Chat 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa maska i dalje treba da se nosi, a da sa napisao bas da su retardi i debili mislim da nisam.Sve lepo pise na forumu samo treba citati.Ima u mojim postovima sta sam pisao, to i dalje stoji.

Da ne nosim masku da ugrozim nekog ko ima neki tezu bolest, nepada mi napamet.Video sam dovoljno takvih slucajeva na groblju.
 
Нећу о томе који медиј истинито извештава, него ми је занимљив део изјаве докторке која је директор клинике. Она закључује да сада сви знамо да ковид 19 не напада само одређен орган него трпи цео организам. Добро јутро...ово нисмо знали.

Ето како савремена медицина проучава болести. Као да се то дешава на неком кршу од аута, па средиш део који не ваља и цепај дање. Тешко нама са таквом науком.

Када је човек болестан, увек трпи цео организам.



Што се тиче њене струке и психичких проблема, не наводи који су то пацијенти и да ли су били нпр. на кисеонику (не мора то бити респиратор). Колико се сећам само је Зоран наводио о потреби јако стручног особља за рад са уређајима те врсте, а тих стручњака нема довољно. Приликом погрешног рада, пацијент може имати различите последице (и претрпети нека оштећења која могу бити трајна), јер су промене парцијалних притисака гасова неугодне. Уз то иде и психичко стање пацијента (нарочито наплашених тиме како је ово најсмртоноснија болест свих времена) и сличне ствари.

Иначе је пре неких 10 дана преминуо школски друг моје жене. Имао неки лакши облик упале плућа и није имао никакве јаке тегобе. Крнули га на кисеоник и после 3 дана човек умро.
Hteo bih nešto u vezi psihe.To ne treba nikome da bude tabu,Na svome primeru ću pisati.Znam da će me mnogi optuživati ali nekome možda i pomogne.
Kada sam saznao da imam rak i da sam preležao infarkt s nogu-sve se dešava u 2 dana.Nikada lekove nisam pio sem po neki aspirin i to mogu nabrojati na prste.Pored blokatora dobijam i bensedin od 10mg-dnevno.Imao sam sreće pa mi je jedna od sestara iz KCV iznela svoja iskustva i saznanja o bolesti koja me je snašla.Nakon operacije koja je trajala oko 3,5 sata-to je bio deo koji je najbolje prošao.Dolazi-prvi pogled u ogledalo i mislim da se nisam unervozio.Šta se u glavi dešava,ne znam ali su mi reči te sestre stalno u glavi-sve će to biti dobro itd.Nastaje 6 meseci kašljanja i borbe za dah. malo spavanja.Kontrole,na svaka 2 meseca.Kad dođe ta kontrola uhvati me kalvazija-stalno mislim da li će biti u sve u redu.Kada prođe-pada mi kamen i tako u krug.Tako 2 godine.
Dođe ta korona i ja više ne idem na kontrole.Da li to mozak registruje ili šta,mnogo sam smireniji nego isčekujući te kontrole.Stalno brojim dane.Ja danas pijem pola bensedina dnevno /2,5mg/ a desi se i da zaboravim.
Šta kroz glavu može da prođe i sve to mnogo utiče na ceo organizam.
Samo još da napomenem jer cela priča ne bi imala smisla.Na drugoj kontroli saznajem da je na tom odeljenju sada uveden psiholog koji priprema psihički pacijente za operaciju i ono što će se dešavati posle...
Razlog je veliko uvećanje-pokušaja samoubistava,na različite načine.Bilo je možda i kada sam ja bio ali kako se stvori neka gužva odmah nas teraju u sobe.
Možda nekom,bude smešno a možda nekom /da ne da Bog/ pomogne u nekoj situaciji-kada si nemoćan a moraš gurati dalje.Poštujem mišljenje i jednih i drugih :ppozdrav:
 


Kod nas ako dodaš one koji su umrli od ne lečenja,nismo daleko od njih-jer i to su valjda naši ljudi
 
Poslednja izmena:
Ko je to rekao... zeljko mitrovic?
Brojke govore sve, ako si izuzme izrael narod u glopalu ne veruje u ono sto se kroz medije plasira
ili je mozda 95% nemaca p...ka izvalila
Nije mi jasno sto si stavio link sa brojem vakcinisanih.Ko je malo pratio medije svetske imao je sta da procita o modelu svedjana.Imunitet krda kod korene je totalni fijasko.Kada se zarazis imas imunitet nekoliko meseci.Neki su glavu izgubili pose 2-3 infekcije.
bloomberg Evo pa citaj.
 
Ko je to rekao... zeljko mitrovic?
Brojke govore sve, ako si izuzme izrael narod u glopalu ne veruje u ono sto se kroz medije plasira
ili je mozda 95% nemaca p...ka izvalila
I to je tako jer Izrael sprovodi represivne mere. Ako se ne vakcinises gradjanin si drugog reda, ne mozes nista da radis, kao crnac u Americi pre 100 godina
 
Nije mi jasno sto si stavio link sa brojem vakcinisanih.Ko je malo pratio medije svetske imao je sta da procita o modelu svedjana.Imunitet krda kod korene je totalni fijasko.Kada se zarazis imas imunitet nekoliko meseci.Neki su glavu izgubili pose 2-3 infekcije.
bloomberg Evo pa citaj.
А зашто мислиш да подаци које објављује bloomberg битни и меродавни? Чини ми се да је та компанија је „заинтересована“ страна у овом циркусу (односно, зарађиваће на несрећи коју изазивају).
 
Šta je babi milo, to joj se i snilo..
Prenosite ovde osakaćene kvazi vesti sa drugorazrednih medija, namerno isečene i ukrojene, da bi opravdali sopstvene umišljaje.
Evo linka ka toj vesti sa medija koji nije idealan, ali je ipak respektabilan u odnosu na "tpknews".


Evo.zbog ovoga.I zbog toga što je prikazan snimak iz covid bolnice-Batajnica sa leševima u crnim vrećama.Taj snimak je po nekima relevantan pa bi onda i ovaj trebalo da bude relevantan.Postavio sam ga drugi put da ne bih pisao referat.Samo je citiran.Ne znam,da li si zadovoljan odgovorom ali uvek pokušam da odgovorim na pitanje,za razliku od nekih.
Veoma relevantan snimak i tekst ,samo mesas psihologiju sa psihijatrijom i neurologijom.
Ljudi koji imaju post-kovid smetnje nemaju ih zbog toga sto su se uplasili kovida i sto su kukavice vec sto im je virus ostetio nervne celije ili u CNS ili periferni nervni sistem.
Trnjenje ekstremiteta ,tremor misica ,zaboravnost itd.... je znak da nesto nije u redu sa zdravljem i provodljivoscu nervnih impulsa .
 
Veoma relevantan snimak i tekst ,samo mesas psihologiju sa psihijatrijom i neurologijom.
Ljudi koji imaju post-kovid smetnje nemaju ih zbog toga sto su se uplasili kovida i sto su kukavice vec sto im je virus ostetio nervne celije ili u CNS ili periferni nervni sistem.
Trnjenje ekstremiteta ,tremor misica ,zaboravnost itd.... je znak da nesto nije u redu sa zdravljem i provodljivoscu nervnih impulsa .
Nisam bukvalno to mislio ali sigurno jednim delom utiče na psihu.Naveo sam i svoj pimer,baš iz tog razloga da me ti koji su preležali covid ne bi pogrešno shvatili.
Generalno je glava čudo i nedovoljno ispitana.
 
Veoma relevantan snimak i tekst ,samo mesas psihologiju sa psihijatrijom i neurologijom.
Ljudi koji imaju post-kovid smetnje nemaju ih zbog toga sto su se uplasili kovida i sto su kukavice vec sto im je virus ostetio nervne celije ili u CNS ili periferni nervni sistem.
Trnjenje ekstremiteta ,tremor misica ,zaboravnost itd.... je znak da nesto nije u redu sa zdravljem i provodljivoscu nervnih impulsa .
Да ли је „вирус“ нанео оштећења или непримерено агресивно „лечење“. Нешто се слабо објављују подаци да ли је то код пацијената који су били код куће или прошли третман у болници, нарочито кисеоником или респиратором.
 
Kako to da nigde nema Kineza i zadnje vreme se uopšte ne spominju
Кинези су увек терали своју политику.

Што се тиче графикона, испада да су Немци и Италијани сиромашни и не могу да набаве вакцине (као што се Момо није 'бо јер БиХ нема ђенге)...а чуднији су ми Италијани...па нас бре плашили са "италијанским сценариом", пола Италије помрло од ковида, а слабо се прима боца. Мис'им...нема смисла...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh