Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Интересантна је ова ствар са овим протестом... Људи у том крају су толико инертни и незаинтересовани и веома их је тешко натерати на ''побуну''. У прилог томе је и да се на све стране у Хомољу планирају рудници а они ћуте.
Или их је неко пробудио или су изгледа почели да се буде...
У сваком случају завређују подршку...

https://urbancityradio.org/poljopri...8VZir54j8WyVkRT4lsjnszCQ_VtFuj5pyfWIHFpEfiYlc
 
A sto ti izjednacavas Pozarevac i homolje, to ti je kao kad bi poredio **greška i oko, de smo mi a de je homolje, blize nam je Smederevo nego homolje
 
Treba da se ograniči cijena u svemu.....sisama se 20 godina.kod iste frizerske i prosle godine bilo 5 maraka da bi pri kraj godine digla na 6...Ja neki dan kad je osisala.kaze..mi poskupilo na 8 marki...nevjerujem da cu vise tu navratit
 
Treba da se ograniči cijena u svemu.....sisama se 20 godina.kod iste frizerske i prosle godine bilo 5 maraka da bi pri kraj godine digla na 6...Ja neki dan kad je osisala.kaze..mi poskupilo na 8 marki...nevjerujem da cu vise tu navratit
Onda dobijes nestasice...
Krivci su centralne banke EU i SAD sto stampaju pare bez pokrica, a ne radnjice koje moraju da podizu cene da bi opstali jer im cene svih ulaznih sirovina rastu u nebesa.
 
To me podsjeti na onu foru sa upaljačem. Onaj sa magnetom što baca iskru visokog napona.
Kad se više učesnika drži za ruku pa neko iskrom udari onog prvog. Njemu ništa ali zato onaj na kraju dobije stujni udar.
Tako i banke. Stalno nešto muljaju a obični ljudi dobiju udar.
 
Ma ima tu druze i lopovluka...sve poskupilo pa da prati trend....nista ja nju nisam kostao vise nego pre...ovi Preveliki skokovi cijena samo koriste crnoj ekonomiji
 
Nisi je ti kostao vise ali je vise kosta alat, kirija, struja, potrosni materijal, prevoz da dodje do posla......
 
Nisi je ti kostao vise ali je vise kosta alat, kirija, struja, potrosni materijal, prevoz da dodje do posla......
Ovo je trend...poskupljenja....najviše me sisa 5 minuta...4 Evra..stvar je u tom da ona trenutno moze udarit po dzepu misterije....Moja litra mlijeka je 80 feninga...meni nije poskupilo gorivo.dubrivo.sjeme.struja i da ne nabrajam
 
Jebiga nisu svu u takvoj situaciji da mogu sami da odrede cenu za svoj rad i isvoju robu
 
590b467bfcd8eb4c018b4fe8
 
A kolko je kosta zivot ? Ima i ona da plati struju, vodu, da kupi hranu. A sve je to poskupelo.
Ako joj je cena visa od realne neka druga komsinica ce to videti i poceti da sisa za manje da joj preotme posao.

Problem sa inflacijom je sto to nije trenutni postupak. Vec ide kao talas. Gvozdje, nafta, sirovine poskupele prvo, a mleko i rad ce poslednje. E neki se ovajde od tog poskupljenja prvi, na trosak onih koji su poslednji u lancu i na trosak onih koji imaju ustedjevinu koja je obezvredjena.

Uostalom pogledajte grafik, kolicina USD u opticaju povecana za 30% za manje od 2 godine.
https://fred.stlouisfed.org/series/M2SL
Slicna situacija je i sa evropskom centralnom bankom
Takvo povecanje se u relativno normalnim uslovima desava za ne manje od 6-7 godina. Pa naravno da je trziste poludelo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh