Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj je na kraju ispao kolateralna steta ovog rata ukr-rusija....morali su nekog da uhapse jer eto navodno nisu znali sta se radi sa robnim rezervama....Marjan Risticevic i njegova supruga su prvi koji su to radili jos na pocetku vlasti AV tamo 2012-2013 godine
 
Пази шта си обећао.
Ево га Јово. Седим к'о уречен и чекам попу да свети водицу, па дај да пискарам.

Наслов његовог клипа (који је део дужег клипа посвећен неколицини европских држава) је "Недорусија (у смислу, није домашила до Русије) - буља Европе. Шта није у реду са Србијом"

И као почиње - држава се невероватним комплексима, са подељеним друштвом од којих већина, како каже, на жалост, наклоњена "руском свету". То му је као задивљујуће јер му то личи као да живиш у елитном стамбеном комплексу (то ваљда кретен тако перципира Европу) и посред њега направиш брвнару и идеш да сереш иза ћошка (???). Каже да не зна како се то догодило. Каже и да не познаје историју Србије и нема времена да је изучава, али каже да је нешто кренуло кривим путем. Као, то је био европски (има тип ту фиксацију на све са придевом европски) јужнословенски народ. Као, погледајте на Хрвате - нормални и пристојни људи, као и сви около - на Македонце... И каже да је са Бугарима као друштвом сложнија прича и неће се посебно освртати на њих, јер су дозволили да им дође толико "Кацапа" (тако ти Украјинци шовинисти зову Русе) да ће саме да их заболи, баш као што је био случај са Чешком (???).

Каже да је њему прича о Србима веома проста. За њега је од малих ногу српски фудбал био показатељ подлости. Прво чему су учили српске дечаке у школама и као, то се људи нису устручавали да кажу, да је најважније да леопо падну, да се претварају, вриште као да их кољеш и као, антифудбал - то су српски клубови. И то му је, каже, просто дно.

Од њих му је увек било мука, та лажљивост, покушаји да све обману даје погрешну црту у менталитету друштва и као напомиње, не етносу, него друштву. И као, нема сумње да постоје различити Срби, али друштво као да окреће педале у месту и да је време да се одреди да ли си европејац или, цитирам буквално, говно кереће "кацапско", али као не - не успева. Као, има бар у Београду који се зове "Путин" и мисли да га нису преименовали до сада и помиње да су такав бар у, ако сам добро разумео, у Талину, још од првих дана рата преименовали у "Зеленски".

Као српски најамници су у Донбасу, неки страшни људи и није ствар у православљу, јер су Црногорци православни и показало се да су цивилизовани људи и као успут, они су се последњи отели рукама и ногама од тог болесног друштва (мисли на српско), хордом са пећинском менталношћу.

И наставаља да је ту некакав мини СССР и да они хоће (мисли на нас) да Русија насере што је више могуће Украјини и читавом "цивилизованом" свету јер Срби нису успели да реализују своје фантазије о потчињавању Русима или Србима, што он каже да му је једно те исто . Као, то је супремација према суседима, као, ми смо ту главна нација. Како он тумачи српску позицију, поред су неки црни Албанци, недословени Хрвати католици и ко још већ и то је све што се из Срба излило када се развалио социјалистички лагер, али да су Срби добили по зубима прво од Словенаца на неком превоју... па се онда прекинуо јер каже да не зна историју, па онда добили од Хрвата и тако даље. И као, на томе су се Срби физички зауставили, почели да имитирају европејство, почели да се перу, да лепо изгледају и миришу, али при сваким изборима Србе вуће назад у те помије, а као, житељи Европе су, укусна храна, све је добро, светли сунце, али не - ипак Србе вуче у Магадан (град на руском далеком истоку, на Охотском мору; синоним за далеко место)

И као, каже да су Срби подли, да су читав живот од Руса добијали фрај и користили се њима и као, њему се то некако допадало - добијају гас јефтино, а заузврат нису Руси ништа добијали јер су Срби ишли ка Европи, али авај, нису дошли.

Онда наставља својом русофобском констатацијом да Руси не праштају ни једном народу ако покуша да се дружи са њима јер ће их користити и некаквих односа са њима не треба имати јер ћете бити као Србија - неразвијена земља на лепом европском месту. Као, од Србије су далеко отишле и Македонија и све земље у окружењу, европске, цивилизоване, али не "руски свет" као клип у точку.

И онда нађе још један пример из спорта, оно са кошаркашима Звезде (каже, као, симболично неки српски ЦСКА) у Литванији. Као, Литванци су их испљували ментално и понижавали их кроз читав меч (нисам глед'о, али зар није било да су тек у продужетку победили са неколико поена разлике). И као, знате зашто се то догодило, пита овај муфљуз. Зато што су то у суштини православни нацисти, фашисти који су се увек дружили са навијачима ЦСКА (опет кажем, спорт није у списку мојих интересовања, али зар Звездини навијачи ипак нису у пријатељским односима са навијачима московског Динама; је л' то исто са фудбалом и кошарком?)

Муфљуз закључује да Срби ризикују да буду у таквим говнима и ако бирају такве политичаре, ризикују, да као што Мађари когу да постану прокужени и чак избачени из ЕУ, Србију не приме тамо јер сероње тамо не примају. И као, не искључује ни то јер су Срби покушали да изврше преврат у Црној Гори, прете Босни, где живи српска јеб.... па се као прекинуо и рекао империјална мањина која машта о великој Србији, баш као што је постојала велика Мађарска, за разлику од велике Србије. Као треба Срби да се смире, живе богато и не крећу у том правцу.

Каже да ће Русија, руски рајх бити побеђен, а ви (Срби) ћете бити у говнима. Као, Русија може да искористи Србију као одскочну даску, да су сви српски политичари кукавице, али да не мисли да су сви у шаци Руса и да иак треба пазити на Србију да се ту не појави неки руски падобранац, да Руси не направе неко чвориште од Србије. Онда му на памет падне да можда до Србије не може да се долети из Русије и нешто кења о Кини и Србији и разликом њиховог односа са Русијом, чији смисао баш и не схватам.

Као, има другаре Србе (јој што бих волео да знам који су то), који му кажу да је друштво болесно и да је велики проценат про руских дегенерика. Муфљуз каже да они (мисли на себе самог и те којима мисли да припада) треба да помогну Србима да се определе на којој страни Месеца, тамној или светлој, треба да се налазе и да прекину то бесперспективно кретање нигде.

И као, да то назове ствари својим именом, то је за њега тероризам. Оправдавање било које форме сарадње са Русијом је тероризам. Муфљуз је уверен да ће ускоро Русија бити признана терористичком државом због тога што он зна о злоделима против мирних грађана, је само мали део онога шта су до сада учинили и што могу да учине. И даје Србима "напутак" да престану да траже ту, како каже, "руску сису/пишу" и постану европејци, да за то узму пример од Хрвата и Словенаца. На крају, помиње и српску заставу, која има исте боје као и руска, али обрнуто постављене и нада се да ћемо се (ту се директно обраћа Србима) окренути на праву страну и нећемо да срамотимо своју заставу сарадњом са терористима, са правим терористима, како каже. И као, завршава са тиме да је срамотно гледати то.

Људи, ја не користим друштвене мреже и све те модерна... "окупљалишта" људи, али ако неко од вас учествује у тамошњим дискусијама, ако се негде помиње тема Украјине, не било вам заповеђено, пренесите линк за овај клип чији сам садржај пренео, да људи буду свесни да тамо постоји и овакав однос ка Србији и Србима. Овакав говор мржње код нас никада не би прошао без да дигне велику прашину и осуде, ал' тамо је изгледа то нормално.
 
Bas si se potrudio. Pitanje je kolko je rasprostranjeno takvo misljenje. Mala ispravka. Zvezdini navijaci gaje dobre odnose sa Spartakom iz Moskve. Za ostalo sta reci? Ima segmenata koji su blizu istine, ali mnogo vise govora iz mrznje i neobavestenosti.
 
@drsole
Nemoj da se iznenadis ako ti Radulovic udje u vladu ili u Bg vlast sa Vuckom
Juce je pohvalio njegovu principijelnost i shvatanje politike
Gordana Comic dva
А што мени то упућујеш? Какве везе ја имам са Сашом Радуловићем?

Прво, не пратим шта сви ти ликови причају (ако не натрчим на нешто на неким снимцима и то углавном случајно). На ТВ гледам само посебне канале и то што гледам нема вести нити горе у углу пише некаква порука за будале: Будимо одговорни. И ту не бих знао за шта ја да будем одговоран...и чему такве будаласте поруке...

Па пошто не пратим, ако ти није тешко, наведи да видим где је то рекао и на који начин (али не наслове из новина или текстове...не верујем док не чујем).

ПС


Онако уз пут...овде може да се види Радуловићево мишљење о многим стварима....јер су га многи оптуживали за много тога нетачног, као и Поноша (нпр. залагање за истополне бракове...као Саша Радуловић подржава истополне бракове и не могу то париЈоте да "појме")...
 
Poslednja izmena:
Samo bez nervoze...pisao si ovde da ti je radule ok covek(u tom fazonu) moze se naci lako...juce na rts 1 vucko izgovorio,sad je mguce da mu on da glasove da predje cenzus u Bg...videcemo
 
Samo bez nervoze...pisao si ovde da ti je radule ok covek(u tom fazonu) moze se naci lako...juce na rts 1 vucko izgovorio,sad je mguce da mu on da glasove da predje cenzus u Bg...videcemo

А где си то видео да се ја нервирам? Не знам чему људима служе нека измишљања...Ето ти на том кратко снимку да ли човек разумно говори...чим је неко разуман мени јесте ОК.
 
Druze u prvom postu se cudis sto te povezujem za radulovica u drugom ga vec relitavizujes sa objavom iz gostovanja na novom sadu....jako je razuman ako i drugi put udje u vladu sa AV,svaka mu cast...no videcemo
 
Па шта ти ту видиш чудно (што ја не видим). Повезао си мене са Радуловићем као да сам ја сваки дан у много порука водио кампању за Радуловића. Где је то, покажи ми да и ја видим.

Зато те питам што мене повезујеш са Радуловићем. А снимак сам поставио да видиш и ти (кратко траје, само око 2 минута) да човек има врло разумне ставове. Где је ту релативизација?

Ако уђе у владу...али АКО...и ако уђе у владу... шта то мене заболе.

Нашао сам ту вест, коју сам видео на телефону док сам пио кафу. Шта је ту нека похвала, не знам. Знам да је Саша Радуловић указао на неправилности приликом избора, али и код гласања за промену устава...остала опозиција (углавном „проевропска“ се правила мртва, а ни сада се нешто не потресају јер је неправилност - неправилност, без обзира што су ушли у народну скупштину...такви ће онда да уреде бољу државу, али на куровдан):

- Sad je u toku proveravanje po uzorku koji gospodin Radulović traži (koji se kao gospodin Šešelj ponašao odgovornije, a to će im se isplatiti jer ljudi umeju da cene principijelnost). Svi znaju da nije bilo krađe - kazao je Vučić.

ПС

Да не пишем нову поруку...

Да ли је ово разумно:

https://dostajebilo.rs/blog/2022/04...ka-vlasti-da-srbija-glasa-protiv-rusije-u-un/
 
Poslednja izmena:
Zorge.Ovaj nas je ispljuvao za sve pare kao i naš bratski odnos sa Rusijom.A i Srbija baš nije za EU.Voleo bih i trebalo bi da se raspiše referendum po pitanju ulaska u EU.Kad već nešto šuškaju o vanrednim parlamentarnim izborima.Izgleda da kolač nije podeljen kako treba.
Hvala,što si se potrudio da nam prevedeš.
 
Hvala za prevod Zorge i recima mog komsije Bece a lokalnog konzumenta piva ispred lokalne prodavnice:,,jebemgausta",onako,od srca od mene za gospodina sa videa. Nego,jel' popa osvestao vodicu?😁
 
Јесте. Једва сам га дочек'о после ручка, а да не задремам к'о бува на... ;)

Планир'о данас да заменим неку славину, фарбам неофарбани кукуруз и... ништа нисам урадио.
 
Poslednja izmena:
Ovaj nas je ispljuvao za sve pare kao i naš bratski odnos sa Rusijom.
Ма не само нас. У том дужем видеу, из кога који је овај исечак о Србији кога сам препричао, исто тако пљује по Мађарској, Немачкој и Француској јер ето, та екипа Зеленског не добија безрезервну подршку одатле и чак и долазе неке примедбе. Тај инфантилизам у резоновању код Украјинаца, чак и врха државе ће сигурно почети да изазива много негативних реакција и тамо где их сада подржавају.
 
Зорге, хвала за превод.
Само ми кажи да ли овај испрдак од муфљуза има неку тежину? Да ли неко њега узима за озбиљно? Нисам доктор али личи да је ф дијагноза. Таква мржња...
Е, да, свашта могу да кажу али да смо нацисти и фашисти е то већ не може да нам се пришије. Идиот не познаје историју а каже да су Срби фашисти. Па да, оће то.
 
Kako su uopšte došli u situaciju da budu " saterani u ćošak " ?
Zašto su svojevremeno dozvolili da deo njihove teritorije koji je toliko strateški važan postane nezavisna država ?
Ko je to potpisao , aminovao i odlučio ?
 
Само ми кажи да ли овај испрдак од муфљуза има неку тежину? Да ли неко њега узима за озбиљно? Нисам доктор али личи да је ф дијагноза. Таква мржња...
Е, да, свашта могу да кажу али да смо нацисти и фашисти е то већ не може да нам се пришије. Идиот не познаје историју а каже да су Срби фашисти. Па да, оће то.
Искрено, појма немам ко је тип, нити има ли какву тежину - видео сам га први пут када сам покренуо клип, али ми је код њега запало за око та мржња и шовинизам коју испољава без устручавања и уз одобравање у коментарима гледалаца. Ма може неко да ми својом причом иде низ длаку 100%, али кад видиш да "није у винкл", дистанцираћеш се од њега и држати га даље о себе. Али не и у Украјини и не само од када су Руси запуцали - то је тамо норма најмање деценију чак и у међу онима који нису нека друштвена маргина.

Jednog se plasim,a to je da sa tolikim pomaganjem u naoruzavanju ukraine da ce da sateraju ruse u cosak da ce na kraju biti bacena neka atomska bomba
Тај дотур само може да продужи рат и на жалост повећа број жртава на обе стране, али не и исход. Сатеривање Руса у ћошак иде тако "добро", да су у Украјини објавили трећи круг мобилизације, тј. зову и средовечну популацију. Да ме правилно разумеш - мобилишеш нове партије грађанства онда када ти понестаје првокласног контигента регрута, а људства треба.

Него, зашто сам сватио овде?

Читам да су јутрос примећени кинески транспортни авиони који слећу код нас.

Када нам Кинези испоручују онај ПВО систем ФК-3.
 
Jednog se plasim,a to je da sa tolikim pomaganjem u naoruzavanju ukraine da ce da sateraju ruse u cosak da ce na kraju biti bacena neka atomska bomba
Nisu to atomske bombe,kako se nama predstavlja (da jedna uništi celu državu).Pokušaću da nađem video gde se objašnjava,šta se u stvari dogodilo u Japanu.Ne znam da li sam ga postavljao.
To su,ugrubo da prenesem-nuklearne rakete koje su izuzetno precizne i u krugu od 500m sve tone ali bez posledica izlaskom iz tog kruga.
Tako da možeš mirnije da spavaš.Prazne puške se 2-ica boje.Tako je i sa nuklearnim naoružanjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh