Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je fascinantno da većina zagovornika demokratije(i njenog uvođenja) uopšte ne žele da se izjasne po pitanju bilo kakvih zlodela koja su izveli ti divni civilizovani ljufi i u čijim državama (naravno) ne vladaju diktatori)..
Takođe mi je neverovatno da naši političari ili bar institucije države ne forsiraju tužbu za naplatu materijalne i nematerijalne štete, nego se vremenu prepušta da ceo vrlo ozbiljan zločin zastari.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Sta imam ja da odem kada ostalo nas pet iz generacije, pola rodbine mi na Zapadu i niko ne planira da se vrati, mnogo im lose svima. Ja ovu zemlju volim i ne planiram da odem, ali izvaliti da je u Norveskoj los zivot je nonsens.
Mozda se ne vracaju jer kada bi se vratili , selo bi reklo eto magarca isao za parama a sada se vratio . Ta prica drzi veliki deo gastrabajtera .
Vidim da niko ne komentarise ( izuzev @Zoran0230 ) o pobedniku za gejviziju . Nadam se da ste vi zapadno orjentisani ponosni ko ce nas predstavljati 🤔
I ostavite se prica o zapadu . Od korone zapad je otisao u tri materine . Mozda su ovi istocni diktatori ali nisu fasisti kao ovi u Australiji i na Zelandu .
@North ARMY - Cujem da imas nekoga u Norveskoj . Kazi mi jel tacna prica oko Banevarta . Jel tamo dete ne smes mrko da pogledas ? Prijavi te komsija i dolaze da ti oduzmu dete . Jel su to samo price ili ima istine ?
 
Poslednja izmena:
Mozda se ne vracaju jer kada bi se vratili , selo bi reklo eto magarca isao za parama a sada se vratio . Ta prica drzi veliki deo gastrabajtera .
Vidim da niko ne komentarise ( izuzev @Zoran0230 ) o pobedniku za gejviziju . Nadam se da ste vi zapadno orjentisani ponosni ko ce nas predstavljati 🤔
I ostavite se prica o zapadu . Od korone zapad je otisao u tri materine . Mozda su ovi istocni diktatori ali nisu fasisti kao ovi u Australiji i na Zelandu .
@North ARMY - Cujem da imas nekoga u Norveskoj . Kazi mi jel tacna prica oko Banevarta . Jel tamo dete ne smes mrko da pogledas ? Prijavi te komsija i dolaze da ti oduzmu dete . Jel su to samo price ili ima istine ?
Možda je interesantnije kako se živi na zapadu odakle nam prenose ovo zlo.To ne bi bio problem da je bar neko digao 2 prsta protiv od javnih ličnosti.Nisam pročitao nijedan komentar protiv sem podrške M.Š.
 
Nije svabi dobra plata jer je vredan i pametan vec sto je balkancu mala plata u svojoj drzavi. Provlaci se prica o nedostatku strucnih radnika u saksonskim zemljama - imaju oni radnika nego nece da ih plate. Dok je komunistickih loza na vlasti, bice i svabi pun autobus radnika kada mu zatreba pa nece morati ni da dize platu radnicima. Sve dok je bilateralnih susreta i ssp, nasi proizvodi se nece smeti izvoziti na eu trziste a eu proizvodi ce ulaziti bezcarinski u nasu drzavu. Ko onomad, dosao ceski predsednik u bilateralnu posetu. Kez od uveta do uveta, braca cesi pm cmok cmok... Posle tri nedelje - cesi kupili telenor/mobtel. Zagradila nas eu sa SSP pa sebi osigurala trziste da valja svoje proizvode bez carine i dobija jeftinu radnu snagu. Slicnu pricu smo mi imali sa izvozom voca u rusiju pa eno kada se zagradio put do rusije, sajle radile po vocnjacima jer mi mozemo da jedemo papriku iz spanije ali španac nece da jede jabuku iz Srbije.
Inace, dokusurilo nas sa panel srafciger firmama. Taman da zamenimo kineze. Kinezi bar nesto proizvode. Balkanac uveze svinjetinu a izvozi kukuruz i soju. Balkanac uveze sraf izolir traku i kabel a izvozi instalaciju i kontrol table. Imao je balkanac fabrike kabela ali su "propale". Propale ni manje ni vise no u eri elektrike i automatizacije. Posle toga svaba fin covek gospodin a balkanac gologuzan. Balkanac bi bio gospodin na kvadrat da ne mora da dubi na glavi kako bi preziveo jer sta god da radi, moze da zivotari. Od ozbiljnog razvoja mrka kapa zbog zabranjenog pristupa inostranom trzistu.
Sankcije nikad nisu ni bile ukinute
 
Ajd malo o evroviziji. Po meni jedine dve pesme koje su izveli Frajle i Duo grand, a ostale ice kao jaje jajetu. Mozda sam ja zaosto i subjektivan jer volim tamburase, ali ono vise od pola nema veze sa pesmom, a o gomili homoseksualnosti i dodvoravanju toj Evropi kroz skrnavljenje usiju obicnog slusaoca je za zabrinutost. Mora da je Brnaba ogrnuta zastavom duginih boja prezadovoljna.
 
Malo i o pecalbarima i platama napolju. Nisu se svi tamo snasli i ne zive idealno, ali iz nekog ponosa ili inata nekom, nece da se vrate. Mnogi nece da priznaju da rade i po dva posla da bi mogli da opstanu i da se ovde hvale dobrim autom ili slikom kuce koja je kao nihova, a u stvari iznajmljena. Sto se tice kvaliteta zivota za nekog je to materijalna strana, a za nekog sve drugo izuzimajuci taj materijalni momenat.
 
@North ARMY - Cujem da imas nekoga u Norveskoj . Kazi mi jel tacna prica oko Banevarta . Jel tamo dete ne smes mrko da pogledas ? Prijavi te komsija i dolaze da ti oduzmu dete . Jel su to samo price ili ima istine ?
Nismo o tim detaljima pricali. Ali npr u iznajmljenom stanu ne sme da pusi, izadje ma terasu komsinica ga prijavi,ode na posao ostavi sijalicu upaljenu u stanu isto ga prijave, autu kaplje ulje zovu policiju i dosta elementarnih gluposti. Ali to je demokratija, a kad neko ne pere muzlicu u firmi za sta je placen i bude najuren to je diktatura.
Sve u svemu plate jesu velike ali nema prostora za luksuz kako neki nasi zamisljaju da bi lepo ziveli od tih plata.
 
Ne bih u detalje tudjeg zivota, meni je sve jasno.
Kome je trava preko brega zelenija nek ide slobodno. Kao i kad slusam druge kako mi pricaju da je meni lako i lepo, pa slusam kolege oz moje firme kako je drugima lakse i bolje po drugim firmama i tako u zacarani krug.
 
Mnogo je idealizovana slika o tom (trulom) zapadu, i mnogim ljudima je prosto nemoguće objasniti kako tu stvari zaista funkcionišu.
Dok ne odu i provedu neko vreme oni jednostavno žive u iluziji da te čim uđeš tamo čekaju ključevi od mercedesa i dobrog komfornog stana od jedno 120 kvadrata, da se svaki dan jede najukusnija hrana i da se nosi samo nova brendirana garderoba.. Nažalost situacija je potpuno različita od tog idealizovanog klišea.
 
Praktična priča sa zapadom je za mlađe sposobne ljude da odu odrade 3 ili 6 meseci na nekim dobro plaćenim poslovima i da reše neke trenutne finansijske planove(kupe kola, urade renoviranje kuće, kupe neki plac itd..)
Varijanta da se tamo preseliš i ostaješ za stalno nije ni blizu jednostavne..
 
ma situacija je takva da je gore na zapadu nego u Gvantanamu :haha:

drustveni zivot ne postoji,niko na koncerte i stadione ne ide,to se svi zatvore u kuce,ocaj zivi :haha:

kod nas je to mnogo bolje,zavrsi se smena i pravac na pivo do prve pumpe ili prodavnice,cveta nam drustveni zivot,gle kafice to sve puno,nema veze sto im je to verovatno jedini slobodni dan u nedelji pa ga iskoristio da se nadje sa drustvom(ko sad o tome da razmislja)

gotovo 80% ljudi kod nas radi 6 dana u nedelji sa nocnim radom i mora da planirai i resi takvu kombinatoriku da bi proslavio rodjendan detetu ili otisao nekom na svadbu da je to za medalju,o letovanju da ne govorim,to se mora poklopiti i razmisljati godinu dana unapred i moliti boga da se kojim slucajem ne pokvari ves masina ili zamrzivac jer onda nista od letovanja
mi vozimo njihova kola kojih su se oni resili posle 6-7 godina da bi oni uzeli nova ili novija

svakim danom sve vise nemaca,holandjana,norvezana,francuza kod nas i grabe se za posao
ne mogu da shvate kako su se mogli tamo roditi a ne na balkanu
 
Posle moje poruke ucatili se zapadnjaci 😃 . A da oni jos spavaju . Tek tamo oko podneva postaju aktivni . I samo zelim reci ovo da ne smemo ucitati pred njima . To im je i cilj i sada vide priliku da nas ucutkaju jer je Srbija na kolenima .
 
Mozda se ne vracaju jer kada bi se vratili , selo bi reklo eto magarca isao za parama a sada se vratio . Ta prica drzi veliki deo gastrabajtera .
Vidim da niko ne komentarise ( izuzev @Zoran0230 ) o pobedniku za gejviziju . Nadam se da ste vi zapadno orjentisani ponosni ko ce nas predstavljati 🤔
I ostavite se prica o zapadu . Od korone zapad je otisao u tri materine . Mozda su ovi istocni diktatori ali nisu fasisti kao ovi u Australiji i na Zelandu .
@North ARMY - Cujem da imas nekoga u Norveskoj . Kazi mi jel tacna prica oko Banevarta . Jel tamo dete ne smes mrko da pogledas ? Prijavi te komsija i dolaze da ti oduzmu dete . Jel su to samo price ili ima istine ?
Ma da svi jadni propadoše gore,al eto sramota ih da se vrate :ROFLMAO:

Da odeš na nedelju dana,molio bi da ostaneš :D Jednostavno je imaš uredjen sistem,kulturu u saobraćaju,kulturu u redovima,parkovima,bazenima.

Sve ono što u ovoj banani ne postoji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh