Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zeznuo sam se . Berlinski kongres je u pitanje ( 1876 g. )
@MOMOSARIC - sa sigurnoscu ti mogu reci samo ovo . Da su tvoji preci 1851 g. ziveli u tadasnjim granicama Srbije ako ti je ono prezime u nicku .
 
@SeljakizGrada - Tesko je pronaci pravu istinu . To ko tvrdi da sve zna i prica nesto sa 100% sigurnoscu nema pojma .
Pa nije mi jasno jel su to tada samo Albanci hteli da se oslobode od Turaka ? Albanci sami do Soluna stigli . Sta je te godine radio narod u Makedoniji i Grckoj ? Jer su lovorikama docelivali oslobodioce Albance ? To mi nije logicno a samo mi reci sta su i gde su Albanci bili recimo 1700 godine ? Ili recimo 1000 godine .
Druže znaš li gde je Grčka bila do 1912? :)
 
Jel si 100% siguran da ste tada tu bili ( 1851 g ) ? Jel imas rodoslov ?
Da , i sto godina ranije mozda , spomenik cukundede u groblju i jos neki podaci , pardon , otac cukundede.
Najsigurniji dokazi da su dosli iz tog mjesta na moru su sto su taj pracukundeda , njegov brat i sestra imali jako neobicna imena a ta ista cudna imena sam naso tamo u crkvwnim knjigama ,to nemoze biti slucajno.
 
Момо откуд књиге зар код вас није у другом рату све уништено спаљено
 
Ovde su ostale i gruntovne i maticne i crkvene knjige . Kako gdje . Npr u Gradisci ne .
Inace taj drugi svjetski rat je prenaglasen , cast izuzecima . Nije to bilo ni blizu partizanskim filmovima . A stari ljudi kad prepricavajumskloni su preuvelicavanju. Malo ko je u stvarnosti i vidio Svabu u cijelom ratu a kamoli pucao.
 
Kod nas je sačuvana samo jedna crkvena knjiga sa popisom rođenih i umrlih . Počinje negdje 1820-te. Za zemljišne knjige neznam šta je ostalo ali crkvene knjige su sve spaljene. Nisu palili nijemci već ustaše a u to vrijeme se radilo na čišćenju ovih teritorija od srpskog stanovništva. Jedan od načina je da se unište svi dokumenti koji dokazuju da su postojali na ovom teritoriju.
 
ево бугарска карта македоније из 1900Етничка карта Македоније 1900, Васил Кънчов - служб. Бугарске егзархије.
 
ya8Liux.jpg
 
to eto nije stigo da napise jer je preko 1100e i ima 4 cifre pa jbg to bas nemoze da napise tek tako ;) :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh