Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imaju i rusi naftu ali ajde je uvezi u Srbiju.
 
To нам онда говори да би Србија била озбиљна држава треба да уједини Црну гору са собом а не да је зезају хрвати и еу да не може руска урал нафта кроз нафтовод који смо ми финасирали њима чак и нетреба пошто су мађари затворили сисачку рафинерију ми смо испали јако глупи
 
Navratite malo ovih dana do Kikinde da vidite kako nice bar 10 novih tornjeva za vadjenje nafte. Rusi sisaju nemilosrdno, Unistavaju se trajno desetine ha plodne zemlje, a te povrsine prelaze u vlasnistvo NIS, a ciji je on to znamo. Drugo. Crpi se nafta, a na njeno mesto dolazi voda. Odakle i dokle pitanje je.
 
Naravno da postoje načini ali to nisu normalni tokovi. Bilo bi interesantno pratiti ko sve učestvuje u tim transakcijama. Interesantni su glavni kanali a uvijek se nešto i prospe što pokupi sitna buranija.
 
Po ovome što je Momo postavio vidi se otkud dolazi bogatstvo najrazvijenijih. Dopisuju nule i spremaju topove pa nek se neko usudi da naplati dug.
A glavna stvar je da se dug racuna u dolarima .
Mozda se oko poente ne slazem , nije tako crno bijelo , al dotakao si sustinu .
Cak sam cuo od vise Amerikanaca , obicnih ljudi kao mi , koji priznaju ,kad i ako dolar prestane biti kralj ,nas se Holivudski film zavrsava .
 
Шта ти је триповање...

“The U.S. will have to send their sons and daughters exactly the same way as we are sending our sons and daughters to war,” he says. “And they will have to fight. Because it’s NATO that we’re talking about, and they will be dying, god forbid, because it’s a horrible thing.”

"...Мораће да пошаље..." Коњина!
 
Izvučeno je iz konteksta. Budala je govorio o tome, da će ako Rusi napadnu u budućnosti neku od zemalja NATO, Ameri morati da šalju svoje vojnike u tu NATO zemlju da je brane (i ginu). Nije govorio o tome da će ih slati u UKR.
 
Ma šta im on kaže, on uči i izgovara tekst koji scenarista piše zna se gde. Ovo konkretno je ciljalo prosečnog debelog uništitelja pica i hot dogova tamo preko bare. Javno mnjenje. On je klasična marioneta, dovedena da radi šta treba.
 
Ovde su ostale i gruntovne i maticne i crkvene knjige . Kako gdje . Npr u Gradisci ne .
Inace taj drugi svjetski rat je prenaglasen , cast izuzecima . Nije to bilo ni blizu partizanskim filmovima . A stari ljudi kad prepricavajumskloni su preuvelicavanju. Malo ko je u stvarnosti i vidio Svabu u cijelom ratu a kamoli pucao.
Нису видили Швабу? Ко поби оне ђаке у Крагујевцу? Сами себе? Из моје ближе породице 8 су немци убили, са друге стране 12 усташе,а у селу за време другог светског рата муслимани су за дан убили 89 цивила. Ја те генерално сматрам глупим човјеком,по постовима се не може ништа боље закључити,тј из разноразних постова,али чак и мене некад изненадиш.
 
Putin, ne mozes tako pisati za ljude koje ne poznajes, svako ima pravo na misljenje, ovde bi trebali imati posebno postovanje zbog posla kojim se bavimo
 
Putin, ne mozes tako pisati za ljude koje ne poznajes, svako ima pravo na misljenje, ovde bi trebali imati posebno postovanje zbog posla kojim se bavimo
Па ја сам и написао моје мишљење. Стварно не знам како могу да имам поштовање према неком ко има такве ставове и размишљање. Искрено се надам да сам управу,јер ако нисам,онда је изузено лош човјек. Не сматрам да он мора имати боље о мени.
 
Нису видили Швабу? Ко поби оне ђаке у Крагујевцу? Сами себе? Из моје ближе породице 8 су немци убили, са друге стране 12 усташе,а у селу за време другог светског рата муслимани су за дан убили 89 цивила. Ја те генерално сматрам глупим човјеком,по постовима се не може ништа боље закључити,тј из разноразних постова,али чак и мене некад изненадиш.
Nisam je reko nista za ustase , ili cetnike i slicno . Reko sam za Svabe .Da ih niko nije vidio , bar u mojoj regiji i to i dalje mislim , isto cak i za partizane . Prava istina da u siroj regiji , izmisljene su price , partizane i svabe u ratu niko nije vidio niti je mozda znao da postoje . Bila je veca borba ustasa i cetnika jedna to je od ratnih dejstava u Banjaluckoj regiji .
Za ustaska zlodjela nema sta pricati pogotovo u potkozarju , pa ne povezuj to .
Partizanski filmovi i borbe protiv svaba su uglavnom izmisljotine , cetnici prenaglaseni kao zlocinci , a ustaska zlodjela potcjenjivana , to sam htio reci.
Evo ako nema veze sa istinom sta sam rekao , ako je svaba tolko bilo na terenu , i ako su bile onolke borbe , iako su bili jaci u pocetku , morali su da ginu i oni , pa pitam , ima li podatak , njemacki , kolko je to izginulo svaba ovde u drugom ratu?
 
6 juna 1942 te svabe koje nije niko video u znak odmazde za ranjenog oficira i ubijena 2 vojnika streljali su 272 mestana moga sela na mestu Orasije, i jos usput pobili preko 50 mestana, jos 70 mestana je dalo zivot kao borci slavnih vojvodjanski brigada boreci se po Bosni protiv nevidljivi svaba. Moj deda je jedan od prezivelih boraca preko Macve Uzica Sehovica Tjentista sa svojim kumom Markom Pericinom Kamenjarom i ostalim prezivelim Grgurevcanima tamanio Svabe ustase i Cetnike mnogo strasnije nego u tim filmovima.
 
........pitam , ima li podatak , njemacki , kolko je to izginulo svaba ovde u drugom ratu?
Zavisi koje izvore čitaš .
Po nemačkim izvorima , za vreme okupacije Beograda nastradao je 1 vojnik
Po našim izvorima 3 .
Koliko je Nemaca u tom periodu stradalo?

Kao i obično, mi u svemu idemo iz krajnosti u krajnost.
Prvo smo decenijama slepo verovali "Otpisanima" koji su nas ubedili da su nemački gubici u prestonici Jugoslavije bili na nivou Staljingradske bitke, a onda smo obrnuli ćurak pa se godinama pričalo kako nijedan jedini Nemac nije stradao u Beogradu tokom okupacije.

Istina je, nažalost, bliža nuli, ali nije nula.

Stradala su dvojica, oba od ruke komunističkih ilegalaca.
 
Moguce , al kako onda oni kazu da je u cijelom 2.ratu na cijelom balkanu izginulo samo 10000 naci svaba , i to velika vecina krajem kad su se ukljucili rusi i saveznici u Grckoj?
Nemoj da neko okrece temu da ispadne da opravdavam nedaj boze naciste , nego da su partizanski filmovi i borbe protib svaba mnogo prenaglaseni. Mozda nisam u pravi
 
Sva pamet u našoj glavi je tuđa. Nešto smo čuli, pročitali, vidjeli na TV a i ono što smo iskombinovali u svojoj glavi je na temelju tih informacija koje smo memorisali u našoj glavi.
Zbog svega navedenog dobro je a i korisno izbjegavati kategoričke tvrdnje već ostaviti malo tolerancije u govoru, pisanju ili slušanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh