Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je tvoj licni stav ili vecinskog stanovnistva?Mi manjine nemamo neki stav pa smo neodlucni, ipak ne bismo hteli da narusimo zajednistvo.
Naravno da je moj lični stav . Svi ovde iznosimo svoje stavove a misljenje većinskog stanovništva se proverava na referendumu . Doduše i tu ima zackoljica , ne može pitanje na referendumu biti tako prosto kao : DA LI STE ZA PRIZNAVANJE KOSOVA . . . , već se mora formulisati kao DA LI STE ZA PROMENU USTAVA . Predsednik će sve učiniti da narodu nabaci ovo breme samo da sačuva svoju guzicicu .
 
Au pa opet ne mogu da formiram svoj stav na osnovu vasih stavova.Znas razlika izmedju nas je sto je za mene to Autonomna pokrajina a za vas Sveta Srpska zemlja pa sam tu u nedoumici.
 
Pratio sam u celosti dvodnevno zasedanje Skupstine i nije mi jasno pola opozicije trazi hitno uvodjenje sankcija Rusiji a druga polovina energicno protiv.Sta je po vama ispravno?
 
Mi manjine nemamo neki stav pa smo neodlucni, ipak ne bismo hteli da narusimo zajednistvo.
Овако ја гледам на то "мањине". Ако си решавао укрштене речи: житељ, нпр. Турске - Турчин. Тако да житељ Србије - Србин; може се додати а не мора: мађарског, румунског, бугарског... порекла. Да се преселиш у Америку да ли би био Американац или национална мањина? Хоћу да кажем све нас стављам у исту раван и није ми криво ако се Србин у Хрватској декларише као Хрват српског порекла.
Што се тиче потписивања, ако мора, боље да потпише Вучић него Брнабић. Нема он та уставна овлашћења па ће сутра, некоме, бити лакше да каже "не важи". У осталом и ови су свашта потписали па Курти кеже "не важи".
Што се тиче да нас Руси бране, добро је знати али само у крајњем случају (а он још није наступио). Где год неко неког брани земља му је у рушевинам а народ гине.
 
Pa rusima bolje da ode kosovo,tako oni imaju model za rat u ukrajini,kako su nama uzeli teritoriju tako oni ukrajini...lepo reko hrvatski preds. Milanovic neki dan
 
Pratio sam u celosti dvodnevno zasedanje Skupstine i nije mi jasno pola opozicije trazi hitno uvodjenje sankcija Rusiji a druga polovina energicno protiv.Sta je po vama ispravno?
Dobro pitanje . Mozda jedini pravi i ispravni put je da budemo uz nas slovenski narod . Ovo kazem ako gledamo samo to . Svi smo mi isti narod koji se razdelio stvarajuci nacije . Pogotovo sto smo sa rusima iste vere . Sta drugo treba gledati ?
Sada cu nesto da napisem sto nece prijati mnogim usima . Vojvodina je bila do kraja prvog svetskog rata druga drzava . Da se zna da srbi tada nisu cinili vecinu stanovnista vec mozda trecinu . Madjara i nemaca je bilo koliko i srba . Ali tada drzava Srbija je izabrala pravu stranu i bila pobednik u ratu . Za to je dobila Vojvodinu i srpski narod koji je u njoj ziveo je zeleo ujedinjenje . Napravite paralelu za danas . Albanci od pocetka zele KiM i ostale delove . Izgleda da su izabrali pobednicku stranu i idu ka tome . Samo je zanimljivo da na KiM zivi 95% Albanaca . Glavno pitanje je kada smo mi poceli da gresimo sa odabirom strana ? Rusi kao i mi smo bili u prvom i drugom S. ratu na pravoj strani . Od tada mi i oni se ne krecemo dobro dok Bugari i ostali koji su na gubitnickoj i pogresnoj strani istorije bili su danas na pravoj strani . Nece biti a sta je okidac prekreta malo ljudi zna .
 
Овако ја гледам на то "мањине". Ако си решавао укрштене речи: житељ, нпр. Турске - Турчин. Тако да житељ Србије - Србин; може се додати а не мора: мађарског, румунског, бугарског... порекла. Да се преселиш у Америку да ли би био Американац или национална мањина? Хоћу да кажем све нас стављам у исту раван и није ми криво ако се Србин у Хрватској декларише као Хрват српског порекла.
Што се тиче потписивања, ако мора, боље да потпише Вучић него Брнабић. Нема он та уставна овлашћења па ће сутра, некоме, бити лакше да каже "не важи". У осталом и ови су свашта потписали па Курти кеже "не важи".
Што се тиче да нас Руси бране, добро је знати али само у крајњем случају (а он још није наступио). Где год неко неког брани земља му је у рушевинам а народ гине.
U potpunosti se slazem sa tobom i ja sam drzavljanin Srbije i nijedne druge, ali nemam ta osecanja kao vi prema toj teritoriji sto je mislim i razumljivo
 
Ma pusti to ko je gde i kad bio i ostalo...kad je bio kosovski boj-bitka amerika nije ni postojala tj otkrivena a sad ona odlucuje hoce li biti kosovo nezavisno ili ne...sad rusima odgovara sa se resi kosovo
 
@YT1RDI - a ti mislis da je zapad glup pa ce njemu dati da potpise i da posle ima probleme . Nije ni planirano da on nesto potpisuje . Zato se i sklonio na mesto predsednika da u istoriji ne bude upamcen kao izdajnik . Potpisace premijer a Skupstina ce to usvojiti . Narod se nece ni pitati kao sto se nije pitao u CG po pitanju ulaska u NATO .
 
Ma pusti to ko je gde i kad bio i ostalo...kad je bio kosovski boj-bitka amerika nije ni postojala tj otkrivena a sad ona odlucuje hoce li biti kosovo nezavisno ili ne...sad rusima odgovara sa se resi kosovo
Naravno da je postojala Amerika . Ziveo je tamo neki narod . Pusti te price i bitno je ko je gde bio . Ne stvara se istorija preko noci nego po nekom dogovoru koje su velike sile dogovorile . Isto ce biti i posle ovoga rata . Dogovorice se , bice promena granaca i nastupa ponovo mir dok neka od strane ne krene da krsi dogovor . Posto smo mi u istoriji bili pobednici pitanje je sta smo odabrali i dogovorili . Po nekom dogovoru je i stvorena Albanija . Mozda smo mi zbog toga i dobili Vojvodinu . Ne kazem da ne ovo istina nego je jedan vid pogleda na istoriju . Malo je istine u onome sto ucimo.
 
@MOMOSARIC evo instaliraj ovo, pa da kao čovek i na telefonu uživaš u muzici sa Youtube:
Može da se sluša SAMO muzika, bez videa (što je dobro ako nemaš dovoljno interneta), radi u pozadini i kada je zaključan telefon, a može i klasičan video (bez reklama).
I na kraju, SVE možeš preuzeti na telefon, bez ograničenja (bilo kao video, bilo audio fajl, kako želiš).
 
Poslednja izmena:
Izašla uredba o raspodeli podsticaja. Kad se potroše sredstva, ko nije dobio pare dobiće odbijenicu jer nema više para. Bagra...
Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh