Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Наравно када стигну казне онда ће у протесте.

Није дозвољено мењати намену ако је земљиште добијено као пашњак па још са одређеним јасним уговором. Значи, крши и одредбе уговора и закон који забрањује да се пашњаку промени намена без сагласности министарства.

И свакако да би требало наплатити и казне за претходне године ако се докаже да су кршили све споразуме и закон, а не само за претходну годину.

У том смислу је и изјава то вд директора, само што он то можда није јасно саопштио. Вероватно је реч о пашњацима (некима се не може променити намена ни под разно) и вишегодишњим културама (луцерка нпр.) и то је говорио у смислу сточарских култура (нисам гледао емисију и претпостављам) односно да се не смеју засејавати једногодишње културе.
 
Ko su vam kupci tih kukuruza na dzak i dan danas? mislim cime se bave ti ljudi jesu li golubari,gajenje zeceva i te fore???
 
Pa mi je mozda necemo ni imati jer ako ovo ne stane do negde maja,mi necemo imati naftu jer ce nam Jadranski naftovod obustaviti nabavku iste tj Nisu a gasprom(rusi) su vecinski vlasnici(zbog sankcija rusima),tada prestaje sa radom raf pancevo...petrohemija takodje prestaje jer nece imati primarnog benzina...rok je 15 maj...pa bi mi sad trejali da otkupimo 10% akcija nisa da bi postali vecinski vlasnici i ne bi potpali u sankcije...bice tu jos tragikomedije
 
Мислиш на затворени мост код Орловата? Колико чујем од пријатеља оданде, путнички аутомобили пролазе, али ако желиш да будеш сигуран, можеш мало да промениш путању: на излазу из Ковачице, уместо да наставиш право за Уздин, Томашевац, Орловат, Ечка и Зрењанин, ти скренеш лево за Идвор, Фаркаждин, излазак на пут БГ-ЗР код Перлеза, Стајићево, Ечка, Зрењанин. Та траса јесте нешто мало дужа, али ми се чини да је пут бољи.
 
Ja sam i ranije pisao ovde da ako se ovo u Ukrajni nastavi i u aprilu (mada nije isključeno da bude i u maju) tek onda će cena biti enormno visoka svih proizvoda. U Ukrajni neće moći da poseju ništa, za prihranu pšenice su već okasnili, a Rusi neće dati izvoz. Djubriva na tržištu nema i tek ga neće biti. Dakle cene i na jesen će ići u nebesa a sigurno je i jako neizvesna jesena setva (djubrenje). Moja neka prognoza je da će ovakvo ludilo sa cenama biti do kraja 2023 godine.
Ali možda se mnogi ovde sećaju kada su kod nas neki silni analitičari objašnjavali zašto je kod nas mala otkupna cena npr pšenice i kukuruza. Bombardovali su nas podacima da su svetske zalihe ove dve kulture na stogodišnjem maksimumu. Pa gde ode tolika roba za ovih par godina? Kao da ništa nije sejano između. A sada pišu da nema nigde zaliha.
Kako nece posejati? Pa nije to rat na celoj teritoriji i nije totani rat.
Jel mi nismo posejali 1999 ?
Posejace sigurno, sejalo se se i za vreme WW2. Mora privreda da radi, to je osnovno pravilo u svakom sistemu.
 
Па кажем ти - у четвртак сам у Зрењанину срео жену свог пријатеља. Питао сам је за мост и рече ми да путнички пролазе, а остале категорије не. Какогод, ти када од правца Панчева дођеш до Ковачице и прођеш семафор у центру и НИС-ову пумпу, пар стотина метара даље, имаш одвајање лево са све путоказом на коме пише Идвор или тако нешто. Само цепаш путем док не изађеш на укључење на пут БГ-ЗР, видиш путоказ за Зрењанин десно и тамо си за мало мање од по сата.
 
Pa mi je mozda necemo ni imati jer ako ovo ne stane do negde maja,mi necemo imati naftu jer ce nam Jadranski naftovod obustaviti nabavku iste tj Nisu a gasprom(rusi) su vecinski vlasnici(zbog sankcija rusima),tada prestaje sa radom raf pancevo...petrohemija takodje prestaje jer nece imati primarnog benzina...rok je 15 maj...pa bi mi sad trejali da otkupimo 10% akcija nisa da bi postali vecinski vlasnici i ne bi potpali u sankcije...bice tu jos tragikomedije
Sto ne znaci da nece imati sirovu naftu vec samo da je transport kopnenim putem skuplji od naftovoda.
Sada se odlucuje da li ce plin uopste teci , Putin hoce rublje , EU odbija , ako rusi zatvore plin za EU , zatvoreno je i za neke ne EU zemlje kao dobijaju preko teritorije EU.
 
Nije uopšte pitanje da li će se sejati i žnjeti već ko će prodavati robu. U jeku rata 91 učestvovao sam u transportu novih jon dirova iz Makedonije za PIK BELJE u B.Manasatiru.Arkanovi su nas zajebavali ceo dan na Erdutu jer nikad nisu videli to što smo prevozili pa smo kao sumnjivi.U Belju su rekli da su morali jonike jer njih imaju od ranije a zemlju moraju orati.Jedan dan idu na bent(položaj/drugi dan na oranje.U Ukrajini je situacija puno bolja i cene nisu podigli ni Rusija ni Ukrajina nego pohlepne demokrate pljačkaju svoje stanovnike.
 
@grabik
ne znas stanje u srbiji pa ne pisi bzv....bez Nisa mi nemamo naftu,nekih 65-70% nam je trziste preko nisa da budem precizniji snabdevanje
ako budemo pali na 30% nabavke tako reci pisi propalo
mada resice se to nekako jos sve do maja jer i VI kukate-citaj JANAF jer cete izgubiti ogromne pare
ko zeli da nastavi da se predje u temu cene goriva
a i vi momci iznad da li ce se sejati ili ne nije ovo ta tema
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh