Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste , za njegove vlasti . Uradio je dosta dobrih stvari za rusiju to stoji . Medjutim , dal je to on sam zasluzan , ajde neka jeste, ali i nije neka velika mudrost . Najveca drzava , prebogata energentima za kojima vrijedna zapadna evropa zudi a ima pare ,... samo busi i prodaj . Al ovo zadnjih par godina , kgbovska musica proradila , nije dobro nikako i nikome . Valjda ce se evropski , hriscanski ruski narod probuditi makar sad.
 
Ko sad likuje nad sudbinom Ukrajine i velica rusku intervenciju , na zalost svesno ili mozda nesvesno skrnavi srpske zrtve nato bombardovanja.
Nato je upozoren 99-te da pravi ogroman presedan u medjunarodnom pravu i da ce to pokrenuti domino efekat ,Rusija nista drugo ne radi nego koristi taj izgovor za svoje vrsljanje po komsiluku.Kina mudro cuti ,a sledeca kriza je najverovatnije Tajvan.
Da . Sad bi bila prilika , ako Vucic prepozna da iskoristi situaciju da pokasa da zaustavi kolko tolko odvajanje kosova.
 
Vidi prika, ne moramo mi da se otcepljujemo, gledaj vremenasku prognozu pa ces videti da se svaki grad sa vise od 7000stanovnika juzno od glavnog grada spominje dok ocigledno u Vojvodini postoje samo Novi Sad i Subotica (a i to je eto radi reda). Znas gde je eto npr. Ljubovija i slusas stalno o njoj od 3,6hiljada stanovnika a ne znas ni gde je Srbobran niti znas da postoji u drzavi, isti taj Srbobran (kojeg sam uzeo za primer) koji ima 12hiljada stanovnika. Gledas rts i nula vesti iz Vojvodine. Sporadicno po koja ali zato znamo koliko kukuruza rodi na Pesteru a iz Vojvodine dolazi vecina kukuruza, br1 izvozne robe u celoj drzavi. Pitaj nekog u Sumadiji koliko ima delova Vojvodine. Samo Banat, jel da? Bitno da znam o Moravi i Ibru svaku mogucu stavku jer sam bombardovan od strane visedecenijske projuzne propagande. Nikad mi sa severa necemo biti jednaki sa vama. Sto ministar dragi nam nije Skodu provozao do Batočine vec ide po Vojvodini i gosti se. Ili nek ide u Čajetinu da hvali uzgoj jaganjaca (poreklom iz Bačke). I tako dalje i tako dalje... Nema separatizma na severu vec taj separatizam dolazi sa juga
Od '91.na ovamo ministri poljoprivrede Srbije:veljko simin iz Sombora,jan kišgeci iz Bačkog Petrovca,Jovan Babovic iz N.Sada,živanko radovančev iz Zrenjanina,Dragan Veselinov iz Barande,Goran živkov iz kikinde,danilo golubović iz Beške saša dragin iz Sombora,goran knežević banatskog Karlovca,Dragan Glamočić iz Futoga,i nedimović iz S.Mitrovice i par njih iz Užas-a(citaj UžaSrbija),jedna iz zagreba jedna iz ivanjice jedan iz bg i jedan iz sapca,toliko o pravdi ili nepravdi po pitanju resornog ministra ovog naseg foruma koji smo clanovi,pa sad kako ko gleda na to . U Vojvodini i republicke i pokrajinske subvencije su se dobijale( ako ne gresim a verovatno gresim i izvinjavam se unapred jer nisam u toku,nista od nikog ne ocekujem niti trazim,imam 10 prstiju pa koliko imam-imam), plus danasnji ipard koji je 66 posto otisao u Vojvodinu. I jos nesto,nije Šumadija sve juzno od Dunava,ja sam Moravac,ali pitacu brata iz Suvodola da li zna za ,,tri srca junacka" za neki dan kad odem na rodjendan. Ja sam za razliku od tebe ponosan sto IMAMO u ovoj nasoj Srbijici Novi Sad i Petrovaradin,sto imamo Frusku Goru,Vrsacko vinogorje,Suboticu i cara Jovana-Nenada, fk Vojvodinu kao najstariji srpski klub, Sremske Karlovce,,,exit",Sirmium,Palić,Vajferta,Paju Jovanovica,Dositeja,Krušedol,Maticu Srpsku,SNP,Miku Antica,Predica,Jaksica,Zmaja,Kostica,Pupina... Pa ne ide ministar žitko naovamo, nije navikao na ove vrleti,muka mu u krivinama na Ibarskoj,i mrči mu se svest od visinske razlike kad ode na pecenje do Čajetine,jebi ga ipak je to opaka visinska razlika od 750+ metara, naucio na ravno a i ovde je beda opaka,nema gde jadan da sedne da prezalogaji ,mentalitet i navika su cudo,i da,u pravu si ,nikad mi necemo biti isti i jednaki i imati slicne ili nedaj boze iste poglede. Da,jeste,opaki smo separatisti mi juzno od Dunava,jedva cekam da se napravi recimo granica na Moravi da mi pasos provera gosn' Barbula kad krenem za Pozarevac(izvini Barbula za upotrebu tvog lika u ove svrhe). I td,itd...Veliki pozdrav za tebe,necu vise da polemisem i sviram kurcu,koga sam uvredio izvinjavam mu se kao i tebi Nesko.
 
Ok, sad si se ispravio-poštujem.
Ali zašto ne kažaš da i američki narod treba da smeni svog predsednika koji ga vodi da ubija nedužni narod Vijetnama, Iraka, Sirije, Libije pa i nas Srba?
Mislim da ipak moraš poraditi na realnosti interpretacije, jer ovako što pričaš liči kao da citiraš CNN, Sun ili Indepedent..
Valjda ti je poznato da je 'vrijedni' narod zapadne evrope svoje bogatstvo stekao uglavnom pljačkom, i sada žive po principu: ne pitaj me za prvi milion..
Neuporedivo licemernije od nedostataka koje ti navodiš za putina..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
A ti/mi kao možemo nešto da utičemo/uradimo..
Pa zar nije tema ono što je prouzrokovalo ovu situaciju? A to je upravo alavost amerike i britanije koje su rusiju saterale kao '99 srbiju u rambijeu..
Samo što rusija nije srbija..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
...................
Ali zašto ne kažaš da i američki narod treba da smeni svog predsednika .............
Američki narod i menja .
Setite se koliko su samo bili neizvesni poslednji predsednički izbori , pa i pretposlednji i uostalom većina su takvi
Njima ustav ne dozvoljava da jedan čovek bude više od 2 mandata na čelu države pa taman da mu je i zvezda petokraka na čelu .
Kada je u Rusiji bilo tako neizvesno , da li se neko seća nekog Putinovog protivkandidata ?
Koliko je Pucko na vlasti i koliko još namerava ? Da li vam je to demokratija , pa svi koji žele doživotno da vladaju su diktatori . Mnogo puta se to u istoriji dokazalo a imali smo primera i u našoj sredini i bližoj okolini .
 
Ima dosta slicnosti . Putin me podsjeca najvise na Milosevica . Radi ekstremne stvari uvjeren ispravne za svoj narod a u stvari pogresne . Jos ako bude vukao totalno neracionalne poteze kad mu neide kako je zamislio , a lici vec ,,onda je original sloba.
I ti ljudi , sluzbenici , politicari koji su bili u rambueu su ljudi od krvi i mesa. Nije bilo dovoljno vremena za detaljne analize , oni stranci iz daleka i dosli sa slikom Slobe kao balkanskog mesara , komujiste i nacionaliste , sto je u neku ruku bio . Kosovskih albanaca kao sledece zrtve , sto je samo djelomicno bilo , al oni su stvorili takvu sliku , malo pogresnu predrasudu , ovaj nece da popusti , i to je to . Kad o tebi neko ima lose misljenje , pa bilo i pogresno , ima tu i do tebe .
 
Pomenu neko Gorbaccova i Jelcina , pa da ne ostane pomenuto za nekad drugo da diskutujemo , da i tu svoje misljenje pribiljezim , zbog mirostia , npr , milana , grabika i jos nekih sa koiima se moze diskutovati . Ajd Jelcin jeste nesreca , al Gorbacova smatram jednim od najzasluznijih ruskih vodja koji je mnogo uradio za mir i slobodu u svijetu . Ekonomski put u njegovo vrijeme rusija je morala proci u tranziciji , nije on kriv . Ali u isto vrijeme najveci americki predsjednik ikad Ronald Regan i Gorbacov , su promijenili svijet nabolje . Sve velike promjene moraju biti malo bolne , al tu pamet dolazi do izrazaja . Sloboda je najvaznija , mir i zakon .To su bila vremena .(Osim za one koji zale za komunizmom)


 
Mislio je da agresijom i pretnjom svetu da ce svi pokleknuti ispred njega, a sad se uvalio u takva govna iz kojeg nece vise nikad izaci.
Koristice nuklearno oruzije a svet nece ostati imun, uzvratice i eto otislo sve u pi. du materinu a vi opravdavajte njegovo delo i dalje kad vam se meso odvaja od kostiju!
 
Nema tu nikakvih "aktuelnih desavanja". Ovo se sprema vec 10+ godina. Od pocetka je jasno da Rusiji nece biti prihvatljivo da Ukrajina udje u Nato i da izgube luku Krim. Ne bi im bilo prihvatljivo da Ameri postave rakete u Ukrajinu bas kao sto Americi ne bi bilo prihvatljivo da Rusi ili Kinezi postave rakete u Meksiku npr. i kao sto im nije bilo prihvatljivo kad su rakete bile na Kubi 1962.
Ukrajina je imala 2 mogucnosti. Ili da postanu neutralni sa garancijom nezavisnosti od obe strane ili da se postanu ruski satelit kao npr Belorusija.
Priklanjanjem zapadu garantovali su da ce do rata doci pre ili kasnije. A sada je idealno vreme za to s obzirom da su u SAD na vlasti nesposobni debili. Pogotovo jer postoji opasnost da na vlast za 2 godine ponovo dodje neki novi Tramp, neko ko nije slabic koji nece smeti da se usprotivi.

Meni je zao naroda Ukrajine, jer su se nasli u unakrsnoj vatri. Glasali su masovno za Zelenskog jer je obecavao pomirenje naroda. Sta se posle desilo pa to nije ispunjeno ne znam.
Kad pogledam i vidim da kompletna globalisticka elita podrzava Ukrajinu to mi je dovoljno da ih ne podrzavam. Ne podrzavam bas ni Rusiju ali jasno mi je zasto su napali. Gledati Putina kao nekog surogat hitlera je vrlo plitko i smesno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh