Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
fqeHHSk.jpg
Taj animozitet izmeđe njih dvojice već odavno postoji iako se to vješto krilo.Kako se neki procesi završavaju sve su izraženije obostrane packe .Dodik to na svoj način umota u priču a Vučić to čini preko svojih emisara koji javno govore ono što on misli a ne smije reći....Krstić,prvenstveno.
 
I pre poslednjih izbora u BiH se videlo dinstanciranje izmedju njih dvojice pa posle izbora opet Jovo nanovo.
 
@SeljakizGrada - uf sta si ti sada sve napisao . Nisam izucavao KiM tako da ne mogu nista da pricam . Ali KiM istorijski gledano ne moze da bude njihovo . Taj tamo deo je bio u okviru teritorije kojom su srbi upravljali .
Sustina je ta ukratko cu . Svo sranje pocinje od raspada Rimskog carstva . Napravljene su tri vere i krecu problemi . Kroz svoju istoriju neki su zeleli Papu , a neki Vizantiju . Isto mislim da se nismo ovde doselili sa istoka kako se prica vec smo ovde oduvek . Svi smo mi Sloveni i nismo bili podeljeni na nacije . Ta prica krece od skora i na taj nacin se oslabila Vizantija . Nastavak vam je danas zelja da se najaci deo Vizantije unisti ( Rusija ) .
 
@SeljakizGrada - uf sta si ti sada sve napisao . Nisam izucavao KiM tako da ne mogu nista da pricam . Ali KiM istorijski gledano ne moze da bude njihovo . Taj tamo deo je bio u okviru teritorije kojom su srbi upravljali .
Sustina je ta ukratko cu . Svo sranje pocinje od raspada Rimskog carstva . Napravljene su tri vere i krecu problemi . Kroz svoju istoriju neki su zeleli Papu , a neki Vizantiju . Isto mislim da se nismo ovde doselili sa istoka kako se prica vec smo ovde oduvek . Svi smo mi Sloveni i nismo bili podeljeni na nacije . Ta prica krece od skora i na taj nacin se oslabila Vizantija . Nastavak vam je danas zelja da se najaci deo Vizantije unisti ( Rusija ) .
Nisu samo Srbi upravljali.
 
A kada su to albanci upravljali tom teritorijom ?
1912. Albanci se pobunili protiv turske vlasti,zauzeli celo Kosovo,Sever Albanije i Makedoniju,stigli ispred Solina kad im je porta dala autonomiju.

To je i bio povod za balkanske ratove,činjenica da je mladoturska vlada pokleka pred pobunjenim Albancima i da je podnela ostavku pa je porta morala da postavi novu vladu koja jelte nije imala izbora nego da im da Autonomiju.To je protumačeno kao stvaranje velike Albanije i tako je izmedju ostalog došlo do balkanskih ratova i stvaranja saveza Bugarske,Grčke,Srbije i Crne gore.

Albanci vidi ironije samo par meseci nakon klanja sa Turcima staju na njihovu stranu u ratu.
 
Ko to da zna gdje su tad bili naši stari....prema nekim značajnijim istoričarima srpske porodice su imale neprestane migracije prvo iz Zahumlja i Travunije preko Like i Krbave do Krajine ,Posavine,Podrinja i tako u krug
 
1912. Albanci se pobunili protiv turske vlasti,zauzeli celo Kosovo,Sever Albanije i Makedoniju,stigli ispred Solina kad im je porta dala autonomiju.

To je i bio povod za balkanske ratove,činjenica da je mladoturska vlada pokleka pred pobunjenim Albancima i da je podnela ostavku pa je porta morala da postavi novu vladu koja jelte nije imala izbora nego da im da Autonomiju.To je protumačeno kao stvaranje velike Albanije i tako je izmedju ostalog došlo do balkanskih ratova i stvaranja saveza Bugarske,Grčke,Srbije i Crne gore.

Albanci vidi ironije samo par meseci nakon klanja sa Turcima staju na njihovu stranu u ratu.
Mnogo je nelogicnosti . Znaci te godine ustaju samo Albanci protiv Turaka a ostali narodi lade jajca . Ili mislis da je u tom regionu zivelo 100% Albanaca . I sam znas da Albanija zvanicno do 1918 nije postojala . Posto nije postojala do tada zvanicno nije bilo ni albanaca vec su se drugacije zvali .
A kazi mi samo ko je bio vodja te 1912 kada su krenuli na Tursku ?
 
Mnogo je nelogicnosti . Znaci te godine ustaju samo Albanci protiv Turaka a ostali narodi lade jajca . Ili mislis da je u tom regionu zivelo 100% Albanaca . I sam znas da Albanija zvanicno do 1918 nije postojala . Posto nije postojala do tada zvanicno nije bilo ni albanaca vec su se drugacije zvali .
A kazi mi samo ko je bio vodja te 1912 kada su krenuli na Tursku ?
Kakvih nelogičnosti?

Ako te interesuje pročitaj o dešavanjima za vreme i nakon Londoskog mira,pa ćeš videti etnički odnos snaga i da su nakon proteranih Turaka,Albanci tu bili najbrojniji.

Albanija je postojala i pre 1918,tad su dobili nezavisnost,a autonomiju kao što rekoh još 1912.

Samo Albanci jer su oni bili većina u kosovskom vilajetu kako se zvanično u turskim dokumentima nazivala oblast današnjeg Kosova sa Raškom i Sandžakom.

Ako nisi pročitaj malo o četničkoj akciji do balkanskih ratova to je bio vid borbe naše vlade protiv većinskog albanskog stanovništva,a tu ćeš da pročitaš i o Kačacima koji su jelte ratovali sa nama i Turcima još od 1903 za svoju nezavisnost na Kosovu.Mada zvanično sa Turcima,Srbija je imala samo četničke odrede,onako inkognito što bi se reklo.
 
Ko to da zna gdje su tad bili naši stari....prema nekim značajnijim istoričarima srpske porodice su imale neprestane migracije prvo iz Zahumlja i Travunije preko Like i Krbave do Krajine ,Posavine,Podrinja i tako u krug
Po svemu sudeci , po podacima koje sam nasao , moji su dosli iz dalmacije , maslenicki zaliv , tacno sa neke tadasnje granice turaka i mletaka . Koji su bili ribari ostali , a drugi koji su nomadili ovce naselili se po Bosni.
 
Srbi iz Krajine i Dalmacije/Hrvatske su pretežno porijeklom iz
Hercegovine i Crne Gore.
 
@SeljakizGrada - Tesko je pronaci pravu istinu . To ko tvrdi da sve zna i prica nesto sa 100% sigurnoscu nema pojma .
Pa nije mi jasno jel su to tada samo Albanci hteli da se oslobode od Turaka ? Albanci sami do Soluna stigli . Sta je te godine radio narod u Makedoniji i Grckoj ? Jer su lovorikama docelivali oslobodioce Albance ? To mi nije logicno a samo mi reci sta su i gde su Albanci bili recimo 1700 godine ? Ili recimo 1000 godine .
 
Ja sve iz istorije uzimam sa dozom nepoverenja . Istorija je promenjena Beckim kogresom a moram ti reci da je i nasa istorija dosta isfabrikovana . Ima mnogo nelogicnosti ali ne bih sada o tome . Stvar je u tome da ako zelimo da nasa pokoljenja zive bolje moramo promeniti pokvareni sistem u svetu kakav sada vlada . Ali kako to izvesti ?
 
Poslednja izmena:
Srbi iz Krajine i Dalmacije/Hrvatske su pretežno porijeklom iz
Hercegovine i Crne Gore.
Ali davno su moji dosli iz Dalmacije , negdjevu 17om vijeku . Zaustavljali se na par mjesta u Bosni , neki su postali muslimani , a ovi koji su ostali u primorju su primili katolicanstvo. Prethodno su bili vjerovatno pravoslavci ili mozda nesto cetvrto ako je tacno sto sam zakljucio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh