Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zapad propao, sta bi jos i trosili nesto na njih :haha: , znam da si obavjesten, jel slijecu ruski azilanti na aerodrom N.T.
 
Ко има времена да одгледа стрим са Скотом Ритером пензинисаним обавештајцем маринаца и инспектором УН за наоружање о Украјини.

Између осталог каже да се у Украјини бори око 200 'иљада Руса против око укупно 600 'иљада украјинских војника, резервиста, фолксштурма и осталих наоружаних неформалних група.

'Ебо матер оном лектору који у руским војним уџбеницима није прецизирао да за успех у наступању однос треба да буде најмање 3 према 1, ал' за страну која наступа, а не обрнуто.

 
Треба погледати мапу сукоба. Очигледно их сабијају на запад. Вероватно ће ићи до одређене линије и укопавање.
Украјина је велика и увек ће бити екстремиста поготово кад распарчају украјину као што неке мапе показују. Велики део равнице, индустрија и рудници остадоше на истоку.
И опет нико не дира гасовод.
 
Vd direktora uprave za agrarna plaćanja kaže u Brazdama biljne kulture i stočarske kulture. Da li neko zna koja je razlika između biljnih i stočarskih kultura?
 
Stočarske kulture su one koje se koriste za stočnu hranu.
Suncokret ne spada tu.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Meni je dosta konfuzno delovala njegova priča, i prvi put čujem podelu na biljne i stočarske kulture. Rekoh, ajde da pitam, možda sam nešto prespavao pa nisam u toku.
 
То је нова подела по болоњској декларацији, учи се на факултету...
Него причао ми је један заштитар била је једна идеја да се уведу региони од интереса( не сећам се тачне дефиниције) где би била заступљена две или три културе. То би зависило од фактора као што је квалитет земљишта, наводњавање и још неке ситнице.
Углавном нешто као код американаца где имате кукурузни појас и махунарке.
Према томе би требало да се донесе стратегија производње у наредних Х година, да не би извисили за нешто.
 
Meni je dosta konfuzno delovala njegova priča, i prvi put čujem podelu na biljne i stočarske kulture. Rekoh, ajde da pitam, možda sam nešto prespavao pa nisam u toku.
Ma to ne postoji. Sve su biljne jer su biljke, neka sledeća podela je na industrijske i stočne. Što vi ljudi gledate te budale iz srbske naprdne sekte , hoćete samo da se nervirate?
 
Pre oko dve godine su stočari iz Kikinde dobili dopis da je zabranjeno sejanje industrijskih kultura na njivama koje su dobijene na pravo prečeg zakupa pod pretnjom pasivnog statusa i kazne...
Nisam čuo da je neko kažnjen a suncokret se i dalje seje masovno...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh