Chat 11

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se držim onog,kada mi je bilo loše a kada lošije.Za poljoprivredu su žuti bili bolji.Nije bilo izvršitelja.Manji porezi.Veće subvencije u poljoprivredi.Nisu ni oni bili dobri ali mislim da su za ove 13 pogodaka.S tim da su 6 oktobra sigurno zatekli praznu kasu.
Imali su oni punu kasu,ali samo za sebe.

Dos i kasnije DS je najveće govno koje je ovaj narod pojeo,čak veće i od komunizma.I ako treba da dodje do robije,valja krenuti redom i početi prvo od DOS-a.Jer ako je neko kriv za današnje stanje to su oni.Da je nakon 5. Oktobra izvršena lustracija koju su tako čvrsto obećavali ovom narodu,danas ne bi ni spominjali Vulina,Vučića,Dačića,a isto tako ne bi gledali Radikale i preletače iz DOS-a u bojama SNS-a.

Često je ovaj narod jeo govna,1918,27 marta,pa kroz cele 90-te i na kraju je i prste olizao 5 oktobra.
 
Odgovor na temu o udruživanju iz teme o cijeni kukuruza.



Šta ako taj lik napravi štetan ugovor ili ga neko potkupi, prisili i sl. da ne zastupa udruženje već nečije druge interese?
 
Jeba me djavo i pogledah malo Ćirilicu večeras . Gosti su Ministar i neki načelnik Beogradske policije a tu se nasao i onaj večito neobrijani Koen .
Jbte , pa sve vreme provlače tezu kako je hapšenje vlasnika Jovanice u stvari sprovedeno da bi se industrijska konoplja koja se tu zatekla prilikom hapšenja kasnije odgaji u marihuanu . Kaze Marić a ova trojica klimaju glavom da je pod policijskom zaštitom još dugo posle hapšenja gorelo svetlo na farmi a potrošnja struje danima probijala sve limite . Da vidite kad na kraju najebu inspektori koji su farmu otkrili i uhapsili Koluviju .
 
Odgovor na temu o udruživanju iz teme o cijeni kukuruza.



Šta ako taj lik napravi štetan ugovor ili ga neko potkupi, prisili i sl. da ne zastupa udruženje već nečije druge interese?
У удружењима у Европи никад не може да одлучује један човјек него борд,мало сам упознат око тога,интересовало ме,касније сам ступио у неке контакте са пар људи,сада могу рећи да се скоро свакодневно чујем са једним.Концепција је прилично јасна,далеко од тога да су они сви поштени а ми лоши,напротив,али их јасна регулатива ограничава у било каквој самовољи.Статут је јасан,уласком у удружење имаш те и те погодности које нису мале,тржиште,повољне кредите,помоћ,правну помоћ,али радиш по статуту и ако не учествујеш и кршиш имаш 3 нивоа,упозорење,казна и искључење.Код задњег ако се то деси најебао си,јер немаш више тржиште јер наравно све фирме,млекаре и сл преговарају са удружењима директно јер ту је количина и новац.И наравно губиш депозит који си дао да уђеш у удружење,конкретно за Немачку и Рајфајзен је 20 000е,у Италији у Тиролу за воћарство око 40000е.
 
Da naravno prvo sam i rekao statut , ali iz prakse znam da za nasa udruzenja nikako nije demokratija . Frkani kazes sta ako glavni uradi nesto pogresno ? A ja pitam sta ako se clanovi nemogu dogovoriti jer svi imaju drugacoje misljenje , a to je zagarantovano ?
 
Чланови немају шта да договарају у томе је поента.Имају право гласа да смјене руководство ако им неодговара.Посао удружења је да им обезбеди све,ђубриво по бољој цени,сјеме,хемију,продају.Профит удружења се дели на дивиденде и проценат остаје за улагање у инфраструктуру удружења,сушаре,силоси и сл.
 
Pa tako sva odruzenja pocnu , nista novo , svima je to cilj . A svede se na sastanke sa galamom jer je to uglavnom gomila polupismenih ljudi koji se ni najmanje ne razumiju u pravo i ekonomiju , a vecina problema koji budu su pravne i ekonomske prirode .
I odbor ako je od vise clanova bude slicno . Govorim o realnoj situaciji i profilu nasih poljoprivrednika .
 
Znam da licno nebi nikad vise usao u slicno udruzenje , jedino kako sam rekao , samo da odaberemo glavnog i za svoj mandat neka radi kako misli da je najbolje . Nije savrseno ali za nas narod jedino moguce.
 
Ти и даље не разумеш,нема састајања,нема галаме.Мислиш да се удружење од 10 000 чланова састаје ?почетак је тежак,кад стане на ноге,ти који праве проблем,само покажеш излаз,па нек иде сам.То је најмањи проблем.
 
Mislio sam na manja udruzenja , jer je prica krenulo od mene , u smislu udruzivanja komsija za skladisni prostor i slicno . To sto ti kazes tog obima se kod nas moze vidjeti kao politicka stranka pa vidimo kako prolaze ako nije apsolutisticka .
Mozda i moze tako , nekazem , ali jos nisam vidio ovde
 
Evo Putin je odgovorio. Stvarno ne znam dali se to može primjeniti na naša udruženja jer imamo neki drugačiji mentalni sklop.
Nisam nikad ozbiljno razmišljao na temu udruživanja a kamo li udruživao.
Viđao sam da oni koji osnuju udruženje istjeraju svoje interese uzmu sredstva i udruženje se raspadne. Na to sam mislio kad sam upitao kako ograničiti tog vodećeg.
 
Pa jednostavno . Ako u nasem udruzenju nemozemo da izaberemo covjeka u koga smo sigurni da nece uraditi banalno poguban potez ili da nece uraditi stetu za neku licnu materijalnu korist , to je samo znak da ni nismo za toga , i zato nam je tako . Pa i to je neka korist i skola ako nista
 
Svakako da je neka škola. Šteta što ta razočarenja dotuku i ono malo vjere u ljude.
Ima nešto u nama što nas odvraća od vodeće uloge u nekom udruženju jer obično onaj ko nešto pokrene mora najviše da povuče. Radije da izaberemo nekog pa iz prikrajka kritikujemo.
 
Pa otprilike ,. Pa zasto onda nema takvih uspjesnih udruzenja ovde ?
Prvo bi trebalo pojasniti zbunjenim clanovima ciljeve i realnu sliku i ocekivanja , jer to je isto najcesce sto odbije ljude .
Npr udruzenje svinjogojaca , ako ljudi ocekuju da ceradom udruzenja ubrzo svinje prodavati umjesto po npr 1.3e , po 2 e , razocarce se odma i traziti krivca zasto to nije odma tako , itd
 
@SeljakizGrada
dakle posto vidim da je kratko pamcenje pa da malo osvezimo gradivo.........DOS je cinilo vise stranaka,za lustraciju nije bio DSS na celu sa predsednikom Kostunicom to i vrapci znaju,i gle cuda prvi on ih je vec vratio u zivot 2004 kada je SPS podrzao manjinsku vladu (2004-2007) tada DSS(kostunica),SPO(draskovic),G17+(dinkic),NS(velja ilic),bez SPS-a ta vlada tj narodna skupstina nije mogla da donese ni jedan zakon bez glasova Socijalista nije imala vecinu....DS tada nije ucestvovao u vladi....dakle od 90te do 2021-e SPS ne ucestvuje u vlasti samo 3 godine tj vlade Djindjica i nesto malo u vladi DS-DSS i ostalih stranaka da ih ne nabrajam opet od 2007-2008godine koliko je ta dugo i trajala....2008 godine se biralo da li cemo vec tada imati ovo sto sada imamo(bilo bi jos gore jer su tada jos uvek bili radikali sa seseljom-nisu se jos presvukli toma i alek)....opet vec te 2008 koliko je birao DS pitanje je jer da bi osnovao vladu morao je da sklopi cuveno istorijsko pomirenje sa SPS-om(opet nisu ovi iz DS krivi sto je narod ponovo hteo 90te vec svojim glasanjem te 2008godine),tada cak i Dacic krsi predhodno dogovorenu koaliciju u beogradu sa radikalima i DSS gde je vucic trebao da bude gradonacelnik i pravi koaliciju sa Ds,ovaj mu to nije nikad zaboravio....izbori 2012 Pajtic dobija Vojvodinu,Djilas Beograd ali Tadic gubi od Nikolica u republici za 50hilj glasova(EU cestita Tomi pobedu vec u 17h iako se glasa do 20h),tada na scenu stupa EU zbog Briselskog i Dacic bira da bude premijer i pravi vladu sa Sns i kako ja to volim da kazem periodnim sistemom elemenata jer tu sns listu cine jos 12stranaka ili pokreta(i kuso i ruso,za EU i protiv,za nato i protiv,otprilike je i danas to slucaj)...Alek zatim preuzima kontrolu svih sluzbi,postaje ministar odbrane(da ne bi bio moguc drzavni udar,smenjuje sve,postavlja njegove,Gasic keramicar,posle njega min. odbrane nam je direktor Bia)...e onda naprimer podatak da je DOS sa svim tim strankama kojih je bilo od 2000-12 godine povecao plate 15puta....nasledili od milosevica i radikala 14milijardi evra javnog duga i i udeo od cak 220% bdp-a(kada se preracuna u evro),2012te javni dug je 15,5milijardi i udeo od 47% bruto drustvenog proizvoda,dakle povecan samo za 1,5 milijardu evra za 12 godina...od 2012 i opet crno-crvene koalicije do sad javni dug je navodno povecan na 28,5milijardi i navodno samo 56% bdp...razni krediti koje je nauzimao u predhodnih godinu ipo verovatno podizu javni dug lagano preko 30milijardi sto je duplo od onoga sto je nasledjeno....sto dovodi do zakljucka da se opet vracamo na 2000tu i opet ispocetka,dakle da li je DS kriv definitivno jeste zbog mnogih losih odluka,da li je moglo mnogo bolje jeste,da li nam je bilo bolje tih godina jeste,da li je bilo narodnih kuhinja na svakom cosku i sociajale ovake onakve bez da si clan bilo koje stranke jeste,da li je narod kriv sto svojim glasanjem imamo to sto imamo opet ovih poslednjih godina jeste.....upravo je Ds na celu doneo 2009god beli sengen i omogucio da ljudi odlaze u nadi za bolje sutra dok nama koji ostajemo nista drugo ne preostaje nego da se mucimo
 
To je već njihova stvar i onako kažu da robija ume da bude duga i dosadna taman imaju zanimaciju dok utvrde izmedju sebe ko je kriv.

Prosta stvar je to,ne mora niko mnogo da se muči,samo zabetonira izlaz iz skupštine i eto mu i kazamat ne mora ni pare da troši na nov zatvor.


Ovom narodu je potrebna promena iz korena,nikakvi izbori i reciklaža.Ceo sistem je decenijama truo.E sad može narod da bira primer iz istorije kako se to rešava,pa koji mu najviše godi.
 
A pricao je jedan deda iz sela da ce kapitalisti propasti, al nije docekao....
Samo sto narod ispasta a kapitalisti su sve bogatiji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh