispred nas što se tiče poljoprivrede.Oni ne izlaze na ulicu zbog cene suncokreta,već zato što im se otima izvor prihoda i ostavljaju se bez alternative.
 
Nije to samo do sloge,ipak je Holandija drugi proizvodjač na svetu iza Amerike,skoro pola zemlje im pod oranicama.Tu nema alternative osim poljoprivrede.
Kakve veze ima sto je drugi proizvodjac ? U pitanju je sloga i sto su izgurali zasad ono sto hoce .
P.s. Neznam zasto , i volio bi da nisam u pravu , al mislim da kod nas nista samoinicijativno pa dalje slozno nemoze da uspije , nema sanse . Sto smo takvi , neznam .Nema sloge , a nema ni hrabrosti nesto. Pogotovo mi Srbi , pa uz nas i muslimani i ostali .
Hrvati su kolko tolko drugaciji , malo sloge kad zapne kod njih ipak ima , al su povodljivi opet olako.
Dokazi su u istoriji kolko oces . Npr mozda najveca greska Srba u istoriji , kad niko nije ni zucnuo , a u pribliznom periodu Hrvati su se skupili par stotina hiljada u roku par sati.
Samo se treba vratiti u 70e godine proslog vijeka i vidjeti kako smo mi Srbi reagovali kad smo matirani jednim potezom za sva vremena . Niko nije zucnuo a kamoli na ulicu.
 
Kod nas tesko, kod mene ovamo u Zupi 80% poljoprivrednika se zblizilo sa vlasti niko od njih prstom ne bi mrdno
Misle da glavni baja dijeli subvencija a ne shvacaju da su to nase pare
To nije mjerilo.....jedan dio poljoprivrednika nema razlog da talasa a to su redom svi jači mljekari i povrtlari koji su zauzeli pozicije sa vrhom svog udruženja ali to je sveukupno zanemariv broj ljudi......možda do 7-8% ......ostali ne očekuju ništa ni od vlasti niti od opozicije .Dovoljno je poslušati političke prvake bilo koje stranke da se uvjere koliko su oni van svih tokova vezanih za problem poljoprivrede,seljaka i sela.
 
Неби било нормално да је холандија други произвођач на свету они су други извозник пољопривредних производа који наравно нису житарице за те проиизводе су задужени ГЛУПИ источноевропски народи у којем се ми истичемо
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh