Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve to ide odavno u propast samo polako. Pre sa 20 kj si bio gazda a sad koliko ti treba da radis da mozes normalno od toga da zivis

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Pre se oralo sa fergusonom, pa se 20 kj oralo skoro 20 dana. Danas se ore sa 3-6 brazdi, pa se shodno tome i ostalo menja, mnogo veći zahtevi tj finansijski izdaci, pa se samim povećava potreba za više površina.
 
Sve to ide odavno u propast samo polako. Pre sa 20 kj si bio gazda a sad koliko ti treba da radis da mozes normalno od toga da zivis

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ali su onda svi držali krave,svinje,ovce,živinu a sad svi beže od toga i tek po neki drže za sebe..Samo treba uvesti-jedno grlo 1ha i da vidiš kakav bi zaokret bio u poljoprivredi.
 
Eh,pa di si nasao pandure da pitas,koliko puta sretnem kolima pandure jos nisam primetio da neki vozi kola a neprica na telefon a vako cim im treba malo za kafanu pa zautavljaju i zajebava za telefon

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja lično nisam nikad ratare krivio.Samo nas stočare te cene izbacuju iz igre.Nije tu samo kukuruz u pitanju.Mleko je kvarljiva roba i mogu da nas vozaju kako hoće.Jadno je što nema neke sredine.Neće ovakva cena biti uvek.Doći će i kada će cena biti ispod svih kriterijuma.Pa nije Ukrajina merilo cena žitarica.Bilo je i kada je kod njih rod podbacio pa nije propao svet.Uvek negde rodi.Onda da sednemo i popričamo o isplativosti.I mi stočari se bavimo ratarskom proizvodnjom.Šta će se desiti kad cena kukuruza padne a nemaš kome u državi da ga prodaš a izvoza nema.Nakon stočara,malih,na red dolaze mali ratari.
Ti to staa bi bilo kad bi bilo...
Isus je rekao:"NE trudite se da date odgovor na svako pitanje jer mnoga pitanja su krivo postavljena"
TI sada mozes pred mene da postavis pitanje I izazov pred kojim bi se i Supermen uplasio...
Ako dodje do toga onda kako sam zatreo I ugasio stocarstvo tako cu I ratarstvo...
Boljee dzaba da sedim nego dzaba da radim.
Za hleba I sebe cu uvek da imam.
 
Pišu portali odobren izvoz u Italiju po ranije zaključenim ugovorima pre zabrane, baš me zanima ko i po koim uslovim (cenama) može da izvozi
 
Treba samo da nađe nekog insajdera u ministarsvu trgovine došapne neki podatak i eto lepe priče.
 
Bogami, za pojas smo se već nekako navikli i većina se pridržava te obaveze ali za telefon, mislim da 95% ljudi priča li priča tokom vožnje, čak i poruke kucaju.
 
Ti to staa bi bilo kad bi bilo...
Isus je rekao:"NE trudite se da date odgovor na svako pitanje jer mnoga pitanja su krivo postavljena"
TI sada mozes pred mene da postavis pitanje I izazov pred kojim bi se i Supermen uplasio...
Ako dodje do toga onda kako sam zatreo I ugasio stocarstvo tako cu I ratarstvo...
Boljee dzaba da sedim nego dzaba da radim.
Za hleba I sebe cu uvek da imam.
To će da bude a ne šta bi bilo kad bi bilo.Ko preživi pričaće.
 
@grabik
ne znas stanje u srbiji pa ne pisi bzv....bez Nisa mi nemamo naftu,nekih 65-70% nam je trziste preko nisa da budem precizniji snabdevanje
ako budemo pali na 30% nabavke tako reci pisi propalo
mada resice se to nekako jos sve do maja jer i VI kukate-citaj JANAF jer cete izgubiti ogromne pare
ko zeli da nastavi da se predje u temu cene goriva
a i vi momci iznad da li ce se sejati ili ne nije ovo ta tema
Ako mislis da ce janaf isporucivat naftu Nisu iz razloga da ne stvori gubitak onda se grdno varas. Janaf ce samo onda isporucivati ako Hrvatska dobije blagoslov od presvete Europe (kao i sto Europa trazi blagoslov od Amera jel smije sta napraviti) za dostavu nafte Nisu. E sad ako se proda Ruski dio dal ce i onda bit problema to neznam, znam samo da cemo svi komplet bit u govnima ako ova kisa ne padne u dogledno vrijeme a onda ce nas jos i ovakve situacije koje najvise Amerima (donekle Kinezu) odgovaraju dotuci.
 
Pa to sam i rekao...vi kukate jer gubite novac a ako vam evropa ne dozvoli opet mozete samo da kukate,ma rusi nece sigurno nama prodati nazad ali neki sporazum sa EU ce biti....slazem se i za kisu...ne slazem se da amerima ovo pogoduje al to je druga tema
 
Pa to sam i rekao...vi kukate jer gubite novac a ako vam evropa ne dozvoli opet mozete samo da kukate,ma rusi nece sigurno nama prodati nazad ali neki sporazum sa EU ce biti....slazem se i za kisu...ne slazem se da amerima ovo pogoduje al to je druga tema
Ma Amerima ovo pase ko budali samar, dugorocno ako ostanu sankcije a ostat ce, Rusiji roka bdp bar 40 % otpocetka rata pa do tog istog razdoblja nagodinu, nece biti ulaganja u vojsku kao i prije itd. Dugprocno su Ameri s ovim na dobitku gledano po pitanju Rusa. A o prodaji hrane te energenata da ne pricamo kao i umjetnog gnojiva. Plus slabe sa ovim potezom europu, koja ce onda bit jos vise poslusnija prema Ameru. Kinez dobiva jer moze kupovat jeftino po Rusiji sto bude uspio. No gubi jer ce Europa dugorocno isto biti financijski slabija pa ce manju kolicinu robe u nekoliko % kupovat od Kineza.
A za janaf ne kukam, ista banda politicara jr na vlasti kao i kod vas pa me zabole sto ce vlasnici janafa manje novca ili nista novca u dzep staviti.
Realno Vucic mora popustiti Europi ako zeli ovo sa naftom rjesiti e sad do koje mjere neznam.
Uglavnom rat i ove sankcije nece obicnom narodu nista dobro donjeti, nego nekoj truloj eliti kao i uvijek...
 
@fendt515c da ne gusimo tamo temu

danas je izjavio ministar finansija indije da su poceli kupovati naftu od rusa po rubljama i rupijima-izbacen dolar i evro(cak se i britanci oglasili da eto postuju odluku da Indija kupuje naftu od rusa,razlog mislim da ti je jasan)
takodje centralna banka Irana je objavila da je spremna da trguje sa rusima u rubljama i rijalima
Banka Vatikana je prva koji platila u rubljama jos 28marta da se ne smrzne Papa
USA dnevno pusta milion barela nafte na dan,nikada u istoriji ovoliko
Evropa tj. mi najvise gubimo
Kinezima nit smrdi nit mirise
 
Eh,pa di si nasao pandure da pitas,koliko puta sretnem kolima pandure jos nisam primetio da neki vozi kola a neprica na telefon a vako cim im treba malo za kafanu pa zautavljaju i zajebava za telefon

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Pa da ne bude da čuče u nekom žbunu :D

Mada posle i lokalac iz Zrenjanina kaže da može da se prodje dok neko ne naidje u susret,fali deo mosta i možeš da upadneš u Tamiš :D
 
Ја имам фрасове од тог моста и кад је био цео. То бре да ти међ' шине упадне свака гума ужа од 205!

И шта је на крају било - ишао си преко Идвора и Фаркаждина?
 
Tako je na Idvor i Farkaždin,uvek me interesovalo kako izgleda Farkaždin :D Koliko me sećanje služi nije ništa duži put,ali nekako sam uvek iz pravca Pančeva išao na Orlovat.

Doduše davno je bilo,kad smo nekim letnjim putem izašli tamo blizu Kleka,al tad nisam ja vozio i davno je bilo da setim puta.Znam samo da sam bio zabrinut kad smo izbili u ribnjak u Sutjesci,vedra letnja noć a okolo samo voda :D
 
Ех, Фаркаждин... Колико сам само времена својих тинејџерских дана провео по... угоститељским објектима конкретног места.

Мени се тај пут којим ти идеш баш не допада јер је сав некако окруњен, посебно деоница од Уздина до Орловата. У ствари, сећам се да сам пре деценију и по набијао радне сате на новом трактору и правио кругове по околини, па једном направио круг да сам дошао до Ечке, па за Орловат и на крају до Ковачице и даље "мојом" трасом до куће. Тада ми се није допала ни деоница од Ечке до Орловата. И генерално, за мене који не знам да ходам по неравном терену, има превише кривина, водених површина и одступања од равничарског терена. :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh