Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tacno je da se ne vodi rat na celoj teritoriji, ali se zato vodi bas tamo gde su velike povrsine odnosno najveca zitnica. I u tim krajevima jeste pakao. Tacno je da smo mi 99 sejali. Ali kod nas nisu gadjali njive i nije bio ovakav rat kao tamo. Nas su gadjali iz vazduha a ovde idu tenkovi artiljerija gadja svuda. Sigurno ovo nije isto kao kod nas. Naravno da mi se ne svidja ni jedno ni drugo. Mrzim da cujem da bilo gde u svetu izbije neki sukob. I jeste problem za nas ako zaustave naftovod. Necemo imati odakle da dovezemo. Staje sve ali ne samo kod nas stace sve u celoj Evropi. Ne bih voleo to da se desi i nisam sretan sto cene zitarica ovoliko rastu kao i cene repromaterijala. Ali zna se ko je kriv za sve ovo u celom svetu.
 
Rastu cene svega.Mislim da se još drže pod ručnom.A posle izbora neka nam je Bog u pomoći.Mislim da je ovo namerno izazvana kriza (ekonomska ),zahvaljujući koroni a sada i ratu u Ukrajini.Cena veštaka je skočila pre početka rata; cena nafte baš i nije bila niska da bi sad cene drastično skakale.I kad je cena barela pala poprilično,kod nas cena goriva pala za 0,26 dinara.Sada nam dolazi na naplatu cirkuskoh karata za ove 2 godine.A kriza u Ukrajini nam samo služi da se tenzije održavaju.Ali da balon vode od 6l bude 150 din,baš i nema neku ekonomsku pokrivenost.
 
Neke mlekare toliko placaju 6l mleka 🤔 Jel se setio neko da pitao ove kriminalce kako to da je sve zivo skocilo samo cena mleka nema izgleda da prati rast inputa?!! Naj verovatnije da je ovo jedini proizvod koji je zapusten u ovom haosu cena! Dal je to moguce "bem mu pepo njegov"
 
Слажем се, али због чувања социјалног мира неће дати скок цена хране. На ову цену кукуруза која се предвиђа, цене прерађених производа од меса и млека треба да поскупе 100+%. А да ли ће бити тако?
 
Ali uvek ce biti mesa koje pa standardu eu nije za koriscenje,e tu onda nasi ulecu i kupuju i uvoze

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Долази време кад ће се Млеко тражити и неће питати шта кошта... неће моћи да се увезе јер га неће бити,као и меса.
U Srbiji sa ovakvim razmišljanjem-NIKAD.Mladi roditelji se pre opredeljuju za LIDL nego za domaće mleko.A da ne pričamo o glupostima da mleko nije zdravo,holesterol,laktoza...A da ne spominjem poskupljenje mleka-što je kolega Dragan napisao,jedina namirnica koja ne poskupljuje.Do pre par meseci smo dobijali 24 din.Sad je 29 ali je kukuruz otišao gore.Ne znam ko će od manjih proizvođača ostati u igri za godinu dana.Da ih zanima,preduzeli bi korake.Ovako mi teško možemo da izguramo jer smo u debelom minusu.
 
И ко се бавио Матићу а ја јесам Бога ми знам шта је Имлек и екипа,соматске ћелије,бактерије,матичење и море уплатница...Ону Верицу из Хртковаца сам избацио из авлије.
 
Олош један не виђена неправда према људима који се баве тим...одосмо ван теме и код нас Кукуруз са лагера 32 дин.
Prijatelju sta se cudisss Kaaoo da je too OD jucee?? Taa nepravdaa trajje jos od kada jaaa znamm za sebe aa imam 41 godinu....
A kada uzmes da citass malo o davno proslim vremenima vidis da je taa nepravdaa bila oduvekk,seti se samo pesme Alekse Santica "o klasje moje" napisanu pre vise od 100 godina...,on je rodjen 1868 godine,a umro 1924
Seljak je oduvek bio unizen,podcenjenn,omalovazen...
Zato sam ja zatrooo svu stoku pre 10 godina,Ali eto Ni sa ratarstvom nije nesto mnogo bolja situacija , etoo sada cim mozemo da zaradimo na kukuruzu da pokrijemo visoke cene vestackog djubriva I goriva it'd Oni zabranili izvoz...Vidim kako stocari kukaju na nass ratare,a ne videee pravog krivca, stocarima uvoze mleko u prahu I meso koga vise nece u EU jer je zaledjeno vise od 6 meseci ,oni tamo imaju u EU subvencije po 5-6 puta vece od vas I KaKoo onda vi da budetee konkurentni sa njima...???
Sve u svemu zakljucak je daaa ovuu vlast uopste NE interesuje seljak I da ga ne vidi Ni sa dvogledomm...
Citam sinoc da odobrili vec ugovorene kolicine izvoz kukuruza I psenice za Italiju...
U Jagodini kod Zice cena kukuruza na veliko 30 din do 17 vlage,
Cenu za 14-15 vlage nemaa ,opett foraaa da se zaljebe seljak I uzme mu SE stoo jeftinijee....
 
Мустанг ти мора да си реинкарнација члана Морнар. Брате пише нормално шта ту развлачиш слова. А, што се туче сточарства и млекарства одавно је ту велико сра,ње иде се на тотално уништење малих сточара и млекара зарад увозничког лобија. Млека ће бити али прерађено у праху и квалитет нико неће ни гледати јер ће бити дај шта даш.
 
Мустанг ти мора да си реинкарнација члана Морнар. Брате пише нормално шта ту развлачиш слова. А, што се туче сточарства и млекарства одавно је ту велико сра,ње иде се на тотално уништење малих сточара и млекара зарад увозничког лобија. Млека ће бити али прерађено у праху и квалитет нико неће ни гледати јер ће бити дај шта даш.
Razvlacenje slova je da bi naglasio,jer kada bi pisao velikim slovima bilo bi da vicem..
Nemoj tebi to da smeta sto ja razvlacim,nego neka ti smeta krivac koji Nas je doveo do ovog stanja I koji Nas ne vidi sem kad treba da bam se uzme I drzi socijalni mir
 
Ne idu uvoz mleka i mesa baš tako lako kao pre jer su cene tamo dosta skočile.Naše mlekare love u mutnom, neke plaćaju osnovnu cenu od 45 i više rsd za litar a neke ne mrdaju od 29 rsd.Imlek je svima zapržio čorbu jer ga spremaju za prodaju pa da ga potencijalnom kupcu prikažu kao uspešnu firmu a na dnevnom nivou im fali 60.000 litara sirovog mleka...Ima još dosta stvari o kojima može da se diskutuje ali nije tema za to.
 
Ja lično nisam nikad ratare krivio.Samo nas stočare te cene izbacuju iz igre.Nije tu samo kukuruz u pitanju.Mleko je kvarljiva roba i mogu da nas vozaju kako hoće.Jadno je što nema neke sredine.Neće ovakva cena biti uvek.Doći će i kada će cena biti ispod svih kriterijuma.Pa nije Ukrajina merilo cena žitarica.Bilo je i kada je kod njih rod podbacio pa nije propao svet.Uvek negde rodi.Onda da sednemo i popričamo o isplativosti.I mi stočari se bavimo ratarskom proizvodnjom.Šta će se desiti kad cena kukuruza padne a nemaš kome u državi da ga prodaš a izvoza nema.Nakon stočara,malih,na red dolaze mali ratari.
 
Ja lično nisam nikad ratare krivio.Samo nas stočare te cene izbacuju iz igre.Nije tu samo kukuruz u pitanju.Mleko je kvarljiva roba i mogu da nas vozaju kako hoće.Jadno je što nema neke sredine.Neće ovakva cena biti uvek.Doći će i kada će cena biti ispod svih kriterijuma.Pa nije Ukrajina merilo cena žitarica.Bilo je i kada je kod njih rod podbacio pa nije propao svet.Uvek negde rodi.Onda da sednemo i popričamo o isplativosti.I mi stočari se bavimo ratarskom proizvodnjom.Šta će se desiti kad cena kukuruza padne a nemaš kome u državi da ga prodaš a izvoza nema.Nakon stočara,malih,na red dolaze mali ratari.
Sve to ide odavno u propast samo polako. Pre sa 20 kj si bio gazda a sad koliko ti treba da radis da mozes normalno od toga da zivis

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh