Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Momo igra pametno_On pecne pa ode.onda pecne s druge strane pa bež.Kad dobije nezgodno pitanje-diplomatski ne odgovara.
Kakav je sada stav većinskog naroda u Srbiji nakon razlićitih informacija ( mislim na sve građane).Ne podržavamo upad Rusa (podržavamo integritet svake zemlje),ne uvodimo Rusiji sankcije a glasali smo za rezoluciju SB UN.Pred izbore je jedan deo glasača,sigurno zbunjen.Kao da ga Momo savetuje.
 
Ja se najčešće ne slažem sa većinom oko politike i pogleda i ovde , al poštujem većinu kako odluči , tako i na ovom forumu vidim da većinu nervira drukčije mišljenje pa neću više pisati ništa da ne ometam , nastavite .
 
Mislio sam da necu nikada ovo reci/napisati ali trenutna spoljna politika koju nasa administracija vodi (ako je verovati medijima) je dobra spram uslova i situacije. Unutrasnja politika je vec kokosinjac teski (ali to nije tem). Ipak je za komsiluk vise upaljena stolica nego nama a to se i da videti ako citamo izjave predstavnika vlasti iz komsiluka.
 
Ja se najčešće ne slažem sa većinom oko politike i pogleda i ovde , al poštujem većinu kako odluči , tako i na ovom forumu vidim da većinu nervira drukčije mišljenje pa neću više pisati ništa da ne ometam , nastavite .
Ja sam Momo samo izneo moje mišljenje bez ikakve loše namere ako si se zbog mene naljutio..Meni ne smeta tvoje mišljenje nikad,dok smo u korektnim odnosima i kulturnim dijalogom.Nećeš se ti dugo ljutiti.
 
Ja se najčešće ne slažem sa većinom oko politike i pogleda i ovde , al poštujem većinu kako odluči , tako i na ovom forumu vidim da većinu nervira drukčije mišljenje pa neću više pisati ništa da ne ometam , nastavite .
Bili bi ti neopisivo zahvalni, ne radi tebe nego radi unutrašnjeg mira svih ostalih kojima ides na zivce neopisivo. Budi covjek i razbij ruter zidarskim cekicem da se svi smirimo.
 
Bili bi ti neopisivo zahvalni, ne radi tebe nego radi unutrašnjeg mira svih ostalih kojima ides na zivce neopisivo.
Дај престани са тиме! Са таквим ставом исти си к'о "демократска Европа" данас. Шта је проблем што сви имамо различите ставове? Ако не можеш то да прихватиш, онда боље сам да се затвориш у некакав кружок истомишљеника, да ти нико не досађује.
 
Ok
У вези скидања РТ са наше кабловске: прочитао сам да су га скинули негде у Европи, па га нема ни код нас, јер нама одатле иде сигнал. Не путим се у техникалије, али тако сам схватио објашњење.

У вези те мантре "цео свет"... Јужна Америка, Азија, Африка, сви ћуте гледају, против рата су као таквог, али медијске и политичке кампање каква је у Европи и Северној Америци против Русије просто нема.

А јесте ли чули (и видели) ракетни удар у зграду у центру Харкова? У западним медијима идеоно "гађани цивилни циљеви", а они који знају где је шта по Харкову, кажу да је су ту канцеларије регрутног центра у кога су у то време они из "Десног сектора" заказали скуп оних са претходним борбеним искуством, да их ангажују за одбрану од Руса. Ми као посматрачи са стране, симпатисали било коју од страна, можемо да видимо кадрове напада: стоји вишеспратна зграда, долеће ракета, експлозија, лете стакла и шут и то је све - заиста погођен цивилни објекат, али помињање шта се налази у тој згради, то ће да пропусте да нам кажу.
E vidis ovakav slucaj je bio kad su bombardovali nato klinicki centar u Nisu.
Upozoreni su bili da izvuku svo naoruzanje sakriveno ispod, da li garaze ili sta ne znam a nasi nisu hteli pa sledio je napad. Informacija je iz prve ruke od sestre koja je radila u laboratoriji KC Nis.
Verovatno isti slucaj je i ovde bio.
Rat je i u ratu nikad se ne moze proci bez civilnih zrtava a od toga nista nema goreg.
Od kako je pocelo ne postavlja se pitanje vise za koga navijate odnosno ko je kriv, agresor ili zrtva sto je potpuno jasno da agresora stavljate u kozi zrtve!
Nego nek mi objasni neko od vas, a vidim da vas ima nekolicina jacih od Lazanskog, gde ovo vodi i do kada ce trajati ako nato se ne umesa direktno u rat?
Dakle konkretno sta i kako?
I u slucaju da ce rusi zavrsiti planirano hoce li se povlaciti iz UK ili ce je celu osvojiti?
I zadnje pitanje, kad zavrse gde ce ker pobeci jer ta njegova rusija ce biti tako sjebana da ce ga njegovi milijarderi i narod naci i u misijoj rupi da mu zavrnu muda par puta u krug?
Bez obzira na krajnji ishod ove agresije, (normalno da bez da koristi nukleano oruzije) sta je on dobro doneo rusiji osim sto ih je unistio i sjebao iz svake tacke gledista da nikad vise nece se povratiti!
 
Пит, има овде људи који сигурно знају колико је било оружја по магацинима сточне хране и силосима, и ко зна којим местима скривено. Био их је по војводини. Има ли неки силос да је гађан?
 
Лазански је рекао да ће европа ући у рат односно у директан оружани сукоб ако дође до напада. Зато је ова акција "недефинисана" и нису сигурни који потез да повуку.
Ми сви овде имамо право и искуства (поготово ви старији) да укажемо на медијски рат, спиновање и монтажу.
Опет кажем због медијске блокаде једне стране ми не знамо шта се у ствари тамо догађа.
 
Pre svega Lazanski nije Bog! Tako da njegove reci nemaju neki teret!
Drugo ne razumem te na koga se odnosis kada kazes da ne znaju koji potez da povuku.
Za sada su na potezu samo rusi koliko ja vidim. Moja je procena da nista nece dobiti osim propasti zemlje i jedini korak im je da upotrebe nuklearno oruzije a to je jednako samoubistvu samo sto u ovom slucaju vuku u grob jos milione neduznih ljudi!
 
Мислим на европску унију. Наравно да лазански није бог и спрдају се са њим али он је о овоме причао пре 6-7 година.
Ни једној страни не пада на памет да дирају нафтоводе и гасоводе који воде ка европи. Шта то значи?
Као што написах не знамо шта се тачно дешава.
 
E vidis ovakav slucaj je bio kad su bombardovali nato klinicki centar u Nisu.
Upozoreni su bili da izvuku svo naoruzanje sakriveno ispod, da li garaze ili sta ne znam a nasi nisu hteli pa sledio je napad. Informacija je iz prve ruke od sestre koja je radila u laboratoriji KC Nis.
Verovatno isti slucaj je i ovde bio.
Е видиш, у тој твојој тврдњи има нешто што материјалне чињенице побијају, на које ћу ти указати, па ти можеш да процениш да ли то "пије воду".

На страну то што могу да сумњам да је војска имала нешто посебно и важно од оружја чију је безбедност морала додатно да обезбеди сакривањем у подруму болнице и изложи се ужасним последицама, а не у било ком оронулом задружном магацину у неком селу (подрум испод неке болнице није капацитета аеродрома Жељава - то што би могло да стане у том подруму болнице, стало би и у задружни магацин). Ал' хајде да зарад дискусије кажемо да је информација сестре из лабораторије скроз тачна и да се у подруму налазило неко наше "вундервафе".

Е сад те материјалне чињенице које ниси узео у обзир.

Прва је да је Ниш, тачније Шуматовачка улица, инфективна клиника и патологија, су маја '99-те гађане КАСЕТНИМ бомбама са жутим бомблетима комбинованог кумулативног, парчадног и запаљивог дејства БЛУ-97 А/Б.

Друга је ова: произвођач наводи да је ефективно дејство једног бомблета на људство до дистанце 150 метара (реално, можемо да обришемо кец испред), на лако оклопљене циљеве или људство у некаквом заклону 15 метара (смањи слободно и то) и да она кумулативна компонента може да пробије (у идеалним условима) пет цола оклопа (~127 мм), што се обезбеђује са десет унци (више од фртаљ киле) бризантног (велика брзина детонације) експлозива.

Трећа је ова: касетна муниција се разбације на ширу површину, а на једну тачку.

Ако ниси схватио суштину овога што пишем, ево скупићу све овако: да је у подруму болнице било неко наше "вундервафе", НАТО је могао да сто пута засипа тим касетним бомбама зграду у којој је тај подрум и оне не би могле да униште то наше "вундервафе" из подрума, али је могао да побије сав живи свет, и флору и фауну, у широком кругу око зграде са "вундервафе" у подруму.

Ето због тих чињеница ја мислим да је ова твоја тврдња о НАТО казни за сакривање оружја у подруму болнице ... нонсенс. Или си само злонамеран.

Nego nek mi objasni neko od vas, a vidim da vas ima nekolicina jacih od Lazanskog, gde ovo vodi i do kada ce trajati ako nato se ne umesa direktno u rat?
Dakle konkretno sta i kako?
Зашто неко да ти препричава, кад можеш да чујеш из уста самог Путина, из његове изјаве после почетка акције? Зар имаш баш толике психосоматске реакције, да не можеш макар да прочиташ негде шта је човек изјавио о циљу кога има Русија?
I zadnje pitanje, kad zavrse gde ce ker pobeci jer ta njegova rusija ce biti tako sjebana da ce ga njegovi milijarderi i narod naci i u misijoj rupi da mu zavrnu muda par puta u krug?
Bez obzira na krajnji ishod ove agresije, (normalno da bez da koristi nukleano oruzije) sta je on dobro doneo rusiji osim sto ih je unistio i sjebao iz svake tacke gledista da nikad vise nece se povratiti!
Зар баш толико немаш стрпљења да сачекаш и својим очима гледаш неславну у ружну пропаст онога због кога имаш такве изливе емоција? Онда можеш свима да нам то натураш и кажеш "'есам вам рек'о...". ;)
 
Koliko ja vidim ti vidis propast u ovome sta se desava ovih drugih, nato bloka, a ne vidis propast agresora koji je totalno izgubljen.
Ok vreme ce pokazati!
Ali nisi mi ipak rekao sta se desava odnosno kakvu buducnost rusije vidis kad zavrse sa ovim ratom sa UK, bilo da je totalno razoruzava pa se povlace, bilo da je celu ili pola usvoje?!
 
Пит брате мили, не капирам где си ти из мог претходног поста видео некакав мој став о томе ко пропада, а ко не - нисам о томе износио неки свој суд, ал' баш уопште.

Ако ме питаш шта мислим, какав ће бити сценарио са Украјином, нагињем ка томе да се сложим са ониме што се помиње од стране оних који имају на основу чега да нешто такво закључе, а то је да ће да склоне од Зеленског, преко Авакова, Тјагнибока, Јацењука, Турчинова, до којекаквих локалних баштиника украјинског шовинизма и русофоба, па да федерализују земљу са три-четири јединице, са јачим ингеренцијама регионалних власти, да од Украјине направе бесповратно војно неутралну државу и без притисака екипе са запада Украјине на Русе и русофоне на истоку. Немам представу шта ће бити са западом Украјине и да ли ће уопште предузимати некаква војна дејства тамо јер су они за Русе "изгубљен случај".

Да се тамо дуже војно задрже - то ми се ми се не чини као опција. Склониће ону екипу коју сам поменуо, отвориће тржиште украјинској привреди, пумпаће им гас и нафту повољно и то је довољно да Украјина сама настави да гура даље.
 
ZORGE.Ako pratiš forum,znaš da se Peet i ja retko kad složimo ali ovoga puta tvrdim da je Peet 100% u pravu što se tiče gađanja bolnice.Jednostavno,taktika je bila takva da se vojska a naročito komandni kadar nalazio po bolnicama.školama,zabavištima,vrtićima kao i presvlačenje u civilna odela određenih jedinica.
Jedino ne mogu sa Peetom da se složim da je vojska bila kao obaveštena.Jedno je sigurno-na krovovima bolnica su potavljene velike plahte sa crvenim krstom,tako da su znali da tuku bolnice.Možda je krtica iz NATO javila.Kako je počelo bombardovanje sam referentu narodne odbrane bolnice preporučio da se plahte postave jer nije znao kako da se postavi i šta treba da radi.
 
Да баш, је сестра знала да испод болнице има неко фамозно оружије и што Зорге каже гађали га касетним место томахавком. Уфф баш волим овакве изјаве из прве "руке" мора да је нишанџијама та сестеица одржавала кондицију и чистила им цевке на штољпима.
 
ZORGE.Ako pratiš forum,znaš da se Peet i ja retko kad složimo ali ovoga puta tvrdim da je Peet 100% u pravu što se tiče gađanja bolnice.Jednostavno,taktika je bila takva da se vojska a naročito komandni kadar nalazio po bolnicama.školama,zabavištima,vrtićima kao i presvlačenje u civilna odela određenih jedinica.
Jedino ne mogu sa Peetom da se složim da je vojska bila kao obaveštena.Jedno je sigurno-na krovovima bolnica su potavljene velike plahte sa crvenim krstom,tako da su znali da tuku bolnice.Možda je krtica iz NATO javila.Kako je počelo bombardovanje sam referentu narodne odbrane bolnice preporučio da se plahte postave jer nije znao kako da se postavi i šta treba da radi.
А шта се крило онда у возу у Грделичкој клисури? Мора да су праге биле замаскиране међу цивилима? Причате као да је наша војска намерно жртвовала људе зарад неке пропаганде и тактике да би оптужили запад невини нато за колетарну штету? Код мене је на 500м од куће болница у близини болнице на пар километара није било једнога војника. Чак и са економије која је на 1 км ваздушне линије измештена војска да не би било "случајне" грешке при бомбардовању.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh