Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne zajebavaj, molim te. Apsolutna i neograničena vlast.
Не, роде, најозбиљније те питам.

Шта је лоше у апсолутној и неограниченој власти? Ено 'Мерканци имају практично над читавим светом, макар колико да праве игроказе за публику да покажу да то није тако. И мало ко се буни због тога, само нека сиротиња. ;)

Ал' што се тиче те Белорусије, на месту где је и са односима са другима које има, да ли било ко од нас овдашњих људи, са свим искуствима у протеклих 30 година, уопште поверовао да би се тамо самостално појавила и организовала нека политичка опција, која не би била инструисана од споља, да са пуним устима лепих жеља од те земље направи игралиште за страни капитал и анти-Русију?

Ја сам сигуран да нека пристојна патриотска политичка опција у Белорусији, реална алтернатива Лукију, не би могла да привири и то не због Лукија, већ због оних "иноземаца" који и дан данас раде огроман посао у организацији оне "бе-че-бешника" (они што носе бело-црвено-белу заставу, кратко време белоруску заставу). Да Белоруси имају тај луксуз да могу заиста да бирају неког другог осим Лукија или екипе са Тихановском као лицем испред њих, било би супер.... ал' немају.

Могу да имају ИЛИ некога ко је у неком трипу да је домаћин читаве земље и иде од фарми до фабрика и градске чистоће и тера и кињи да раде боље, ИЛИ да имају неког Динкиченка, Лабусенка, Батиченка, Свилаченка, Тадиченка, Чанкоченка, да их "интегришу" у савремене токове. Можда је то бирање између два зла, али од такве две варијанте ја сам овде осетио само једну, па обзиром на то искуство, ја бих вагао мало опрезније.
 
Луле, па ако неко ради 10-12 сати колико остали раде кад је просек 32.5 сати?
И за које паре могу тај темпо да трпе.
U Nemačkoj ako radiš legalno ne smeš da imaš više od 48h nedeljno.Maksimum je 60h ali to mora da se prikaže kroz obračun ili da se nadoknadi slobodnim danima.I to ako ti je radna nedelja 6 dana.A imaš i onih koji nemaju ni 35h ali to je za Nemce :D

Ne treba tu gledati naše koji rade na crno preko 8h,jer ako hoće mogu da rade i 24h.
 
Pitao sam beloruse na jednoj večernjoj sedeljci kada smo malo popili, i opustili situaciju, dali postoji alternativa lukašenku, i oni su mi potpuno isto rekli: kada bi se bilo ko približan njemu po kvalitetu pojavio oni bi ga rado glasali.
Inače ovaj moj drug je privatnik preko 20 god(bio sam pozvan na proslavu jubileja).
Bavi se održavanjem zapadnih mašina, i od pre nekoliko godina je usvojio proizvodnju plugova(po zapadnoj mustri, naravno).
Niko ga nikada nije kinjio ili nešto diktirao.
Firma radi identično kao i da je u srbiji što se tiče regulative i dokumentacije.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Najjaci Putin kada kaze zapadnjacke vrednosti silovanja i prljavi gradovi a sve im to doslo sa migrantima sa Istoka 😆 . A jos jace sto je poslovno vezan za taj truli zapad 😆 posto su poslom vezan za zapad poseti nemacka sela gde su i dalje Nemci, cisto kao suza.
 
ja vam opet pisem da se radi o proseku!!!

apsolutno nikog neznam da se vratio onaj koji je iole u redu u glavi,oni koji se vrate ili su vec sredjeni tako reci sa lovovm i krecu u neki posao ili su kako mi to kazemo na severu-NETRIBASI !

pisao sam vec u jednoj od tema da sam znao da ce posle 90tih i svega opet zvalonja biti na vlasti odselio bih se momentalno,nismo mi za bolje

Seljak iz grada aj ti objasni ovima psoto ja ne umem
 
Najjaci Putin kada kaze zapadnjacke vrednosti silovanja i prljavi gradovi a sve im to doslo sa migrantima sa Istoka 😆 . A jos jace sto je poslovno vezan za taj truli zapad 😆 posto su poslom vezan za zapad poseti nemacka sela gde su i dalje Nemci, cisto kao suza.
hahaha upravo

covek nije svestan svoje nesrece

al jbg,zato smo tu i gde smo
 
Najjaci Putin kada kaze zapadnjacke vrednosti silovanja i prljaci gradovi a sve im to doslo sa migrantima sa Istoka 😆 . A jos jace sto je poslovno vezan za taj truli zapad 😆
Људино ниси ти много западњака упознао очигледно. За неке од њих мигранти су громаде. Најпаметнији човјек ког познајем је Иранац,а одмах после њега Египћанин. Обојица су међу јачим људима у својим стручним сферама,а изузетно нормални млади људи. Пословно сам везан где могу да зарадим, то би требало свако са иоле мозга да схвати,а емоционално,патриотски и било како друго где здрав разум и логика каже. Да могу радио би и са Парагвајем.
Е зато ја могу да теби и овом Лулету људини кажем како јесте,пошто обојица знате и разумете се у три лепе. Ти сам кажеш да ниси отишао на море деценију а причаш какав је начин живота у Норвешкој,из приче са интернета.
 
ja vam opet pisem da se radi o proseku!!!

apsolutno nikog neznam da se vratio onaj koji je iole u redu u glavi,oni koji se vrate ili su vec sredjeni tako reci sa lovovm i krecu u neki posao ili su kako mi to kazemo na severu-NETRIBASI !

pisao sam vec u jednoj od tema da sam znao da ce posle 90tih i svega opet zvalonja biti na vlasti odselio bih se momentalno,nismo mi za bolje

Seljak iz grada aj ti objasni ovima psoto ja ne umem
Па објасни просек? То те и питам,дај чињенице,информације где је просек 32.5х у радној седмици?Која занимања?Остајеш недоречен,неко ће ти поверовати и можда само због тога отићи на запад да ради и дочекаће га непријатно изнанеђење? :osmeh:
 
Pricamo o neskolovanim ljudima sta su doneli sa svojim nacinom zivota. Nisam na more isao jer me ne zanima (vise volim planine) ali sam na Zapadu bio dovoljno puta, nekoliko puta godisnje. O Norveskoj nemam ja sta da pricam jer bi to bio moj licni utisak, a ne istina, za Norvesku cinjenice govore sve. Isto kao sto za Belorusiju ne mogu nista da kazem lose jer nemam nikakva saznanja o toj drzavi. U svakom slucaju ono sto pricam to i radim, dok ti jedno pricas a drugo radis. O tvom nacinu komunikacije sa ljudima da ne pricam.
 
ja vam opet pisem da se radi o proseku!!!

apsolutno nikog neznam da se vratio onaj koji je iole u redu u glavi,oni koji se vrate ili su vec sredjeni tako reci sa lovovm i krecu u neki posao ili su kako mi to kazemo na severu-NETRIBASI !

pisao sam vec u jednoj od tema da sam znao da ce posle 90tih i svega opet zvalonja biti na vlasti odselio bih se momentalno,nismo mi za bolje

Seljak iz grada aj ti objasni ovima psoto ja ne umem
Nema tu šta da se objašnjava,već treba da se priča sa ljudima koji rade legalno_Onaj ko radi na crno je priča za sebe,a i Nemci kao Nemci imaju milion propisa.Tako recimo na službeni auto plaća radnik porez od 1% od tržišne vrednosti auta.

Ali sve to oni pokriju time da im je minimalni radni sat plaćen 12€ (- porez).

A priča kako je to truo zapad kako grcaju u kreditima i ostalo je uvek bilo :D

Pa tako ispada da su na zapadu sve glupi ljudi i da ih migranti drže iznad vode :D

Jednostavno je udješ u Lidl kod nas i kod njih,vidiš da je jeftinije kod njih,a onda pogledaš njihovu minimalnu zaradu koja je 576€ nedeljno (-porez) i vidiš našeg čoveka koji radi za tih 576€ ceo mesec.
 
Нисам ни сумњао да имаш релевантне начине информисања. :haha:
https://www.tagesschau.de/inland/gesellschaft/arbeitszeiten-vollbeschaeftigte-101.html
Сваки 11 ради преко 48х седмично,што је у реалности сваки 6ти,
Радна седмица је 41 радни сат. Да ти помогнем,да не лупаш главу.
 
stara fora

putine
prosek evrope kolega magicni :haha:

ne pricam o Nemackoj koje si se ti uhvatio kao tele za sarena vrata
 
Pricamo o neskolovanim ljudima sta su doneli sa svojim nacinom zivota. Nisam na more isao jer me ne zanima (vise volim planine) ali sam na Zapadu bio dovoljno puta, nekoliko puta godisnje. O Norveskoj nemam ja sta da pricam jer bi to bio moj licni utisak, a ne istina, za Norvesku cinjenice govore sve. Isto kao sto za Belorusiju ne mogu nista da kazem lose jer nemam nikakva saznanja o toj drzavi. U svakom slucaju ono sto pricam to i radim, dok ti jedno pricas a drugo radis. O tvom nacinu komunikacije sa ljudima da ne pricam.
Шта ја то једно причам друго радим? Ти мислиш да можеш реалније да сагледаш слику од мене,који како кажеш видиш запад неколико пута годишње,и то туристички,него ја који плаћам све од а до ш,адвокате,књиговође,раднике,порез,осигурања,познајем људе са свих страна и могу да видим ко је какав. И опет тамо будем колико морам ради посла,и гледам да сам што мање и мање. И ти дођеш и убеђујеш мене како је. Па дал си реалан? Како са тобом онда човјек да прича?
 
stara fora

putine
prosek evrope kolega magicni :haha:

ne pricam o Nemackoj koje si se ti uhvatio kao tele za sarena vrata
А просек Европе? Im EU-weiten Durchschnitt waren es 2021 knapp zwei Stunden Differenz: Männer arbeiteten im Durchschnitt 41,3 Stunden, vollzeiterwerbstätige Frauen 39,4 Stunden. Deutschland lag mit 41,1 gegenüber 39,4 Stunden im EU-Durchschnitt.20.09.2022.
Сједи одмори мало главу. Немој се толико напрезати.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh