Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos uvek nije nista potpisano . Zaglavili su se oko aneksa EU plana koji tacno precizira sta i kada treba da se uradi . Tako da jos ima malo fore . Tako da ovaj Natovac prica u svoje ime .
Fq-Ca7vf-Xs-AIL-9-S.jpg
 
Седење на 'ладном бетону узима данак.

Ја то о Шормазу...

Мајку му, тако смо ми Срби курчевити и борбени, а овом мусавом за сво ово време нико ни шамарчину да завали. Да л' тај уопште излази међ' свет или и за њега држава обезбеђује обезбеђење (да ми опростите ову таутологију)?
 
Problem ove napacene drzave je sto nema ni jedna prava patriotska opcija, koja ne zagovara da budemo sluge zapada ali ni da ne budemo ruska gubernija. Kada vidim da neko na drustvenim mrezama pored srpske zastave stavlja zastavu EU ili rusku zastavu, jeza me prodje i vidim koliko smo izgubili identitet i pojam da je Srbija Srbija i nista drugo i da na vlasti moraju biti ljudi koji gledaju nase interese u kratkorocnom i dugorocnom smislu.
 
@MikiMiki - i da nema svega toga jel si siguran da mi znamo i poznajemo nasu istoriju ? Da pocnemo od Vojvodine gde veliki procenat gradjana ne zna da ona nikada pre 1918 g. nije bila u Srbiji . To toga da su mnogi nasi preci ratovali za Aus.-Uga. . Pogledaj slike po grobovima pa ces videti neke ljude u Aus.-Uga. uniformi . Ne znam kako je kod tebe ali kod mene toga ima . Ovaj moj deo je bila granica i ovde su ziveli isto granicari koji su cuvali Aus.-Uga. . Zbog toga su bili izuzeti od placanja poreza i dobili su zemlju na kojoj su ziveli . I sta mislis koliko ljudi zna o ovome sto sam napisao ?
 
@Banat013 ja se slazem da se istorija mora poznavati, ali sam siguran da je mnogo korisnije predvideti buducnost i u skladu sa time se ponasati da bi nam istorija za 100 godina bila bolja od sadasnje. Jer realno gotovo sve nase svetle trenutke u istoriji smo pretvorili u poraze. Ja licno nisam strucan za to, ali valjda neko jeste. Ne volim mnogo da mlatim o politici ali mislim da retko ko shvata koliko se sada svet menja i da ce do kraja veka biti kako se sada podele karte. Nama srce govori jedno, razum drugo, stvarnost je treca, geografija cetvrta. Kako to sve spojiti i izvuci najbolje, nemam pojma.
 
Pa šta ako su neki Srbi ratovali za AU monarhiju.?Kakve to veze ima sa bilo čim.Većinu svog nacionalnog bitisanja smo bili u vazalnom odnosu....ratovali za druga carstva,od Vizantije,Ugara,Turaka pa na dalje
 
Како нема везе? Нису то за џабе радили. Добили су земљишње поседе. И то велике ко је био високо у војној хијерархији. То је била гаранција да не би окренули на другу страну.
 
Kao i svi Srpski prvaci koji su ratovali za Ugare ili Turke,oni su to radili iz nekog interesa.I moji pretci su se tukli s Osmanlijama po Ličkom kamenu za neki interes.Hoću da kažem da u to doba nisu postojale nacionalne države pa nije postojao ni patriotski odnos onih koji u njoj žive.Porediti srednjovjekovna uređenja sa današnjom modernom državom je poprilično naivno.
 
Poslednja izmena:
Знате ли који је први случај у историји да је авион потопио подморницу? Србин, Димитрије Коњовић из Сомбора, је септембра '16-те пичн'о француску подморницу код улаза у Боку Которску.

Е једино што је то учинио као аустроугарски пилот...

То у вези ове ваше приче о нама војвођанским Србима.

А у вези свега овога што је почело у вези Брисела, Шизоја и његове мелодраме: добили смо шта смо заслужили. Док год се као врхунски императив државе представљају стране инвестиције, ситно шићарење од најнижег до највишег нивоа и конформизам најнижег нивоа, помака на боље неће бити. Истина је да сви догађаји убрзавају, али тако сам разочаран што за свог живота нећу дочекати да видим да се Србија изборила за нешто своје, да је рекла некоме "баталите то, није нам то у интересу". Овако ћемо стално слушати некакво спиновање, рационализације пораза од стране олоша од политичке (али и друштвене елите), као да смо у зачараном кругу.
 
А шта пет милијарди? Па то људи отишли из своје земље да зараде више него што могу у њој и ту нема Шизојевих заслуга.... У ствари, можда је баш он и његов апарат "заслужан" за дознаке из иностранства.

Заиста сам много скењан, не толико што нам је влас' попустила под станим притиском, већ што нама каки те ово, те оно, ал' никако да каже како јесте.
 
Па то је један од његових "плусева". Зарадили тамо да потроше овде. Није то споменуто и провучено кроз новине тек тако. Колико сам разумео вечерас држи монолог на ртс 1. Ко има старе по кући нека им украду коју таблету за свеједно ако имају и послушају шта има да каже.
 
Не знам да л' ће весељак почети активније да ради "у корист" Републике Српске. Видећемо да ли ће по овом нашем ђубрету од дневних таблоида и по телевизијама почети да се мења прича о Српској - ја очекујем да се нешто такво догоди. Надам се да ће да га људи оданде знати да га пошаљу у quratz чим их узме у уста.
 
@MikiMiki - i da nema svega toga jel si siguran da mi znamo i poznajemo nasu istoriju ? Da pocnemo od Vojvodine gde veliki procenat gradjana ne zna da ona nikada pre 1918 g. nije bila u Srbiji . To toga da su mnogi nasi preci ratovali za Aus.-Uga. . Pogledaj slike po grobovima pa ces videti neke ljude u Aus.-Uga. uniformi . Ne znam kako je kod tebe ali kod mene toga ima . Ovaj moj deo je bila granica i ovde su ziveli isto granicari koji su cuvali Aus.-Uga. . Zbog toga su bili izuzeti od placanja poreza i dobili su zemlju na kojoj su ziveli . I sta mislis koliko ljudi zna o ovome sto sam napisao ?
Pa ni Kosovo nije bilo uvek u Srbiji :) 1690 Albanci su postali većina na Kosovu,i tako je ostalo poprilično dugo.1912 recimo niko nije blagonaklono gledao na to "oslobadjanje" Kosova i povratak unutar Srbije.Današnja Evropa je recimo nudila Srbiji sever,a ostalo je po brojkama bilo Albansko.Tad se javila i ona ideja da se Albanci šalju u Tursku Anadoliju,ali jelte počeo je novi rat.Čak i 1918 kralj mason nije znao šta da radi.Čak je i jedan Ivo Andrić kao ambasador u nacističkoj Nemačkoj razradio plan,da se Albanija podeli izmedju nas i Italije,jer jelte plan da se sele u Tursku nema smisla dok postoji Albanija.Čak je postignut dogovor sa Turskom da se 400 porodica iseli u Tursku,a da umesto njih dodju Srbi,samo taj plan je imao jednu manu po nekim istoričarima prosečna Albanska porodica je tada broja 100+ članova :D Al ne bi to išlo tako lako jer se komunisti borci za narodna prava pobunili :D

Ranković je pokušao isto što i Andrić,ali jelte prošao je kako je prošao.

Tako da ako se gleda istorija odavno je Kosovo njihovo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh