Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jednostavno,taktika je bila takva da se vojska a naročito komandni kadar nalazio po bolnicama.školama,zabavištima,vrtićima kao i presvlačenje u civilna odela određenih jedinica.
Зоки, и да кажемо да треба да их буде срамота због тога, али опет НАТО није смео да гађа болнице. Могао је да изнесе неке доказе за то на својим конференцијама за штампу, да њима маше Џејми Шеј, да медији трубе нон-стоп о томе јер реално, не можеш ти у болнички круг да утераш артиљеријско ракетну дивизију која би одатле дејствовала по НАТО авионима и представљала им опасност.
 
А шта се крило онда у возу у Грделичкој клисури? Мора да су праге биле замаскиране међу цивилима? Причате као да је наша војска намерно жртвовала људе зарад неке пропаганде и тактике да би оптужили запад невини нато за колетарну штету? Код мене је на 500м од куће болница у близини болнице на пар километара није било једнога војника. Чак и са економије која је на 1 км ваздушне линије измештена војска да не би било "случајне" грешке при бомбардовању.
Nisi dobro shvatio.Ja sam napisao da se vojska nalazila po bolnicama,a komandni štabovi su bili po školama,vrtićima.Naravno da je sigurno da nikakva tehnika sem komunikaciona i pešadijsko naoružanje se nije nalazilo po tim objektima.Bolnica je sigurno gađana namerno iz njima znanih razloga.Ili je postavljen lokator-opet iz njima znanih razloga.Mislim da je sada jasnije.Bio sam učesnik tog cirkusa pa mi je nešto od tih dešavanja poznato.
 
HRVATSKI vojni ataše u Moskvi odbio je primiti notu ruskog ministarstva obrane zbog navodnog dolaska 200 hrvatskih plaćenika u Ukrajinu. On je bio pozvan na razgovor u rusko ministarstvo obrane kako bi mu bila prenijeta informacija da se u Ukrajini nalazi 200 hrvatskih plaćenika.
Hrvatski je vojni izaslanik Rusima odgovorio da MORH niti bilo koja druga institucija u RH nemaju veze s pojedincima koji se možebitno nalaze u Ukrajini i o tome nemaju nikakvu informaciju, priopćio je MORH. Zbog toga je i odbio pisanu notu koja mu je pokušala biti uručena, dodaje se.
Samo je prošli tjedan u Ukrajinu stiglo 200 hrvatskih plaćenika, izjavio je u četvrtak glasnogovornik ruskog ministarstva obrane Igor Konašenkov.
"Samo je prošli tjedan 200 hrvatskih plaćenika preko Poljske stiglo u Ukrajinu i priključilo se jednom od nacionalističkih bataljuna na jugu", rekao je Konašenkov, prenose agencije Interfax i TASS.
"Vojni ataše u hrvatskom veleposlanstvu u Moskvi pozvan je danas u rusko ministarstvo obrane", rekao je Konašenkov. "Ukazali smo mu na činjenicu da znamo da je oko 200 hrvatskih plaćenika u Ukrajini", rekao je.
"Vojni ataše upoznat je s protuzakonitim aktivnostima hrvatskog državljana Denisa Šelera, koji je sudjelovao u borbama na jugoistoku Ukrajine 2015. godine i koji okuplja postrojbe hrvatskih plaćenika za odlazak u Ukrajinu", rekao je Konašenkov.
Nekadašnji vođa BBB-a Denis Šeler, koji je šest godina ratovao u Ukrajini u bataljunu Azov, u razgovoru za Index odbacio je optužbe Rusa.
"To je smiješno. Ja sam mislio da su to ozbiljni ljudi. Na temelju kojih informacija on to govori? To su već potezi očajnika", kaže Šeler koji smatra da je spominjanje hrvatskih plaćenika politički pritisak na Hrvatsku.
 
Momo igra pametno_On pecne pa ode.onda pecne s druge strane pa bež.Kad dobije nezgodno pitanje-diplomatski ne odgovara.
Kakav je sada stav većinskog naroda u Srbiji nakon razlićitih informacija ( mislim na sve građane).Ne podržavamo upad Rusa (podržavamo integritet svake zemlje),ne uvodimo Rusiji sankcije a glasali smo za rezoluciju SB UN.Pred izbore je jedan deo glasača,sigurno zbunjen.Kao da ga Momo savetuje.
Ne radi se o nikakvoj pametnoj Mominoj igri ovo je jedna teska tema koja niti je igra niti je ovo rialiti . A to sto kazes da on bocne i ode ne odlazi on nigde nazvrljo je covek 20 000 postova a od tih 20 000 minimum 19 800 nije iz strucnih tema nego mlacenje po nekim razbribrigama ALI ZASTO OVO DELUJE NEBULOZNO ZATO STO SU GA AMERI DRZALI U ROVU ,VRSILI PSIHICKU TORTURU NAD NJIM i EKONOMSKU EMBARGA ,KRIZE I NEOVEJANI HAOS I TO SVE U NAJLEPSIM GODINAMA ZIVOTA KADA JE TREBAO DA UZIVA I DA SE RADUJE ZIVOTU I ONDA GA ZASUO OSIROMASENIM URANIJUMOM I PORED SVEGA TOGA COVEK IZNOSI NEKE SIMPATIJE PREMA DZELATIMA ali to tako ogavno izgleda i lici ili na mazohizam ili na naivnost ili na nedostatak informacija ili na limitiran mentalni sklop :sta:
U svakom slucaju svedoci smo od 2000 na ovamo jednog talasa zavedenih da ne kazem zatrovanih koji su bili preokupirani idejom da Srbija malo zahladni odnos sa vekovnim priljateljima Kina ,Rusija ,iIndija ,Bugarska ,Rumunija i ostali iz okruzenja i da se dobro uslihta zapadu kao menjamo se iz temelja a tvorci ovog NEW WAVE-a su bili Djindjic ,Ceda narkoman Mladjan Dinkic i da ne nabrajam zutu bagru i dan danas su mnogi ubedjeni da nije likvidiran Djindjic da bi mi bili supersonicna drzava ali sto bi nasi preci rekli NE LIPSI MAGARCE PRE ZELENE TRAVE ONO SU BILI NAJVECI NISTACI U ISTORIJI SRBIJE I DA NISU TAKO RADILI NE BI SADA DOSAO NA VLAST OVAJ DUSEVNI BOLESNIK A KOD NJEGA I POLA TE BIVSE STRANKE KOJI SU SVE RASPRODALI I RASKURCALI U BESCENJE I VRATILI SRBIJU U SREDNJI VEK
 
Problem koji je nastao u Ukraini je poceo zapadnim finansiranjem jeftinih politicara koji umesto da jasno iznesu stav NE ZELIMO DA PRISTUPIMO NATO PAKTU ZELIMO DA BUDEMO NEZAVISNI I NEUTRALNI i nikakvih problema bilo ne bi medjutim kao i pre par godina zapadni sljam je gurao njihove piune u neriljano a samim tim i ovu siromasnu drzavu mozda i najsiromasniju u Evropi .Od zapada apsolutno nista nisu dobili od svoje nezavisnosti a sigurno je da nece dobiti ni u buducnosti .Ovde imaju drzavu srodnih istorijskih i bratskih veza i ako budu pametni a ocigledno da sami ne mogu i ne znaju nigde ovde u okruzenju imaju i gas i naftu i bolju zaradu u Rusiji a Rusi su mnogo star narod i veoma duhovni da bi dozvolili da im svaka susa i belosvetski sljam prilazi i podriva teritoriju kako se kome nakrivi
Inace nezavisno od svega nije lose sto su neke drzave ojacale jer PRIRODAN BALANS NA PLANETI JE VEOMA VAZAN
 
@Peet :I zadnje pitanje, kad zavrse gde ce ker pobeci jer ta njegova rusija ce biti tako sjebana da ce ga njegovi milijarderi i narod naci i u misijoj rupi da mu zavrnu muda par puta u krug?
Bez obzira na krajnji ishod ove agresije, (normalno da bez da koristi nukleano oruzije) sta je on dobro doneo rusiji osim sto ih je unistio i sjebao iz svake tacke gledista da nikad vise nece se povratiti![/QUOTE]


Ker će se sakriti onde gde i njegov američki kolega koji se bavio neuporedivo jačim avanturama.
Pa verovatno se sećaš da je svaki američki predsednik vodio čistu agresiju(koju su uvek vodili kao uvođenje demokratije)..
Koliko znam nijedan nikada nije imao nikakvu sankciju radi takvih avantura u kojima su stradali ogromni brojevi nedužnih civila.
Ili zaista veruješ u snagu zapadne demokratije(što bi rekla ursula von de lajen)..



Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Па чим позивају нато у помоћ спрема се игранка, и нису наши безвезе куповали наоружање али не брини се неће то тако брзо кренути. Ипак колика год та демократска и милосрдна творевина од нато алијансе била јака неће дозволити козојебцима и коњушарима да потпале балканско буре барута. Водити рат на два фронта је немогуће иако смо ми боранија за њих, али ипак умемо понекима да покваримо желудац и црева да се добро улитају.
 
Kruže informacije o ograničenju točenja nafte-određenih derivata.Naravno nisu proverene ali se sve svodi na unošenje panike.Kao da mi je ovaj scenario poznat od marta 2020 samo u drugoj priči.
 
Приватници нешто покушавају мислим да је пуцање у празно. Док год нема продаје на флаше по улицама ништа није страшно и 99 смо имали, ограничења и бонове па смо преживели.
 
Пит брате мили, не капирам где си ти из мог претходног поста видео некакав мој став о томе ко пропада, а ко не - нисам о томе износио неки свој суд, ал' баш уопште.

Ако ме питаш шта мислим, какав ће бити сценарио са Украјином, нагињем ка томе да се сложим са ониме што се помиње од стране оних који имају на основу чега да нешто такво закључе, а то је да ће да склоне од Зеленског, преко Авакова, Тјагнибока, Јацењука, Турчинова, до којекаквих локалних баштиника украјинског шовинизма и русофоба, па да федерализују земљу са три-четири јединице, са јачим ингеренцијама регионалних власти, да од Украјине направе бесповратно војно неутралну државу и без притисака екипе са запада Украјине на Русе и русофоне на истоку. Немам представу шта ће бити са западом Украјине и да ли ће уопште предузимати некаква војна дејства тамо јер су они за Русе "изгубљен случај".

Да се тамо дуже војно задрже - то ми се ми се не чини као опција. Склониће ону екипу коју сам поменуо, отвориће тржиште украјинској привреди, пумпаће им гас и нафту повољно и то је довољно да Украјина сама настави да гура даље.
Ok druze sve sam shvatio samo nisi mi rekao sta kad zavrsi sa Uk i to na takav nacin da je putko zadovoljan ishodom bilo da je razoruzao celu Uk bilo da je celu osvojio. Sta dalje i na kakav nacin sa takvim sankcijama moze da dogura dalje i jos koliko?!
 
Kruže informacije o ograničenju točenja nafte-određenih derivata.Naravno nisu proverene ali se sve svodi na unošenje panike.Kao da mi je ovaj scenario poznat od marta 2020 samo u drugoj priči.
Ogranicenje tocenja postoji,juce na knez petrolu obican ED i benz ograniceni na 20 lit i nemoze u kanistere.Dok ostala poboljsana goriva mogu neograniceno...
 
Sta dalje i na kakav nacin sa takvim sankcijama moze da dogura dalje i jos koliko?!
Шта ће да буде, то ми не можемо да представимо, али сам сигуран да су код Руса последица ЕУ и УС санкција свих врста биле тема најозбиљнијих анализа барем од 2014-те и последње "обојене револуције" у Украјини (а имали су једну такву и 2003-ће) и да су предузели неке мере да умање њихове последице.

И немам сумњи да су доообро извагали штету од тога да Украјина са тренутном политичком елитом настави да иде у правцу екстремне русофобије и гушења било чега руског у земљи и постане полигон за инсталирање НАТО инфраструктуре усмерене ка Русији и са друге стране, последица које Русија може да има од тога ако војним путем спречи да овај сценарио кога сам поменуо. Да ли су добро проценили - не знам.

Мени јесте неочекивана та акција и све ми изгледа као изнуђено решење у цајтноту и пребирам шта је постало тако хронично, али невидим и не капирам. Кад пребирам по сећању, можда се нешто догодило када је крајем прошле године Москву посетила она тетка, Викторија Нуланд, која је ономад на Мајдану у Кијеву делила кифле демонстрантима и у процурелом телефонском разговору са америчким амбасадором, уређивала ко треба да буде у украјинској влади после пуча. Не знам шта су она и Руси разговарали, али после њене посете је почело нешто да се закувава на свим странама - Запад заоштрио реторику према Русији, почели да пумпају оружје Украјинцима, Украјинци почели да се кочопере, Руси почели да кокодачу како имају црвене границе преко којих неће прећи и имамо овај епилог (ако се ово уопште може назвати епилогом) који данас видимо.
 
Poslednja izmena:
Ogranicenje tocenja postoji,juce na knez petrolu obican ED i benz ograniceni na 20 lit i nemoze u kanistere.Dok ostala poboljsana goriva mogu neograniceno...
Kod nas na EKO pumpi ograničenja za automobile nema,za traktore ima.Samo u UN kante može da se toči (ne znam ni koje su to).
Jedno sigurno znam-predsednik će se pjaviti i prekinuti to mešetarenje.Ukrajina u ratu a mi u predizbornoj kampanji.Cirkus korona-druga sezona,sa drugim glumcima ali scenarista i reditelj su isti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh