Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To si u pravu. Mislio sam na ostatak teritorije, prestonicu Srbije i ostale gradove van KiM.
Nešto razmišljam , da su tada "neprijatelji" usli sa više strana kopneno pa i u prestonicu kakav bi sada bio poredak i ko bi bio na vlasti ?
Da li bi smo u međuvremenu ušli u NATO i EVROPSKU UNIJU ?
Da li bi smo bili ekonomski tigar ?
Koje televizije bi imale nacionalnu frekvenciju ?
 
Ko osuđuje upad Rusije,naročito iz Srbije,trebalo bi malo da se proispita.Zelenski je marioneta zapada.Tog istog zapada koji osuđuje nepovredivost granica.U našem slučaju,ne da nisu osudili nepovredivost granica i otcepili našu južnu pokrajinu nego su nas još i bombardovali.Ulaskom Ukrajine u NATO.Rusija se onda nalazi opkoljena sa zapada,članicama NATO.Saterana je u ćošak.Šta se SAD meša u ovaj konflikt.Kako bi bilo da se Rusi mešaju u nekoj od država SAD.
Niko nije ozbiljno shvatio upozorenja Putina.
Gomila laži u izveštavanju zapadnih medija.Mislim da su se oni previše zaigrali.Mora neko da im stane na put i mislim da će se geopolitička situacija promenuti u korist istoka i da će NATO otići u istoriju.Verujem da će i na našim prostorima doći do promena ali ne zaslugom naših političara.
 
I šta,da menjamo Kosovo za Krim :D Treba uzeti Atlas i samo se kaže na čijoj strani treba da budemo.Neutralnost bi bila dobra da Putin stigne do Bukurešta,ovako ta neutralnost debelo košta kad se smire strasti.

I Zelenski je mislio da mu je Bajden brat,pa eto gde je sad.

Putin hoće NATO dalje od svojih granica,a pred njim je cela Evropa koju će malo teže da pregazi.Ovako od Ukrajine pravi tampon zonu,jebe se njemu za sve drugo što servira kroz svoje govore,na šta se pali sirotinja raja.
 
Meni lično je vrhunac licemerja zapada, to što su postavili zelenskog za predsednika tolike države.
To je dokaz koliko podcenjuju i omalovažavaju slovenske narode, smatrajući da im je jedan prosečan glumčić dovoljno dobar za šefa nacije od 45 miliona ljudi. Očigledno je da su smatrali da imaju relativno lak posao da preuzmu tu tritoriju za sebe i svoju hegemoniju..
Mada, gledajući da je u ameriki predhodni predsednik bio ordinarni ludak, a sadašnji uopšte nije za komentarisanje, jasno se nameće zaključak da duboka država i centri moći koji se ne vide u javnosti vode celu priču..
A šta su nam pripremili tek ćemo da vidimo..
 
Зорге, како се тачно ова војна акција карактерише? Најавио је 100000 гривни месечно сваком војнику који се бори. И сад уводи цивиле у борбу. Ово ми не личи на грађански рат. Шта се деси кад војска наиђе на једног наоружаног цивила који је у гомили ненаоружаних цивила. Нашао сам податак да је 20-так хиљада дугих цеви подељено грађанима кијева од њих 3.5 милиона. Не води ово на боље, чак шта више погоршава ситуацију за становништво које се не изјашњава као украјинско.
 
Ево како је било...
O ovome sam pisao...ovo su vozila U vojske a na njih su otvorili vatru civili...onaj u panici skrece na auto a iz ovog vozila iskace kasnije vojnik gde verovatno ranjen leze pored vozila a kroz neki minut ga ubijaju dolazeci sa strane i ispalivsi oko 5 metaka...kasnije konstatuju da su njihovi
 
I šta,da menjamo Kosovo za Krim :D Treba uzeti Atlas i samo se kaže na čijoj strani treba da budemo.
Швица, тамо као атласи не постоје?

Шта би фалило и нама и то не само војна неутралност, већ и политичка? Да се освестимо од идеје, да ако су већ наши политичари неспособни, да ће ЕУ да нам реши проблеме? Само не знам како би успели да то наши политичари учине, јер су се упетљали к'о пиле у кучине у којекакве европске фондове. Ал' вол'о бих да мало 'оладе од те "европске агенде" и сами се до'вате посла око уређивања Србије.

Meni lično je vrhunac licemerja zapada, to što su postavili zelenskog za predsednika tolike države.
Ма знаш како, ја за њега као комичара знам још одавно и када се појавио на политичкој сцени, причао је сасвим неке разумљиве ствари, да рат треба да се прекине, да почне дијалог и још као Јевреј је, па ће та шовинистичка екипа "бендероваца" сигурно бити гурнута на дубоку маргину украјинског друштва и политичке сцене. Просто се чинио као неки дашак свежине на политичкој сцени Украјине и као такав добио гласове свих обичних Украјинаца И већине проруског становништва - мислим да је на председничким изборима, са противкандидатом Порошенком, дотадашњим председником, добио око три четвртине гласова. Мен'сечини да такав резултат може да се догоди само тамо где нешто озбиљно жуља народ.

Јес' да је имао сву материјалну и медијску подршку од... ако нисам помешао имена... Коломојског, украјинског милијардера, али милијардер је и тај Порошенко, па ми ну сви ресурси нису помогли да не изгуби изборе тако глатко.

А онда се нешто догодило и тај Зеленски као да је дошао до онога што је критиковао код Порошенка - прво направили некакве договоре у вези Донбаса кога су потписали и Европљани и ови из Донбаса и сами Украјинци, па ако ништа друго, барем да се не пуца, па онда оп! - до става да не могу да имплементирају Минске договоре и до тога да разматрају коју опцију да примене за враћање Донбаса под своју јуриздикцију, а да није некакав договор. Ја као мало пратим.... у ствари, региструјем по медијима шта се догађа тамо и сто пута сам се изненадио изјавама украјинских политичара по било којим питањима: и тај Донбас, ЕУ и НАТО, гасовод кроз Украјину и "Северни ток".... - Толики ниво, да кажем инфантилизма, је невероватан. Као да су политичку елиту Украјине напрасно извукли из неке срећне сунчане долине и поставили да воде државу у 21. веку.

Зорге, како се тачно ова војна акција карактерише? Најавио је 100000 гривни месечно сваком војнику који се бори. И сад уводи цивиле у борбу. Ово ми не личи на грађански рат. Шта се деси кад војска наиђе на једног наоружаног цивила који је у гомили ненаоружаних цивила. Нашао сам податак да је 20-так хиљада дугих цеви подељено грађанима кијева од њих 3.5 милиона. Не води ово на боље, чак шта више погоршава ситуацију за становништво које се не изјашњава као украјинско.
Ма питање термина како ће овај рат да се назове не мења ништа на терену - пуца се и има погинулих. И ја не капирам који је мотив украјинских власти да случајним цивилима, који нису у некаквој државом организованој и руковођеној формацији, деле оружје. Тако разбијени у слободне стрелце, ташко да могу било шта да помогну о одбрани, али као што кажеш, шта се догоди када се неко од таквих нађе међу ненаоружаним цивилима који се препиру са руском војницима к'о бабе на пијаци, знајући да ови због тога неће запуцати на њих. Као да намерно праве предуслове да се направи неки медијски спин на западним медијима, као ево Руси пуцали на ненаоружане цивиле.

И то, кад на нашим медијима почну да причају "то је исто као кад су нас бомбардовали" - то ми је такво вређање нас самих да је то невероватно. 'Ај да видимо: да л' је руска армија срушила неке мостове, поготово са цивилним возом на њему, да ли је опиздила нека електропостојења и нпр. трансформаторе са пираленом, да ли гађа фабрике и цивилну инфраструктуру, административне зграде по градовима, хемијску индустрију, избеглице које беже од места сукоба и све оно што су код нас трефили? Јесу ли они наши сународници који су се остали на Косову после доласка КФОР-а били толико самоуверени да ће ови да их искулирају, па да прилазе КФОР-овим војницима да их напушавају или да покушају да стану да им запречују пут?
 
Ja uopšte nemogu verovati da je bilo ko normalan mogao glasati za njega a da je video jednu od onih njegovih ludih predstava, npr. onu najpoznatiju kada svira klavir sa đokom..:sta:
Dali ima ikakve logike da ga bilo koji kolega državnik uzima za nekog relevantnog sagovornika.
Smatram da se Putin pre svega stideo da je neko takav doveden na čelo jedne od glavnih država sssr-a(umalo nuklearne sile).
I sada 'evropske demokratske' države pomažu demokratiju koju vodi takva jedna spodoba da ne kažem vucibatina..
Nisam poklonik teorija zavere, jedino u šta neverujem u savremenom svetu je glasanje, jer nema logike da je ovo čudo izabrano legitimnim glasanjem.
Meni on nije ništa jači/sposobniji od našeg belog preletačevića..
Mislim da je i beli kandidovan da se unizi i bruka naša država i narod, jer nas ovi sa zapada očigledno smatraju vrlo bananom državom..
 
Danjasnji Putinov govor, po govoru, a usporedjujuci sa prijasnjim govorima i izjavama , kad prica zastajkuje itd. i treptanju ocima jedno oko poluzatvoreno , rekao bih da je uzeo nesto za smirenje a i faca Sojgua izgleda da je pod stresom , kao da bas nisu zadovoljoni sa razvojem situacije.
Upala mi špena u oko, popravljali 84 veče pre. 🤣Morao sam da se našalim na najgluplji komentar u istoriji foruma. Pa čoveče šta si sada, postao si i stručnjak u oblasti psihologije. Stvarno si svestran, od pravljenja kulena do psihe.
 
A da vas pitam,gde je nastala prva ruska drzava,koji joj je bio glavni grad,koja je dinastija vladala u njemu,kad je ukrajina kao drzava nastala,sta znaci njeno ime,da li je toliko razlicit jezik da se ne razumeju kao mi i neki nasi susedi,da li bi ste se i vi preko proglasili za vojvodjane ako se vojvodina odcepi,i mi se ne bi razumeli a nailazio sam par komentara gde sam procitao ..."dole u Srbiji..." kad pricate o necemu. Ukrajina je bila najzapadnija strana ruskog carstva pa izvedite ime,knez Lazar je vojnim komandatima pogranickih tvrdjava dodeljivao titulu krajiškog vojvode, takve stvari pisu negde,samo treba da se sedne,nadje i procita. Da se razumemo,boli me patka i putina i za bajdena,ja gledam moje dvoriste koje se polako raspada...
 
da li bi ste se i vi preko proglasili za vojvodjane ako se vojvodina odcep
Шта!? Да се ми Лале у некаквој држави јебавамо насамо са Сремцима и Бачванима!? Нека фала - не бих! Ја бих волео да ту муку ипак поделим са још неким.




:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Ма шта небаждарен!? Па ја то само вербализујем осећања нас из Баната.



:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh