Chat 11

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ujutru izadje iz stana,uvece se vrati ....gde mu je tu slobodno vreme ?.
 
Dosta mu je taj ''napping time'' na poslu posle rucka,u Japanu su navikli na takav zivot,ako spava 3-4 sata on je presrecan.Mislim da sam ja postavio video klip pre godinu-dve ,Karoshi ,smrt od prekovremenog rada u Japanu.Ne bas tako mali broj zaposlenih kod njih spava gde stigne,ako uhvate 15-20 min napping time u nekom vozu,autobusu na putu do posla,to im je odlicno,jeb.. taj zivot ma koliko bila napredna drzava.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: SDF
Mnogo je tu pitanja. Društvo bi tehnološki i materijalno bilo naprednije ali šta je sa običnim čovjekom.
Dali čovjeku treba toliko materijalnog bogatstva da bi mogao da živi?
Nama kad bi neko oduzeo slobodno vrijeme izbila bi revolucija. Zato su se dosjetili da po malo podmićuju, uvjetuju i kraduckaju to vrijeme.
Pretvaramo to vrijeme u novac kojim će mo da kupimo stvari koje nam često nisu ni potrebne. Činimo je to jer je to postao društveno prihvatljiv način življenja. Do skoro su vladali neki drugi običaji.
 
Ne mogu a da ne spomenem I.Mensura kad god se prica o japanu,
"Nova godina, 8.mart, 4.juli, 29.novembar a sad i njegov rodjendan, pa vi deco stvarno morate da propadnete.
Japanci imaju jedan jedini praznik, pa i tada rade"
 
Kad čovjek ima previše slobodnog vremena, počne da razmišlja a ko zna šta mu može pasti na pamet. Vjerovatno će se zapitati zašto mu je tako kako jest a možda i učini nešto da olabavi kolan kojim mu pritežu samar.
Bolje da mu ostavimo toliko vremena da stigne odspavati i nešto pojesti a za njegovu dobrobit će mo da se pobrinemo mi koji smo mu dozvolili da radi za nas.
 
Čudna ptica ovaj kanarinac.
Možda nam je to šlagvort za buduće zanimanje.Još ako država bude subvencionisala farmu kanarinaca-gde će nam biti kraj.
 
I "ovaj", isao da mu uzima intervju kod kuce. Pa koga boli guzica sta on ima da kaze!? Covek postao bitna licnost.
Stvaarno... Ovo je postalo takvo podjebavanje i izivljavanje na svim mogucim moralnim normama.
U poslednje vreme slabo ili nikako se ne pominju ljudi koji su postigli nesto pozitivno i korisno. Samo lopovi, prevaranti, drogerasi i zelenasi. Samo mutna lica za mutnim licima.
Ja ne znam kakve mi to naredne generacije treba da ocekujemo posle ovakvog stanja.
Leb te je*o, roditelji kupovali deci enciklopedije kad su bili manji, ovi sad uguraju telefon da deca gledaju retardirane crtane filmove
 
Novi sistemi vrednosti.Što si luđi imaš sve više FANOVA-jesam dobro napisao jer se to u naše vreme drugačije zvalo.Ne bih više da SMARAM,idem da KULIRAM.
 
I "ovaj", isao da mu uzima intervju kod kuce. Pa koga boli guzica sta on ima da kaze!? Covek postao bitna licnost.
Stvaarno... Ovo je postalo takvo podjebavanje i izivljavanje na svim mogucim moralnim normama.
U poslednje vreme slabo ili nikako se ne pominju ljudi koji su postigli nesto pozitivno i korisno. Samo lopovi, prevaranti, drogerasi i zelenasi. Samo mutna lica za mutnim licima.
Ja ne znam kakve mi to naredne generacije treba da ocekujemo posle ovakvog stanja.
Leb te je*o, roditelji kupovali deci enciklopedije kad su bili manji, ovi sad uguraju telefon da deca gledaju retardirane crtane filmove
Pa kako nije bitan,njima je on sad najbitniji.

Na gazdinstvu gde se cela svita snimala i još pozivala narod da radi,na kraju ispade plantaža marihuane.Pa ni manje ni više nego 1.5t.A snimao se i sadašnji ministar policije i premijerka.

I to sve pre 6 godina,a koliko je tona već otišlo to niko ne zna.

Pa ga još predsednik brani da nije 5t nego svega 1.5t.A mesecima unazad Vulin preti na TV-u kako ce za jedan dzonit on nepunih 0.5g da se robija 6 meseci.A ovamo državna kombinacija rastura tone i tone.

Pa još je i zabavno gledati kako se brane,sad kao industrijska konoplja,ali kvalitetna zemlja,kvalitetno seme i ta industrijska konoplja prebaci 0.3% THC-a,a Koluvija jadan mislio da je paradajz i baš se čudio što nikako bar za salatu da nabere.
 
Al se pere predsednik,ali me baš interesuje kako je Andrej uvek u priči.Skinućem ih a onda ide zatvor,znam to ,isto bilo i sa Slobom.I tada smo puno čekali a i sada oklevamo_Ovaj ušati što nije služio vojsku će da vidi kako je kad kad narod skonta.Jel oni misle da smo mi debili,zatvaraju ljude za 20gr, a ovaj dobio nanogicu.Sve znamo o njima,Andrej drži pola Srbije,al ne zadugo,sve je jasno kao dan..Toliko su ogrezli u kriminal,braća,ministar,keramičar,Slinavi.Za to sam sa odgovaraju za izdaju države,zbog prodaje PKB-a,zbog Savamale,zbog Jovanjice,Zbog Krušika i td.Kako je Mitrovićev sin ubio devojku kolima,kako Babić nije vozio auto na naplatnoj rampi?ROBIJA,i biće.
 
Poslednja izmena:
Teško i žalosno je to.
Ove godine gledao ja na tubu ono spadalo nigrutina na slavija info iz 2017 intervju,pa kaže onako iz opažanja,pa majku mu penzioneri bili i za slobu,pa valjda su pomrli neki od njih ,pa koji su sada to penzioneri.
Mozak ljudima sa starošću odlazi u **greška,i to zna banda i igraju na tu kartu.
Fala bogu ali nisu svi prolupali,a ima i onih koji su tvrdoglavi i ne vole jednostavno komuniste i jasno je da su ovi ,a bome i svi do jednog u nazad komu izprdci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh