Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E moj Lule ako mislis da je prosecna plata zemalja najvaznija karika za srecan zivot onda zivis u zabludi .
Sto vise imas , vise ti i treba i apetiti ti rastu . Posto smo postali bolesno materijalni uvek zelimo vise . Tako da nikada ne mozes da dosegnes vrhu i zbog toga su ljudi nezadovoljni i kljukaju se lekovima .
Recimo jedan primer sta ne mogu da shvatim . Japan je luda zemlja . Standard , pizdarije , ludilo , svetla , vozovi , avioni , kamioni . Ljudi umiru na poslu jer rade 20 sati . Pa mi nije jasno jer su oni toliko glupi . Za koga oni toliko rade jer su najvise zaduzena zemlja na svetu . Njihov dug je odavno preko 200% bdp-a . Kada se bude zavrnula slavina ili ako budu mislili da uopste povise glas njihovi zivoti su u kanalu .
Najbolji primer je pokazatelj uspeha jedne zemlje je gde ces mnogo parametara sabrati i gde ce se doci do neke brojke . Recimo - prosecna plata , potrosacka korpa , cene ostalih usluga , zaduzenost drzave i gradjana . Takva stvar bi bila realna i na taj nacin bi se mogli porediti sa ostalim zemljama .
 
Japan mislim da nema neki standard, mislim sigurno je dosta bolji od naseg ali nije tamo bajno kako izgleda.20 sati dnevno rada, lepo moderno robovlasniko drustvo.
 
Samo mi nije jasno gde ste to videli da se u Japanu radi 20 sati i umire na radnom mestu.
Uvek se iznenadim kada pročitam šta ovde pojedini sasvim opušteno izmisle. Japan je jedna od najpoželjnijih država za život, ali se tamo ne ulazi lako.
Potrošite malo vremena pa se ipak realno informišite kako funkcionišu japanci, pa ćete se iznennaditi koliko tu ima za život mnogo prijatnijih stvari nego kod ostatka sveta. Ko smatra vrhuncem evolutivnog razvoja i uživanja u životu sedenje pred lokalnom prodavnicom i ispijanje piva na veresiju, neće se naći u japanskom stilu života-njima se izvinjavam unapred.
 
Nije bas 20 ali ima slucajeva da padaju iscrpljeni po ulici, doduse i sljokaju dobro bio neki dokumentarac na rts.
 
Koliko sam shvatio Banat 03 post,nije poenta u standardu prosječnog Japanca već u zaduženosti države
 
Ok Japan, kao vodeća svetska tehnološka sila sa rešenom većinom socioekonomskih pitanja koja muče ostatak sveta, je najgora država za život iz vizure prosečnog srbina.. Cccc,ccc ...
 
Ивините што вам прекидам дискусију о Јапану:)...имам неке примедбе и питања за @SeljakizGrada
1912. Albanci se pobunili protiv turske vlasti,zauzeli celo Kosovo,Sever Albanije i Makedoniju,stigli ispred Solina kad im je porta dala autonomiju.
нису шиптари видели никад егејско море
Ма јок бре само се арбанаси борили против Османлија.

Човек (@SeljakizGrada) прихватио „историју“ која се сервира из неких ниских побуда. Иначе, не цитирам твоју поруку због твог погрешног става него због веселих историјских „туцовићких“ идеја @SeljakizGrada.

Питање за @SeljakizGrada: како су то албанци били већина на тим просторима (па све изгурали у Егејско море:)) ако албанска држава није никада постојала. Како су се онда изјашњавали? Као „будући албанци“...:)



Каква бре побуна арбанаса са све заузимањем „пола Балкана“ (па још „опседали“ и Солун).

То је у ствари поновни покушај оживљавања идеје Лорда Едмонда Фицмориса (Edmond George Petty-Fitzmaurice, 1st Baron Fitzmaurice...можеш као добар историчар да кренеш трагом са Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Edmond_Fitzmaurice,_1st_Baron_Fitzmaurice и истражиш шта је и зашто 1880-те није успела његова идеја прекомпоновања отомаских провинција...упућено за @SeljakizGrada).

Иначе, идеја Лорда Едмонда Фицмориса је била да се створи јака Албанија која би обједињавала скадарски, јањински, косовски и битољски вилајет, као интерес „европских сила“ (читај британске чивутане...они су преузели ту обавезу на себе па проследили „аустроугарима“).

На идеју Лорда Едмонда Фицмориса из 1880-те је подсетио Кисинџер на састанку групе Билдеберг, од 3-6 јуна 1999-те а прва тачка дневног реда је било – Косово (медијатор је био Кисинџер). Кисинџер је само завршио констатацојом да примена силе према Србији није била само пука заштита „јадног албанског становништва“ него је била наставак замисли Лорда Едмонда Фицмориса (стварање албанске државе и нације и одвајање Србије од мора...са погледом усмереним ка Русији).

Отуда је ту и „твоја већина“ коју су чинили „албанци“. То се ради протеривањем и насилном променом обележја других народа (промена идентитета). Никада ту нису били неки „албанци“ него различите групе и племена – па чак и десетине хиљада Черкеза.



ПС

Историја се политички мења па је затупљени прихватају и нпр. на Википедији, када упишете Албанија стоји да је постојала у средњем веку и да „Bizant uspostavlja nezavisnu albansku kneževinu Epirus“ (на латиничној Википедији https://bs.wikipedia.org/wiki/Albanija) а на ћириличној „Крајем тринаестог века, Карло I Анжујски је освојио албанске територије од Византинаца и успоставио средњовековно Краљевство Албаније “https://sr.wikipedia.org/wiki/Албанија

И то је као неки историјски основ постојања албанске државе и нације. Е, сад, што је епирска кнежевина настала после крсташког похода на Ромејско царство, када су га раскомадали и што нема везе са „шиптаријом“ то је други падеж. Као ни то што је то поднебље освојио Карло I Анжујски (на врло кратко време).

Али кажем, тако се ствара лажна историја која је сада „у моди“ на западу (у њиховим болесним умовима).
 
Управо то. Као нација старе и слабо плаћене тешке послове које би обављали емигранти то сад раде пензионери веровали или не. Баштованство, достава и остало физикалисање. Али код њих пензионер са 75 година је веома виталан.
 
Ивините што вам прекидам дискусију о Јапану:)...имам неке примедбе и питања за @SeljakizGrada


Ма јок бре само се арбанаси борили против Османлија.

Човек (@SeljakizGrada) прихватио „историју“ која се сервира из неких ниских побуда. Иначе, не цитирам твоју поруку због твог погрешног става него због веселих историјских „туцовићких“ идеја @SeljakizGrada.

Питање за @SeljakizGrada: како су то албанци били већина на тим просторима (па све изгурали у Егејско море:)) ако албанска држава није никада постојала. Како су се онда изјашњавали? Као „будући албанци“...:)



Каква бре побуна арбанаса са све заузимањем „пола Балкана“ (па још „опседали“ и Солун).

То је у ствари поновни покушај оживљавања идеје Лорда Едмонда Фицмориса (Edmond George Petty-Fitzmaurice, 1st Baron Fitzmaurice...можеш као добар историчар да кренеш трагом са Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Edmond_Fitzmaurice,_1st_Baron_Fitzmaurice и истражиш шта је и зашто 1880-те није успела његова идеја прекомпоновања отомаских провинција...упућено за @SeljakizGrada).

Иначе, идеја Лорда Едмонда Фицмориса је била да се створи јака Албанија која би обједињавала скадарски, јањински, косовски и битољски вилајет, као интерес „европских сила“ (читај британске чивутане...они су преузели ту обавезу на себе па проследили „аустроугарима“).

На идеју Лорда Едмонда Фицмориса из 1880-те је подсетио Кисинџер на састанку групе Билдеберг, од 3-6 јуна 1999-те а прва тачка дневног реда је било – Косово (медијатор је био Кисинџер). Кисинџер је само завршио констатацојом да примена силе према Србији није била само пука заштита „јадног албанског становништва“ него је била наставак замисли Лорда Едмонда Фицмориса (стварање албанске државе и нације и одвајање Србије од мора...са погледом усмереним ка Русији).

Отуда је ту и „твоја већина“ коју су чинили „албанци“. То се ради протеривањем и насилном променом обележја других народа (промена идентитета). Никада ту нису били неки „албанци“ него различите групе и племена – па чак и десетине хиљада Черкеза.



ПС

Историја се политички мења па је затупљени прихватају и нпр. на Википедији, када упишете Албанија стоји да је постојала у средњем веку и да „Bizant uspostavlja nezavisnu albansku kneževinu Epirus“ (на латиничној Википедији https://bs.wikipedia.org/wiki/Albanija) а на ћириличној „Крајем тринаестог века, Карло I Анжујски је освојио албанске територије од Византинаца и успоставио средњовековно Краљевство Албаније “https://sr.wikipedia.org/wiki/Албанија

И то је као неки историјски основ постојања албанске државе и нације. Е, сад, што је епирска кнежевина настала после крсташког похода на Ромејско царство, када су га раскомадали и што нема везе са „шиптаријом“ то је други падеж. Као ни то што је то поднебље освојио Карло I Анжујски (на врло кратко време).

Али кажем, тако се ствара лажна историја која је сада „у моди“ на западу (у њиховим болесним умовима).
Evo ga još jedan koji tajnu zna :ROFLMAO:

Nastavi da guglaš, možda ti i uspe.

Samo jedan datum 28.11.1912 pa sad oderi Gugl.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam shvatio Banat 03 post,nije poenta u standardu prosječnog Japanca već u zaduženosti države
Dobro si me razumeo . Ja se divim Japancima i Kinezima . Svaku stvar rade na perfektan nacim i sa mnogo osecanja i postovanja . A kod Japana mi je zao sto su dobri u svemu , rade ko ludi a duguju vise od Grcke ( duzni ko Grcka izreka ) . Sa toliko rada trebali bi da svi njima duguju . Ali kapitalisti muzu i njih kao jako dobru omaticenu kravu .
@mirosti - da mislim da sam i ja gledao taj dokumentarac i frapirao sam se . A imas dosta takvih prica o 20 sati rada na yutubeu .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh