Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok al nemoguce tako brzo da uklone leseve i jedni i drugi pod paljbom ,to sto pisu englezi i ostali pola baci u vodu a pila zaboravi ,jako malo vesti dolaze od ruskih medija .
 
Ne snimaju novinari nego imaju snimci ukrajinske vojske i civila po internetu vozila gore razvaljena a nigde krvi i ranjenih i mrtvih po meni to je nemoguce
 
Два дана су стојали украјински мртви војници на мосту у херсону па није их ни једна страна покупила. Пробајте пронаћи на јт. Возила која су оштећена или неисправна се онеспособе да их непријатељ користио. Зато имате пробушене гуме и подигнуте хаубе.
Возила нису оштећена у директном сукобу већ бомбардовањем и ракетирањем. Има времена да се покупе повређени и мртви.
И на крају руска страна је медијски блокирана. Знамо само оно што нам кажу украјински и западни медији. Звучи познато?
 
Је л' ко написао неки коментар на Б-92 који није у линији са западним мејнстримом, а да му буде објављен? Ја понекад покушавам, али некако не пролазим цензора: пре неки дан неки ликови у својим коментарима пишу слоган украјинских фашиста из 2. светског кога су усвојили и ови садашњи - "Слава Украјини - Херојима слава". Наизглед, ништа лоше, али нема ништа лоше ни у слогану "За дом спремни!" ако га гледаш као три речи, али и сами схватате шта је ту лоше. И ја напишем да може да се разуме ако неко не зна чији је тај слоган, али да нема оправдања ако неко зна и свеједно га користи (сада, реално, ко је нешто мало пратио тамошња догађања, добро зна шта је то). И сада већ очекивано - не прође цензора 92-ке.

Или се синоћ појави неки текст да ће прашина која се у Украјини дигне од експлозија, подићи у атмосферу, одакле ће је струјање ваздуха донети до нас. Ја поставим питање зашто нам је битан тај податак и каква је то вест и наравно - не буде објављено. Наравно, у коментарима се појави неко ко помене Чернобиљ. А ко зна да ли људи знају да сада територију те електране и неке магацине радиоактивног материјала заједно обезбеђују руски полицијски специјалци и украјински батаљон ообезбеђења електране.

И на крају руска страна је медијски блокирана.
Видиш да се и сама руска армија се држе дисциплине и нема селфија и снимања мобилним. Осим оних лудих Чечена, који одма' снимили да су заробили неку украјинску технику и којекакве муниције и средстава. Њима логистика не треба - сами снађу. :)

Него јеси ли и ти приметио ту лудницу у прва два дана - пиче колоне технике путевима као да иду на маневре, мешају се и цивилни аутомобили локалаца, има и оних који их оздраве, већина их незаинтересовано констатује, неко и псује, изађе испед њих покушавајући да их заустави.....
 
Sto napisa tip neki dan na objavu o pokretnim ruskim krematorijumima, nije bas od reci do reci ali bilo je nesto u fazonu - tesko da ce rusi koji svoje marke guraju, odjednom krematorijum na Volvo staviti od toliko svojih marki kamiona -
 
Заборавио сам да поставим два тенка долазе на раскрсницу у стају на семафору чекају скретање. А около њих путничка возила. Мислим да се харков у питању.
Ако је до дисциплине руске војске онда свака част. Али мислим да је нешто друго. Види се да их цивили не интересују. Мада има лудих глава што бацају молотовљеве коктеле е ту може бити свашта.
Ко је у могућности нека гледа политичке емисије, види се неутралан став, нема чак ни непријатних питања. Е да је жив лазански...
Углавном неке ствари које је изјавио пре 6-7 година што се тактике и начина рата обистинило се.
 
tesko da ce rusi koji svoje marke guraju
Армија не да гура, већ јој је под морање да све што користи, поготово нешто такво каква је ниска технологија попут возила, буде 100% домаће производње. Имају онај нови мали хеликоптер, "Ансат", који се прави у Казању, онај што је купио МУП Републике Српске - он има увозни мотор и док не уграде домаћи, армија га не уводи у наоружање, а да би им такав мали треба - треба.
 
Је л' ко написао неки коментар на Б-92 који није у линији са западним мејнстримом, а да му буде објављен? Ја понекад покушавам, али некако не пролазим цензора: пре неки дан неки ликови у својим коментарима пишу слоган украјинских фашиста из 2. светског кога су усвојили и ови садашњи - "Слава Украјини - Херојима слава". Наизглед, ништа лоше, али нема ништа лоше ни у слогану "За дом спремни!" ако га гледаш као три речи, али и сами схватате шта је ту лоше. И ја напишем да може да се разуме ако неко не зна чији је тај слоган, али да нема оправдања ако неко зна и свеједно га користи (сада, реално, ко је нешто мало пратио тамошња догађања, добро зна шта је то). И сада већ очекивано - не прође цензора 92-ке.

Или се синоћ појави неки текст да ће прашина која се у Украјини дигне од експлозија, подићи у атмосферу, одакле ће је струјање ваздуха донети до нас. Ја поставим питање зашто нам је битан тај податак и каква је то вест и наравно - не буде објављено. Наравно, у коментарима се појави неко ко помене Чернобиљ. А ко зна да ли људи знају да сада територију те електране и неке магацине радиоактивног материјала заједно обезбеђују руски полицијски специјалци и украјински батаљон ообезбеђења електране.


Видиш да се и сама руска армија се држе дисциплине и нема селфија и снимања мобилним. Осим оних лудих Чечена, који одма' снимили да су заробили неку украјинску технику и којекакве муниције и средстава. Њима логистика не треба - сами снађу. :)

Него јеси ли и ти приметио ту лудницу у прва два дана - пиче колоне технике путевима као да иду на маневре, мешају се и цивилни аутомобили локалаца, има и оних који их оздраве, већина их незаинтересовано констатује, неко и псује, изађе испед њих покушавајући да их заустави.....
Do nas uglavnom dopiru lažni snimci i izveštaji.Situacija kao i u Bosni-Srbi gađali pijace kad ono istina sasvim drugačija.
 
ma predali su se,to da su se zrtvovali je propagnda...zaista je puno laznih informacija,snimak gde vojno vozilo gazi preko auta(vozac cudom preziveo)se ispostavilo da je ukrajinski a razlog za to gazenje je bilo sto su "civili" koji imaju ili su dobili oruzje otvorili vatru na to i jos jedno vozilo jer su mislili da su rusi...ima snimak iz zgrade tj iz stana gde se vidi ubijanje vojnika od strane civila sa obucenim vojnim prslukom,takodje snimak ubijenog tog i jos jednog vojnika gde ovi konstatuju da su ipak ukrajinci
 
Ако је неко слушао вођино излагање и шта све имамо на лагеру (ако није покрадено) имамо форе неких 45-60 дана реално ако дође до великог окршаја на истоку. После тога сналази се.
 
Puca se u komsiluku, mi gladni, puca se kod nas opet mi gladni. Pa gde taj nas sav rad i trud odlazi? Kriza kriza kriza oduvek i stalno i uvek smo gologuzija i ko god dodje jadi i krade i cedi i vice bice bolje.
Kod nas je sto kaze pesma Atheist rap-a "permanentno predratno-ratno-posleratno stanje"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh