Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
slazem se da je epicentar bio u turskoj i ima vise zrtava tamo...mislio sam na siriju kao zemlju gde se ni neprica toliko o njoj zbog,rata,sankcija itd
 
Има доста до самих зграда. Било је у новинама како градоначелник у чијем граду ништа није срушено није жмурио на одређене грађевинске прописе тј. све је грађено како треба. Доста зграда ни нема честит темељ. И што је рекао Даре, земља црвена неплодна а густо се населили. Углавном, велика трагедија.
 
Територије које је погодио земљотрес у сирији су насеља која су савезници турцима и американцима Они се боре против асада и курда за рачун турске и америке па ће и они снабдети
 
Toliko o pomoci...ovo su spasilacke ekipe da ne bude zabune
DyoKtRN.jpg
 
Poslala je i Italija pomoc i Turskoj i Siriji. Izgleda i oni ljudine 😵‍. Evo citam "EU i njene članice prikupile više od 50 miliona eura za pružanje pomoći i spasilačke misije, te prvu pomoć u dijelovima Sirije pod kontrolom Vlade i pobunjenika". Relno ko bi poslao spasilacke timove kada je tamo sigurnosna situacija takva kakva je. Cak se i iz Turske neki povukli.
 
Poslednja izmena:
У Сирији неће бити пуно погинулих као у турској нарочито где је западна опозиција јер су руси авионима уништили зграде те су они већином у шаторима више сирица ће погинути у турској него у сирији већ је 1100 мртвих враћено у сирију да се сахране
 
I kod nas ljulja ali je kratko trajao a primjetio sam da su dvije komšinice istrčale van. Jedna nosi komad hljeba u ruci a druga mokre kose i sa ručnikom u rukama. Neznam koliko je na ljude psihološki uticalo ovo izvještavanje o potresima ali drugačije reaguju nego ranije.
Nema Mome da opiše svoje doživljavanje potresa a najavio.
Nekad, dok sam bio dijete, su nam stariji objašnjavali kako nastaju potresi. Vjerovatno su čuli od svojih roditelja jer je u ono vrijeme zemlja bila ravna ploča a dok sam se ja rodio već su je bili zaokružili pa ova teorija više nije aktuelna.
Kažu da zemlja stoji na drvenim stubovima i dođe đavo pa ih glođe. Kad stub popusti dođe Bog, otjera ga i zamjeni stub.
Eto malo šale da se opustimo jer u stvarnosti biti napet od iščekivanja nije baš ugodno.
 
A , da . Ukratko . Davno , kad sam bio klinac , ljeto je bilo i vracali se sa njive pomagali kod tetka prutanje tj spartanje kuruza. Cekamo na obali skelu da nas preveze . Ljeto bilo toplo i ja lezao u hladu nekom na travi tako da mi je i glava bila na zemlji i dremam sta li.
Tad se desio neki manji zemljotres . I drugi su osjetili ,al ja , posto mi glava bila na zemlji tacno sam cuo i osjetio nesto sto je tesko opisati , sjecam se tacno.
U ogromnoj dubini se culo neka lomljava , slicno da se drobi kamen .
Tacno sam dobio osjecaj te dubine nesto slicno kad plivas npr u moru uvecoj dubini imas masku pa pogledas dole pa vidis kao da si na nekoj velikoj visini.
E tako se cuo taj zvuk i vibracija neko drobenje i blaga skripa da tacno osjetis na kojoj je to dubini .Zato sto sam lezao sa glavom na zemlji u tisini
 
Mene je probudio zemljotres pre nekih 25 god.... tacnije kada su prvi put najavili bombardovanje... u snu mi se ucinilo da avioni lete u nekoj velijoj formaciji...culo se prosto kao jako brujanje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh