Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па требаће мање рубаља за гас ако неко буде мењао доларе на међународном тржишту. Зато сад хоће да отворе рачуне у банкама у русији и плаћају по не знам којем курсу. Обично у ратном стању валута клизне доле због застоја привреде. Поред свих санкција које су скоро уведене рубља се држи.
Значи обе стране( русија и остатак света) знају нешто што ми остали не знамо.
 
Rublja se sada vraca na svoje bas zbog ovog nacina placanja gasa....pre rata bila oko 70$ a 81za evro
Otisla je na neverovatnih 140za dolar a cak 150za evro
sada se vraca na svoje-nije se ona uopste drzala
 
Па требаће мање рубаља за гас ако неко буде мењао доларе на међународном тржишту. Зато сад хоће да отворе рачуне у банкама у русији и плаћају по не знам којем курсу. Обично у ратном стању валута клизне доле због застоја привреде. Поред свих санкција које су скоро уведене рубља се држи.
Значи обе стране( русија и остатак света) знају нешто што ми остали не знамо.
Како мислиш да ће требати мање рубаља за гас? Мислиш да је то лоше за Русију?

Оно што углавном „не знамо“ су приче како ће Путина његови да отерају јер ће уништити привреду итд исл. Па се тако мисли да је Путин са својом екипом ушао у овај рат ето тако глупо...међутим, припреме су дуго трајале и на финансијском плану. Русија је годинама куповала злато доларима које је добијала за нафту и гас и налазила нова тржишта и враћали се дугови.

Сада морају укинути неке санкције јер немају где да купе рубље. И централна банка Русије је за то „надлежна“.
 
Дрсоле, ај да кажемо да у европи има одређени број рубаља. Те рубље ће морати да купе небитно за коју валуту. Али нове неће добити из русије. Барем ми тако знамо. Значи сви путеви пре или касније ће водити у москву.
Све ово изгледа на велику партију шаха и опет кажем не знамо ни пола приче о овој акцији.
Али нешто друго ме озбиљно брине. Већ смо апсолвирали да су ово руси годинама припремали и градили позадину са покретањем своје индустрије и пољопривреде. Е сад исто овакав напад али на исток је могао да изведе нато. То би био светски рат и по мени русија је осетила да се нешто спрема о њеној глави и ово је показивање силе шта би било кад би било.
 
Доловац, неће продавати рубљу, већ траже да се рачуни отворе у руским банкама и купују рубље по курсу који они одреде. А могу врло лако(а и мислим да ће тако бити) да траже валуте које нису долар и евро. Већ нешто друго као јуан или нека друга валута.
 
Доловац, неће продавати рубљу, већ траже да се рачуни отворе у руским банкама и купују рубље по курсу који они одреде. А могу врло лако(а и мислим да ће тако бити) да траже валуте које нису долар и евро. Већ нешто друго као јуан или нека друга валута.
Sto znaci da mogu i stampati kao sto i amer stampa ?!
 
Да, али колико сам разумео они баш и не желе да мењају рубљу за долар. Више им одговара евро. Руски спољни дуг а и девизне резерве су у еврима и злату. Нешто мало је доларима.
 
Дрсоле, ај да кажемо да у европи има одређени број рубаља. Те рубље ће морати да купе небитно за коју валуту. Али нове неће добити из русије. Барем ми тако знамо. Значи сви путеви пре или касније ће водити у москву.
Све ово изгледа на велику партију шаха и опет кажем не знамо ни пола приче о овој акцији.
Али нешто друго ме озбиљно брине. Већ смо апсолвирали да су ово руси годинама припремали и градили позадину са покретањем своје индустрије и пољопривреде. Е сад исто овакав напад али на исток је могао да изведе нато. То би био светски рат и по мени русија је осетила да се нешто спрема о њеној глави и ово је показивање силе шта би било кад би било.
Ако мислиш само да је опоравак привреде довољан, вараш се...увек се треба сетити речи Мајера Амшела Ротшилда: дајте ми да контролишем новац и није важно ко влада и какве законе доноси. Ако уздижеш привреду, а имаш стране агенте у држави који спроводе погубну монетарну политику, то се лако обезвреди „монетарном политиком“ (најлакшим видом пљачке). У Русији су се британски чивути инсталирали још од антируске револуције 1917-те и зато Русија деценијама има губитке поред силног богатства. Колико још има "спавача" Путин би требао знати (мада је то врло тешко - и Стаљина је отровао најближи сарадник).



Партија шаха је већ испробана када се „десило арапско пролеће“ (низ државних удара). Тада је група држава на челу са Либијом настојала да се одвоји од петродолара. Међу њима је и Иран и он спада у осовину зла због тога (покушајте на интернету наћи списак држава који су у овоме учествовали и није баш лако).

Тада је Либија растурена. Потом следи јак удар на Сирију, али Русија већа тада војно интервенише.

Како западни лудаци немају граница у својој похлепи, кренули су и на Русију, преко Украјине. Нису баш очекивали војни одговор. Да ли је Русија овим спречила јак светски сукоб, видећемо једног дана. НАТО и јесте кренуо, али преко својих пудлица. Сада су сигурни да ће попити нуклеарне ако намеравају војно да покоре Русију. То им је јасно речено и онда шире причу како је Путин лудак и тако то, а у ствари су они лудаци.

Занимљиво је слушати задриглог комуњару Чанка када каже да нико од другог светског рата није ни помислио да прети нуклеарним наоружањем у регионалним сукобима, осим Путина...при томе заборавља славног Дагласа Макартура који је хтео да мало „избемба“ Кину нуклеаркама. Али свака глобалистичка свиња може да скичи како му газде нареде...



ПС

Иначе рубљом плаћају гас „непријатељске државе“... за сада. Нафта иде за доларе (исто за сада).

А Руски спољни дуг је практично занемарљив...

Ако се не договоре о нормалном начину пословања, нагли преокрет који би се десио због лудила западних лихвара и водио ка потпуном урушавању петродолара би довео до светског рата (НЕ због Путина него западних зеленаша, лихвара и чивута). Зато Путин игра опрезно (мислим, неће правити "петрорубљу"...за сада :) ).
 
dakle danas biramo,izadjite i zaokruzite koga zelite pa da ovaj vise ne bude vlast posle 10godina

Realna slika izbora da citiram jednog profesora sa twitera:Niko ne moze reci da nema za koga da glasa. Ima i socijaldemokrata i liberala i zelenih i konzervativaca. Nikad vise zena na istaknutim mestima. Tu su i generali i profesori i paori. I bivsi i koji nikad nisu bili na vlasti. Politiski svedski sto. Ovaj put nije do opozicije.

oni koji su rodjeni na primer 90'te,32godine zivota-----SNS(SRS) i SPS vladaju 22godine--SPS clan vlade24+3godine podrzavao vladu Kostunice

najveci lazov u istoriji srbije a sto je najgore jos veci izdajica ove zemlje
 
Meni su svi isti i iskreno nema tu za koga da se glasa po meni.
Istina, Bosko sve lepo prica i svidja mi se njegova politika vezano za neke stvari ali tako smo slusali nekad i od ovih.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ko god da bude ili ostane ja ne verujem da ce raditi na tome da nama bude bolje vec ce se boriti za sopstvenu korist.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh