Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je Sveto pismo u izgradnji.
Pogledajte starije objekte, predratne i posle ratne kuće na selima zidane ciglom. U gornjem delu zida na ćoškovima vidi se kako viri neko parče gvoždja, a ako je malo spao malter vidi se i drvena greda. Naime, na taj način se "ukrućivao" zid. Svuda u krug su išle drvene grede, spojene na ćoškovima gvoždjem i tako se kuća utezala.

Može da priča ko šta hoće, ali narod sa ovih prostora je što se tiče izgradnje uvek vodio računa da to bude jako i stabilno. Kuće se nisu pravile bilo gde i na svakom mestu. Krajem prošlog veka je počelo da se pravi sve i svašta i na svakom mestu. Ali tad i kreće pad standarda, ratovi, inflacije itd. Sve je to itekako povezano sa graditeljstvom.
 
Slusam bas u traktoru juce radio i u nekoj emisiji gostuje neki lik strucnjak za gradnju ili zemljotres tako nesto . Pa ga pita o gradnji , zemljotresu i to . Zapamtio sam da kaze da je beton presudan. Sto vise betona to bolje . U tom smislu .
 
Zasto da mu se izvinem. On nije procenio nego izjavio da je poginulo preko 10 000 ljudi u momentu kada su cak o turski zvaničnici izlazili sa cifrom od 1000 ljudi u Turskoj. Budala bi videla po snimcima da je katastrofa neverovatnih razmera. Vise mi smeta sto davi non stop sa nekim glupostima sa tvitera i instagrama koje vecinom nisu tacne. Davanje takvih izjava je vec degutantno.
i gde sam pogresio u davanju izjave da je poginulo vise od 10k ljudi? evo ima zvanicno preko 13k samo u turskoj

juce je Twiter pao na otprilike sat vremena
opsti haos u svetu zbog toga
primer prvi samo Nba gde je danas poslednji dan takozvanog prelaznog roka i bas juce se desilo nekoliko bomba prelazaka koji se objavljuju na Twiteru a on prestao da radi(da ne ulazim sad u to zasto je prestao jer su sami ljudi iz twitera ugasili nesto sto nisu trebali ali kazem to je druga tema)
i dok si ti meni objavio neki link novine ili sta su vec gde se govori o navodnim zvanicnim podacima turske koje oni prenose a ti im bezvredno verujes
dok mi shvatimo i krenemo da koristimo taj twiter(neznam gde si ubacio instagram ovde jer ga nikad nisam koristio ovde ali verovatno ti to delovalo zanimljivo) taj twiter ce verovatno prestati da postoji jer ce izmisliti nesto novo tj novu mrezu ali posto kasnimo za svetom kao i uvek to tako kod nas ide
dnevna politika se objavljuje na twiteru tebi je verovatno bitnije sta prenese neka novina sta je izjavio,vucic,dodik a evo ti i ovde primera

dok vucic davi narod kako nece potpisati fra-nem sporazum u danu kada krece njegovo ludilo ovo ono....kurti izjavljuje da prihvata plan
e tu stupa na scenu izaslanik za EU miroslav lajcak objavljue na twiteru da se sastao sa vucicem i kurtijem i zakopava vucica u objavi ko iole malo razume i shvata sta pise a evo i objave
u objavi kaze--- I’m glad that Kosovo now also accepted the EU Proposal in principle.

Sto znaci---Drago mi je da je i Kosovo sada u principu prihvatilo EU predlog.

dakle ovaj nas je predlog prihvatio prvi samo glumata i sere i nasao se uvredjenim sto se dacic izvukao iz ovoga
ali kako to kod nas ide dva dana se pricalo o tome i idemo na nove teme
 
Darko Dren kakvo je tvoje misljenje o objektima zidanim 50-ih god. od pune cigle bez serklaza ( ima ih samo iznad otvora,prozora,vrata) ? Da li bi tu pomogao serklaz na zadnjoj ploci da se sve poveze i ojaca malo ?

Ono što sam ja primetio kod takvih kuća u mom kraju, naročito onih koje imaju podrum i na nagibu su, i gotovo su sve zidane kamenom, da uglavnom dodje do pukotine na zidu ozidanog kamenom i onda to povuče i zid od cigle na spratu. Većina tih objekata za tavanicu ima karatavan.
Najčešće rešenje i to uglavnom ljudi rade je da izliju novi temeljni zid oko objekta i vertikalne serklaže u spoljnom delu i gore ih povežu horizontalnim. Neretko u tom slučaju menjaju i krov, pa rade i novu tavanicu.
 
@lule - ja ne pratim twiter pa sam na tvoju brojku dodao bar X2 vise . Kada se pogleda zemljotres iz 1939 gde je bilo 30.000 zrtava isti zemljotres nije mogao da napravi manje zrtava . Samo problem kod twitera je sto ti sam nemas svoje misljinje nego ga zasnivas na tome sta procitas . Ipak je TV broj jedan u informisanju . Pogledas dve strane i na bazi rasudjivanja steknes neko svoje misljenje . Na bazi toga broj zrtava u ovom zemljotresu moze lako doci i prebaciti velikih , teskih i neverovatnih 200.000 ☹️
 
Ono što sam ja primetio kod takvih kuća u mom kraju, naročito onih koje imaju podrum i na nagibu su, i gotovo su sve zidane kamenom, da uglavnom dodje do pukotine na zidu ozidanog kamenom i onda to povuče i zid od cigle na spratu. Većina tih objekata za tavanicu ima karatavan.
Najčešće rešenje i to uglavnom ljudi rade je da izliju novi temeljni zid oko objekta i vertikalne serklaže u spoljnom delu i gore ih povežu horizontalnim. Neretko u tom slučaju menjaju i krov, pa rade i novu tavanicu.
I moja kuca je na nagibu sa podrumom , ali nema nikakvih pukotina i vidi se da je bas kvalitetno pravljena . Koliko sam ja video ozidan je podrum od kamena ,pa je na njega udaren serklaz i onda je krenuto ciglom jos 2 sprata sa serklazima samo iznad prozora i vrata . Tavanica je naravno karatavan , ali ni tu nema nikakvih pukotina . Po prici pokojne babe gradjena je 57-58. god.
 
banat
tu si pogresio jer kao i sve ostale medije tipa novine,televizije i drustvene mreze su te koje samo prenose informacije
da se ispravim drustvene mreze su licne objave i tu je jos veca tezina same drustvene mreze
pa sto mislis sto ovoga zulja twiter toliko u ovoj vlasti,sve medije sa nac frekvencijom je uzeo,novine kupuju samo penzioneri tipa informer

svoje misljenje ti treba da imas tj da doneses bez obzira na to

evo ga opet davi na pinku i koliko sam shvatio sada je vec nekolko puta ponovio za cuvene zajednice sr. opstina koje albanci nisu osnovali,deluje mi da ce sada oni to osnovati(mada se ni nezna sta to uopste znaci) a ovaj ce to predstaviti kao njegovu pobedu tipa onih 5-0 i promuvace narodu sporazum
 
Луле постајеш зависник а ко ти шта може помоћи реално ови твоји жути лопови су већ са њим а шта ћеш ти као појединац а реално ти је зајебо задњих 10 година јесили се кад упитао како ти је неки новобеоградски сероња успео да поквари живот Некад звучиш као оља бећковић ено један твој бивши жути неки недимовић је главни фаорит за место председника фсс а замисли против кандидат му је неки Немања Видић кога је предложио фк јјединство из Уб пошто знам да волиш кладионице интересујеме пошто знаш колике су шансе тог фудбалера Видовића да победи тог бившег министра Тај Видовић је био велики фудбалер за овог другог незнам
 
И наравно да ми образложиш зашто ће тај постати председник
 
Nedimovic ce biti predsednik a ako Vidic postane predsednik znaci da se prodao za pare kao i Udovicic,Gajic,Keselj,Zeljko Obradovic itd itd
ukratko
 
Видиш луле зашто те твоје друштвене мреже не стварају паметне људе него само преноснике информација а то значи да ти не размишљаш него само преносиш Луле пробај да размислиш исамо ће ти се рећи ти волиш политику и то те једе ајд размисли поново ко ће бити председник и одговори
 
Луле само размисли и напиши ко ће бити предсеник фс Србије и зашто можда и није важно али ћеш сватити како нас ови педери гузе
 
ti ako procitas moj post gde sam ti odgovorio mozda i shvatis sta sam napisao ko ce biti ili ako ti je lakse KO je predsednik,malo se udubi u odgovor pa ces mozda i shvatiti
 
Луле жеља ми је да размислиш само то дао сам ти одговор ко ће бити преседник а твоје је било да прочиташ а ти само шаблонски мора да размишљаш а није било тешко
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh