Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@fendt515c da ne gusimo tamo temu

danas je izjavio ministar finansija indije da su poceli kupovati naftu od rusa po rubljama i rupijima-izbacen dolar i evro(cak se i britanci oglasili da eto postuju odluku da Indija kupuje naftu od rusa,razlog mislim da ti je jasan)
takodje centralna banka Irana je objavila da je spremna da trguje sa rusima u rubljama i rijalima
Banka Vatikana je prva koji platila u rubljama jos 28marta da se ne smrzne Papa
USA dnevno pusta milion barela nafte na dan,nikada u istoriji ovoliko
Evropa tj. mi najvise gubimo
Kinezima nit smrdi nit mirise
Mozemo tu pisati nije bed. Ma da pametan narod, a ovi iz eu bit ce im stiska kad im Putin zavrne pipu jer se inate.
 
Ех, Фаркаждин... Колико сам само времена својих тинејџерских дана провео по... угоститељским објектима конкретног места.

Мени се тај пут којим ти идеш баш не допада јер је сав некако окруњен, посебно деоница од Уздина до Орловата. У ствари, сећам се да сам пре деценију и по набијао радне сате на новом трактору и правио кругове по околини, па једном направио круг да сам дошао до Ечке, па за Орловат и на крају до Ковачице и даље "мојом" трасом до куће. Тада ми се није допала ни деоница од Ечке до Орловата. И генерално, за мене који не знам да ходам по неравном терену, има превише кривина, водених површина и одступања од равничарског терена. :)
Navikao tako još od 90ih kad smo često išli za Rumuniju.

A i 99 jedinica bila raspoređena od Vojke do Jabuke pa sam i tad vršljao tuda :D
 
Naletim na clanak pa nemogu da verujem sta pisu, tako ljudi u gradu kad to citaju stvarno misle da na selu med i mleko
3ae82f11830b84331d7d5d4d81ef3475.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ово није написано за произвођаче него за потрошаче. Не наводи се вредност у новцу него повећање у процентима.
Значи поскупљење у најави.
 
po ko zna koji put
kao prvo---jedina bitna stavka je izlaznost,ukoliko bude blize i preko 60% on nece postati predsednik posle prvog kruga i usledice drugi krug sa kandidatom koji imao najvise glasova iza njega....na napramentarnim ga nazalsot ovog trenutka necemo moci skinuti ali glas za opoziciju(pisao sam vec miliom puta ko su) u skupstini menja stanje jer mi prakticno skupstinu ni nemamo jer opozicije ni nema u skupstini,opet veca izlaznost sigurno smanjuje broj posl. mandata SNS-u(gde su sada cak i sa vecinom bez SPS-a)tada raste ucenjivacka moc SPS-a jer ce zavisiti od njih
kao drugo---ukoliko on posle drugog kruga ne bude predsednik,to je kraj SNS-a i njihove vladavine,razlog mislim da vam je jasan jer i ovako je lud a ako izgubi izbore kosulja odredjene vrste mu ne gine
ovo je samo ukratno i najbitnije da kako zvalonja kaze--Narod razume-- samu sustinu glasanja sutra
 
po ko zna koji put
kao prvo---jedina bitna stavka je izlaznost,ukoliko bude blize i preko 60% on nece postati predsednik posle prvog kruga i usledice drugi krug sa kandidatom koji imao najvise glasova iza njega....na napramentarnim ga nazalsot ovog trenutka necemo moci skinuti ali glas za opoziciju(pisao sam vec miliom puta ko su) u skupstini menja stanje jer mi prakticno skupstinu ni nemamo jer opozicije ni nema u skupstini,opet veca izlaznost sigurno smanjuje broj posl. mandata SNS-u(gde su sada cak i sa vecinom bez SPS-a)tada raste ucenjivacka moc SPS-a jer ce zavisiti od njih
kao drugo---ukoliko on posle drugog kruga ne bude predsednik,to je kraj SNS-a i njihove vladavine,razlog mislim da vam je jasan jer i ovako je lud a ako izgubi izbore kosulja odredjene vrste mu ne gine
ovo je samo ukratno i najbitnije da kako zvalonja kaze--Narod razume-- samu sustinu glasanja sutra
Sve je to tako al koliko ljudi se proda za sendvic a sta mislis koliko pendzionera kad dobilo 20000din pa neki po 100e. Moji roditelji hepi jer kupili par kubika drva za sledecu sezonu pa pricaju pa ovaj vusko nije los a drugacije su pricali pre tih 20000 a sta mislis da su moji jedini?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
pa nigde ja nisam napisao da se ljudi ne prodaju itd
on ima najvise glasova,sto zbog naprimer ucena,tih 20000,100e,posla a realno neki ljudi ga stvarno vole...sustina je da ne pobedi u prvom krugu
a to da u jednoj kuci tj porodici mladji govore jedno a stariji drugo to iskreno ne razumem
 
Premijer Poljske danas:
Sankcije uvedene Rusiji ne funkcionisu o cemu svedoci i jacanje rublje...

Letonija:
Od danas nemamo ruski gas

Nemacka
Predsednik sindikata hemijskih radnika IG BCE, Vasiliadis, je rekao da je oko 250K radnika u hemijskoj industriji u Nemackoj u opasnosti da izgubi posao sledece nedelje. IG BCE ima oko 600K clanova.
BASF najavljuje otpustanje 40K radnika ukoliko se ruski gas uskoro ne vrati

hahaha dobro jutro rodjaci
udarili sankcije koje vise stete njima nego onom kome su upucene
 
И то сам приметио да спомињу страни економисти за курс долар рубља. 1 $ око 90 рубаља. А био је у једном тренутку око 140 рубаља. Превелика осцилација.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh